Jedovaté rastliny pre psy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Monca » Štv 21.01.2010 17:49

My chválabohu máááme kooomplet všetky rastlinky na poličkách :lol:
Essie k ním nemá dosah a vonku? Tam pred panelákom nám rastú len púpavy XD
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod zeane » Sob 23.01.2010 14:04

Border-cori píše:Cannabis tu nik nespomenul? :joint: Marihuana je tiež rastlina a taká otrava to tiež nieje sranda :nwm:


:pac: a každý ju pestuje ako doma na parapete, tak v záhrade za domom, či predzáhradke...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Kikz » Sob 23.01.2010 16:37

Kkeď už tak... názov témy znie "jedovaté rastliny pre psy" a nie "jedovaté bytové rastliny pre psy" :no: takže myslím, že som svojim príspevkom nepovedala nič, čo by nesedelo do tejto témy.
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod zeane » Pia 29.01.2010 23:15

:nwm: aj námel je jedovatý - napríklad. A to dosť prudko. Vieš kde sa dá stretnúť? Je častejší ako cannabis... :no:
Myslela som, že budeme zverejňovať reálne hrozby a nie hypotetické otravy - veď kde sa pes asi dostane k marihuane? :nwm:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Kikz » Sob 30.01.2010 13:19

zeane OK.
Môj spolužiak to dával potkanovi. Takže ja myslím že je možnosť strenútť sa s takýmto niečm. Možno u normálnych ludí nie, ale čo ty vieš.
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Zjedol cokoladu!

Poslaťod Hafko1 » Štv 04.02.2010 18:13

myslím žeby sa tvoju psíkovy nemalo nič stat..on to pretraví :kak: vykaká :kak: a potom musíte popratat :lol: :vykricnik:
Hafko1
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod hviezdicka » Uto 23.02.2010 16:29

ahojte,

viete mi poradit co robit ked moj pes ozuzlaval wisteriu. Ozuzlaval iba chvilu tak 2 az 3 minutky. Tiekla z toho stava, ale nie vela. Ziadne priznaky nema, vracanie nic, pena na papulke nic, dycha pravidelne. Co dalej?
hviezdicka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod maydanoz » Uto 23.02.2010 17:13

zeane píše::nwm: Myslela som, že budeme zverejňovať reálne hrozby a nie hypotetické otravy - veď kde sa pes asi dostane k marihuane? :nwm:

..by si sa cudovala :yes: :ua:
Ja napriklad neviem, co je to wisteria.. :nwm:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod hviezdicka » Uto 23.02.2010 18:29

wisteria je krik, resp. drevina, ktora kvitne od marca. Je jedovata. Citala som ze jedovate su korene, konare a semienka, Kvitne na fialovo a ked odkvitne ma plody podobne hroznu. Je toxicka, ale nie tak ako rododendron alebo oleander.
hviezdicka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod maydanoz » Uto 23.02.2010 18:56

hviezdicka a ako sa ma havo? stalo sa to dnes? nieje mu zle?
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod hviezdicka » Uto 23.02.2010 19:24

hej, dnes sa to stalo. ale on nezjedol ani konar, ani koren, len ho ozuzlal, tam kde bolo z kriku odpilene. stalo sa to okolo druhej, takze teraz spokojne spinka. ziadne priznaky otravy som nespozorovala. :fizel: dufam, ze to bude v poriadku...
hviezdicka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod johny5 » Uto 16.03.2010 23:36

Moja yorkacka zere hrozno na tony kamkin labros tiez a nic im nieje.Dokonca ta mala mrcha ani nevyrastla :aaa:
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Zjedol cokoladu!

Poslaťod Sofi&Easy » Pia 16.04.2010 15:50

My máme doma tiež jednu takú malú pažravú šiperku. Akurát včera som zaspala a keď som sa zobudila, našla som len papieriky na zemi. Našťastie tam nebola celá čokoláda, ale aj tak: pes má len 4kg a mohla zožrať asi tak 25g 50% horkej čokolády. Potom som našla na nete, že čierne uhlie, podané do dvoch hodín, môže zabrániť vstrebaniu tej látky - teobromín, ktorý zapríčiňuje rýchle srácanie telesných tekutín. Dali sme jej asi trištvrťku čierneho uhlia (normálneho pre ľudí) a potom sme ju stále nalievali čajom - hlavne nesmie dôjsť k dehydratácií. A nešťastie jej z toho potom nič nebolo, až na to, že bola strašne hyperaktívna (ešte viac ako obvykle) a celý večer tu lietala ako zmyslov zbavená :ach: :lol: . Ale treba na tú čokoládu dávať fakt pozor, lebo to vôbec nie je sranda :nie:
Sofi&Easy
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zjedol cokoladu!

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 19.04.2010 10:46

Sofi myslím, že ste psíka nalievali tým čajom zbytočne, aby sa mu niečo stalo musel by zjesť takmer pol kila čokolády pri jeho hmotnosti. ináč ak ste sa chceli vyhnúť dehydratácii prečo čaj, obyčajná voda stačí, čaj by som nedávala, obsahujé látky, ktoré pre psa tiež nie sú úplne najvhodnejšie.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod cuttysark » Str 28.04.2010 20:09

~A co taka repka olejka? Nase havo ju zerie na kila v poli..... :ach:
Obrázok Obrázok
cuttysark
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 819
Bydlisko: Hamuliakville

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť