Karanténna stanica Banská Štiavnica - OZ Túlavá labka

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: OZ Tulava labka

Poslaťod Zornička » Štv 03.09.2009 4:44

OZ Zachrana zvierat je utulkom zriadenych z iniciativy nasej predsedkyne J. Simonidesovej. OZ Zachrana zvierat nema nic spolocne s OZ Tulava Labka. Pretoze OZ Tulava labka, je len instituciou ktora len posuva psikov z miestnej /Banskostiavnickej/ karantennej stanice. OZ Tulava labka nema ziadne priestory v ktorych by mala umiestnenych psikov. OZ Tulava labka je v spolupraci s KS.
Nase OZ Zachrana zvierat je utulkom pre zvierata - konkretne pre psikov. Momentalne mame v utulku plny stav. Nachadzaju sa u nas nie len dospeli psici, ale aj steniatka. Nasu oficialnu stranku najdete na www.utulokbs.sk.
Ak chcete psika, radi vas privitame :jop:
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: OZ Tulava labka

Poslaťod Darma » Pia 11.12.2009 12:05

Tulava labka organizuje dobrocinny koncert Zdenky Prednej, kde budeme predstavovat psikov z karantennej stanice a aj z nasho azylu.
koncert sa uskutocni v Banskej Stiavnici, v kine Akademik, tuto sobotu, 12.12.2009
vsetci ste vitaní. Vstupne 2€, ale kto chce moze samozrejme aj viac :lol:
oficialny letacik :

URL=http://www.images.dogforum.sk/]Obrázok[/URL]
Darma
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: OZ Tulava labka

Poslaťod Darma » Pia 11.12.2009 12:08

este som zabudla na skvelu spravu... :smile: :ach:

huraa, huraa, :jupi: konecne sa aj na Suricka usmialo stastie a nasiel si skvelu rodinu...
boli sme ho odviezt osobne, uz spozna teplo a normalnu stravu a ma dvoch psích kamosov...
Darma
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: OZ Tulava labka

Poslaťod mária » Str 03.02.2010 9:47

V OZ sú noví psíci-Badynko a Pegynka.Inzerujem ich kde sa dá,ale stále nič-stále hľadajú domov...
mária
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: OZ Tulava labka

Poslaťod mária » Uto 09.02.2010 10:24

Pegynka už má nový domov. :winner: :winner: :winner:
mária
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: OZ Tulava labka

Poslaťod Zoe » Sob 27.02.2010 12:50

KS v Banskej Stiavnici je plna :plac: psikom ktori su tam najdlhsie hrozi prevoz do KS Zvolen, kde im hrozi utratenie, ak mozte pomoct aspon adopciou alebo docasnou opaterou, bolo by super :jop: kazda pomoc je vitana dakujem :smile: viac info na http://www.tulavalabka.sk
Zoe
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: OZ Tulava labka

Poslaťod Zoe » Str 24.03.2010 18:43

Psiky z Banskej Stiavnice znovu volaju o pomoc :plac:

SOS !!!!
Prosím pomôžte!
KS BS je opäť plná...na ulcii hlásia ďaľších a ďaľších psov....nechápem, kde sa ich toľko nabralo....Psov už nemáme kde dávať!!! Ako poznám KS čochvíľa začnú stresovať s prevozom do KS ZV. Nestíhame už ani pridávať psov na stránku, netsíhame inzerovať, nestíham pípsať popisky.... Nehovoriac o tom, že ide jar a s tým spojené jarné vrhy šteniatko, mačiatok....

Preto prosím všetkých, kto nám môžte pomôcť - potrebujeme inzerovať psy - naozaj kvalitne a pravidelne, záujemcov je málo, psov strašne veľa :(((
Ak máte niekto možnosť hádzať ich na české a rakúske inzercie, prosím, pridajte ich aj tam. Kto môžte pretlačiť psy do TV, či tlače, prosím, skúste to. Kto môže pomôcť s DO, ozvite sa nám. Ja mám už skoro spísaný poradovník, nespočetné množstvo psov čaká, aby sem mohlo ísť A ešte stále sú psy aj na Iliji, neviem čo skôr, či brať z KS, či z Ilije, či z ulice..... SOS!!!

www.tulavalabka.sk
Zoe
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Prosim o pomoc, lebo nerozumiem

Poslaťod Zornička » Sob 27.03.2010 23:06

Prosim pomozte mi pochopit tuto vec, lebo vazne sa v tom prestavam orientovat.

U nas v Stiavnici mame OZ Tulava Labka, ktore robi inzertnu sluzbu pre karantennu stanicu. Takto najlepsie sa da zjednodusene pomenovat pomoc, ktoru toto OZ poskytuje. Este nez som celu kauzu nepoznala, myslela som si, ze OZ TL je utulok. Na moje prekvapenie som zistila, ze utulkom nie su, vykonavaju len inzertnu a pozor - sponzorov hladajucu cinnost.

Co ma vsak sokovalo najviac je, ze OZ TL predava psov na internete. Neviem, ake su bezne praktiky ostatnych OZ. Je bezne predavat utulkovych psov, ked vlastne nevlastnite utulok ? Je vporiadku, ked zhanate peniaze a la utulok /aj ked nim v podstate nieste/ aj ich vyberate a nasledne zachranene psy predavate ?

Ja sa v tomto skutocne vyznam pramalo. Preto uvitam akekolvek informacie. :poklona:

spominane inzeraty :
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/338792 ... strazi.php
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/338799 ... Badyho.php
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/338795 ... ologiu.php

a niektori su aj na http://www.psysos.sk
http://www.psysos.sk/index.php?praca=da ... lej=zostan

http://www.psysos.sk/index.php?praca=da ... ostan&id=0

Som z toho mierne jelen :aaa:
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: Prosim o pomoc, lebo nerozumiem

Poslaťod Amaguk » Sob 27.03.2010 23:11

pokial viem, tak psici bez domova, aj ti z utulkov, sa na Bazosi dost bezne ponukaju...a ta cena je viac- menej symbolicka, na pokrytie veterinarnych nakladov a pod.
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Prosim o pomoc, lebo nerozumiem

Poslaťod Zornička » Sob 27.03.2010 23:18

Amaguk

ja sa v tom fakt neorientujem. Nikdy som ziadny utulok nevlastnila a nemam nic podobne v plane. To, ze sa psy predavaju z utulku k novym majitelom je pre mna naozaj novinka. Tiez mam psika z utulku, ale po mne nikto peniaze nechcel. Zvlast nie organizacia, ktora predava psy z karantennej stanice a nie je karantennosu stanicou /teda podla toho co viem/. Mne je to proste nejake divne....
Ale je mozne, ze robim z komara somara.
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: Prosim o pomoc, lebo nerozumiem

Poslaťod Zornička » Sob 27.03.2010 23:41

No takze som si zistila ze OZ je vlastne karantenna stanica. Raz mi z toho iste preskoci. Karantenna stanica je dotovana mestom + ma svojich sponzorov a + predava psov za "veterinarne poplatky"...
Nechcem nikomu skodit, preto sa pytam ci je toto bezny postup karantennych stanic ?
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: OZ Tulava labka

Poslaťod zopz » Ned 28.03.2010 13:22

Zornicka, skutocne by ma zaujmalo ci naozaj o tej problematike vobec nic nevies, alebo sa tak iba tvaris. Na tvoje otazky je jednoducha odpoved.

Poznam jeden jediny utulok, ktory dava psov zadarmo, ci za dobrovolny prispevok a to je Pes v nudzi, zvolen. Ostatne utulky maju roznu vysku poplatkov, dokonca aj OZ tka, ktore maju neoficialne utulky. To ze sa pes dostane do utulku, neznamena, ze uz nic ine nepotrebuje. Nastava odcervenie, odblsenie, ockovanie, u mnohych kastrovanie a samozrejem denne krmenie. Uz olen tie zakladne veci presiahnu adopcny poplatok a to nevravim o tom, ked je pes v utulku tyzdne, mesiace, co stoji len jeho krmenie. Taktiez je psom poskytovana ina vet. pomoc, ked treba, operacie, liecba a pod.

Ked si dostal psa zadarmo z utulku, dala si im aspon nejaky fin. prispevok? Alebo mas dojem, ze vsetky utulky maju tolko sponzorov, ze nie su na to odkazani? Potom ta vyvediem z omylu - je to prave naopak.

OZ Tulava labka je obcianske zdruzenie registrovane MV, ktore ma pravo zo zakona prijimat fin. dary na svoju prevadzku a vydavky, moze aj na nete napr. hladat sponzorov na konkretne ukony, moze robit akcie za ucelom zviditelnenia OZ tka. KS v BS neprevadzkuju, ale hladaju pre psikov nove domovy aby nemuseli byt utrateni a pokial ja viem, pocinaju si velmi dobre.

KS maju samozrejme poplatky za psov.
zopz
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: OZ Tulava labka

Poslaťod Zornička » Pon 29.03.2010 9:49

Prepacte som z toho zmatena, lebo na internete som nasla oznacenie OZ TL v suvise s KS BS.

BANSKÁ ŠTIAVNICA - karanténna stanica (sídli v areály Tech. služieb), OZ Túlavá labka
tel.: 0911 291 083
KS - 045/ 6922244

mail: tulavalabka@gmail.com web: www.tulavalabka.sk

http://www.utuloknm.szm.sk/utulky.htm

Takze OZ TL nema nic spolocne s KS BS ? Potom su vyssie skopirovane informacie nepravdive ? Alebo je to tak, ze OZ TL nema ziadne priestori a robi iba inzertnu a sponzorov hladajucu cinnost pre KS BS - ktora by mala byt dotovana mestom ?
Mam z toho riadny gulas, ak mam pravdu povedat. A naozaj sa v tom zacinam stracat :aaa: .
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: OZ Tulava labka

Poslaťod Darma » Pon 05.04.2010 14:00

zornicka, este stale ste z toho zmätená?
vsetky nase kroky, vsetko co robime, aku cinnost vykonavame, ako pomahame zvieratkam.. najdete na nasej stranke
http://www.tulavalabka.sk

neviem, co sa Vam zda take nezrozumitelne...este sme sa s takym niecim nestretli... :no:
skusim v skratke..
V SR existuju KS v mnohych mestach, o niektorych sa mozno nevie dodnes, niektore este len dnes vznikaju..
Vo viacerych mestach sa dali dokopy ludia, ktorym osud psikov nie je lahostajny a pomahaju tymto psikom v KSiach najst dobry, kvalitny a laskyplny domov..
Medzi takto zdruzenia patria napriklad... OZ majmesrdce - pomaha KS Malacky, Zohor
OZ Tulava labka - -//- KS Banska Stiavnica
OZ Tulacik - Brezno
OZ Kosicke tulave labky - kosice... proste na slovenksu existuju OZtka, ktore zatial nemaju utulok, ale sporia si, zbieraju peniazky aby ho raz mohli vybudovat a zatial pomahaju psikom ako sa da - docasnymi opaterami a neviem co vsetko robia ine zdruzenia, mozem pisat akurat za Tulavu labku a vsetko co robime najdete, ako som uz pisala, na nasej stranke..
Mimo pomoci KS, pomahame mnohym psikom mimo nej, ktorí su u sukromnych osob, ale i na ulici, ktorí su v zlych podmienkach, na ktorých nas upozornuju insp. SZ BA, platime operacie, kastracie, ockovanie, krmivo,
behame hore dole, vybavujeme, dohovarame a pod..
co sa tyka poplatkov v KS, ma ich asi kazda KS na slovensku, podobne ako aj utulky. Tie poplatky si urcuju Techn, sluzby a my nemame na ne ziadny dosah, nikdy nevieme, aky bude poplatok za konkretneho psika. ale vzdy nejaky poplatok je.
Preto by bolo neseriozne pisat do inzercie, ze dame psika zadarmo, ked vieme, ze v KS poplatky su ...
mimo tohoto mame rozbehnuty kastracny program, o ktorom si vsetko mozte tiez precitat na stranke..tato aktivita i ked sa nezda je dost narocna a ten kto v tomto trochu chodi, to vie..

Taktiez sa nam podarilo vybudovat jedno depozitne miestecko, kde prichylime zvacsa sucku, ktoru dame celorocne ockovat, kastrovat a hladame jej domov.. I ked je to len jedno miesto, zachranailo zivot za tak kratku dobu uz niekolkym psikom, je plne nepretrzite.. pomohli sme aj miestnemu utulku, odkial sme prebrali dve fenky , ktore tiez podstupili, ockovanie a kastraciu a ktore uz maju super domovy..
My v ramci nasho OZ mame za psikov tiez symbolicky poplatok, kedze fungujeme z darov a kastracie a ockovania a jedlo pre psikov nieco stoji..
Je toho vela, co by sa dalo pisat o nasej cinnosti, takze este raz sa odvolavam na nasu stranku..slubila som ze budem psiat v skratke, ale to sa do takej malej skratky vtesnat neda... to som este nespominala, akcie osvetovu cinnost a podujatia, kontroly a...a...a..
dufam, ze uz nebudete zmatena Zornicka. :ahoj:

PS: zornicka, pamatate si este Sivu? macicku z ulice, ktoru ste prichylili na par dni minuly rok? Mali sme ju u nas v pooperacnej starostlivosti, je kastrovana, celorocne zaockovana a uz ma aj super domov, kde je kralovnou domacnosti :)
coskoro bude aj v teme pozdravuju :)
Darma
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: OZ Tulava labka

Poslaťod Radka1505 » Pon 24.05.2010 17:47

Túlavá labka mala inofstánok na Starom zámku v sobotu 22.05.2010. Zúčastnili sme sa aj so psíkmi, konkrétne s Fanny, Bessy a Dastym Festivalu kumštu, remesla a zábavy. Psíci boli neodolatelní, nechávali sa vyhladkávať, bláznili sa a získali nové foto:))
Všetkým , ktorí ste nás navštívili a podporili pri stánku ďakujeme:) Pozrite si skvelú trojicu labkáčov ako si užívajú Štiavnickú kultúru :))

http://tulavalabka.rajce.idnes.cz/Stary ... sla/#album
http://www.facebook.com/?ref=home#!/alb ... 1781212678
Radka1505
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30

Predchádzajúci

Späť na Útulky