Apatia, únava, lenivosť, spavosť

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Unava???

Poslaťod speedytt » Str 28.05.2008 22:08

Mám dvoj ročnú suku Foxteriera pracovne vedena. Suka by stale spala. Ak ju nemam vo voliere ale doma stale spi aj tri dni, von ide nasilu. Teraz som si vsimol podobne spravanie aj vo voliere, stale je v bude, vylezie len ked sa blizim k volieram. Co to moze byt???
speedytt
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Unava???

Poslaťod Lucifer » Str 28.05.2008 22:11

Napriklad aj problem so stitnou zlazou...Znizena funkcia... :nwm: Tvari sa ako 12 rocny pes?
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Unava???

Poslaťod Bibiana » Str 28.05.2008 22:21

Ako nechcem to zlahčovať, ale nemôže to byť teplom?? Môj je už dobrý týždeň ako mŕtvola a len chodí z chládku do väčšieho chládku..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Unava???

Poslaťod sagitta » Štv 29.05.2008 7:06

Moze to byt aj teplom.. Ale pre istotu by nebolo od veci dat urobit krvne testy.. (na stitnu a KO) Predsa len sa potom lepsie spi..
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Unava???

Poslaťod NemesiS » Štv 29.05.2008 8:45

Bibiana píše:Ako nechcem to zlahčovať, ale nemôže to byť teplom?? Môj je už dobrý týždeň ako mŕtvola a len chodí z chládku do väčšieho chládku..


u vás je aj väčší chládok? :oo: pošli mi trocha.
u nás je iba chládok.
moja sučka síce nespí, no preleží kôli horúčave celý deň natiahnutá na pol voliéry.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Unava???

Poslaťod Efa » Štv 29.05.2008 9:04

hmmm teplom asi nie, ja to skor vidim na nieco zdravotne. Tiez mam doma pracovne vedeneho psa a sice jej je teplo a vyhladava chladok no v ziadnom pripade sa nam este nikdy nestalo aby stale iba spala, ci odmietala ist von a odpor k niecomu to uz vobec nehrozi. Preto si myslim ze je na mieste vysetrenie, nie len krvy no mozno i EKG srdca. prave srdecna nedostatocnost sa prejavuje vysokou unavou, a snahou psa co najviac spat, resp. pri pokusoch o aktivitu si pri kazdej prilezitosti rychlo lahaju ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Unava???

Poslaťod unicorn » Pia 30.05.2008 8:25

nebol v poslednej dobe napadnuty kliestami? aj to sa moze prejavit unavou psa, aj ked nemusi zrovna chytit nejaku chorobu ktoru prenasaju.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Unava???

Poslaťod Mackie » Pia 30.05.2008 11:35

suhlas, zajdi k veterinarovi.. sice leto je uz tu a psiska viac spia, ale co sa mojej tyka, nie zeby bola malatna alebo nechcela chodit von.. este skus ist na prechadzku v noci, ked je chladno, ci bude reagovat inac
(minule leto som stale chodila na cca pol hodinovu prechadzku v noci okolo 4, a veru veeelmi sa jej to pacilo, po unave ani stopy.. teraz to bude horsie, ked treba do prace vstavat)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Apatia, únava, lenivosť, spavosť

Poslaťod NemesiS » Sob 31.05.2008 19:21

ahojte ľudkovia.
mám menší problém.
sherry bola celý deň vo voliére, lebo jednako sme doobeda rezali stromy a poobede sused kopal popri dome z našej strany, tak som ju nemohol pustiť...
väščinu dňa preležala, driemala...všetko v pohode.
no jeden problém je, že ešte nekadila(pred chvíľou dostala večeru)..
zvykne tak okolo 4-5 kadiť.
no stáva sa aj to sem tam.
dostala kosť, tak možno ju to trocha upchalo.
no druhý problém je, že tesne pred večerou začala, ako by grcať sliny.
pár krát sa jej proste grclo.
nie veľký objem...no doteraz som to u nej ešte nevidel.
všetko v pohode, najedla sa, do tretice, aby toho nebolo málo, keď som ju po večeri pustil na zadný dvor, (tam je celú noc)
tak bola akási apatická...
aj keď som sa s ňou mojkal, hladkal, akoby bola taká--bez chuti, znudená(kiežby)
šiel som preč a ona začala pomaličky ňuchať po dvore...

otázka je, či je to predzvesť niečoho, alebo blbá zhoda náhod z toho blbého tepla. :nwm:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: akási celková apatia

Poslaťod Fraga » Sob 31.05.2008 19:29

Pred tym nez pojdeš spat ju chod ešte niekolko krat skontrolovat a podla toho sa rozhodni či zavolat veta, alebo ist na pohotovosť, alebo to nechať na druhý den...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: akási celková apatia

Poslaťod NemesiS » Sob 31.05.2008 19:29

tipuješ niečo?
ináč, kiež by tu bola veterinárna pohotovosť :ach:
čo by som za to dal....
vet je pohotovosť.
keď povie, že je niekde v riti, tak som aj ja v riti. :ua:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: akási celková apatia

Poslaťod Rika » Sob 31.05.2008 19:32

Fuuuha, no Biggy blinka slinky a je taka malatna vcelku casto, ale akoze aby nekakala to nie :ach: . Raz ju sice trosku zapieklo ale potom to nejak vytlacila :lol: .
Ja by som ju tiez radsej este skontrolovala.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: akási celková apatia

Poslaťod Fraga » Sob 31.05.2008 19:34

Nefim :nwm: vyzera to aj z tepla aj na upal aj na priotravenie... ked blinkala... hm. nie som veto... ale radšej ist kvôli banalite, ako neisť a lutovať :ua:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: akási celková apatia

Poslaťod NemesiS » Sob 31.05.2008 19:38

ako, toto sa stalo 1x...
a keď so bol na prechádzke s tým naším množiteľom F. buldočkov, buldoček si niekoľko ráz blivol....a riadne.
a on na to, že to je normálka, keď vypije veľa vody.
teraz som pri nej bol,
už obžila, malátnosť vylučujem.
už mačku plašila, už behala, vrtela chvostom.
no uvidím, či sa do tej 9 vykadí alebo nie.
lebo potom už nič nevidno.
no akútne to nie je, ráno zistím či kadila alebo nie
už ani neblivká.
no ette pôjdem pozrieť.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: akási celková apatia

Poslaťod Rika » Sob 31.05.2008 19:40

Nj, mozno ju len kus zapieklo, napr. ta kost alebo co, nevim :ua: . Verim, ze to bude OK :smile: .
Ked to cim viac vieme, tym viac svojich psov sledujeme a zo vsetkeho robime halo, ze co im je :ha: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Ďalší

Späť na Choroby