Varené granule

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Varené granule

Poslaťod Amis » Sob 27.08.2011 18:36

Dobrý večer prajem :smile:
Chcela by som sa spýtať či máte skúsenosti s varením granúl, kamarátka svojmu labradorovi varí granule vo vode s ryžou a mäsom. Vraj to používa ako dochucovadlo :ha: nikde som sa to nedočítala, každopádne mi to trochu nejde do hlavy. Kŕmi granulami Pedigree a takto varené mäso, granule a ryža psíkovi šmakuje :joint: ja som to neskúšala ale vymysleli sme si receptík. Tie granule pustili veľa farbiva. Ďakujem za každý názor :heh:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Varené granule

Poslaťod Trivi » Sob 27.08.2011 18:38

No o varení granúl som už počul, ale zatial som sa ešte nedopočul/nedočítal načo to je. Ja osobne svojmu yorkovy uvarím ryžu a zmiešam to zo zopár granulami, ale nikdy som ich neskúšal variť.
Trivi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 257
Bydlisko: Košice

Re: Varené granule

Poslaťod mint_blossom » Sob 27.08.2011 18:44

ja som granule s normalnym jedlom zmiesala len raz, havovi z toho bolo dva dni zle....vseobecne sa to velmi neodporuca pokial viem....ale varit granule, to som fakt este nepocula......
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: Varené granule

Poslaťod Margita » Sob 27.08.2011 19:09

ja osobne som nepocula o miesani ryze s granulami :pac: aky to ma zmysel?
a varit granule a to ma tiez aky vyznam?varom zabijes vsetko umele aj neumele co ta granula obsahuje,osobne nevidim vyznam v miesani granuli s cimkolvek
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Varené granule

Poslaťod Amis » Ned 28.08.2011 8:06

Akurát to dodalo farbu ryži a to je tak akurat všetko.
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Varené granule

Poslaťod krista » Ned 28.08.2011 11:08

Akurát to dodalo farbu ryži

Offtopic: :oo: :oo: a to je načo dobré? v krmivách je nežiadúce aby obsahovali umelé dochucovadlá,FARBIVÁ, konzervanty...a ty zafarbíš ešte aj tú nešťastnú ryžu... :nie: a miešať ryžu k tak nekvalitným granulám,to môžeš rovno dať kurencom,psovi uvar mäso... :ahoj:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Varené granule

Poslaťod Amis » Str 31.08.2011 6:59

Viem, varili sme radšej mäso, tieto granule strašne páchnu a ide z toho samé farbivo. :ha:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Varené granule

Poslaťod casira » Str 31.08.2011 19:04

Chcela by som sa spýtať či máte skúsenosti s varením granúl, kamarátka svojmu labradorovi varí granule vo vode s ryžou a mäsom. Vraj to používa ako dochucovadlo

Tak ja toto počujem prvý raz :pac: To sa ozaj robí?A na čo je to dobré?To je nejaká hlúpost....ja ani maso psom nevarím a ked,tak velmi málo! :ua:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Varené granule

Poslaťod Mackie » Str 31.08.2011 21:02

granule boli vymyslene prave na to, aby sa nemuselo varit
ked chce varit, naozaj najlepsie bude granule vynechat a ostat len pri tom mase a ryzi + precitat si nieco o doplnani dalsich potrebnych zivin
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Varené granule

Poslaťod Amis » Sob 03.09.2011 12:39

ja mäsko varím iba občas, ale nechávam mäso postáť v horúcej vode, v ktorej som uvarila ryžu aby tam nezostali nejaké zlé veci :no:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Varené granule

Poslaťod Mackie » Sob 03.09.2011 15:49

ak by tam boli nejake zle veci, tak len postatie v tej vode ich nezabije :no: cize prakticky zbytocnost
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Varené granule

Poslaťod Amaguk » Sob 03.09.2011 19:30

Šami & Tinka píše:Viem, varili sme radšej mäso, tieto granule strašne páchnu a ide z toho samé farbivo. :ha:

granule, kt. obsahuju farbivo, treba okamzite vysmarit do kosa! :dedo:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Varené granule

Poslaťod blueberry » Sob 03.09.2011 21:38

všetky granule vyšmariť do koša :vykricnik:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Varené granule

Poslaťod Amaguk » Ned 04.09.2011 10:31

velmi ma tesi, ze tento nazor zacina byt coraz rozsirenejsi :yes: ked som s nim pred 5timi rokmi prvykrat vysla na verejnost, citila som sa ako sam vojak v poli - navyse pod palbou vehementnych zastancov granul a ich absurdnej argumentacie :ach: :ha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Varené granule

Poslaťod blueberry » Ned 04.09.2011 11:58

Bohužiaľ, tu na našom sídlisku som ešte nestretla asi nikoho, kto by vážne odmietal granule :ua: Radšej budú kupovať ,,úžasné" Royal Canin a neviem aké light granule pre vypasené labradory :nono: A keď povieš, že psovi varíš jedlo, tak ti povedia, že aký rozmaznaný pes... Som zvedavá, čo budú hovoriť, keď s ním prejdem na BARF :lol: Asi už môjho bišónika (ktorý požiera surové mäso) nepustia k svojim psom, aby ich náhodou nezožral :joint:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Ďalší

Späť na Granule a konzervy