Útulok Komárno

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Útulok Komárno

Poslaťod aislin » Uto 11.08.2009 21:02

Chcela by som poprosiť,nie je tu nikto z Komárna a jeho okolia,kto by bol ochotný pomôcť útulku?Je tam katastrofický počet /vyše 50 krásnych psíkov/,zišla by sa každá pomoc/ či už priamo v útulku ,s inzerovaním atď/. Do útulku nikto nechodí,je málo spropagovaný a najstarším psíkom hrozí eutanázia.Ja som až z Bratislavy a bola som sa tam pozrieť ale verím,že sa nájdu nejakí milovníci hafanov aj bližšie a POMôŽU!!
aislin
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Bratislava-Zálesie

Re: Útulok Komárno

Poslaťod Zoe » Ned 27.09.2009 13:49

coze? :oo: ja som si chcela zobrat minuly rok z tohoto tulku psika, kokricu, pani sa ma samozrejme pytala na podmienky, co chapem, ze neda psika hocikomu a ked som povedala, ze sme doma traja, pracujem doma a len sem tam odbehnem na dve-tri hodky na pracovne stretnutie s klientom a ona na mna vyhrkla ze to je tyranie psa :oo: ze mozem len do obchodu odbehnut a ze inak s nim byt stale doma,ze ho ma slubeneho do nemecka, tak nech ma... no neviem, ale mne sa to zda chore, dotklo sa ma to a nakoniec sme si zobrali ineho psika , ktory mi teraz spokojne odfukuje pri nozkach :hi:
tiez som za aby sa preverovali podmienky do akych psik ide, nie na retaz do voliery a pod...ale proste toto mi pride ako import do nemecka. Maju maximalne naroky, tazko splnitelna a nakoiec psikom hrozi eutanazia :plac: nemam slov a ked chce clovek nahlasit tyranie, co nam tu susedov pes place denno denne na 1,5 etrovej retazi, tak sa neda lebo maju plno...skoda :ua:
Zoe
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Útulok Komárno

Poslaťod krista » Pon 28.09.2009 20:04

Bohužial musím so Zoe súhlasiť aj napriek tomu ,že osobne mám p.Agnes velmi rada,lebo viem,že pre tie psíky robí maximum.Problém je v tom,že ona každého jedného berie ako vlastného ,čo je pekné,ale v tomto prípade nevýhoda čo sa týka zverenia do opatery ďalšej osobe.Zoe nie je prvá čo sa na ňu sťažuje....je to ťažké,nechcem sa o tom velmi vyjadrovať,je to boj s veternými mlynmi....
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Útulok Komárno

Poslaťod bobamima » Uto 12.01.2010 8:27

Ahojte, mrzí ma čo čítam. Prišla som do práce a kolega sa ma pýta, či nepoznám útulok v KN, lebo už asi týždeň je u nich nejaký psík zatúlaný - nejaká malá sučka. Lenže on má už dvoch psíkov - chlapcov a druhý z nich je tiež taký neplánovaný, ktorý sa ku nim zatúlal. Nemá srdce ho jednoducho vyhodiť niekam na ulicu a chcel by vedieť, či by mohol do útulku zobrať toho psíka. Môžete nám prosím povedať, či je to možné. Ďakujem.
Tiež by som rada poprosila o nejaký kontakt na ten útulok, rada by som nejak pomohla, keď budem môcť.
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: Útulok Komárno

Poslaťod bobamima » Štv 14.01.2010 14:49

Napisala mi pani Jelínková z KN útulku:
Co by sme veľmi potrebovali - sú opatrovateľské miesta.
Hlavne teraz v zime, pre psíkov po operácii, prechladnuté šteňatá a pod.
Ak by ste vedeli v našej blízkosti niekoho vyburcovať k spolupráci, budem rada.

Pripajam sa k prosbe, ak by ste niekto vedel zabezpečiť opatrovateľské miesta, prosím, ozvite sa.
Ďakujeme!
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: Útulok Komárno

Poslaťod krista » Uto 02.02.2010 19:44

Žial,čo sa týka tulákov,v KN začína byť situácia neúnosná.Útulok je preplnený ,tam už nevtesnaju ani labku.p.Jelinková povedala chlapom,čo odchytávajú psov,nech ich uspia na mieste,útulok nevie financovať ani eutanáziu ... :ua:
Na úrad došiel alarmujúci list,na jednom sidlisku pri OD Lidl sa vytvorila svorka zdivočených psov,ktorí napádajú okoloidúcich ludí,ale hlavne ludí so psami (mám s tym osobnu skúsenosť) a vedenie to musí riešiť.Pokúšaju sa ich odchytiť,je to ťažké,v momente sa rozutekaju.Sú to psy z rómskej osady,čo tu funguje ako množiareň psov....V jednom kom.týždenníku prirovnávaju situáciu k rumunskej....A nechcem si pripustiť predstavu,čo sa stane so psami,keď ich do útulku nevedia zobrať a na eutanáziu nie su financie..... :plac:
Dnes sme v meste odchytili tohto krásavčeka (on nebol z tej svorky,tohto vyhodili,je dosť vychudnutý)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Tohto ešte vzali do útulku,lebo bol prispôsobivý a vedeli ho dať k ostatným....
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Útulok Komárno

Poslaťod lila.claire » Ned 16.05.2010 10:13

ahojte, citala som ze ta pani z utulku v komarne nechce davat psov, ze vraj chce aby tam najprv clovek chodil sa s tym psom zoznamit a tak, chcela to aj od jednych bratislavcanov... akym sposobom sa da od nej dostat psa? je tam teraz jedna krasna fenka, vzala by som si ju, ale ja som z kosic a to je 8h cesty autobusom, a uz nehovorim o nakladoch, nie je mozne aby som tam chodila najprv vencit alebo co... co treba robit aby toho psa dala, nie je tu niekto kto ma skusenost?
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Útulok Komárno

Poslaťod krista » Ned 16.05.2010 21:01

Ahoj Lila :ahoj: Poznám tu pani,myslím si že je najpovolanejšia viesť útulok spomedzi ľudí,čo poznám .....Má asi prísnejšiu selekciu,nedá psíka len tak naverímboha,za každého jedné bojuje ako za svojho.
Nedám na ňu dopustiť,ak myslíš,napíš mi ss,alebo zavolaj ,dám ti na seba číslo,som s ňou v kontakte,dokonca ti môžem dať na ňu číslo a odvoláš sa na mňa,hm? napíšem ti ss :ahoj:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Útulok Komárno

Poslaťod lila.claire » Ned 16.05.2010 21:10

ahoj krista,
momentalne je situacia taka, ze nam zaplavuje kosicky utulok takze idem brat zajtra nejaku fenecku... a asi si ju aj necham, ak tam bude ta na ktoru myslim. ale aj tak, dakujem za pomoc :hi:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Útulok Komárno

Poslaťod krista » Ned 16.05.2010 21:13

Nemáš za čo,daj vedieť ak myslíš,hocikedy :ahoj:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Útulok Komárno

Poslaťod wami » Štv 03.06.2010 15:17

Mám z Komárna fenku, brala jsem si ji 2.1. 2007... Jsem z Moravy, z ČR, do Komárna to mám daleko, fenku jsem si vybrala na základě internetové nabídky... předchozí komunikace proběhla přes několik e-mailů, kde jsem popsala, do jakého prostředí fenka půjde... Čekala jsem na paní Jelínkovou cca 2 hodiny u útulku, což ale bylo OK, při té dálce jsem nevěděla přesně, kdy přijedeme, ale jinak bylo vše super, měli jsme už nachystaný PetPass, fenka byla načipovaná, jen jsem podepsala papíry, prohlídli si útulek, seznámili se s fenkou, naložili jsme ji do auta a jeli jsme.

Útulek byl přeplněný už tehdy, a hodně z psíků, co tam bylo tehdy, jsou tam pořád... :(

Tehdy na to byla paní Jelíková úplně sama, a asi je v podstatě doteď, celý útulek drží jen na základě obětování se jednoho člověka a že je to sakra náročné - nemyslím jen fyzicky, ale i psychicky... :plac:
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Re: Útulok Komárno

Poslaťod aislin » Štv 22.07.2010 22:26

Boli sme navštíviť útulok Dunajka a pofotiť najsúrnejších psíkov,hľadajúcich domov.Ako aj pri predošlej návšteve,mala som veľmi dobrý pocit z útulku-prostredia a havinkov.Všade čisto,dobrý prístup,organizovaný systém vo venčení chlpáčov,u niektorých psíkov bolo vidieť,že je to ich domov,havinky majú aj bazénik s vodou /v týchto teplách/niektorí sa s nadšením kúpali.V útulku sú nádherní psíci,verím,že sa podarí najsť aspoň niektorím domov.
aislin
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Bratislava-Zálesie

Re: Útulok Komárno

Poslaťod krista » Ned 19.12.2010 20:58

Útulok Dunajka už aj na FB http://www.facebook.com/profile.php?id= ... 8152830106 ... konečne... tak prosím ak môžte,zdielajte,ďakujem :pusa:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Útulok Komárno

Poslaťod Zoe » Sob 03.11.2012 20:02

Sprava z FB, prosim Vas neviete dohovorit spravkyni utulku nech sa nad sebou zamysli a zacne zachranovat psov? prosim Vas,ved ida hlavne o nich, vopred moc dakujem
Syrová Michaela
AKUTNÍ - ÚTULEK KOMÁRNO NECHCE SPOLUPRACOVAT!!!
Loni (2011) se stalo to, že se do útulku dostal boxer ve strašném stavu (viz foto) a útulek nechtěl spolupracovat ikdyž byla domluvená adopce pod veterinárním dohledem u spolehlivého člověka který má s boxery zkušenosti.
Bohužel útulek Komárno si stále vymýšlel různé důvody proč pes musí zůstat u nich a to třeba takové, že domluvená osvojitelka má do
ma 3 schody ( přičemž by ho ale do nich klidně a ráda nosila atd atd.Nicméně nic nepomohlo a stalo se to že zubožený pes který měl možnost se dostat zase do formy v útulku zemřel sám v zimě v kotci a zcela opuštěný!!!!!!!!Přes veškerou snahu se nepodařilo s útulkem nějak domluvit.
Píše se rok 2012 a v útulku Komárno je opět boxer v podobném stavu - nyní se jedná o fenku. Opět máme vyřízený domov - stálý domov a opět útulek nespolupracuje a fenu nechce vydat dřív jak za měsíc - přesně tak to bylo loni se psem - zbytečné zdržování a dopadlo to tak jak dopadlo :-(
Prosím o sdílení a pokud může někdo pomoci prosím ozvěte se s útulkem není řeč a máme možnost fence dopřát teplý pelíšek s péčí .....
Zoe
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Útulok Komárno

Poslaťod Domca » Pon 05.11.2012 8:34

bobamima píše:Napisala mi pani Jelínková z KN útulku:
Co by sme veľmi potrebovali - sú opatrovateľské miesta.
Hlavne teraz v zime, pre psíkov po operácii, prechladnuté šteňatá a pod.
Ak by ste vedeli v našej blízkosti niekoho vyburcovať k spolupráci, budem rada.

Pripajam sa k prosbe, ak by ste niekto vedel zabezpečiť opatrovateľské miesta, prosím, ozvite sa.
Ďakujeme!


Sa mi len sniva toto hadam nie??? Minuly rok v zime tam bol vychudnuty boxer...Chcela ho k sebe vziat Domca Homolova zo Psa v nudzi, kdeze, psa jej nedala, takze chuda pes mal smolu......Kolkokrat je aj dohovarali hladom steniec nech ich da do docasky, ked mrzli v koterci....ale no jenoducho nie..... :hmm: Kolko psov mohlo mat dobre domovy, nechapem naco tolke zdrziavanie.....Ludia by spolupracovali radi, len akosi je problem na druhej strane.
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Ďalší

Späť na Útulky