Skijoring/pulka

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Offca » Ned 06.02.2011 12:36

pluhom :smile:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Silvuch » Ned 06.02.2011 16:03

ja asi idem pluhom stale, aby som sa moc nerozpeckovala.. len potom nejako neviem zabrzdit bez toho, aby som sa nehodila o zem. ja si budem musiet volaku kotvu kupit. :lol:

vedia vasi psici aspon zastavit na povel??
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod calwen » Ned 06.02.2011 16:12

Hej, len to vyzera asi takto: "ty :censored: :censored: do :censored: uz STOJ :censored: " :haha: Ale to len na bezkach, inak to vie dobre :nwm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Silvuch » Ned 06.02.2011 16:26

:heh: :heh: :joint: už si ta zivo predstavujem.. :aaa:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Offca » Ned 06.02.2011 19:09

Tessňa vie :joint: A potom to často vyzerá tak, že ... moja psychická príprava na vyrieknutie "stoj", fyzicky príprava paprču na brzdu (príprava na brzdenie), vyrieknutie a brrrrzda! ..nech ju neprejdem.
Predtým to malo postupnosť - "spomal, spomal, stoj!". Neskôr sa "spomal" úplne prestala reagovať a ostalo len to stoj :ach:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod calwen » Ned 06.02.2011 19:16

Jo na biku to mame nastavene tak ako popisuje Offca - s tym spomal - ALE na bezkach mu pride ako desna prdel na "spomal" este zrychlit :pac: :joint:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod wami » Pon 07.02.2011 15:37

já debžo naučila psy na "stůj" ze sportovky, tzn. zastavit na fleku... ze začátku po pár průletech na běžkách jsem naznala, že to není dobrá kombinace... :pac: :ha:
takže těď máme "hoooou, hoooou" pro zpomalení, a teprve pak "stůj!" - i když když už se tedy teď vyhrabu na běžky, obvykle jen v pádu vyhrknu "stůj" a rovnou padám... :lol:
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Offca » Pon 07.02.2011 16:05

Kým sa ti pri hoooooou hooooou nezačnú krútiť do kruhu proti smeru hodinových ručičiek.. :lol:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod wami » Pon 07.02.2011 17:05

tak ono je to hooou spíš jako varování, že přijde "stůj"... ne že by vyloženě začli zpomalovat... :heh:

ale někdy nastane kouzlo nechtěného... kdysi chtěl Lump ještě s Banuškou zdrhnout po mém pádu z kolobky, a ona na tom odpruženém laně je dohnala a mrskla přes zadky... Od té doby zařvu stůj a stojí, dokud se neposbírám... :angel: Berunka už se to naučila od Lumpa taky, takže téměř kdykoliv mohu zastavit, nechat i bez zabrždění saně nebo káru, upravit, co potřebuju, a rozjedou se až na povel...
ovšem - a na to je ptořeba upozornit - jsou jen 2... nevěřím, že tohle jde ve větším spřéžu... :nwm:
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Offca » Pon 07.02.2011 18:06

Ja som to skôr myslela "hooou" jako zatoč dolava :heh:

A o tom zastavení a státí by sme so Sunny vedeli rozprávať. Krásne je vidieť diametrálne rozdiely medzi huskounami a ovčákmi, i keď aj tu pripúšťam rozdiely medzi jednotlivcami. Mne Tessa pred štartom stojí (teda stojí...neuteká je to správnejšie slovo :ach: ) a čaká, kedy som ja ready. Neodíde bezomňa (a neodišla by s akýmkolvek počtom psov za zadkom), a zastaví aj ked sa vykýblim. Majkine huskošky, nezávisláčky, majú v paži. Na štarte potrebujú každý svojho štartéra. Ak sa Majka vyklopí, môže sa už len dívať, ako baby zachádzajú za horizont.
No a ak zapriahneme do 4ky, síce sme sa z toho ešte nemali česť vyklopť.. Ale verím tomu, že neexistuje sila, ktorá by dokázala Tessu hnať dalej. Ani tí ostatní traja. Toš súdim, že asi závisí na stupni závisláctva leadra. U severanov debilná otázka :joint: A potom je ešte otázka, čo viaczáprah .. 6..8..10 :aaa:

Ale ohromným predstavením bol pre mna 10 (11?) záprah alaskánov nášho Spiššáka. To boli psy maximalne neopísateľne napružené na beh, ručali, skákali (to hebedo, čo mali ťahať ako 4kolku bolo určite zabrzdené, ale podla mna by to tolkí potiahli aj tak, keby sa do toho opreli), ale nič na tom, že leadri boli síce nažhavení, ale krásne trpezlivo čakali na regulérny štart. Následne to prišlo, odjazd zo stake-outu, ale oni nevyrazili ako blázni, ako by som čakala. Pekne kontrolovane oblúčikom šli ku štartu.. a až potom to rozjeli. A tiež ich má na fotkách v záprahu (a tiež tolkých), ako si záprah stojí a on sa pri nich fotí.. :poklona:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Silvuch » Pon 07.02.2011 18:30

Mne Tessa pred štartom stojí (teda stojí...neuteká je to správnejšie slovo :ach: ) a čaká, kedy som ja ready. Neodíde bezomňa (a neodišla by s akýmkolvek počtom psov za zadkom), a zastaví aj ked sa vykýblim. Majkine huskošky, nezávisláčky, majú v paži. Na štarte potrebujú každý svojho štartéra. Ak sa Majka vyklopí, môže sa už len dívať, ako baby zachádzajú za horizont.

neee, tak ja mam potom ozaj haskouna.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Sunny » Pon 07.02.2011 18:40

O stání a čakaní môžem fakt len snívať :ach: Ale videla som záprahy, ktoré stáli a čakali. Len netuším, ako to robia :nwm: :plac:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Poca » Pon 07.02.2011 19:18

Bria volakedy tiez cakala ked som spadla, ale prisla na chut mojmu zufalemu kriku, tak sa snazi aby ho pocula co najcastejsie, ked mi ujde zaprah, tak sa vrati ked ma uz nepocuje kricat ale kare staci par metrov aby sa znicila..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 07.02.2011 19:50

Silvuch píše:prosim vas, ako sa brzdi na bezkach?


Ešte je metóda tzv na bosorku :ha: Palice medzi nohy, stehná slúžia ako páka a rýpeš do snehu. Ja inak zastaviť neviem, povel stoj nevieme :nwm: Keď nefunguje bosorka, tak si to hodím o zem.

Obrázok

:joint: :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Silvuch » Pon 07.02.2011 19:55

preboha, a neodletím?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy