Váľanie sa vo výkaloch a zdochlinách

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Váľanie sa vo výkaloch a zdochlinách

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 01.10.2007 20:34

Dasty píše:niekde som citala uz neviem ako co to bolo ale pisali neviem ci je to pravda ze vraj je to prirozdene a pre psov je to nieco ako vona a nie zapach....vraj aj vyvalanie sa vo vykaloch je normalne ale uz neviem ako to presne bolo pisane...skoda ze neviem kde som to citala...ach jaj no :ach:


aj ja som to už viackrát čítala a viem to,preto za to psa netrestám..troška sa strápnime,ale šak nevadíííííí..vykúpeme a je dobre..pes spokojný aj ja spokojná(ja až po okúpaní) :smile:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Silwuska » Uto 02.10.2007 6:55

Tie hovienka zral aj nas Maco a je to samozrejme tym nedostatkom vytaminov. To sme uz zistili. A valanie maju psy zakodovane...valaju sa hlavne v zdochlinach a inych silno zapachajucich "veciach" aby prekryli svoj vlastny pach...robia to tak vlci pri love, aby ich korist neucitila. Nasi drobci to maju zakodovane...proste to robia a mi by sme si mali zvyknut...teda u nas kricanie "fuj fuj" ked je uprostred pola namoceny v polorozpadlom jezkovi moc nepomaha.. :heh:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod lusy » Uto 02.10.2007 8:36

to valanie sa je ako pisala silwuska. je to pre psa prirodzene. i ked podla mna len pre niektorych. co som mala psa predtym, ten mi to nikdy neurobil. zato tento by sa najradsej vyvalal vo vsetkom.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: zranie vykalov.

Poslaťod Lucifer » Str 19.03.2008 10:22

Tak Arthur sa raz vyvalal v lese v nejakej skapacine, a to Vam teda poviem, ze oproti tomu smradu je :kak: vonava malina :no: To bol tak neskutocny zapach, ze sme ho museli okupat nie raz, ale rovno 3x :ha: Vzdy sme pockali, kym vyschne, potom, ked presiel okolo nas, tak nas znova naplo na :blee: a sup Arthurka znova do sprchy...To bolo asi jeden jedinykrat valanie v niecom smradlavom...Zato sa asi pred pol rokom na Kolibe obtrel o nejaky zahodeny obal z kremu a to vonal po Aloe Vera :joint:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: zranie vykalov.

Poslaťod shomy » Str 04.03.2009 15:57

Tak nas weimar sice hovénka nezere, zato sa strasne rad v prvom kravskom ci konskom schuti vyvala. Ked sme s nim boli na "turistickej" dovolenke v Stiavnici, tak kazdy den nasiel spolahlivo nejake cerstve a vyvalal sa v nom pekne cely. Niekde som vsak cital, ze pozieranie hovienok (okrem macacich - pre psov vitaminove kusky) moze byt aj nasledkom nudy.
Shomy
------------------------
*16.6.2007
Shomy podporuje: http://www.umeniesveta.sk
shomy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: velky grob

valanie sa psa v hovne

Poslaťod tepna13 » Str 20.07.2011 9:53

Ak uz tu takato temu existuje tak sorry, ale nenasiel som ju :ua:

Chcem sa opytat ze precco to moj, vlasnte dost vela psov, robi? A ci sa to da nejako zastavit?

Dakujem :ahoj:

* Téma zlúčená. (Vikiki22)
tepna13
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: valanie sa psa v hovne

Poslaťod Lindchen » Str 20.07.2011 9:59

Určite to tu už niekde je...

Psy chcú prekryť svoj pach pachom iného živočíšneho druhu, malo to dôležitú funkciu pri love. Požieranie výkalov zase zabezpečuje psovi prísun niektorých živín, napr. konský výkal, srnčí, zajačí a pod.

Odstrániť sa to dá nácvikom poslušnosti, napr. včasným privolaním. Inak aj napr, hodením nejakého predmetu (nie nebezpečného pre psa) tesne pred váľaním.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: valanie sa psa v hovne

Poslaťod Amaguk » Str 20.07.2011 10:03

na tuto temu pise aj Mikulica a tvrdi, ze prakticka funkcia takehoto spravania nie je jednoznacna - teda ze nemusi ist o zamerne prekryvanie vlastneho pachu kvoli lovu , ale ze je to bezucelne spravanie - psom to proste vonia, tak sa parfemuju :ha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: valanie sa psa v hovne

Poslaťod Lindchen » Str 20.07.2011 10:05

:yes: Môže byť, podstatné je, že je to :nechutne: . Obzvlášť ak človek venčí v bezdomoveckom dúpäti :pac: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: valanie sa psa v hovne

Poslaťod Amaguk » Str 20.07.2011 10:08

to teda :rip:
na valanie sa v :kak: bol expert nas Robin. Dokonca raz, ked nasiel zrejme podla neho mimoriadne pouzitelny exkrement, ale na mieste na valanie nevhodnom (bolo to dolu kopcom), tak si ho, prosim pekne, preniesol na rovinku a az tam sa do neho slahol :pac:
A ja som ani nebola v stave zasiahnut, lebo som neverila, ze take nieco je vobec mozne :prd: :haha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: valanie sa psa v hovne

Poslaťod Amaguk » Str 20.07.2011 10:12

Tesak ma skor zalubu v parfumovani sa v skapatych rybach a to je teda tiez dost deadly. Hlavne to ide dole este horsie a pomalsie nez :kak:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: valanie sa psa v hovne

Poslaťod Sunny » Str 20.07.2011 14:40

Tesák a skapaté ryby - nezabudnuteľná story z Tovačova :haha:
Moje psiská sa chvalabohu v hovnách neválajú - oni ich "len" žerú :prd:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Váľanie sa vo výkaloch

Poslaťod tepna13 » Pon 25.07.2011 16:27

a ja som si myslel, ze ci to nie je kvoli nejakemu silnejsiemu hormonu vo vykaloch, aby potom ten pes vzbudzoval silnejsi respekt, ale to bola len moja teoria. :pac:
Inak dakujem za odpovede :jop:
tepna13
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Váľanie sa vo výkaloch

Poslaťod vev » Štv 28.07.2011 20:27

ja mám tiež takého gurmána :) teraz sa už síce krotí, ale keď bol menší bolo to dosť hardcore (skapaté ryby, hnoj ..).
vev
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: valanie sa psa v hovne

Poslaťod Amaguk » Štv 28.07.2011 20:30

Sunny píše:Tesák a skapaté ryby - nezabudnuteľná story z Tovačova :haha:

to teda bolo deadly :rip:
Hlavne tych par sviezich noci, co som s nim musela stravit potom v jednom spolocnom stane :ach: :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov