Aljašský Klee Kai (UKC)

Aljašský Klee Kai (UKC)

Poslaťod Patuska » Uto 23.08.2011 9:48

Priemerný vek: 12 let
Priemerná hmotnosť: 4.5 - 9 kg
Priemená výška: 25 - 33 cm
Účel: spoločník
Špecifické vlastnosti
- špicaté uši posadené nad očami nosí vztýčené
- výrazná maska je súmerná a farebne kontrastná
- hruď je u všetkých veľkostí primerane vyvinutá
- oválne labky majú pevné hrubé vankúšiky

Popis
Aljašský klee kai sa rovnako ako jeho blízky príbuzný aljašský husky správa k cudzím ľuďom rezervovane. Tento typický severský pes sa vyznačuje aktívnosťou a bdelosťou a veľkou fyzickou vytrvalosťou. Chovatelia pochopili riziká miniaturizácie plemena a sústredili sa na geneticky zdravý základ. Zameriavajú sa na zachovanie spoločenskej povahy, preto boli mimoriadne dravé a extrémne plaché jedince vylúčené nielen z výstav, ale i z chovu. Kontrastne sfarbená srsť utvára výraznú masku tváre, zdôraznenú rozmanitými farebnými variáciami a kombináciou odtieňa očí. Predstavitelia tohto plemena si prirodzene chránia svoje teritórium a sú výbornými strážnymi psami.
História
Začiatkom 70. rokov 20. storočia utvorila Linda Spurlinová z mesta Wasilla na Aljaške program s cieľom vyšľachtiť menšiu verziu huskyho, ktorá by sa stala vhodným spoločenským plemenom. Roku 1988 sa pridali ďalší chovatelia a klee kai dosiahol uznanie United Kennel Clubu roku 1997. Všetky tri veľkosti sú zriedkavé. (zdroj: http://www.tulko.sk/rasy-psov/aljassky-klee-kai)
Obrázok
Obrázok

Chcem sa spýtať či neviete o niekom kto ich chová alebo kto aspoň má takéhoto psíka.. :smile:
"There are all sorts of cute puppy dogs, but it doesn't stop people from going out and buying Dobermans." -Angus Young
Patuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 352
Bydlisko: Bratislava

Re: Aljašský Klee Kai

Poslaťod Mackie » Uto 23.08.2011 11:06

ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Aljašský Klee Kai

Poslaťod Nanda » Sob 07.01.2012 19:07

To je ako malý plyšíčik. Strašne zlatý pes. :smile:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Aljašský Klee Kai

Poslaťod starr » Str 18.01.2012 15:05

Ten na druhej fotke mi prišiel ako papilón x husky :lol: :ha:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Aljašský Klee Kai

Poslaťod Domca » Pia 27.01.2012 11:53

starr presne to napadlo aj mne :heh: ale je krasny idealne plemeno pre toho kto sa vyziva v severanoch ale nema na ,,original,, priestory....nikde na SK som o nom este nepocula...
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Aljašský Klee Kai

Poslaťod Sunny » Pia 27.01.2012 12:16

Bavili sme sa o tom v tej téme, čo Mackie hodila link. Tou ideálnosťou by som si tak istá nebola - severan potrebuje robotu, potrebuje ťahať, inak mu hrabe a robí zlobu (česť výnimkám). Toto nezapriahneš... Ako mu teda dopraješ jeho potreby, ktoré má v génoch, aby bol pes spokojný? :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aljašský Klee Kai

Poslaťod Sunny » Pia 27.01.2012 12:19

No môj ty bože, teraz som si prečítala ten popis plemena a je mi na blití....

Patuska píše:Aljašský klee kai sa rovnako ako jeho blízky príbuzný aljašský husky správa k cudzím ľuďom rezervovane.

A to odkedy? :oo:

Predstavitelia tohto plemena si prirodzene chránia svoje teritórium a sú výbornými strážnymi psami.
[b]
Severan je fakt typický strážny pes, anooooooo...

Tento typický severský pes sa vyznačuje aktívnosťou a bdelosťou a veľkou fyzickou vytrvalosťou.

No, aspoň s jednou vetou sa dá súhlasiť. Ale opäť sme pri tom - ako tú ich vytrvalosť asi tak využiť....
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aljašský Klee Kai

Poslaťod starr » Pia 27.01.2012 12:23

Bude ťahať hračkársky kočík s bábikami! :haha: :heh:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Aljašský Klee Kai

Poslaťod Poca » Pia 27.01.2012 13:15

Vygooglila som si viac obrázkov, tak šteniatka krásne, ale niektoré dospelé jedince mi pripomínajú našich útulkáčov..
Sunny: "Správa sa rezervovane" = rezervuje si miesto na hladkanie..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Aljašský Klee Kai

Poslaťod Sunny » Pia 27.01.2012 13:47

:pac: Že ma to nenapadlo. :haha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aljašský Klee Kai

Poslaťod LenkaLeo » Pia 03.02.2012 21:58

"preto boli mimoriadne dravé jedince vylúčené nielen z výstav, ale i z chovu. "
Mna by zaujimalo, ako sa na vystave zistovala dravost zucastnenych psov? Vypustili v kruhu macku/vevericku a cakali, ktori civavahusky to zadrhne ako prvy, a toho potom vylucili?
Tento civavahusky mi pride este vacsia zvratenost ako cierny sery :nechutne: :bum:
Ale tak mozno vdaka jeho prirodzenemu obranarskemu a teritorialnemu pudu sa tymto cudom bude dat urobit IPO :haha: :haha: , a malinaci mozu ist handry fajcit :joint: .
Obrázok
LenkaLeo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 369
Bydlisko: Martin

Re: Aljašský Klee Kai

Poslaťod kizashi » Ned 12.02.2012 17:14

Tak tiež hľadám klee kai psíka.Bohužiaľ zatial som na slovensku ani v čechách nenašiel chovatela. Mám skúsenosti s Huskym. Dožil sa 13,5 roku. Keďže som si povahu tohto plemena zamiloval a mám k nemu vzťah,rozhodol som sa pre menšiu verziju. Klee Kai. :winner:
kizashi
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Aljašský Klee Kai

Poslaťod Sunny » Pon 13.02.2012 10:43

Obávam sa, že pre tento "zázrak" by si musel pocestovať kdesi do USA. U nás nič také (dúfam...) tak skoro nenájdeš.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava


Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete