Háranie a veci s tým súvisiace

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod aponi » Štv 08.07.2010 18:38

tak som vyzistila aj pre ostatných
Trezalka bodkovaná
a homeopatiká Hypericum Perfroratum 9 CH 2-3 x denne 5 granulí a allegris
Naposledy upravil aponi dňa Pia 09.07.2010 5:03, celkovo upravené 1
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod katkariinka » Štv 08.07.2010 19:32

Nasa zacala harat v 13 mesiacoch, aj ked prve priznaky som pozorovala uz asi od 12. mesiaca - dako sa to natiahlo :)
Ale ked sa to poriadne zacalo, tak som oci pulila, kolko krvi bolo. Od detstva som postupne zila v byte s dvomi 25+kg suckami a mam pocit, ze ani u jednej soom nevidela tolko krvi ako u tejto nasej 5kg potvorky. :oo: Ona mala normalne az nohy krvave. Zacinala som uvazovat, ci je vsetko OK, ale po tyzdni sa to trosku skludnilo.
Psy ju zatial neobskakuju, snazim sa im vonku vyhybat.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod hruska » Štv 08.07.2010 20:07

My stale krv ziadna, ale dnes sme na vychadzke rozknucali troch psov, jedneho volne pobehujuceho a dvoch za branickou domov. Snazim sa teraz psikom vyhybat, co nie je problem, kedze moc kamosov nemame, ale predsa sa obcas nejaky pritrafi...Takze to asi znamena, ze ozaj sa fenka hara, skoda, ze sa nemozem orientovat podla krvi. Ale s tebou, katkariinka, by som asi nemenila :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod taky » Pia 09.07.2010 9:27

No lepšie kým má pri háraní menej krvi ako toľko, koľko mala naša čivavka... Som nestíhala vložky v nohavičkách meniť...
Obrázok
taky
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 240
Bydlisko: Nitra

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod katkariinka » Pia 09.07.2010 10:09

Clovek si povie, ze maly pes, menej krvi. ale prdlajs. Mohla by sa viac cistit teda...
Dnes rano tak poctivo "znackovala", ze na kazdych par metroch si cupla a vytlacila zo 3 kvapky :lol:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod hruska » Pia 09.07.2010 10:51

Moja sa cisti o stosest, ten zvuk je hrozny :pac: Lenze kvapku, dve by nechat mohla, nech sa viem orientovat.
To znackovanie je bohovske, predpolnocne vencenie, ona cucha ako besna, beha z miesta na miesto, ja uz v polospanku...za tych tak 20 minut cvrkne aj 5krat a domov ju dostat je tazke. Uz nech sa dohara, lebo dost jej zasibava.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod taky » Pia 09.07.2010 13:04

Však práve preto som jej ušila nohavičky, aby si dokazála do nich strčiť hlávku a vylizovať sa, ale sama bola z toho nešťastná, koľko krvi z nej šlo...
Obrázok
taky
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 240
Bydlisko: Nitra

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod katkariinka » Pia 09.07.2010 13:07

ja tieto haracie gatky akosi nemusim, aj ked ty pises, ze sa moze cistit, aj tak mi to pride proste neprirodzene. Doma (zatial) nema moc co zaspinit, do postele nesmie, sedacky su uz u nas v cakarni na vyhodenie :) a koberce nemame. Takze nech si krvaca. Snad uz dalsie harania a krvacania budu slabsie.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod taky » Pia 09.07.2010 13:33

My máme všade koberce, cez deň vylihuje aj na gauči, aj na posteli, tak len preto tie nohavičky...
Obrázok
taky
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 240
Bydlisko: Nitra

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Bee House » Pia 09.07.2010 22:08

My mame vsade rozlozene plienky. Na gaucoch, posteli. Vyzera to trochu negustiozne ale co uz. Ale naozaj kvalitne jej sibe. Viem, ze to s nou trepu hormony, ale UZ ABY DOHARALA: Pri kupe dalsieho psa sa sice priklonim k fenke, ale to haranie je fakt strasne. Ruky uz mam ako kulturista, mala vsade znackuje, brutal sa tah za psami...Jedno peklo :pac:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

začiatočník.. pomožte

Poslaťod shadow » Štv 15.07.2010 9:05

Zdravím, chcela by som sa s vami poradiť. (dosť mi trvalo, kým som sa touto témou prehrýzla.. :) )
Doteraz som mala hafanov a teraz mám prvú fenku. Je to JRT a začala sa hárať keď mala 7 mesiacov a 24 dní, presne 4.7.. Pár dní predtým bola poriadne zdurená, no žiadna krv, tak som dosť panikárila, no potom začali kvapôčky tak to už bolo lepšie. Spočiatku hárala dosť intenzívne. K psom som ju púšťala, len na oňuchanie, niektorí sa samozrejme dali do čistenia jej vulvy. Ona bola od začiatku dosť prístupná a stále otŕčala zadok, tak mám pocit, že to obdobie, kedy má hárať a odháňať nápadníkov akosi preskočila. Taktiež ste vraveli, že psi sa trhajú za sučkami ako besný, no okrem psa, ktorý býva podomnou v bloku (ten je ako odtrhnutý z reťaze, k nemu ju už nepúšťam) sa psi správajú pomerne normálne, až nato že ju nadmerne ňuchajú a olizujú. Nepáči sa mi, že na ňu psi vrčia, neviem prečo. Taktiež sa chcem opýtať, či je normálne, že začala veľmi plznúť. Je to až neúnosné. Stáva sa, že aj celé hodiny prespí, dúfam, že to je len počasím..
Mojou najväčšou starosťou je, že doteraz hárala normálne. Červený, krvavý výtok, čistí sa atď. No už asi druhý deň je výtok len ružovkastý až bezfarebný. Veľa som čítala o tom, že fenka farbí len od 4 do 10 dní a potom prejde do druhej fázy, keď je výtok žltkastý. Preto sa pýtam, či to je normálne a či sa jedná o doznievanie hárania, alebo o ďalšiu fázu. Podľa mňa nie je možné aby hárala len 12 dní. Mimo - mierne odpuchla a vulva zbledla, doteraz bola červená.
Taktiež sa chcem opýtať na vašu skúsenosť s háracimí nohavičkami. Jedny som jej ušila z normálnych gatí a tie sa zdajú byť najlepšie, no sem-tam jej padajú. Preto mama kúpila ešte ďalšie dve. Prvé boli na plastovú pracku, no tí sprostý výrobcovia ich spravili tak, že tú pracku má rovno na boku. Doteraz nosila prevažne tieto a má z nich otlaky (z tej pracky); doslova červené miesta na boku. Druhé boli na kovovú sponu, no len čo som zistila, že ju má na boku a že dosť tlačí, gate išli z domu. Teraz opäť nosí tie pôvodné, no už nekrváca, tak neviem, či jej ich ešte mám nechať.
Najnovší problém je, že sa jej už dávnejšie na nohe vyhodili tak štyri vyrážky. Myslela som, že sa jej len zapálil korienok chlpu a preto sme jej to len vydezinfikovali a nechali sme to tak. Myslím, že vyrážky sa ani tak nerozšírili, no má na brušku, pri vulve a na jednej nohe aj také malé čierne bodky. Niečo podobné mal aj môj predošlý psík a liečili sme to asi rok až 1,5 roka. Neviem, či to je to isté. Otec tvrdí, že to súvisí s hormonálnou nerovnováhou, no mám podozrenie na nejaké kožné ochorenie. Stretli ste sa s tým? V tejto téme som tiež čítala, že veľa háraviek má plesne. Môže to byť ono? Nemôže to mať z nohavičiek (zaparená koža alebo niečo také?)?
A asi posledná otázka, ako sa prejavuje oplodnenie? Mám pocit, že ju ten sprostý pes odvedľa nakryl. Panička s ním chodí na voľno a keď nie, tam mu povolí vodítko s výrokom - Veď nech sa oňuchajú.. Keď ich teraz zbadám, tak ju nosím na rukách. Párkrát sa stalo, že keď sa za ňou ťahal trochu sa pomotali vodítka a skončil na opačnej strane a nie pri hlave. Vtedy naňu skočil, no myslím, že ju stihol len stlačiť prednými nohami. Trvalo to len pár sekúnd, keď na ňu skočil, tak dúfam, že sa nič nestalo. Trochu zakňučala a ja som ho okamžite chytila za obojok a vzala som moju na ruky.
Mimo, stále ju púšťam k psom, ale len tak aby ju oňuchali a myslím, že tomu by ju začali olizovať sa nevyhnem. Chcela by som sa opýtať, či je podľa vás dobré ju takto púšťať, alebo by som nemala vôbec. Nechcem, aby nestretávala mesiac žiadne psi, no neviem, či to je dobrý nápad. Dávam riadny pozor, aby neskákali.
Vopred ďakujem za rady.
shadow
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 55
Bydlisko: Prešov

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod leuska » Štv 15.07.2010 10:35

Ked ma ruzovkasty vytok,je pripravena na parenie,tak na to velky pozor :no: Moze to trvat takych cca 10 dni :ach: Na volno by som ju teraz v ziadnom pripade nepustala,niektori psi vedia byt velmi sikovni a nestihnes zareagovat :pac: Co sa tyka toho oplodnenia susedovym psom,ked je parenie uspesne,tak psi zostanu zviazani-spojeni niekolko min. az pol hodiny,takze to by si si vsimla,teda pravdepodobne ju nenakryl :no: No na tvojom mieste by som na nu nenechavala psov naskakovat a radsej sa zdrziavala bokom od nich,psom z toho potom harasi a je s nimi na nevydrzanie :ach: :ha:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod shadow » Štv 15.07.2010 10:57

to leuska..
Je to skôr bezfarebné ako ružovkasté. Takže sa jedná o druhú fázu? Dobre, strážime naďalej.. Ja som si len nebola istá, lebo to tak náhle prestalo a väčšinou ľudia vraveli, že začne taký žltý výtok.
Ja ju teraz vôbec nepúšťam na voľno, lebo nepočúva. Keď som povedala, že ju púšťam ku psom, myslela som na vôdzke. V žiadnom prípade na voľno.
Viem, že úspešná kopulácia, ktorá vedie k oplodneniu trvá dlhšie a že sa potom psi chvíľu neoddelia. Mňa len trápi, či jej tým naskakovaním niečo nespravil, lebo zakňučala. No myslím, že to bolo tým, že ju pevne chytil..
A okolité psi naskakovať nenechávam, len ich nechám nech ju oňuchajú, prípadne olížu, no dávam pozor. Tak ako som povedala v predošlom príspevku; psi po nej nejdú, ani sa za ňou neťahajú (okrem toho besného susedovho psa). Ostatní ju len oňuchajú a v poslednej dobe na ňu dvaja vrčali. Vôbec za ňou nešalejú..
shadow
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 55
Bydlisko: Prešov

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod katkariinka » Štv 15.07.2010 15:56

shadow
lepsie ked nesaleju ako by ti malo pred bytom stat stado nadrzanych psov :no:
Inak ten opis harania sedi presne aj na moju - teda momentalne farbi tak ruzovkasto, ale inak spravanie aj vsetko ostatne sedi. Este aj datum zaciatku harania je skoro ten isty :-D. Nuka sa kazdemu, aj suckam. :lol: A chodi na balkon a vyknucuje. No srandy kopec...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod shadow » Štv 15.07.2010 22:05

No, keďže sme vo fáze dva, už aj vidno zmenu. Psi v okolí sú o niečo aktívnejšie a preto aj ja..
A k tým čiernym bodkám. Som si viac menej istá, že sa jedná o demodikózu a dosť sme to podcenili a zanedbali. Začalo to, keď začala hárať, a teraz sa to krásne rozšírilo. Zajtra idem kúpiť smradľavú vodičku (Neostomosan)..
shadow
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 55
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť