Pes z útulku

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Pes z útulku

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 31.03.2008 19:52

no tak silwuš chcela ,aby som to sem napísala..tak sa pokúsim niečo posplietať zo soboty.Išli sme sa do Trnavy s rodinkou pozreť na jednu fenečku.Baba ,ktorá ju má bola najkor velice nadšená z nás,lebo sme boli pre malú ako vyšitý.No lenže mama hovorila,že syn(môj brácho) je alergik a preto fenka nemôže bývať stále len vnútri.a tak tá holka v momente na to "tak to nie" vravela ,že fenka je zvyknutá byť stále s niekym a vnútri.(upozorňujem,že je to 3mesačné štenco) my,že postupne by si zvykala bývať častejšie vonku ,sama by nebola,lebo babka s dedkom sú stále doma a blablabla... a ona si stále mlela,ale ona je strašne zvyknutá a už si neodvykne od toho a hento toto...pripadalo nám to,že si ju chce nechať ona.tak ale neviem na čo ju potom trepe do adopcie..mohla som si ísť radšej na výstavu a nie si s ňou tam pokaziť deň :ua: tak čo na taký prístup vravíte vy??mna osobne to dojalo..a potom zober si psa z útulku :pac:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: pes z útulku?

Poslaťod NemesiS » Pon 31.03.2008 20:01

to je trochu nevhodné správanie.
mňa by to naštvalo, vyzerá to tak ako keby si ju chcela nechať nakoniec ona. :pac:
nevedel som že psíkovia v útulkoch bývajú v Hiltonoch.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: pes z útulku?

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 31.03.2008 20:05

no šak keby si vedel jak to naštvalo mňa... no čo už možno nájdem iného alebo inú...ale neviem či ešte budem hladať v Trnavskom útulku :ach: lebo heeeeentaky prístup to ma vie naštvať...ona chce aby sa našiel niekto kto bude s malou 24 hodín denne a ešte ju aj pohybovo vyťaží..no držím jje palce v hladaní :jop:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: pes z útulku?

Poslaťod Poca » Uto 01.04.2008 6:50

A rozpravala si sa s nejakym veducim utulku?
To potesi, ty co sa fakt venujes psom, propagujes utulky, este si im aj zbierku chcela robit nemozes mat fenku jagosa (videla som fotku) co je polovnicky pes a nie nejake tintitko vonku, to je fakt postavene na hlavu. Ked som brala z utulku Briu, bolo tam jasne napisane ze nie do bytu, ale dali mi ju aj do bytu. Je to predsa lepsie ako dat ju utratit. Skus KSZV, alebo utulok v Banskej Stiavnici, s nimi mam skusenosti, len Stiavnicania neaktualizovali stranku od vzniku.. Mozem sa ich spytat ak chces.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: pes z útulku?

Poslaťod Silwuska » Uto 01.04.2008 7:55

Uz som tam dnes pisala ...uvidime co odpisu...je to ulitle :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: pes z útulku?

Poslaťod Sezen » Uto 01.04.2008 8:35

No ja tiež nemám dobrú skúsenosť s našou karanténnou stanicou vo Zvolene. Párkrát som tam niesla granule a dokonca, keď mi umrel psík tak som tam odniesla všetky obojky a misky ale nejakej vďaky sa mi nedostalo. Potom sme si tam boli pre našu Korču, ktorú som si vyhliadla cez internet. Pán správca (či ako ho nazvať) bol dosť nepríjemný a nechcel nám ju dať, lebo že je rezervovaná, potom vykladal že ešte neprešla karanténou (aj keď to už tam bola asi 3 mesiace). To už som začínala byť vytočená, takže sme pritvrdili s tým že mi sme prišli po ňu a bez nej neodídeme. Tak odišiel do toho svojho domčeka čo tam má a potom sa vrátil, že teda si ju môžeme zobrať (zrazu už nebola rezervovaná). Potom si ešte neodpustil poznámky tipu že ak ju dám zaočkovať tak mi umrie a že nevie chodiť na vodítku, to som už bola taká nahnevaná, že som mu len hodila prachy, zobrala Korču (ktorá si dala úplne v pohode nasadiť obojok a vodítko, šťastná ako blcha že ide s nami) nasadli sme do auta a dreli domov. A som rada že sme zabojovali, pretože keď som videla aký humus tie psi dostali do misiek (chúďa malé doma si ogrcala nový peliešok) to čo som dokázala identifikovať v tej mase bola fazuľa a smradľavé mäso. Okrem toho mala nábeh na zápal pľúc (takže sme sa liečili niekoľko týždňov), zápal ucha (jedno jej spadlo), a samozrejme blchy. Takže viem z vlastnej skúsenosti že sa netreba vzdať a bojovať, veď je to za dobrú vec.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: pes z útulku?

Poslaťod Silwuska » Uto 01.04.2008 8:37

Presne tak...aj ja som to lenke pisala ze ten pesicek nemoze zato akej babe sa dostal do ruk...a snad nechceme aby polocnicky, sportovne zalozeny psik skoncil u nejakej fifleny co si z neho bude robit yorksira :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: pes z útulku?

Poslaťod Poca » Uto 01.04.2008 8:42

Ja mam Briu tiez zo Zvolena a velmi dlho mala este zaludocne problemy. Ale dali nam ju v pohode. Nechapem co robia take drahoty, co su na nervy?
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: pes z útulku?

Poslaťod Silwuska » Uto 01.04.2008 8:47

Sak to a este ked mi pani z utulku povedala ze su preplneny ze psov nemozu ani rezervovat... :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: pes z útulku?

Poslaťod Sezen » Uto 01.04.2008 8:51

Asi čakal že mu za ňu zaplatím viac, ako len povinný poplatok, pretože som počula že tam fičí obchod so psami. A tiež by ma zaujímalo, keď ich kŕmi odpadom, čo asi tak robia s granulami :hmm:.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: pes z útulku?

Poslaťod Poca » Uto 01.04.2008 8:53

zeru ich sami. Ale nie, vies ze oni maju aj vlastnych psov.. Cest vynimkam, ked som bola v Stiavnici a tam som chodila do utulku, tak tie baby mali sice doma svojich psov, ale nosili este z domu do utulku nie naopak!!!
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: pes z útulku?

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 01.04.2008 14:52

no vedúca tam pobehovala okolo...tá holka jej povedala,že nie...malá je teraz u tej baby doma..tak??čo zavolám jej..keď ona odborníčka mi povie,že ona si nezvykne... a to má 3-4 mesiace :ach: len čo ja nabojujem,keď ani 18 nemám..a mama sa tam doťahovať o psa nebude... ju to dosť vytočilo a teraz hladá hafa v inzerátoch,že by sme radšej niečo kúpili,keď hentí sú takí...že či nechcú ísť aj k nám pozreť a skontrolovať jak bude pes bývať :heh: takže čo najkôr by som chcela skúsiť teda aj iné útulky..len tam je to zas horšie s prevozom :ua:

pozerala som štiavnicu a zvolen..štiavnica asi nič..Poca ak by sa dalo môžeš zistiť či nemajú nejaké štendá :no: a zo zvolena je vyhovujúci a hezký tento :smile: http://www.kszv.sk/podr.php?ID=316
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: pes z útulku?

Poslaťod MisheliQ » Uto 01.04.2008 15:09

zvláštny prístup, niekto chová psy asi v bavlnke..ktovie ako ho chodí venčiť..dá sa do sklenej gule aj so psíkom a tak chodia von či jak?..heh sranda...s takým prístupom nájdu psíkom tak veľké H ako domov :pac:

a Leni, to šteniatko sa mi zdá ako strašne kľudné..chudáčik krpec, ktovie ako dlho tam už je..a ktovie akú m povahu, lebo veď ty si chcela na agility, ale tak tento šteniak sa mi na agi nejak nehodí, ale nepoznám tak :nwm:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: pes z útulku?

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 01.04.2008 15:20

Ja má práveže opačnú skúsenosť so Slobodou zvierat. Im je naprosto jedno komu toho psa dajú. Keby som sama nezačala rozprávať o tom, kam pôjde, tak sa ma to znáď ani nespýtajú. A ešte k tomu psa dali raz ako do rodiny, otom pobehovať na dvor do firmy an stráženie, atď.
Potom sme tam boli niesť matrace pod psy a nejaká ich zamastnankyňa tam venčila takého obrovského ovčiaka na roztrasených nohách a jak sme išli okolo nej tak sa usmiala a že: "Nechcete psa?" Kokos, jak keby rozdávala zemiaky na trhu :pac:
Takže mám skúsenosť s opačným extrémom.
Inak ak je ten pes u nej, tak je dosť možné že si ho chce nechať. :ach:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: pes z útulku?

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 01.04.2008 15:22

no ja neviem asi sa o ňom informujem miška..no a hentam to bolo tak,že ona povedala,že musí byť stále vnútri..ako bývať myslím..von jasné,že môže chodiť,dokonca chce pre ňu dlhé vychádzky..ale že aby bývala vnútri a nie väčšinou vonku :ua: a inak silwik čo si im do tej Trnavy o tom presne písala? :no:
no ale ak si ho chce nechať tak to je fakt trhnuté ,aby ho dávala do adopcie a volala človeku,aby sa na ňu prišiel pozreť.. :ach:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Ďalší

Späť na Útulky