Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod monika.o » Ned 26.06.2011 7:49

Mám 4 body,na ktoré sú na fóre rozdielne názory roztrúsené po x témach.Keby to mohlo byť v tejto jednej...?

1.) Granule + varené/BARF - miešanie v jednej dávke
2.) Granule + varené/BARF - striedanie počas dňa - napr.ráno varené/BARF,večer granule alebo naopak,príp.ráno a večer granule,obed varené/BARF
3.) Granule + varené/BARF striedanie počas týždňa - pár dní granule,jeden-dva dni varené/BARF alebo naopak
4.) Varené/BARF ako základ,granule pomimo v miske "keby bol pes hladný"

Chcela by som vás poprosiť o zrozumiteľné názory,prečo áno,prečo nie,čo to môže spôsobiť.
Hľadala som to.
Našla som xy príspevkov,kde píšu,že buď to,buď to,buď to,ale nemiešať,pretože:
- to má rozdielnu dĺžku trávenia,čo môže spôsobiť hnačku/zvracanie
- narúša to pomery živín
Ale našla som tiež xy príspevkov,kde ľudia buď miešajú v jednej dávke mäso s granulami alebo striedajú počas dňa a psy sú v poriadku.
:nwm:

Mám v tom zmätok,názory sa rozchádzajú a človek nevie,kde je pravda...
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Amaguk » Ned 26.06.2011 10:16

Niektori psi su v pohode, nech sa im pomiesa cokolovek, ale castokrat sa ludia cuduju, ze pes ma rozne traviace problemy - hnacky, prdenie a pod..
Tie naznacuju, ze nieco nie je ok v zlozeni stravy, preto ak sa chce clovek vyhnut moznym problemom, zakladne pravidlo je:
1. Nemiesat barf a granule ani nestriedat barf a granule, ani pocas dna ani pocas tyzdna.

2. Barf a varene je ok, ak sa z nejakeho dovodu neda byt cisto len na barfe (divina, bravcove z neznameho zdroja a pod.) a dodrzuju sa dlhodobo spravne pomery a zlozenie

3. granule pomimo v miske pocas celeho dna nie je dobry sposob krmenia ani z vychovneho hladiska

Dufam, ze som pomohla :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod monika.o » Ned 26.06.2011 12:37

vďaka,Amaguk :no:

a keď pes nemá žiadne tráviace problémy,srsť super,energie dosť,proste všetko v poriadku,môže sa to miešať? (granule s mäsom,zeleninou...)
a čo šteňatá? môžu sa krmiť takto striedavo? nenarušia sa pomery (Ca:P)? :nwm:
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Amaguk » Ned 26.06.2011 12:45

Stenata by som takto nekrmila, ani to nikomu neodporucala (mam na mysli striedanie granule s barfom, prave kvoli pomerom zivin)

a keď pes nemá žiadne tráviace problémy,srsť super,energie dosť,proste všetko v poriadku,môže sa to miešať? (granule s mäsom,zeleninou...)

ak nie su problemy a nie je ine vychodisko
ale celkovo to nie je idealny sposob krmenia, lebo clovek nikdy nevie, ake problemy to z dlhodobeho hladiska moze vyvolat.
takze moj nazor je: ak je pes v poriadku, tak kratkodobo je to ok, ale ja osobne by som celozivotne takto mojho psa nekrmila
ale ako so vsetkym, kazdy majitel ci majitelka si musi zvazit vsetky pre a proti, vyhody a rizika a podla toho sa rozhodnut :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod monika.o » Ned 26.06.2011 12:55

ďakujem veľmi pekne :jop:
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Amaguk » Ned 26.06.2011 13:00

som rada, ak som pomohla :smile:
ale mozno sa sem pridaju aj ini s inymi nazormi :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod MisheliQ » Ned 26.06.2011 13:13

Súhlasím s Amaguk vo všetkom, čo napísala. Vidím to rovnako...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod monika.o » Ned 26.06.2011 13:28

ja tiež :no:
len z tej včerajšej diskusie u krížencov som pomaly spať nemohla a keď som si ráno vyhľadala príspevky,kde sa tie názory rozchádzali,už som bola úplne dopletená,preto sa pýtam tuto :smile:
tiež si myslím,že je najlepšie krmiť len jedným druhom stravy,ale napr.keď barfujem a idem na dovolenku,tak je praktickejšie dávať ten týždeň-dva granule,hlavne ak nemám možnosť kŕmiť aj tam mäsom...v tom problém nevidím
ale to miešanie a striedanie,ako som písala...xy príspevkov,že sa to nesmie,lebo to môže spôsosbiť to,to alebo to,ale popri tom xy príspevkov,že ľudia takto kŕmia a psy sú OK :nwm:
preto som aj založila tému,aby to bolo takto v jednej a nie roztrúsené po milion témach od barfu,varenej,granul až po plemená :hi:
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod ivana1 » Ned 26.06.2011 13:53

Dovolím si sem skopčiť Evkinu odpoveď na môj príspevok v sekcii surová strava - a pokračovať v téme tu.
Amaguk píše:Ivi, praveze vacsinou psi prdia skor po granulach - aj ked, ako vsetko, aj toto je indivindi, ale take su prevladajuce skusenosti z toho co som citala, pocula a aj konkretne zazila na vlastnej kozi. Tesak praveze prdiet uplne prestal odkedy sme komplet na barfe.
Rippka a Ami by žrali surové, ale ich stále preháňa... Aj dnes mali surové krky a krídla - po šiestej večer - práve som došla z vychádzky, Rippí už 3x kadila...

prehanky mozu byt, ak sa kombinuju granule a barfovanie, je dost mozne, ze prave to u vas nerobi dobrotu. Hnacky byvaju pri prechode na barf caste, lebo traviaci trakt sa cisti, ale pokial tam nie je nejaky iny problem s travenim, sa po kratkom case stolica upravi do normalu. Vacsinou tych par dni treba len vydrzat, kym sa organizmus prestavi na novy typ stravy.


Evka, neviem :nwm:
Hoshiko nemá tráviace problémy (aj keď sem-tam niekedy poprdkáva) - a ona práveže najčastejšie dá prednosť granulám, ktoré ,ako píšeš
granule pomimo v miske pocas celeho dna nie je dobry sposob krmenia ani z vychovneho hladiska
máme presne tak nevýchovne
granule pomimo v miske "keby bol pes hladný"
. Ona surové občas úplne odmietne, hlavne, ak je na jedálničku hovädzina. Radšej odíde k miske s granulami a pošmakuje si na nich. :ach:

Malinká Ami máva hnačky po surovom - ale tá keď zožerie pár granúl obdeň, to je veľa. Keby nedostala iné, tak by ich jedla, ale takto dáva prednosť zdravšej miske...

Ročná Rippka má najviac problémy - preháňa ju surové, prdí stále ako námorník, zúrivo sa vonku pasie na tráve - a tá práveže nežerie granule vôbec.

Teraz to u nás vyzerá tak, že striedame surové, alebo málinko obvarené mäso, najradšej kuracie - plus varená a najmä surová zelenina, občas trochu ryže - hlavne pri hnačkách, plus prídavok vitamínov a minerálov..., psylium. (Samozrejme aj iné - cottage, jogurt, vajcia...) Alebo hodne mäso varené. Po objavení hnačiek priznávam konzervy, ktoré obratom upravia :kak: všetkým trom (zväčša Animondy).

Neviem, koľko by sme mali vydržať - strpieť hnačky po surovom - ale keď dcéra ide dve noci za sebou venčiť uhnačkované shibiny, tak mi potom píli uši celý deň :ach: . Pri mne spí Hoshiko - a tá nemá taký problém, tak my spíme celú noc - a Peťa sa mi "vyhráža", že psy vymeníme. :no: :heh:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Amaguk » Ned 26.06.2011 14:03

Radšej odíde k miske s granulami a pošmakuje si na nich. :ach:

tak ale vies ako: clovek sa musi rozhodnut, co chce v konecnom vysledku dosiahnut :no: ak bude mat pes stale naporudzi na vyber aj granule - a dava prednost granulam, tak ho na surove neprestavis a stale budes len alternovat medzi surovou davkou, ktoru zje a granulami
ja to u Tesaka (a vies, aky on je nezravec) robim tak, ze maso, ktore viem, ze zrat nebude, mu bud nedavam - alebo vyckam, kym dostatocne vyhladne, kludne aj 3 dni, a potom si da aj to (napr. bravcove paprce) :ha: Zavisi od okolnosti.

Neviem, koľko by sme mali vydržať - strpieť hnačky po surovom - ale keď dcéra ide dve noci za sebou venčiť uhnačkované shibiny, tak mi potom píli uši celý deň :ach: .

u niektorych to trva aj tyzden, ak ide o detoxikaciu pri prechode na surove, len sa pri tom musi vydrzat

no to co pises o Rippke, to skor vyzera na premnozenie bakterii v crevach, ktore tam robia sarapatu - na to su dobre jacmenne krupy, tie to stiahnu prec, tiez obycajna smecta
a rozhodne probiotika, tie neuskodia ani psom, ktori ziaden problem nemaju :yes:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Peťka » Ned 26.06.2011 14:19

Ja napríklad sledujem veľa zahraničných poradov, aj internetových o rôznych chovateľoch, o chov. staniciach a skoro všade keď idú kŕmiť tak sú zmiešané granule s mäsom, či už surovým alebo vareným :nwm: poprípade aj vajíčko, ryža....
Peťka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 512
Bydlisko: Skalica

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod ivana1 » Ned 26.06.2011 14:21

Evka:
Probiotickú pastu dostáva... Jogurty práve ona moc nechce. Tú Smectu skúsim - nemám tušáka, čo na ňu povie, živočíšne uhlie jej docela šmakuje :ach:
Krúpy kúpim - to ešte nejedli ani jedna. :ahoj:

Peťka - aj ja som veľa tak čítala, ale :ach: :ach: Dokonca aj u nás - nádherné psy - a keď sa pínika opýtam, čím kŕmi - do granúl vmieša varené mäso...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod lavyrle » Ned 26.06.2011 14:21

monika, mna by skôr zaujímalo prečo by niekto chcel takto komplikovane krmiť. Nevidím jediný dôvod prečo áno - jednak strácam úplný prehľad o zložení stravy a potom mi to príde strašne komplikované.

VAriť/ nevariť - prečo by som to mala variť? Prečo by som si mala dávať energiu a čas do niečoho čo ešte znižuje kvalitu danej suroviny?

A granule - no kedže v nich vidím najmä zdroj chémie, karcinogénov - tak logicky ich nemám chuť psovi pridávať do jedla. Tak isto ako deťom nevarím polievky zo sáčku. Ale zas, ked by sme šli raz za rok na dovolenku, kde by som musela variť - ok, dám aj polievku zo sáčku a nikto sa z toho nezblázni. Toto by som neriešila. Tak raz za čas dáš granule. Ale miešať to bežne je podľa mna od veci - nevidím na to jediný dôvod
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Amaguk » Ned 26.06.2011 14:26

Petka, a ked sa prejdes po vystavach, a kuknes na tie :kak: , co tam po psoch zostavaju, tak je uplne zrejme, ako super su mnohe, iste aj spickove, psy krmene :ach:

Ivi,nemusis davat jogurty, lepsie su normalne ludske probio z lekarne, aj ked dostava pastu, tak jej to urcite neuskodi :smile:
inak, okrem krupov je na taketo cistiace upratovanie v crevach dobra aj kapusta - ci uz kysla alebo normalne hlavkova :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Amaguk » Ned 26.06.2011 14:28

lavyrle píše:
VAriť/ nevariť - prečo by som to mala variť? Prečo by som si mala dávať energiu a čas do niečoho čo ešte znižuje kvalitu danej suroviny?


v principe suhlas, ale napr. ak ma clovek prisun krmiva v podobe diviny, tak tam rozhodne varit treba, najma diviacinu :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Granule a konzervy