Opuchnutý penis, prekrvenie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: "Opuchnutý" penis, prekrvenie

Poslaťod meraja » Pia 05.02.2010 17:54

benno to má tiež a tomu to naskočí hoci kedy počas dňa,ten musí byť vzrušený z každej blbosti.A potom chodí s takým vypúleným zadkom :lol:
tie psy sú divné stvorenia
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: "Opuchnutý" penis, prekrvenie

Poslaťod Basha » Sob 06.02.2010 0:23

No to my sme si uzili s Gastonom. On mal problem, ze nemohol dat penis spat, takze mu ostaval vonku... nakoniec to nastastie vyriesila minioperacia. Ale teda, vyzerala som uchvatne uchylne ked o tretej poobede som sla po hlavnej ulici. Na Gastona dosiel jeho problem a ja som mu zacala predkozku zatahovat na ulici plnej ludi a deti :haha: :haha:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Opuchnutý penis, prekrvenie ;)

Poslaťod Domča » Pon 21.06.2010 9:09

Basha s tým ostávaním penisu von máme skúsenosti.... môj malý toľko trtká plyšáka kým mu celý pelo nevynde von, a potom pol hodiny chodí po byte, kľučí, oblizuje sa a ono to z neho vysí :D ale veterinár povedal že je to v pohode, že to tak má byť. A že mám byť rada že mám zdravého psa :D a k tým "guľkám" (bul neviem čo ste to nazvali) tak presne za nimi mu ostane koža a vysí to.....
A niekto sa pýtal odkedy môže psík "trtkať" tak môj to začal robiť pár dní po tom čo som ho doniesla domou (7 týždňov mal). Ale robia to aj súrodenci medzi sebou, takže je to normálne....úchylné :D
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Re: Opuchnutý penis, prekrvenie ;)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 11.07.2010 18:28

Domča, len rozdiel je v tom, že mladé psy (ale aj dospelé) to robia v rámci presadzovania dominancie. :jazyk: Psy pohlavne dospievajú v puberte a potom sa môžu vzrušiť aj z hárajúcej sučky. Takže to vzrušenie môže byť vyvolané rôznymi vplyvmi a ono to môže skončiť aj takto... Samozrejme, z toho netreba robiť paniku, všetko sa dostane po odrkvení do normálu. Horšie je, keď penis vyschne a opuchne a ostane vonku. Moja veterinárna mala raz pacienta, ktorému sa to stalo a musela mu dať niečo proti opuchu a potom mu musela studenými obkladmi kúštik po kúštiku zasúvať penis do predkožky.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Opuchnutý penis, prekrvenie ;)

Poslaťod Cathie » Pon 12.07.2010 10:01

Vikiki22 píše:Psy pohlavne dospievajú v puberte a potom sa môžu vzrušiť aj z hárajúcej sučky.

No, mne sa minule pokusal nakryt haravu fenu 3 mesacny drobec, tak neviem, asi je trochu popredu :haha: A z jeho strany to urcite nebol prejav dominancie, praveze k nej vkuse cuchal a chodil jej za zadkom.. :heh:
Ale tie pokusy boli strasne vtipne, este aj Story prvykrat zostala prekvapena a zabudla po nom cvaknut, ked sa chudak po nej liepal a ani nedociahol :haha: :haha:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Opuchnutý penis, prekrvenie ;)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 12.07.2010 10:07

No, neviem... Ja som ešte nezažila, že by šteňa chcelo nakryť hárajúcu sučku. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Opuchnutý penis, prekrvenie ;)

Poslaťod Slawin » Uto 14.09.2010 12:08

a zas sme pri sirusovi a jeho penise.. :heh: celkom sa hodi mozno aj slovo opuchnutie... no neviem proste mal ejakulaciu ale toto som videla prvy krat... mama ma hned zavolala ze co s nim ma...ste uz zazili ze mal pes pri tom pipika az takeho cerveneho ze mu bolo zretelne nanom vidno zily cervene jak mu idu,sem tam az fialove a ako keby mu niektore praskli ze mal nanom kvapocky krvi? :oo: :oo: :oo: WTF?!?!
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Opuchnutý penis, prekrvenie ;)

Poslaťod Ivanka.P » Uto 14.09.2010 13:03

Ano Slawin, je to normálne :yes: nechaj ty už jeho penis tak... Je v puberte a začína fungovať aj ako chlap :heh:

Videla som aj to ako pes behal okolo fenky, hrali sa a sačal na ňu skákať. Ani nehárala, pes ku mne na zavolanie prišiel a ako som mu zapínala vodítko tak normálne vystrekol. No čo, ono to nejako musí ísť von. Psi si to bežne potom vylížu ak sa im to stáva napr v pelechu. Zaujímavé, že chlap sem takýto problém so psom nepíše, lebo vie, že je to normálne. :yes:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Opuchnutý penis, prekrvenie ;)

Poslaťod Slawin » Uto 14.09.2010 13:08

mna zaujala skor ta krv...a tie echt navrete zily...take to nemaval
a jasne ze ten vie ale tak ja zato nemozem :haha:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Opuchnutý penis, prekrvenie ;)

Poslaťod Mackie » Uto 14.09.2010 13:16

takto mi oco popisoval Drakov stav, ked mu pred par dnami preplo
a oco je chlap pokial viem, a tiez bol prekvapeny, ze "az tak" :haha:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Opuchnutý penis, prekrvenie ;)

Poslaťod Ivanka.P » Štv 16.09.2010 8:58

Slwin, tá krv mohla byť aj z toho, že si to tým drsným jazykom lízal...
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Opuchnutý penis, prekrvenie ;)

Poslaťod Vikiki22 » Štv 16.09.2010 14:04

Podľa mojich skúseností, pes nemá drsný jazyk, takže lízaním asi ťažko. Skôr mohlo ísť o silnú erekciu, tie žily sú tam v poriadku, je to normálne. Žila mu určite nepraskla, to by vykrvácal. Možno len nejaké malé kapiláry. Ale nemyslím, že by to bolo ,,choré´´ alebo ,,nezvyčajné´´. :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Opuchnutý penis, prekrvenie ;)

Poslaťod Megi » Štv 16.09.2010 14:20

Sorry, že prispejem do témy, i keď máme kastráta :no:
Raz Megi cikal krv, tak som volala veterinárke a prvé, čo ju tak "na diaľku" napadlo, či nie je v okolí háravá fenka, že to mu mohla od vzrušenia prasknúť cievka, že to je normálne. Náš prípad to teda nebol :lol: , ale potvrdila, že sa to bežne nekastrovaným psíkom stáva.
Mimochodom, tie malé navreté guličky má občas aj Megi, hlavne vtedy, keď mu škrabkám bruško, ako keby ho to šteklilo, alebo......? :ha:
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Opuchnutý penis, prekrvenie ;)

Poslaťod Domča » Str 23.02.2011 18:39

Viki viem že je to prejav dominancie, len som tam komusi písala že je to normálne......... moja 8 ročná sterilizovaná fena "skáče" po svojom 4,5 ročnom synovy keď sa rozšantia a on si na ňu začne dovoľovať...... tak isto mi "chce pototo" každého psa ktorého stretneme..... hrúza s ňou....
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Re: Opuchnutý penis, prekrvenie ;)

Poslaťod Margita » Pia 25.02.2011 20:21

:haha: :haha: toto je riadna tema :lol: moje desatrocne stena to ma casto on sa stale tesi ale aj ked sa mu hrcky objavili prvy krat nejak som to neriesila,az potom niekde som sa dozvedela ze to je prostata :lol: problemik nastal az ked mal zapal predkozky ale s tym sa stretne kazdy prvy pes :smile:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby