Dávkovanie granule a mäso

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Dávkovanie granule a mäso

Poslaťod triminka » Uto 03.06.2008 16:13

ahojte.
máme doma čínskeho chocholatého psíka, bezsrstú fenku. má 6,5mesiaca.ráno dostane cca 75g granúl pro plan a večer jej dávame mleté kuracie mäso z vetamix-u. a tu mam dilemu,lebo neviem koľko jej toho mäska môžem dávať. tie granule sú polovica odporúčanej dennej dávky, ale neviem akú hmotnosť by z toho mäsa mohla jesť. poradíte mi,prosim?
triminka
triminka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3
Bydlisko: šamorín

Re: granule a mäso

Poslaťod Jack » Uto 03.06.2008 16:19

Mám ten istý problém ale ja dávam odporúčanú dávku proplanu 120g/denne. Ráno 40g , Okolo 12:00 dalších 40g, okolo 15:00 mäso od BORDY-ho a večer 40g proplanu. To mäso je zmiešané s ryžou, mrazenou mrkvou a hráškom. Toho je okolo 80g. A to miešam s NUTRIMIXOM. Ale ako tak pozerám je toho dosť asi vysadím jednu dávku granúl. A ešte raz za čas dávam tvaroh.
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: granule a mäso (dávkovanie)

Poslaťod triminka » Uto 03.06.2008 16:23

ja jej do toho mäska pridávam aj irish cal na kosti.je pravda,že je na číňana dosť veľká. má 7kg a obávam sa,že ešte porastie.len neviem,či je to tým irish cal-om alebo že má veľa toho mäsa.
triminka
triminka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3
Bydlisko: šamorín

Re: granule a mäso (dávkovanie)

Poslaťod Sunny » Uto 03.06.2008 16:26

Ja dávam tak odhadom - ráno polovičnú dávku granúl a večer mäsko s prílohou. Množstvo tak od oka - aby ho v tej miske bolo o niečo viac ako by bolo granúl. A sledujem, čo to robí so psom - ak priberá, tak uberiem, ak chudne, tak pridám :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: granule a mäso (dávkovanie)

Poslaťod LadyTrixiKe » Uto 03.06.2008 17:00

ja davam rano granule s tych zje(zvacsa si len trochu dobne) kolko chce a vecer asi 100 gramov masa
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: granule a mäso (dávkovanie)

Poslaťod Marco Varhol » Uto 03.06.2008 17:02

Triminka... toz netrab sa, pretoze kuracie maso vyzera inac a taktiez stoji ine... dávame mleté kuracie mäso z vetamix-u :ha:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: granule a mäso (dávkovanie)

Poslaťod triminka » Uto 03.06.2008 17:07

Marco Varhol: mne je jasne,ze to nie je ciste maso, ale je to kaloricky prijem, tak som chcela vediet na jej velkost optimalne mnozstvo. takto bola zvyknuta od chovatelky,len pokracujeme. a zda sa,ze jej to chuti a je spokojna.tak zatial to menit nechcem,len ma zaujimali mnozstva
triminka
triminka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3
Bydlisko: šamorín

Re: granule a mäso (dávkovanie)

Poslaťod Baarbora » Uto 03.06.2008 20:48

nase granule(bozita robur) maju davkovanie na 270g na den. ranajkujeme maso/priloha/zelenina a na veceru mame granule, cca 140-150g, podla toho, ci mu k nim nieco pridavam(tuniak,acidko,vyvar,jogurt a podobne). Obcas, ked sa podari uvarit masa viacej ako sa mi zda vhodne na jedno pozitie, dostava zvysok pes na veceru, bez granuli. Takze, zhrnute a podciarknute, davku granuli davam oproti doporucenej cca polovicnu, skor menej ako polovicu.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Dávkovanie granule a mäso

Poslaťod Hektor23 » Uto 19.07.2011 22:17

Ahojte,
je niekde možnosť na internete nájsť nejakú tabulku s akými dávkami kŕmiť šteniatka? Mám jack rusell teriéra, ktorý má 9 týždňou. Podľa veterinárky by sme mali papať 65g granúl denne, takže mu to rozdelujem. Ale túto dávku zje až sa za tým zaprási :D :D Viem ze je vo vývoji, ale zas to nechcem prehnať aby nemal neskôr problémy s kĺbmi. Takže by mi bodla nejaká tabulka kde by som si vedela sledovať v ktorom týždni akú dávku mu dávať, len neviem či niečo také existuje. A ešte by som sa chcela spýtať či existuje nejaká zelenina resp ovocie čo by mohlo psíkovi ublížiť.Je môj prvý a nechcem si ho hneď priotráviť :) Ďakujem
Hektor23
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Dávkovanie granule a mäso

Poslaťod krista » Str 20.07.2011 7:37

Ahoj,vitaj na fóre :smile: aké granulky dávaš? podľa toho sa dá poradiť dávkovanie.Kupuješ už rozvážené? Lepšie je kúpiť neotvorené vrece ,bo tam vieš ty kedy si ho otvorila,pri otvorenom vreci sa granulky oxidujú,strácajú na kvalite.
O potravinách ktoré sa nesmú dávať psom je téma viewtopic.php?f=5&t=3432&start=0
Offtopic: poškrabkaj Hektorka za mňa :ahoj:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Dávkovanie granule a mäso

Poslaťod Hektor23 » Štv 21.07.2011 22:19

Ahoj, kedze sme este nemali velmi skusenosti tak sme kupili len také vázené otvorené granule, ale Hektorovi nejako nechutia. :ua: ale uz pomalicky mu prichádzame na chute :D len mám problém z dávkami. teraz mi nejako narastol aj popriberal a bojim sa aby som ho neprekrmovala lebo mu velmi rada doprajem ale zas nemusí zjest vsetko co vidi :D :D
Hektor23
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Dávkovanie granule a mäso

Poslaťod yanetti » Str 19.10.2011 13:38

Neviem, co je na tom pravdy, ale vraj granule sa so surovou stravou nemaju kombinovat. Preco, to tiez neviem. :lol: Vela som citala o vyzive a mnohe clanky sa zhodli v tom, ze granule dlhsie kvasia v bruchu, preto aj ked sa prechadza na surovu stravu, 1denna hladovka je idealna na precistenie organizmu...
yanetti
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 95
Bydlisko: Bratislava

Re: Dávkovanie granule a mäso

Poslaťod Bad » Štv 20.10.2011 5:23

Nemají se míchat v jedné krmné dávce, protože doba trávení je zcela odlišná. Není problém dát ráno maso a večer granule, kdy má pes delší dobu a klid na trávení.
Problém to je ale u rostoucích psů - když přidáváš něco ke granulím (zeleninu a ovoce můžeš), tak mu snadno můžeš rozházet rovnováhu příjmu důležitých živin a můžou nastat růstové problémy (rozhážeš rovnováhu vápník x fosfor atd., nadměrný příjem bílkovin - rychlý růst a problémy u velkých plemen - mimochodem proto by štěňata velkých plemen neměla být krmena "nabušeným" krmivem. A např. tvaroh údajně paradoxně vápník z těla odebírá). Takže v období růstu radši nekombinovat - buď rozumné granule, nebo poštudovat a sestavit jídelníček maso + ....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Dávkovanie granule a mäso

Poslaťod yanetti » Štv 20.10.2011 6:29

Aha, tak dakujem za objasnenie. To iste si inak myslim aj ja pri mladych, rastucich psoch.. Ja mam rocnu tosu a bala som sa krmit BARFom, radsej ciste granule, teraz uz studujem knihy o surovej strave a asi granule uz kupovat nebudem. Druha moja fenka - krizena stafordica - surove papa stale, od nejakych 10 mesiacov, no ona je lahucka, stihlucka, atleticka postava, vsetko OK, nadhera srst, teraz bude mat 3 roky a fakt chodime len na ockovania k veterinarovi, asi najzdravsi pes na svete.. :)
yanetti
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 95
Bydlisko: Bratislava

Re: Dávkovanie granule a mäso

Poslaťod BasenA » Uto 25.10.2011 18:14

Ja davam rano polovicnu davku granul t.j. 200g a vecer polovicnu davku z toho co by mala dostat BARF-u to je cca 600g. :no:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Ďalší

Späť na Granule a konzervy