Čúranie naschvál do postele, vynucovanie pozornosti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: moj psik cika tam, kde nema....

Poslaťod Vikiki22 » Pon 30.06.2008 12:45

Náš Bobsi čúra LEN tak, kde by nemal. Neviem, či to už bude tými rokmi alebo si o sebe veľa myslí, ale nám očúrava aj kuchynský stôl. A zbytočne ho to odnaúčame už roky. :nwm: Ako keby to mal zakomplexované.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: moj psik cika tam, kde nema....

Poslaťod Mackie » Pon 30.06.2008 13:17

roky ho oducas? ocividne nema dovod s tym prestat, ked to tak dlho tolerujes
mojej tety pudel tiez doma ocurava VSETKO (znackuje), uz je to stary peso a oni na neho nemaju nervy, proste ofrflu a ide sa dalej, tak jasne ze nema dovod s tym prestat
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: moj psik cika tam, kde nema....

Poslaťod Vikiki22 » Pon 30.06.2008 13:50

No, u nás to vyzerá tak, že ho odnaúčam len JA, ostatný na to ani nereagujú. A keď aj hej, tak volajú mňa, aby som to poutierala. V podstate by na to mal reagovať každý, ale...nedajú si povedať. :hmm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: moj psik cika tam, kde nema....

Poslaťod lucik » Pon 30.06.2008 15:59

Vikiki22 a ty na to ako reagujes? tak, ze to poutieras? :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: moj psik cika tam, kde nema....

Poslaťod Nia » Štv 03.07.2008 19:47

Teraz nam krpec tajne ocikava vnutri smetak,kupelnove dvere a zachod(skoda ze do neho nedociahne :heh:) no a mamina v nadeji ze tento pes je iny kupila od KW taky citronovy sprej...celkom prijemne to vonia, no peso ocikava dalej ale nadalej potajme, len teraz uz viem kedy sa vycika lebo si sucha nos...blaazon
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: moj psik cika tam, kde nema....

Poslaťod rea » Pia 04.07.2008 11:11

V tomto prípade nejde o cikanie, ale o značkovanie. Tu je väčšinou schopný človek dosiahnuť to, že pes neznačkuje to, čo nemá, v prítomnosti majiteľa, pretože toto je človek schopný psovi ešte vysvetliť. Ak majiteľ nie je schopný vysvetliť psovi, že ho vidí a ustriehne a prichytí priamo pri čine aj vo svojej neprítomnosti, alebo keď ho v skutočnosti nevidí (teda keď si pes myslí, že ho majiteľ nevidí), čo vo väčšine prípadov normálny smrteľník schopný nie je, je treba rozmýšľať nad tým, že psovi ponúkneme zaujímavejšie objekty značkovania a zabránime v prístupe k objektom, ktoré nechceme, aby značkoval. Nechcime od psov, aby lietali na helikoptérach, ak nemáme možnosti a schopnosti ich to naučiť! Značkovanie je jedným zo základných komunikačných prvkov psov.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: moj psik cika tam, kde nema....

Poslaťod Nia » Pia 04.07.2008 18:53

rea suhlas s tebou...ja viem..ja to mojmu krpcovi schopna vysvetlit nie som...ked ho prichytim poviem ze nesmies...nespravi to potom uz cely den, no na druhy den zase najdem mlacku.niekedyje jeho pud uz taky silny, ze dviha nohu aj ked si ani necvrkne nic, len proste dvihne nohu.niekde som dokonca citala ze pes znackovanim vyjadruje lasku...tak ja si vzdy tak pri utierani poviem, ze ma velmi musi lubit :smile:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Značkovanie v byte

Poslaťod bacadik » Pon 18.08.2008 18:11

Ahojte, viem, ze podobnych tem je tu dost, ale nikde som nenasla riesenie na moj problem....
... mame psika, ktory ma styri roky, k nam sa dostal ked mal rok. Ja som sa pred dvoma rokmi odstahovala, vydala a tak a psik ostal u nasich. ale ja ho zboznujem, a tak by som s nim chcela byt casto, no problem je v tom, ze ked pride k nam ( teda ku mne s manzelom do nasho bytu) na dlhsiu dobu, pocikava sa. prve dva-tri dni sa nepocika, no potom skoro kazdu, resp. kazdu druhu noc. u nasich to nikdy nerobi a to oni s nim chodia len dva krat denne, my niekedy aj patkrat a ked sa da, tak sa snazime ho napr. cez vikendy bravat na dlhe prechadzky. vzdy sa pocika len v obyvacke najprv si vybral kvet, potom reprak a teraz druhy reprak... nikde inde to nerobi, napr. ked sme boli na dovolenke a bol dva tyzdne u starkej, tak uplne v pohode. hrozne by sme ho chceli mat u nas, ale toto je dost problem, som z toho dost smutna... nemate niekto podobnu skusenost? co s tym?
dakujem
bacadik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: prosiiim o radu- pocikavanie sa psika

Poslaťod rea » Pon 18.08.2008 18:37

Myslím, že nejde o pocikanie, ale o značkovanie. Ak je to tak, pomôže len prichytiť pri čine, dostatočne nepríjemne prerušiť priamo pri značkovaní, čo je najťažšie, pretože psa treba sledovať len periférne, nie priamo, vonku na značkovanie nereagovať.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: prosiiim o radu- pocikavanie sa psika

Poslaťod Whip it » Pon 18.08.2008 18:38

a nemoze ho nieco psychicky trapit?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: prosiiim o radu- pocikavanie sa psika

Poslaťod Rauke » Pon 18.08.2008 18:52

kedze sa pocikava len u nich a u rodicov to nerobi.mozno mu nerobi dobre ta zmena prostredia.na taketo ""poruchy"" spravania sa pouzivaju elektricke difuzery- v sucasnosti velmi oblubene a pouzivane.no ja by hafa radsej vratila tam kde sa citi lepsie.ja ked som odisla na vysku-havka mala 3 roky, tak som tiez trpela preto ze som nemohla byt s nou, ale myslim ze viac by trpela ona keby ze ju na "stare kolena" vezmem do velkeho mesta niekde do bytu alebo na intrak. pocas semestra sme sice menej spolu ale viem ze doma na dvore je stastna hoci aj bezo mna...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: prosiiim o radu- pocikavanie sa psika

Poslaťod Whip it » Pon 18.08.2008 21:52

hm, tak si to myslime obe Renique...
bacadik, stale je to lepsie (ak to je fakt len psychicke), nez aby za tym bola nejaka choroba...viem, ze to je tazke, ale skus ho vratit k rodicom a ak to prestane robit, budes ho tam asi musiet nechat (pre jeho vlastne dobro)...ak vasi byvaju v rodinnom dome, tak aj to moze byt dovod, ze sa mu nepaci v byte. aj ked mozno by si zas u vas zvykol, tazko povedat. drzim palce!
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: prosiiim o radu- pocikavanie sa psika

Poslaťod bacadik » Uto 19.08.2008 5:22

nasi tiez byvaju v byte, havik sa vzdy hrozne tesi ked k nim prideme na navstevu a ked odchadzame sup s nami do vytahu...co inym nerobi... asi to psychicke moze byt, ale nechapem preco to robi len u nas a u starkej nie a az po nejakych tych dvoch- troch dnoch :plac:
bacadik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: prosiiim o radu- pocikavanie sa psika

Poslaťod Rauke » Uto 19.08.2008 7:36

mozno si po tych dvoch dnoch uvedomi ze by bol uz radsej doma a nevie ako to dat najavo...
ja by som ho radsej vratila tam kde sa citi lepsie- ked sa to da tak povedat?? s psami je to niekedy nevyspytatelne...

moja havka ked ideme na nejaky dlhsi vylet tak zakazdym sa bezhlavo vrhne do auta, no ked sme uz prec na cudzom mieste cely den, vidim na nej ze chce byt doma, ale paradoxne odmieta nastupim do auta-hoci vie ze ideme domov, tvari sa tak neisto. ale ja ju uz velmi dobre poznam a viem ze to robi preto ze uz chce ist rovno domov. no na druhy den sa zas vrha do auta ako posadnuta...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Značkovanie bytu

Poslaťod adavra » Uto 19.08.2008 11:17

kamoskin pes to robieval, ked bol niekde na navsteve ... ale len tam, kde mali nejakeho psa. Tam, kde psov nemali to nerobil. Myslim, ze to nemusi znamenat, ze sa mu u vas nepaci.
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov