Granule a dva rozličné psy v domácnosti

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Granule a dva rozličné psy v domácnosti

Poslaťod meny » Uto 30.03.2010 9:19

Ahojte, mám doma yorkshira a aziata a chcela by som sa spýtať či sa nič nestane, ak yorkshir žerie tie isté granule čo dávam aziatovi???????
meny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133

Re: Granule a dva rozlišné psy v domácnosti

Poslaťod vannilla » Štv 01.04.2010 19:40

Cau.Ja mam labradora a neapolskeho mastina a nedavam im tie iste granule.Podla mna ale zalezi,ze ktoremu davas ktore krmivo.Ked davas krmivo pre male psi aziatovy,tak to je zle,ale ked naopak,tak to podla mna nieje problem,ale ja niesom odbronik na krmivo,nato su tu iny,ja len hovorim to,co si myslim. :dancing:
vannilla
Šteniatko
 
Príspevky: 65

Re: Granule a dva rozlišné psy v domácnosti

Poslaťod meny » Štv 01.04.2010 20:29

No kupujem pre aziata a malá žere tie jeho. Len keď som kupovala aj jej, ona to mala v myske, tak on jej to všetko vyžral... tak len chcem vedieť či jej to môže nejako uškodiť?
meny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133

Re: Granule a dva rozlišné psy v domácnosti

Poslaťod Mackie » Štv 01.04.2010 22:18

chcelo by to napisat konkretnu znacku a zlozenie, podla toho sa da lepsie urcit, ci je to vhodne alebo nie :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Granule a dva rozlišné psy v domácnosti

Poslaťod meny » Štv 01.04.2010 22:55

No momentálne mám club prolife - puppy sensitive all breeds lamb and rice a chcem teraz kúpiť Trainer Natural Junior maxi. A ešte som zabudla, že aziat ma 16 mesiacov a ona 4 roky.
meny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133

Re: Granule a dva rozlišné psy v domácnosti

Poslaťod Murphy » Pia 02.04.2010 12:16

A to je taky problem ich ustrazit, aby si neliezli navzajom do misiek ? Nechapem, aky vyznam ma tato tema... Ja dokazem ustrazit aj 12 psov ked je treba, ale verim, ze je to aj o vychove, ci si budu kradnut zradlo alebo nie.
Murphy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Zvolen

Re: Granule a dva rozlišné psy v domácnosti

Poslaťod Mackie » Pia 02.04.2010 12:55

myslim, ze tu nejde o kradnutie, ale o to, ci bude problem mat len jeden druh granul a tym krmit obidvoch
kazdopadne staci nenechavat cez den granule v miske, a nebude nikto nikomu nic vyzierat

osobne sa v zlozeni granuli velmi nevyznam, ale naozaj nie je vhodne, aby dospely maly pes jedol granule pre stenata
na druhej strane, vek 16 mesiacov uz je dostatocny na zmenu, puppy granule uz nie su vhodne, skor tie juniorky
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Granule a dva rozlišné psy v domácnosti

Poslaťod krista » Pia 02.04.2010 14:03

Podla mňa sú granulky rozdelené aj podľa velkosti psa kvôli koncentrácii živín ,preto by som ja nedávala granule pre giganta mini psíkovi a opačne .Preto sú aj tie krmne dávky popísané na vreci .Veď predsa ak má velký peso dávku z určitých granúl povedzme (len tip) 450g na deň ( a to sú velké granule ),z tych istých by som malému mala dať cca 90 g na deň ,to by mu tam hrkalo 20 granul ...najesť by sa najedol,ale práve kvôli tej koncentrácii živín by mu možno niečo chýbalo :nwm:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Granule a dva rozlišné psy v domácnosti

Poslaťod meny » Pia 02.04.2010 19:22

Murphy píše:A to je taky problem ich ustrazit, aby si neliezli navzajom do misiek ? Nechapem, aky vyznam ma tato tema... Ja dokazem ustrazit aj 12 psov ked je treba, ale verim, ze je to aj o vychove, ci si budu kradnut zradlo alebo nie.


Ano je to problem! Lebo aziat ma v miske neustale granule a da si ich kedy chce a občas si z nich dá aj malá, inak dostavajú mäso. A tak to mala aj ona, že mala stale v myske granule ale on jej to vždy všetko vyžral! Ak si mysliš, že táto tema nemá zmysel, tak si naňu nemusela reagovať!
meny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133

Re: Granule a dva rozlišné psy v domácnosti

Poslaťod meny » Pia 02.04.2010 19:27

Mackie píše:myslim, ze tu nejde o kradnutie, ale o to, ci bude problem mat len jeden druh granul a tym krmit obidvoch
kazdopadne staci nenechavat cez den granule v miske, a nebude nikto nikomu nic vyzierat

osobne sa v zlozeni granuli velmi nevyznam, ale naozaj nie je vhodne, aby dospely maly pes jedol granule pre stenata
na druhej strane, vek 16 mesiacov uz je dostatocny na zmenu, puppy granule uz nie su vhodne, skor tie juniorky


No len on má ganule v myske stále, ako som už písala a ona si odtial občas väzme. A pareto chcem len vedieť čí jej to môže uškodiť lebo ona ich, tak často nežerie. A tie granule su do 16mesiacov a kuovala som ich ked mal 14 a pol.
meny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133

Re: Granule a dva rozlišné psy v domácnosti

Poslaťod meny » Pia 02.04.2010 19:32

krista píše:Podla mňa sú granulky rozdelené aj podľa velkosti psa kvôli koncentrácii živín ,preto by som ja nedávala granule pre giganta mini psíkovi a opačne .Preto sú aj tie krmne dávky popísané na vreci .Veď predsa ak má velký peso dávku z určitých granúl povedzme (len tip) 450g na deň ( a to sú velké granule ),z tych istých by som malému mala dať cca 90 g na deň ,to by mu tam hrkalo 20 granul ...najesť by sa najedol,ale práve kvôli tej koncentrácii živín by mu možno niečo chýbalo :nwm:


Hej to máš pravdu, len som sa na začiatku témy neuviedla že žerú aj mäso :pac: . Keby žrali len granule, tak samozrejme, že kupujem aj jej. Ona moc granule neľúby ale keď je hladná alebo dostane na ne chuť, tak si občas dá.
meny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133

Re: Granule a dva rozlišné psy v domácnosti

Poslaťod Kikz » Pia 02.04.2010 19:37

Offtopic: Len taká poznámka, nemá sa písať 3 príspevky pod seba, na to slúži tlačítko "uprav" :no:

meny píše:
Murphy píše:A to je taky problem ich ustrazit, aby si neliezli navzajom do misiek ? Nechapem, aky vyznam ma tato tema... Ja dokazem ustrazit aj 12 psov ked je treba, ale verim, ze je to aj o vychove, ci si budu kradnut zradlo alebo nie.


Ano je to problem! Lebo aziat ma v miske neustale granule a da si ich kedy chce a občas si z nich dá aj malá, inak dostavajú mäso. A tak to mala aj ona, že mala stale v myske granule ale on jej to vždy všetko vyžral! Ak si mysliš, že táto tema nemá zmysel, tak si naňu nemusela reagovať!


To vyznačené je skôr problém. Psovi by som po každom jedle misku vzala aby sa ich naučil zjesť v určitom čase a nie ich tam nechávať pol dňa :nwm:
Kľud, nemusíš hneď útočiť na tých, ktorí ti chcú pomôcť :ach:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Granule a dva rozlišné psy v domácnosti

Poslaťod meny » Pia 02.04.2010 22:22

Ale on ich tam nemá pol dňa on ich tam má stale v kuse. A ja neútočím ja len konštatujem. A ako pomoc mi to moc neprišlo skôr ako posmievanie...
meny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133

Re: Granule a dva rozlišné psy v domácnosti

Poslaťod Kikz » Sob 03.04.2010 8:28

a to kvoli comu ich tam ma vkuse?
Tak ako som napisala, treba naucit psa na rezim. Jednoducho dam mu jest v urcity cas, ak nezje, nezje, vezmem misku prec. Casom si zvykne, ze bud zje vsetko, alebo cast a bude hladny.
Aspon ja som to riesila tak, u nas si liezli navzajom do misiek,ale macka a pes :lol:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Granule a dva rozlišné psy v domácnosti

Poslaťod meny » Sob 03.04.2010 10:07

No lebo granule moc nežerú. Ale občas počas dna si dajú (skôr velký si dá, mala len fakt občas) a až večer dostanú mäso.
A ja nie som v kuse doma aby som čakala kym si oni vypýtaju granule. Lebo keby im dam, že na teraz to žerťe napr rano tak by na mna kukali čí ich chcem otraviť, by som ich zobrala a večer aj tak dostanú mäso, takže granule by mi už vobec nežravali. Ale ved skúsiť to môžem, skúsim teda aj malej kúpiť granule ale necham aziatovi v myske na stojanoch tam de na nich mala nedočiahne a ten ich tam bude mať stále a keď mala bude chceť ona si vypýta a dam jej tie jej...Ja som len chcela vedieť či jej to proste nemôže nejako škodiť aj keď ich nežerie často ale tak asi ano, tak jej teda kupim
meny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133

Ďalší

Späť na Granule a konzervy