Výroba granúl

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Výroba granúl

Poslaťod Jack » Ned 30.03.2008 11:16

Našiel som zaujímave video ako sa vyrába krmivo Trainer.

Možno ste ho už niektorý videli. Nájdete ho tu :

http://www.animale.sk/livetv
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Výroba granúl

Poslaťod sybil » Ned 30.03.2008 13:14

no,velice zaujímavé!a čo si o tom myslíš? ja som podozrievavá po tom čo som čítala o zložení granúl na nete.vraj to funguje tak,že hydinové mäso predávajú normálka v obchodoch a do granúl ide len ten odpad-hlavy,beháky poprípade perie.vraj je výroba granúl len výhodným speňažením odpadového materiálu.čo si myslíš ty? to video je pekné,ale nič nehovoriace.to môžu natočiť aj na to tescové :nwm:
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Výroba granúl

Poslaťod unicorn » Uto 01.04.2008 12:59

Všetko, čo zostane z porazeného zvieraťa, ako sú kosti, krv, črevá, šľachy a skoro všetko ostatné, čo nespotrebuje človek, sa využíva v krmive pre domáce a úžitkové zvieratá a pre iné výrobky. Tieto "ostatné časti" sú označované ako "vedľajšie produkty," "múčka z mäsa a kostí," alebo podobné výrazy uvádzané na informačných etiketách na krmive.


toto je citat z jedneho zaujimaveho clanku, ktory si mozete precitat tu: clanok clanok je trochu nizsie, takze treba prescrolovat tie reklamy :)
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Výroba granúl

Poslaťod sybil » Uto 01.04.2008 20:19

ten článok poznám.našla som ho raz,ked som sa snažila zistiť niečo o FM.a bohužiaľ,zdá sa,že to celkom výmysel nebude.preto som položila tú otázku jukelovi.a vlastne odvtedy pridávam psom do granúl vývar a varené mäso.aj im lepšie chutí aj mám pocit,že troška vylepšujem krmnu dávku a okrem toho ma zaujal v knihe prirodná medicína pre psy a mačky odstavec,kde sa zaoberá pictairn vysvetľovaním živej a mrtvej energie.granule,aj tie kvalitné sú len mrtva energia.tak im troška vylepšujem bilanciu. :yes:
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Výroba granúl

Poslaťod raky » Uto 01.04.2008 20:42

ako to vážiš?
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Výroba granúl

Poslaťod Amaguk » Uto 01.04.2008 22:11

unicorn píše:
Všetko, čo zostane z porazeného zvieraťa, ako sú kosti, krv, črevá, šľachy a skoro všetko ostatné, čo nespotrebuje človek, sa využíva v krmive pre domáce a úžitkové zvieratá a pre iné výrobky. Tieto "ostatné časti" sú označované ako "vedľajšie produkty," "múčka z mäsa a kostí," alebo podobné výrazy uvádzané na informačných etiketách na krmive.


toto je citat z jedneho zaujimaveho clanku, ktory si mozete precitat tu: clanok clanok je trochu nizsie, takze treba prescrolovat tie reklamy :)


kuk: viewtopic.php?f=4&t=201 :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Výroba granúl

Poslaťod unicorn » Uto 01.04.2008 22:22

este dobre ze som tu nekopiroval cely clanok ze? ale kedze som ani nezakladal novu temu, tak si myslim, ze tu ten odkaz nikoho nezabije, aj tak to uz zapadlo prachom v druhej teme.

ale diky za upozornenie :no:
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Výroba granúl

Poslaťod Amaguk » Uto 01.04.2008 22:26

to je v poho, ja len, ze vsetko je nielen na webe ale pomaly uz aj u nas fore :no: :no: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

krmivo pre utulok, rada

Poslaťod Jannka » Pia 13.06.2008 16:26

ahojte, nevedeli by ste poradit nejake dobre granule pre utulok? /znacku/
taka stredna kvalita za dobru cenu. Proste kompromis /neda sa krmit spickovo v utulku, kde nie su peniaze, to isto vsetci vieme/ skrmia aj 20 kg denne. co by ste poradili? kamaratka ma poprosila, ci jej nepomozem,tak sa na vas obraciam :jop: doteraz vraj krmili Pro Natur a Eminent - ktore je lepsie? Alebo mate aj ine typy na znacky cenovej relacie?
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: krmivo pre utulok, rada

Poslaťod Marco Varhol » Pia 13.06.2008 16:53

Neda sa krmit spickovo v utulku, kde nie su peniaze... Toto nie je spravny vyraz. Co je to spickovo krmit? Dufam, ze spickove neznamena drahe. Pokial krmite granulami, tak sa da vyrobit slusne krmivo za naklady cca 30,-/kg. To myslim za krmivo s presne deklarovanymi surovinami, ziadne hydrolizovane bielkoviny a pod. Samozrejme trojvrstvove papierove vreca. Taketo krmiva su urcene len pre chovatelov a do ceny sa nemusi zapocitat atest, ktory stoji dalsich okolo 55tis.EUR.
Ako bonus tam este mozu dat celkom slusnu holistiku... cucoriedky,brusnice, jablka.
Podmienkou je objednat 3tony aby spustili linku aj tak budu nadavat lebo samocistenie po ukonceni trochu trva.
Eminent hmm :haha:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: krmivo pre utulok, rada

Poslaťod NemesiS » Pia 13.06.2008 17:03

marco, tak nám ho vyrob.
a poraď normálne nejaké slušné krmivo v dobrej cene...
inak Jannka, odporúčal by som Inalcan diary menu.
20kg stojí asi 850 sk, a v tejto cene je to dobrá voľba.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: krmivo pre utulok, rada

Poslaťod Marco Varhol » Pia 13.06.2008 17:17

Je to ponuka pre utulok. Ja nie som charita ani sponzor, ale v tomto pripade je to mozne zariadit.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: krmivo pre utulok, rada

Poslaťod NemesiS » Pia 13.06.2008 20:08

aha..lebo mne to vyzenlo ironicky.
no neviem, ako sa k tomu zacohvá útulok, ponuka je každopádne perfektná.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: krmivo pre utulok, rada

Poslaťod Marco Varhol » Pia 13.06.2008 20:49

V pripade utulkov urcite nesrandujem to je vazna vec. Ked mozem pomoct urcite sa da ale len do BA. Do Kosic si to uz musia odniest sami. Dokonca sa to moze dat vyrobit na najmodernejsej linke, ktora sa bude buduci tyzden montovat od amikov v zap.Europe. :smile:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: krmivo pre utulok, rada

Poslaťod Jannka » Pia 13.06.2008 21:21

marco, ehm, dakujem. inak, nejde o kosicky utulok :jazyk: ti krmia s AG.
ide o to, ze moja kamaratka ma nejake peniazky a chce za nich kupit par vriec granul a darovat utulku. ma to byt pre nich taky dar. tak len chcela vediet, co by tak mohla v tej cenovej relacii kupit. respektive - ak porovname pro natur a eminent, co je lepsej kvality? takze prosim, skus sa teraz znizit na uroven nizkych krmiv a pokus sa mi poradit. ak to nedokazes, nechaj tak :)
v kazdom pripade dakujem za ponuku ohladom vyroby krmiva, ale toto uz ide mimo mna. ja nemam s utulkami nic spolocne, ja potrebujem len radu ohladom toho,co som sa pytala, diks...
nemesis, dakujem za radu.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice


Späť na Granule a konzervy