Poprad - TatryVet

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Poprad - TatryVet

Poslaťod Mackie » Uto 05.10.2010 21:21

Offtopic: ze to skusila, ok, ale potom nemala co ziapat na cloveka, ze ma nevycviceneho psa
od takehoto veterinara na 100 krokov oblukom :ach: toto si predsa nemoze dovolit, aj keby mu tam pes rozbil polku ordinacie, a este s tym, ze bola na to upozornena
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Poprad - TatryVet

Poslaťod Nyssa » Str 06.10.2010 6:53

Offtopic: v tomto prípade sa moc nezhodneme :lol:
ak myslíme s domcou tú istú vetku, tak trochu ju poznám ešte zo školy a NEVERÍM, že tá vie vôbec po človeku vie ziapať, nie to ešte po pacientovi.
za druhé - ja to beriem zo všeobecného hľadiska - predstav si, že by napr. taký "strážny" RTW sa dostal nejakým spôsobom z pozemku. picne ho auto, potrebuje pomoc. ale nič z toho nebude, ešte niekoho pohryzie, ale veď "majiteľ upozorňoval, že sa s ním nedá manipulovať".
v tomto mám ja jasno a je mi absolútne jedno, či je to strážny pes firmy, či gaučák. aj strážne psy musia nechať so sebou manipulovať v prítomnosti majiteľa - ak nie práve vetom, ale minimálne majiteľom určite!
btw. mňa najviac asi pobúrila tá hláška o krámoch. ak to mal byť vtip - sorry, nepríde mi to vtipné :ach:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Poprad - TatryVet

Poslaťod MisheliQ » Str 06.10.2010 12:58

Offtopic: Súhlasím, že pes má byť manipulovateľný a ak nie je, tak má mať náhubok. Nemyslím si, že je úplne najvhodnejšie okamžite nasadzovať oblbovačku.
A čo sa týka toho stráženia, nemal by byť strážny pes vyrovnaný pes a tým myslím, že by v tvojej blízkosti nemal mať problém s cudzími ľuďmi?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Poprad - TatryVet

Poslaťod Mackie » Str 06.10.2010 13:30

Offtopic: ale ved tu sa neriesi to, ci je pes manipulovatelny, ale ze veterinarka bola upozornena na to, ze nie je, a potom to riesila krikom, resp. vobec riesila, ked jej to prerastlo cez hlavu
nechcela som to vytahovat, ale tak ked pridem s bojazlivym psom, to ako mam opat cakat, ze mi bude niekto vykladat, ako ma byt moj pes manipulovatelny pri cudzich, ked je so mnou?
ja sa vyjadrujem len k tomu "kriku" a vycitkam, ak tam take nieco naozaj padlo, tak to bolo podla mna neprofesionalne
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Poprad - TatryVet

Poslaťod MisheliQ » Str 06.10.2010 14:05

Offtopic:
ale ved tu sa neriesi to, ci je pes manipulovatelny, ale ze veterinarka bola upozornena na to, ze nie je, a potom to riesila krikom, resp. vobec riesila, ked jej to prerastlo cez hlavu

Riešilo sa to tu.
Zabudla som vyššie napísať, že ani podľa mňa nebolo na mieste, že tam potom veterinárka po nich kričala. Ak bola na to upozornená, že so psom je ťažšia manipulácia, tak to bolo z jej strany určite neprofesionálne. mňa by tam už potom viackrát nevidela

nechcela som to vytahovat, ale tak ked pridem s bojazlivym psom, to ako mam opat cakat, ze mi bude niekto vykladat, ako ma byt moj pes manipulovatelny pri cudzich, ked je so mnou?

Pevne verím, že ty by si svojho psa nedopovala oblbovákmi len preto, že je bojazlivý. Ale snažila by si sa nájsť také riešenie, ktoré by bolo pre obe strany najprijateľnejšie.
Pes by mal byť manipulovateľný, pokiaľ nie je, tak hľadám spôsoby, ktorými ho spravím manipulovateľným. Najprv však budem hľadať také spôsoby, ktoré sú šetrné aj pre toho psa a nerozhodnem sa pre tú najjednoduchšiu cestu
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Poprad - TatryVet

Poslaťod Domča » Štv 07.10.2010 10:18

Mackie ďakujem za podporu..........
Atos mal náhubok, ja som ho držala, bol v pohode kým mu nešla ku krku zo strojčekom a začala mu holiť tie rany vtedy začal vystrájať......... premňa spraví ten pes všetko ale proste nedovolí na seba šahať od cuzdích ľudí...... injekciu tiež zvláda pekne.... Ináč 2 týždne potom som mu každý 2deň čistila tie rany a bol úplne bezproblémový.......

Ja ho dokážem ovládať ale proste strach robí svoje..... viem to zo svojej vlastnej skúsenosti a s mojou panikou z injekcií a zubárov........ u zubára mi mamka mohla sľubovať hory doly, cukríky, bábiky, psa (neskôr keď som už mala psa tak mi povedala že ho dajú preč :plac: ) hoc čo....proste nič nezaberalo....... keď som bola malé decko tak ma bežne 3 - 4 ľudia museli u zubára držať (to isté bolo aj na očkovaní u doktorky), lebo som bola ako blázon...... kým som si konečne nenašla zubára psíčkara ktorému som strážila jeho 2 babule a on prišiel nato ako má ísť namňa..... sadnem mu do kresla, nadopuje ma injekciami aaa spustí mi rozprávanie o psoch.....vtedy by som mu tam sedela aj deň :D

Moji psi nemajú ani zlé skúsenosti s veterinármi ani nič ale proste boja sa ich......

A Nyssa, myslím si že keby ho zrazilo auto a cuzdí človek by mu chcel pomôcť, tak by šiel opatrnejšie k nemu a zistil by najprv v akom stave ten pes je. Ja osobne keby som našla zrazeného psa a keby som ho brala na veterinu tak určite ho hneĎ neberiem na ruky ale najprv zistím či vôbec dá na seba siahnuť......
ty nepozeráš Animal planet a zvieraciu políciu? vždy keĎ nájdu zraneného psa tak mu zrobia provizórny náhubok aby ich náhodou neuhryzol, psík je v šoku, ubolený a neviem čo všetko, vtedy od neho môžeš očakávať čokoľvek........
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Re: Poprad - TatryVet

Poslaťod Nyssa » Štv 07.10.2010 11:49

Animal pozerám dosť často, k zvyšku sa už vyjadrovať nebudem :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Poprad - TatryVet

Poslaťod Vero-nika » Sob 09.04.2011 16:08

Pridávam odkaz na stránku, ak by chcel niekto vedieť viac info o tejto klinike. :ahoj:
http://www.tatryvet.sk/
Vero-nika
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Poprad

Re: Poprad - TatryVet

Poslaťod Kala Kajča » Ned 24.07.2011 13:09

My máme stou to pani veterinárkou dobré skúsenosti :smile: môj hafan ma už 7 rokov a vystriedali sme všetkých veterinárou pociatkami pána durona ,vozára , rovdera, želonku , až sm enakoniec prišli na tatryvet na základe dog fora a konečne s sme spokojny :lol:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
http://crazylucky.weebly.com/ http://www.mkatatry.estranky.sk/
Kala Kajča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 420

Re: Poprad - TatryVet

Poslaťod marcinesi » Štv 06.09.2012 23:34

Domča, aj strážneho psa by mal mať majiteľ zvládnutého tak, aby ho mohol veterinár v kľude vyšetriť. Ja mám dvoch veľkých strážnych psov, ktorí strážia náš pozemok tak horlivo, že sa nikto neopováži k plotu ani priblížiť, ale akonáhle sú na prechádzke mimo svojho teritória, na ulici ich môže bez obáv pohladkať aj malé dieťa a aj u veterinára sa správajú slušne. Prepadla by som sa od hanby, keby tam robili cirkus. Je veľmi užitočné odmalička učiť psa, aby v prítomnosti majiteľa zniesol dotyky cudích ľudí. Veterinárka tam nie je na to, aby krotila nevychovaných psov.
marcinesi
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Poprad - TatryVet

Poslaťod Domča » Str 12.09.2012 14:00

marcinesi sú psi a psi..... je to presne tak akos ľuďmi, niekto sa bojí,niekto nie, niekto sa dokáže prekonať, iný s tým majú problémy..... áno mohli by byť ešte lepšie vychovaný, ale tak bohužiaľ - nie každý pes môže byť dokonalý.... Pri Ajde som mala podozrenie na zlyhávanie obličiek (RTWxNO, 9,5 roka - Atosova matka), tá keď cíti veterinára tak vystrája ako šialená odvtedy,ako mi skoro umrela pri kastrácii, pri očkovaní ju musím priviazať o strom,lebo jej nedokážeme pichnúť injekciu - ale ide o to,že pri veterinárke v Smižanoch sme jej bez problémov vzali krv a ani o tom nevedela....... stačí ak sa trošku posnaží aj veterinár,hlavne ak ho na to dopredu upozorním..... a to je Atos oproti Ajde o polovicu kľudnejší pes!
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Re: Poprad - TatryVet

Poslaťod ivuška » Štv 07.11.2013 18:48

Prístup perfektný a ceny tiež!Viem o čom hovorím.Mám 1 psa a tri mačky. U kocúra bol zdravotný problém riešený pomerne radikálne. Zmena vetrinára a v prvom rade sa zisťovala príčina daného problému! Takže asi tak. Ale k prístupu niet čo dodať! :no:
ivuška
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Poprad - TatryVet

Poslaťod Nuchnuch » Sob 12.09.2020 20:13

Tatryvet je najlepšia klinika, akú sme doteraz navšívili. Vždy sa rieši komplet vyšetrenie zvieratka, čiže sa ide od koreňa veci. Máme ale aj jednu zlú skúsenosť s pani doktorkou Biskupičovou, ktorá nám psa kázala utratiť, pritom tam nebola najmenšia snaha niečo preňho urobiť. Podotýkam, že psík ešte stále žije,má sa vynikajúco, a to odvtedy ubehli už skoro tri mesiace - dali ho dokopy u Vozára.
Nuchnuch
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Predchádzajúci

Späť na Veterinárne ambulancie