Prdenie z granúl

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Prdenie z granúl

Poslaťod extazy » Str 21.07.2010 14:34

Ahojte mám maličkého bígla- 3mesačného, a neviem mu stále vybrať vhodné granule v pomere cena/kvalita
Skúšal som mu už kupovať nejake granule v tescu, potom kvalitný Nutrican no stále z nich prdí. Momentálne mám na skúšku 3kg balenie granulí značky Cibau z tých poprdkáva menej :) Nemáte nejaké odskúšané granule pre šteniatka bíglikov ktoré by môjmu chutili a zároveň by z nich neprdel??
extazy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Dubnica n/V - okolie Trenčína

Re: malý bígel prdí z granulí

Poslaťod vavrena » Str 21.07.2010 14:44

A kŕmiť mäsom si neskúšala? Inak šteniatka prdia podstatne viac ako dospelé psíky. Ale z mäsa určite menej ako z granulí. Z mojich skúseností - druhé šteniatko, ktoré bolo kŕmené už len surovým, neprdelo vôbec. Baset, v tom čase tiež šteňa, po prechode na surové prestal. Nazri do sekcie o surovej strave.
A ak si stojíš za granulami, tak to je zrejme individuálne, vyber si hlavne kvalitnejšie značky, nie supermarketové, a čo psíkovi sadne, tak to bude zrejme najlepšie. Čím bol psík kŕmený predtým?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: malý bígel prdí z granulí

Poslaťod Marco Varhol » Str 21.07.2010 15:35

Extazy: Skúšal som mu už kupovať nejake granule v tescu, potom kvalitný Nutrican. :joint:

V prvom rade prestuduj toto forum a pochopis co je kvalitne a co nie. Precitat si zlozenie krmiva, ktore kupujes.
Bohuzial zatial si mu daval slovenske, kanadske a talianske zmesky, ktore so slovom kvalita maju velmi malo spolocne.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: malý bígel prdí z granulí

Poslaťod extazy » Str 21.07.2010 21:01

krmivo nutrican mi ako "kvalitné" doporučil veterinár a momentálne rozmýšlam či ísť kúpiť eukanuby aĺebo nejake ine granule.... krmit ho surovym mesom nechcem(vraj je najlepšie ak sa pes odchová najmenej do 10mesiacov na granuliach)
extazy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Dubnica n/V - okolie Trenčína

Re: malý bígel prdí z granulí

Poslaťod Mackie » Str 21.07.2010 21:14

neviem ako dlho ti vydrzi to "vraj je lepsie", ak ti bude pes stale prdiet
nuz ale kazdy mame inu toleranciu pachovych vnemov
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: malý bígel prdí z granulí

Poslaťod Marco Varhol » Str 21.07.2010 22:34

Odkazujem tomu veterinarovi, ze nech radsej neradi ale viac studuje. Pozri si zlozenie toho krmiva a chod sa popytat toho veterinara, ktora surovina v tomto krmive je kvalitna.

Prosim ta zverejni tu meno toho veterinara ak toto vyslo z jeho vysokej odbornosti.

krmit ho surovym masom nechcem(vraj je najlepšie ak sa pes odchová najmenej do 10mesiacov na granuliach) :haha:

Konecne zacnite citat a netyka sa to len krmiv ale aj potravin. :joint:

Obrázok
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: malý bígel prdí z granulí

Poslaťod vavrena » Str 21.07.2010 22:48

A keď dovŕši 10 mesiacov, tak mu dáš bravčovú kosť a počkáš, čo sa stane? :nwm:

Pre správny vývoj je dôležitá pestrá, vyvážená a kvalitná strava. Ten prvý atribút granule nikdy nesplnia, a o vyváženej a kvalitnej strave má asi každý inú predstavu. Ale pýtal si sa, z čoho bude prdieť menej, tak to je z mäsa, príloh a z kostí. A žalúdok si potrebuje zvyknúť na rôzne veci. Odsúdiť ho len na granule môže priniesť rôzne problémy, napríklad tie plyny.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: malý bígel prdí z granulí

Poslaťod Lindchen » Štv 22.07.2010 9:31

Krmit surovou stravou nie je len tak, ze si poviem, ze dam psovi do misky nieco surove a uvidim. Treba si o tom dost nastudovat. Ci uz krmis granulami alebo inak, vzdy su potrebne informacie. Samozrejme relevantne informacie.
Osobne by som granulami nekrmila, maju viac nevyhod ako vyhod a jednoducho im neverim, aspon podla mojej 3-tyzdnovej skusenosti s granulovanym krmenim. Aris aj z "najkvalitnejsich" granuli nielen prdel, ale mal dlhodobo velmi smradlave vykaly, poloriedke, cudnej konzistencie, necitil sa dobre, zvracal. Vtedy mi vet povedal, ze nech skusim surove a testy na alegriu budeme robit az potom. Dosla prirodzenu stravu a vsetky problemy boli fuc. Neprdel, nemal problemy so zvracanim ani so zapachajucou a riedkou stolicou. Ked sme potom presli k inemu vetovi, tak sa ma opytal, akymi granulami krmim, nech to odporuci ludom dalej, ze je vo vybornej kondicii, ma krasnu srst, ma silne, hrube kosti. Dost divne sa tvaril, ze od 10 tyzdnom papa prirodzene :heh:
Ak sa rozhodnes takto krmit, dobre je zacat sa o to fakt zaujimat, uz su aj v nasich knihkupectvach knihy o BARF, su kvalitne napisane plus prestudovat temu o Surovej strave. :ahoj:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Prdenie z granúl

Poslaťod extazy » Pia 23.07.2010 15:33

smiem sa spýtať čo je to BARF? a aký je napr. názov enjakej dobrej knihy o surovej strave?? chcem mat pekne zdraveho biglika a nie nejakeho vypaseneho(panelakoveho bigla)
extazy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Dubnica n/V - okolie Trenčína

Re: Prdenie z granúl

Poslaťod Mackie » Pia 23.07.2010 15:58

Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Prdenie z granúl

Poslaťod jarka160 » Sob 27.10.2012 19:57

Tak nasi prdia z eukanuby ako hektory :haha: :haha: :haha: Do tych granul davaju cele surove vajcia a to sposobuje prdenie :haha: :haha: ale je to taky smrad ze sa neda ani vyvetrat a vyhrali by prve miesto :winner: Neodporucam tieto granule. Uz nikdy viac :nie:
jarka160
Šteniatko
 
Príspevky: 60
Bydlisko: Košice


Späť na Granule a konzervy