Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Tmavý až čierny hnis na koži

Poslaťod Baarbora » Štv 21.01.2010 23:17

Skacenka, na klinike aspon maju to vybavenie, bezny vet casto bude liecit do aleluja, aj ked nevie, ze co vlastne. na klinike je, ked nic ine, viac hlav...
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Tmavý až čierny hnis na koži

Poslaťod meridia » Pia 22.01.2010 13:20

tak střílim samosebou čistě od oka,ale ještě mne napadá tohle..ale zas je mi divné,že by na to nepřišli :otaznik:
http://www.moloss.cz/pyodermie.htm
hodně na to trpí třeba NO,bohužel to někdy končí i utracením zvířete,protože pes doslova shnije zaživa :plac:
edit.tady jsou i obrázky,koukni zda některý nevypadá stejně..
http://www.klinikaanima.cz/index-sm.php ... rmatologie
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Tmavý až čierny hnis na koži

Poslaťod skacenka » Sob 23.01.2010 21:21

Baarbora píše:Skacenka, na klinike aspon maju to vybavenie, bezny vet casto bude liecit do aleluja, aj ked nevie, ze co vlastne. na klinike je, ked nic ine, viac hlav...


Offtopic: Len škoda, že napriek viacerým hlavám som si musela určiť diagnózu sama :hmm: lebo však " keď máte sharpeia, tak by ste mohli mať prehlad o tom, čo to môže byť" :ach:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod blackcat8885 » Pia 05.02.2010 13:14

dufam,ze davam moju otazku do dobrej temy.Nasla som u nasho psa dnes na okrajoch,z vonkajsej strany dolneho pysku vela takych ruzovych akoby bradavic,ma tam menej srsti ma to jedno vedla druheho,netusim co to je,vyzera to trocha ako vacsie akne alebo take nieco.Nestretol sa niekto z niecim takym?Nechcem hned bezat k vetovi,je to pes z utulku,boji sa cudzich ludi.Rozmylam ci mu zacnem davat imunoglukan alebo ci je to nieco vaznejsie co musi liecit veto.Nevsimla som si hnis ale vystrasilo ma to.Mame ho dva roky a doteraz bol uplne zdravy
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod blackcat8885 » Pia 05.02.2010 13:34

teraz som si spomenula vcera jedli nase psy mixovane kivi mohlo by to byt z toho?Ja som na kivi alergicka,mozno aj nas pes...
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod adushiik4 » Pia 05.03.2010 20:00

Takže skúsim to dať sem.. síce, týka sa to aj suchej kože a lupín ale predsa..

Obrázok táto fotka obsahuje škvrny v oblasti semeníkov

Obrázok a táto je na papuľke..

Okolo semeníkov nemá žiadne problémy, ani si to nevšíma ale v tá "škvrnka" na papuľke je obklopená akoby lupinami alebo ako to nazvať.
Srsť tam ide strašne ľahko dole ( no ale nemôžem povedať, že je tá vyrážka dôvod, kedže mám westa a bolo by zlé, ak by srsť nešla dole ) napadlo ma aj, či to nie je tým, že srsť nebola v oblasti papule trimovaná a tak sa mu tam take vytvorilo..ale prečo tie semeníky? Teda okolie? Dalej si to ( v okolí papule) aj sem tam poškrabe ( nie často a nie do krvy )
Neviete čo by to mohlo byť? ( nerozširuje sa to ) je to stále také .. napadlo ma jedine... potrav. alergia alebo alergia na prášok...?? čo myslíte?
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Asi znamienko

Poslaťod pkristina123 » Ned 28.03.2010 18:24

Dobrý deň. Mám malého yorkshira, bude mať 3 mesiace, mám ho už mesiac a pol. Všimla som si, že na brušku má hnedý fliačik, vyzerá to ako znamienko (šošovička). Pred 3 dnami som si uvedomila, že sa mu toto znamienko zväčšilo, môže mať tak 6-7 mm. Psík si to vôbec neuvedomuje, ani si to neškriabe.
Ale račej sa chcem spýtať, či s tým už má niekto skúsenosť a či to nie je nebezpečné.
Ďakujem :smile:
pkristina123
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Asi znamienko

Poslaťod VikThor » Ned 28.03.2010 20:08

Čírou náhodou, nie je to len bradavka? I keď 7 mm je na bradavku trocha moc.
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: Asi znamienko

Poslaťod renqa » Ned 28.03.2010 20:27

No môj má niečo čudné na chvoste. Akože keď má ten chvost zarastený, tak to trošku vidno, ale nič moc. Teraz ako som mu vystrihala chvost, tak som si všimla, že má na ňom niečo divné. Na koži nič zvláštne nevidno, iba akoby mal takú suchšiu kožu na jednom mieste, ale vyrastá mu z tadiaľ taká tmavšia srsť a to je už dosť viditeľné... Takže to trocha vyzerá akoby mal zalomený chvost... Neviete čím by to mohlo byť? On to má úplne od malička, ja som si to hneď všimla, ale neprikladala som tomu nejaký zvláštny význam. Vlastne som si myslela, že to asi tak má byť... :hi:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Asi znamienko

Poslaťod Brona » Pia 02.04.2010 18:13

K tomu yorkovi - mala som doma jedno stena, ktoremu nieco take narastlo na slabine, dala som to vybrat operacne, bol to taky maly tumorcek a pri tych sa nikdy nevie co urobia, radsej ich vybrat ked su podozrive lebo maju taku vlastnost, ze vedia narast za tyzden niekolkonasobne ked sa spusti ten proces. Ale moze to byt aj nejake znamienko, bradavica. Skusili ste to vydezinfikovat nejakym alfadinom ci to nie je len nejaka spina nalepena na bruchu alebo bradavka ako napisal VikThor :no:
Ku psikovi co ma renqa - ak som spravne pochopila, ma len na chvoste par tmavsich chlpov? Od narodenia? To by som nejako extra neriesila ak ho to neomina ani neboli ani sa mu tam nesupe koza ani nic :smile:
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

Re: Asi znamienko

Poslaťod renqa » Pia 02.04.2010 18:21

Aaa dneska som si všimla, že tam má takú akoby lysinku... iba zopár takých tmavších chlpov mu tam vyrastá... Neviem, či to má od narodenia, ale keď sme ho doniesli (vo 8 týždňoch) tak to už mal...
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Asi znamienko

Poslaťod adushiik4 » Pia 02.04.2010 18:41

Reni keď to vidno, skús to sfotiť..
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Bodky na koži, zmeny farby

Poslaťod Brona » Sob 17.04.2010 19:44

Denushka92 - na strane 2 v tejto teme sa pise o sametkach. Nie je to ono? Ked si to ale skrabe, asi by som k tomu vetovi isla na tvojom mieste, nie je nic lepsie ako ked si pes pri skrabani zanesie infekciu, to potom namiesto jednej dobky budes riesit pekne kruhy. Mam jednu taku expertku doma, co si z mikro skrabanca vie vyrobit az lepru :yes:
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

Re: cierne fleki na bruchu a chrbte

Poslaťod dara1990 » Ned 11.07.2010 12:05

Veva / Amanda píše:Skusim s tym repikom a dam vediet.Dakujem a hlboka :poklona:

ahojte prosim vas o radu co bi som mala spravit .Mam 3 mesacneho maltezaka a na jeho brusku sa vitvorili cierne fleki a na jeho chrbte vobec si to neskriabe ani nehrizie papka je v uplnom poriadku len tie cierne fleki z coho to moze bit mam ist k vet alebo sa da nieco na to zakupit vopred vam dakujem odpovede mi posilajte na dara1990@azet.sk
dara1990
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Domča » Str 02.02.2011 0:07

ahojte, už asi mesiac pozorujem pri mojom RTW že má pravej prednej labke chrastu..... najprv to bola malá ranka, myslela som že sa oškrel niekde v kotci, alebo keď behal po vonku..... časom sa mu tam urobila chrasta ale má ju tam už dlho a nijako sa nemení...... hm ono to skôr vyzerá ako "hrošia koža" bez chlpov......... určite pôjdeme aj na veterinu, len či náhodou neviete čo to môže byť......
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby