Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab,maz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, veľa mazu

Poslaťod Ema53 » Ned 11.04.2010 20:09

Včera som sa dozvedela,že psík,s ktorým sa moja Ema takmer denne stretáva,mal asi pred 3 týždňami diagnostikovaný ušný svrab.Majiteľke bolo veterinárom povedané,aby upozornila ostatných na túto diagnózu,čo ona nespravila.V mojom prípade vraj preto,lebo moja má Scalibor a ten ju ochráni.Ide mi o to,či sa ešte môže u mojej svrab prejaviť.Uši má čisté a ani sa neškriabe.Tu som sa dočítala,že po takej chorobe treba všetko doma a hlavne psíkove veci vydezinfikovať.Veľmi silne pochybujem,že toto majiteľka spravila.Je možné,aby v takomto prípade dostal ten psík ušný svrab opakovane?Totižto ten psík mal aj zápal priedušiek v tej dobe a to je vraj komplikácia neliečeného ušného svrabu.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, veľa mazu

Poslaťod Ema53 » Pon 12.04.2010 18:11

diamonds17,vyzerá to na ušný svrab.posledné 2 dni som si o ňom veľa googlila.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, veľa mazu

Poslaťod Brona » Štv 15.04.2010 13:01

Tak nam sa vcera stalo nieco nevidane. To co sem vlozil diamonds17 je len slaby odvar toho co som nasla vcera Fione v uchu. Upozornil ma na to moj druhy pes - vecer zacal stale chodit ku Fione a cuchat jej ucho. Bolo mi to divne tak som kukla dnu a skoro som odpadla. Mame s tym uskom stale problem, musim ho dezinfikovat kazdy tyzden lebo sa jej velmi zanasa. A vcera asi v priebehu dna (tipujem ze to nemohlo byt za vecer) sa jej cele dolepilo tmavo hnedym sajrajtom, chcela som to odfotit aj pre veta (nemohla som jej to tam nechat predsa), ale fotak bol vybity, proste smola. :pac: Mate niekto skusenosti so suvislostou medzi koznymi a usnymi problemami? A ked jej brali zoskrab koze a svrab vylucili, moze mat v uchu usny svrab? Dakujem za odpovede.
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, veľa mazu

Poslaťod Ema53 » Štv 15.04.2010 17:01

Myslím,že môže.Pôvodcovia svrabu a ušného svrabu sú rôzni.Hoď si ušný svrab do uja googla.Je oveľa menej nákazlivý a ľahšie sa lieči(advocate pipetou).
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: svrab v ušiach psov

Poslaťod Silwuska » Štv 29.04.2010 15:47

Parada, dnes nasli Montymu v uskach svrab :ua: nieje to nijak strasne ale je tam, pravdepodobne od kocura co mame na dvore, buduci tyzden musim ist aj s Macom, ked pojdeme na kontrolu...bud si zobere svagor kocura na veterinu alebo poputuje do vedlajsej dediny :hmm:

Dostali sme kvapky Mitex a Strongold...s pani dochtorkou som s dohodla ze Stronghold dam po vykende, zatial budu posobit kvapky, kedze zajtra odchadzame na chatu, kam ideme vlastne koli psom a koli tomu aby sa Montak mohol clapkat vo vode...som nastvana a len dufam ze sme nenakazili nikoho ineho :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: svrab v ušiach psov

Poslaťod vavrena » Štv 29.04.2010 18:25

Jo, Mitex bude pôsobiť dočasne, potom ten Stronghold daj. Ale nepoteším ťa - akonáhle Strongholdu vyprší účinnosť, kúp hneď ďalší, nám sa svrab objavil potom znova, neviem, či sme stretli nejakého psa, alebo potvory prežili. Ale napríklad pudle fungovali s Brunom v pohode aj zasvrabení (kým som to nevedela), a on nemal nikdy nič, uši čisté jak batoľa, a mojim sa to vrátilo po niekoľkých mesiacoch. :nwm:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: svrab v ušiach psov

Poslaťod Ema53 » Štv 29.04.2010 19:54

vavrena,kontrolné vyšetrenie či je svrab vyliečený sa psíkom nemusí robiť?Zaujíma ma to,pretože máme na sídlisku psa,ktorý mal opakovane ušný svrab a majiteľka k tomu pristupuje dosť nezodpovedne. :hmm:
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: svrab v ušiach psov

Poslaťod vavrena » Štv 29.04.2010 20:14

Nemusí. Napríklad ak dáš psíkovi Mitex do ucha, ten vyhubí všetky dospelé jedince. Pes nemá v uchu nič, ucho nesvrbí, nezapácha, tie čierne guličky - výtrusy zmiznú s čistením ušiek. Larvy sa však vyliahnu až po niekoľkých dňoch, teda pes mohol byť vyše týždňa "zdravý" a ešte chvíľu potrvá, kým sa znova rozmnožia. Alebo sa vrátia jedince, ktoré boli na niekoľkodňovej prechádzke - na chvoste napríklad. Ono jeden Stronghold vyhubí kompletne všetko, lebo pôsobí dlhšie, takže pôsobí na všetky vývojové štádiá.
A tá teta na sídlisku čo dávala? Stronghold ani Advocate nepomohli? Aj Frontline môže pomôcť, ale nemusí, alebo môže pôsobiť len dočasne.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: svrab v ušiach psov

Poslaťod Ema53 » Štv 29.04.2010 20:28

To keby som vedela,o tomto sa s ňou nedá baviť.Viem len toľko,že u veterinára bola a to viackrát.Ani sa neunúvala upozorniť ostatných majiteľov psov,že jej pes má svrab.Neostáva nám nič iné iba sledovať,či jej pes netrasie hlavou a ak áno, upaľovať preč.Poniektorí sme ako prevenciu aplikovali Advocate.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: svrab v ušiach psov

Poslaťod Silwuska » Pia 30.04.2010 6:40

Vavrenka vdaka, opytam sa aj pani veterinarnice, ci nemam dat potom pre istotu este jeden :yes: a ci mozem dat ako prevenciu aj Macofuzovi...lebo dnes som mu sparala v uskach, a teda chvalabohu to tak nevypada, ze by to mal aj on(to su vydiet potom tie sulceky), mal tam nejaky sajrajtik, ale to bolo take klasicke blatko, co sa nauklada casom, jemu usi cistim velmi velmi malo, kedze s nimi ziadne problemy nemava...

Inak este ma zaujala tato vec
http://www.ema.europa.eu/vetdocs/PDFs/E ... 599sk1.pdf

"Šampónovanie či namáčanie zvieraťa dve alebo viac hodín po aplikácii neovplyvnilo účinnosť
prípravku."
Mne povedali aspon 4 dni bez vody :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: svrab v ušiach psov

Poslaťod vavrena » Pia 30.04.2010 7:25

Silwuska píše:mal tam nejaky sajrajtik, ale to bolo take klasicke blatko, co sa nauklada casom,


Ako vyzerá to blatko? Lebo ja som si tiež myslela, že je to blato...a (to) hovno! :ua: Vyzeralo to ako guličky blata alebo ako frk od kávy.
Jo, píše sa, že po pár hodinách môže aj do vody, ale ja by som predsa len aspoň deň-dva počkala. A podľa mňa daj Stronhold aj Macovi! Parazity mu nemusia byť vidno, môže sa mu to rozmnožovať, a po mesiaci znova preskočiť aj na Montasa. S týmto určite neriskuj.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: svrab v ušiach psov

Poslaťod Silwuska » Pia 30.04.2010 10:02

No ved to nebudem, idem s nim tak ci tak na veterinu, ked pojdem s malym na kontrolu...takze si vypytam aj pre Maca...nie bolo to klasicke blato ktore mava v usiach :D viem ako vyzerali tie "frky od kavy" u Montyho a toto macove je proste ako prach zmiesany s usnym mazom :yes: takze hadam to nechytil...ale istota je gulomet a na prehliadku pojdeme...vdaka vavrenus za rady :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, veľa mazu

Poslaťod cuttysark » Pia 30.04.2010 14:19

tak my mame v uchu nieco podobne :ua: hned upalujeme k veterinarovi.... :oo:
Obrázok Obrázok
cuttysark
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 819
Bydlisko: Hamuliakville

doškrabané uško

Poslaťod nikus25 » Pia 23.07.2010 20:24

prepacte neviem kde to mam zaradit ... tak som to dala sem! moj havo si stale skrabka uska :plac: a ma ich hrozne doskrabane blsky nema... kazdy den ho prezeram a aj cesem ale nic som nenasla :ua: tiez pouzivame pipety a vet.povedal ze v nich nic nema. poradite mi prosim. :plac: akomumam zabranit v tom aby to nerobil ? dakujemza rady! :smile:
nikus25
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: doškrabané uško

Poslaťod Baarbora » Pia 23.07.2010 20:31

zisti pricinu skrabania a nasledne ju odstranit. Ked sa k tomu nema veterinar, treba ist k inemu. Moze to byt cokolvek od infekcie cez roztoce po nejaky kozny problem...
a kedze inde citam, ze ma doskrabane aj brusko, blchy to asi naozaj nebudu. Navstiv veta, popis mu problem a trvaj aspon na koznych steroch- nie je to draha zalezitost a pomoze urcit diagnozu.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby