Šteňa a varená strava

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod monika040 » Sob 05.07.2008 14:52

ja som nepostrehla, že by sa tu na varenú stravu útočilo :smile: a podľa mna si si vybrala dobre zlatú strednú cestu :smile: ostatné poradiť neviem :ua: :hi:
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod gwen66 » Sob 05.07.2008 15:26

sili píše:Ahojte :smile:
Mám 11t šteniatko nemeckej dogy 19,5kg zatial krmím RC giant baby dog na radu veterinára a chavatelov,ale po prečítaní fora sa mi stavajú vlasy dupkom.Dávam ešte alavis a vitC a každý den jogurt.
Mám ešte 11ročnú afghánku,ktorej varím a granule má nasypané vždy jak chrumky a semtam si dá.
Potrebujem poradit stravu pre šteniatko,kedže je to obrie plemeno neviem jak zostavit stravu tak aby dostal všetko čo potrebuje.Na granuliach je napísané 420 g rozdelit na 3 dávky.Kolko potrebuje varenej?čítala som o 10% ale to sa mi zdá vela.
Môžem striedat 2dni granule potom varená a surové?Už som z toho magor,ked sa rozhodnem varit tak na dalšom fore na var.stravu útočia a chvália granule,no a potom sa rozhodni.tak si myslím,že zlatou strednou nič nepokazím.
Vy čo varíte dávate aj granule?
vopred dakujem za rady

Skus sa poradit s p.Stouracom,napis do pradne iste ti poradi :smile: nam uz velakrat pomohol
http://www.deutsche-dogge.cz/
gwen66
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 214
Bydlisko: Bratislava-Nebojsa

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod sili » Sob 05.07.2008 20:54

Ahoj Gwen podla fotky vidím,že máte tiež dogčátko :smile: Za link dakujem,už som písala a nie som ovela múdrejšia odpísal mi,že pokial šteniatku RC vyhovuje,pekne rastie tak nemám stravu menit.Čím krmiš a jak máš staré šteniatko?Nemaš náhodou tú knižku ktorú Štourač napísal o ND neviem ju na Slovensku zohnat.
Nemyslela som,že na varenú stravu sa útočí na tomto fore tu sa skôr preferuje,ale na inom.Najprv som bola spokojná jaké máme super granule,ale už pár dní prelúskavam net a fakt neviem čo dalej.
sili
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod gwen66 » Sob 05.07.2008 21:08

Sili,my mame dve dogy ta co je na obrazku je Sally ma 4 roky a v albume je aj Danny ten mal teraz rok...tu knihu tu na Slovensku nedostanes ale mozes si ju objednat od nich priamo,ja ju este tiez nemam,my krmime granulami,ale aj varenu stravu,vlastne to striedame,cestoviny,masko,ryza,tiez davame kvasnice,jogurty a cesnak,tuniaka,nasi zjedia takmer vsetko akurat Sall ta nema rada zemiaky je jej tazko z nich,ale Danny ten mi kradne aj citrony a svokre zo zahrady hrozno... :smile:a takemu malemu by som velmi stravu nestriedala,len pomaly pridavala ku granuliam nieco varene,ale nie kazdy den ine,skus na postupno a kontrokuj stolicu,ci ho neprehana,aj dospely psik obcas mava problemy ak mu menis stravu...
gwen66
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 214
Bydlisko: Bratislava-Nebojsa

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod Lucifer » Sob 05.07.2008 21:14

Ahoj Sili...napis im sem Tvoju poziadavku ohladom tej knihy a oni by Ti ju mali zohnat lacnejsie, ako cez e-shop z Ciech...http://www.gorila.sk/t/browse.php?class_id=6&ref_id=adwords :ahoj:

P.S.: ...a ten RC by som naozaj co najrychlejsie vymenila na Tvojom mieste za inu stravu a popr. ine granule...Sice ja granulami uz nekrmim vobec, ale myslim si, ze toto by mohlo byt jednou zo spravnych volieb...http://www.mojmilacik.sk/purina-pro-plan-puppy-large-breed-athletic...Skus si preluskat tu vsetky temy ohladom varenej a surovej stravy a ohladom granul... :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod sili » Sob 05.07.2008 21:35

Lucifer dakujem za link hned mrknem,už som písala aj Štouračovi ale zatial neodpísal.Ktoré granule sú naj je nekončiaca téma,jeden chvali RC ďalší Firstmate atd...
Gwen tak ty už máš poriadne velké dogiská :smile:Aké dávaš granule? Malému dávam do granúl jogurt,dnes tekvic.prívarok,a trošku mäska lebo ked krmím afghánku tak on nie je hlúpák a cíti tak mu trošku vždy šupnem a to sa len tak zapráši.On je taký náš mini vysávač zožere fakt všetko aj banán,marhule...
Ja mám,len problém keby som striedala granule a varenú,miešat sa vraj nemá tak kolko gramov má dostat toho vareného jedla?
sili
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod Amaguk » Sob 05.07.2008 21:46

na RC zabudni, vyberaj si take krmivo, ktore neobsahuje synteticke konzervanty BHA a BHT - eufemisticky nazyvane aj EU schvalene antioxidanty
tiez by som sa radsej vyhla granulam, ktore maju v zlozeni mysterioznu ingredienciu s nazvom hydinova mucka (co je aj pripad RC :ua: )
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod sili » Sob 05.07.2008 21:50

Amaguk a ktoré su dobré?
sili
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod gwen66 » Sob 05.07.2008 21:52

Sili s tou varenou stravou co varite pre seba tak to by som ja osobne nedavala,lebo predsa to stenko je este male a to co varime pre seba byva solene a korenene,my varime pre psikov zvlast a bez pricuti a solenia..a odpoved budes mat od nich asi az zajtra ono pan doktor nestiha odpovedat hned,vzdy to trva aspon den...inak my kupujeme trainer a sme spokojni,ale niekto ti tam uz poslal link tak si skus vybrat...
gwen66
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 214
Bydlisko: Bratislava-Nebojsa

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod Amaguk » Sob 05.07.2008 21:54

to sa uplne jednoznacne neda povedat, ono zavisi, co psovi, ako sa vravi ,"sadne"
u nas sa krmi takmer vylucne surovym, ale doplnkovo (hlavne ako nudzovku v casoch vyzratia chladnicky a na cestach) davam Trainerku - skusenost dobra :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod sili » Sob 05.07.2008 22:11

Gwen ja nedávam zo stola,Arethe(afgánsky chrt) varím a z toho som dala malému ona totiž nezožerie nič určené pre psov ani konzervu ani mäso to kupujem v Bille al. v Kauflande a žerie len hovädzie,kura nechce a granule má len ako chutovku,hoci RC jej teraz strašne chutia a ona je u nás taký tester kvality.
Trainerom krmia aj známi ND tak asi zmením,hoci zatial na RC nemôžem povedat nič zlé,ale o BHA som netušila.
Ešte ste mi nepovedali kolko gramov tej varenej mám dat?ja to budem asi striedať.Hoci aj BARF sa mi pozdáva len neviem jak u šteniatka.
strááášne pekne dakujem za rady :lol:
sili
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod gwen66 » Sob 05.07.2008 22:19

Tak ja nevien ti presne napisat davku,ale ak ma 19.5kg tak zacni od 100-150g,fakt neviem a nechcem ti poskodit,radsej pockaj co ti odpisu,a konkretne sa ma to spytaj p. Stouraca,ale obcas daj aj na vlastnu intuiciu ja som to tak odhadla a nakoniec som na to prisla,ale nikdy som presne nevazila stravu,samozrejme davali sme pozor aby sa neprezierali,vsak sa aj my bojime toho bubaka(torzia zaludka)... :no:
gwen66
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 214
Bydlisko: Bratislava-Nebojsa

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod Amaguk » Sob 05.07.2008 22:28

davkovanie zavisi od veku psa a od aktivity
orientacne sa udava 2% (idealnej) telesnej vahy u dospeleho psa v normalnej zatazi,
u maleho stenata to vsak zo zaciatku je aj 10% momentalnej vahy a davky sa postupne znizuju
ja som to takto "lekarnicky" nikdy nebrala, proste davam kolko zje, ale vyhodou je, ze moj pes nie je pazravec, ktory by sa napchal do prasknutia, zje len tolko, kolko potrebuje (nakoniec, tak boli a slachteni)
takze ak mas zruta, radsej radim odmeriavat... :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod sili » Sob 05.07.2008 22:56

Však presne ja mám žrúta takže odhadom to nejde.Ari zje tolko kolko uzná za vhodné,ale doga by jedla kým nepraskne.Najnovšie mi čistí taniere,ktoré dávam do umývačky takže predumývací program netreba.
10% sa mi zdá strašne vela.
sili
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod Amaguk » Sob 05.07.2008 23:00

no holt, mas dogu :no:
moj pes ma 2 roky a ma nejakych 23 kil :smile:
tych 10% je denna davka kompletne so vsetkym (teda aj prilohy a pod.)
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava