Vykĺbenie nohy, bedrového kĺbu

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Vykĺbenie nohy, bedrového kĺbu

Poslaťod meraja » Štv 01.05.2008 19:46

Ahojte moj pes ma pravdepodobne vyklbenu nohu?neviete ako sa to prejavuje alebo co mam robit?
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod NemesiS » Štv 01.05.2008 19:49

skôr napíš, čo s ním je..
je labka v neprirodzenej polohe a vôbec na ňu nemôže stúpať?
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod meraja » Štv 01.05.2008 20:58

No ked chodi pomaly ma ju uplne vykrutenu.Ale ked bezi ma ju vo vzduchu-nedostupa na nu.Ked sa bude dat tak to odfotim.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod Lucifer » Štv 01.05.2008 22:07

Ked sa bude dat, daj to pozriet vetovi :no:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod meraja » Pia 02.05.2008 6:57

Dnes idem k vetovi ale mama mi na operaciu neda peniaze.Asi s tym bude zit.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 02.05.2008 7:04

ako nechcem byť hajzlík, ale ešteže máte dva obrovské psy, ale na operáciu prachy nebudú? :otaznik:
Zaujímavý prístup.
Inak o ktorú nohu ide, ako je pes starý a ktorý z tvojich psov to má? Nemôže ísť o displáziu?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod meraja » Pia 02.05.2008 7:18

No to som sa uz aj ja pytala no proste nechce mi dat.Ide o trojrocneho ratlika.Ma to v kolene na zadnej pravej labke.Vcera som sa strasne vilakala,normalne lezal a ked sa chcel postavit tak nemohol.Proste ho to tahalo do jednej strany a to iste aj pri chodzi.Bud mal nieco v tom kolene alebo krc.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod Lucifer » Pia 02.05.2008 8:27

Si o tom presvedcena, ze na vine bola noha? Co ked to bol len sprievodny jav nejakeho uplne ineho problemu? Podla toho, ako to opisujes (tahanie do boku) to moze mat aj uplne inu pricinu...napr. z mozgu a do tej nohy mohol dostat krc aj nasledkom toho... :nwm:

P.s....a sorry! Musim sa vyjadrit aj k tym peniazom ohladom operacie. Ja naozaj nechapem, ako Ti niekto moze povedat, ze s tym ten pes bude musiet zit :pac: :oo: To akoze Tvoja mama si myslela, ze tym psom sa za cely ich zivot nemoze nic prihodit? No jooo, problem bude asi v tom, ze su 2 typy ludi, co maju psov. Jedni ich beru ako rodinneho clena a druhi ako hospodarske zviera z dvora...To nic v zlom konkretne na Teba...Predpokladam, ze Ty mas k tym psom trochu iny pristup.
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod meraja » Pia 02.05.2008 8:53

Ja som jej to všetko povedala.Proste neviem co to mohlo byt mal aj papulku taku natiahnutu ako keby sa smial.No ja sa spytam vetka co to mohlo byt.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod Lucifer » Pia 02.05.2008 9:48

No mne to pripomina skor lahku formu epilepsie, alebo poruchu funkcie stitnej zlazy...Vlastne skusenosti s nasim psom (tie priznaky)...Takze nakoniec to naozaj nemusi byt nohou, ale problem bude mozno treba hladat uplne niekde inde...Osobne si myslim, ze ratliky to s tymi genetickymi chorobami a preslachtenim tiez 3x nevyhrali...
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod meraja » Pia 02.05.2008 10:00

Vazne neviem,ale este nikdy sa mu to nestalo.ale po premasirovani nohy mohol uz pekne chodit
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod Lucifer » Pia 02.05.2008 11:00

Vsetko je raz prvykrat...A dufajme, ze sa mu to uz ani nikdy nestane :no: Ak by nahodou, tak by si s nim mala ist k vetovi. Ty vsak budes musiet v tej chvili vediet, ci je to "len" svalovica, alebo iny "uraz", alebo ho bude zvlastne sklbat...Je lepsie potom dat si stanovit diagnozu u veta a zariadit sa operativne podla toho, ako cakat na dalsie a dalsie "zachvaty" a oddialovat tym moznu liecbu za priaznivejsich a menej silnejsich liekov... :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod meraja » Pia 02.05.2008 17:46

Pes mal zasa ten krc.Mal celu jenu stranu v krcoch.Ked mu rozmasirujeme telo prejde mu to.Ked sa to este raz zopakuje ideme k vetkovi.ale teraz jej aj tak napisem mail.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod Bibiana » Pia 02.05.2008 18:05

Keď sa to ešte raz zopakuje? Ja neviem, ale mne by na rozhodnutie ísť neísť stačil aj jeden takýto "zážitok".. Ale tak aspoň to, že jej píšeš maila...
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Vykĺbená noha

Poslaťod NemesiS » Pia 02.05.2008 20:08

ako, na tvojom mieste vetovi minimálne zavolám... :pac:
vet a mail..to mi nejde do kopy...tu je to tak, že buď vôbec nevedia, čo mail je alebo ho majú a ešte tam v živote neboli .
ako to"ak sa to stane ešte raz" ??? :oo:
to tak si vážiš toho psíka?
som zvedavý, čo by si robila, keby sa to stalo tvojmu decku/mame.
tiež počkáš, "či sa to ešte zopakuje?"
toť môj názor.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Ďalší

Späť na Úrazy