nemecký Ovčiak do zaprahu

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Amaguk » Pia 12.02.2010 14:05

Offtopic: pigie, napisala som ze "napriklad" po ovciakovi :jazyk: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Offca » Pia 12.02.2010 14:06

Offtopic: a bernardín nemá uspôsobený krk na nosenie súdkov, ale robí to,
bordery neboli štachtené na agility, ale kraľujú, hoci často ich predbehne kludne pudel
pudel bol šlachtený na prácu vo vode, ale nerobí to
CSV bolo šlachtené ako služobák, ale nerobí to
nemecké ovčiaky robia úplne všetko okrem pasenia oviec
a preteky psích záprahov nevyhrávajú husky, ale ich všakovaké krížence
a špritovým jednotlivcom kraľuje briard prípadne pointer
:ach: :pac: :rip:


Nechajme to tak, celú diskusiu beriem ako žart, tak aj reagujem a opieram sa o zadávateľovu otázku, či sa "DÁ". Lebo rozumne odpovedať v tejto téme je zasa len smiešne a zvrhávajúce človeka k vtipkovaniu. Moje možnosti normálne reagovať sú tutoka úplne zdupané a ostávam s pozdravom :joint:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Milan_von_kukucka » Pia 12.02.2010 14:07

toto som chcel vedieť, že neni Idealni, tak siahnem po inom plemene s ktorim sa to da, mam rad všetky psov, mne až tak na plemenu nezaleži, pre mna je každe plemeno "milacik".
Milan_von_kukucka
Okoloidúci
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod pigie » Pia 12.02.2010 14:12

Offtopic: No, ale preco napriklad zrovna po nom? :haha: Diskriminacia tu vladne! :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Amaguk » Pia 12.02.2010 14:17

Offca, tu ale nejdo o to, na co boli nejake psy povodne slachtene, ale na co sa optimalne hodia... keby sa bordery nehodili na agility, tak ich nebudu vyhravat :no:

osobne si myslim, ze pokial toto cele nie len nejaky vtip, ked zadavatel zistuje, ze co sa z toho celeho vyklube, tak rozumna odpoveda na tuto otazku
Zdravim všetkych. chcel bi som sa spítať, či je Švajčiarsky Ovčiak vhodný do Zápranu na dlkšie traťe (iditarod) a všeobecne.
Hladam take alternativnejšie Plemeno na tieto zavodi.
je:
ak sa chces tomuto sportu venovat na pretekarskej urovni, vyber su radsej nejake ine psy z plemien a chovov, ktore tie longy behaju

mna by inak celkom zaujimalo, preco vlastne Milan hlada "alternativnejsie" plemeno :nwm:

pigie píše:Offtopic: No, ale preco napriklad zrovna po nom? :haha: Diskriminacia tu vladne! :heh:

Offtopic: pretoze su v tejto cinnosti dlhymi desatrociami odskusane, ze to robia dobre :no: a ked budem chciet vyhrat velku pardubicku, tiez si na to nevyberiem kona, ktory zvaza drevo v lesnom zavode Vernar. Holt. je to diskriminacia :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod pigie » Pia 12.02.2010 14:21

Offtopic:
Offtopic: pretoze su v tejto cinnosti dlhymi desatrociami odskusane, ze to robia dobre :no: a ked budem chciet vyhrat velku pardubicku, tiez si na to nevyberiem kona, ktory zvaza drevo v lesnom zavode Vernar. Holt. je to diskriminacia :heh:

Ale bernardin dlhe desatrocia ten sudok nosil :jazyk: :heh:
Tak ja by som to kludne alternativne skusila s tym taznym. Nie je dolezite vyhrat, ale zucastnit sa! :winner:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Amaguk » Pia 12.02.2010 14:23

Offtopic: ja som toho ovciaka vsak dala len ako priklad jedneho z plemien, bernadin by imho bol tiez vhodny - ved naco inak by nosil ten sudok? :nwm: :heh:
...ale ja tu Velku Pardubicku chcem vyhrat, co tam po zucastnenim sa :haha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod pigie » Pia 12.02.2010 14:25

Offtopic: No, este ze tak, uz som sa zlakla :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Roman/ Delly » Pia 12.02.2010 15:32

Milan, kým sa nenaučíš pravopis na IDITAROD ani nepomýšľaj :pac: . Čo vás v tej škole učia??????????????????
Osobne si však myslím, že mushing môžeš robiť s plemenom, ktoré chceš - NO, BŠO, ale úspechy budú na druhej koľaji.
Hlavné je, že Ťa to bude baviť a budeš so psíkom vykonávať nejakú činnosť. Držím palce.
Z tej správnej cesty nikdy nezídeš, keď budeš konať podľa svojho citu a svedomia. (Goethe)
Roman/ Delly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 306
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Baarbora » Pia 12.02.2010 17:57

Offtopic: ja len na margo pravopisu, mam spoluziacku, dyslektik a dysgrafik, uz je bakalar, sice na kazdej skuske musi vysvetlovat preco pise takymto stylom, ale bohuzial, ma to od narodenia :ach:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Kikz » Pia 12.02.2010 18:01

Offca píše:Offtopic: a bernardín nemá uspôsobený krk na nosenie súdkov, ale robí to,
bordery neboli štachtené na agility, ale kraľujú, hoci často ich predbehne kludne pudel
pudel bol šlachtený na prácu vo vode, ale nerobí to
CSV bolo šlachtené ako služobák, ale nerobí to
nemecké ovčiaky robia úplne všetko okrem pasenia oviec
a preteky psích záprahov nevyhrávajú husky, ale ich všakovaké krížence
a špritovým jednotlivcom kraľuje briard prípadne pointer
:ach: :pac: :rip:


Nechajme to tak, celú diskusiu beriem ako žart, tak aj reagujem a opieram sa o zadávateľovu otázku, či sa "DÁ". Lebo rozumne odpovedať v tejto téme je zasa len smiešne a zvrhávajúce človeka k vtipkovaniu. Moje možnosti normálne reagovať sú tutoka úplne zdupané a ostávam s pozdravom :joint:


Offtopic: A bullik a pod. plemena boli vyslachtene na psie zapasy a dnes su to ti najlepsi spolocnici :no:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod calwen » Pia 12.02.2010 22:54

Offtopic:
Offca píše:[ot]a bernardín nemá uspôsobený krk na nosenie súdkov, ale robí to,
bordery neboli štachtené na agility, ale kraľujú, hoci často ich predbehne kludne pudel
pudel bol šlachtený na prácu vo vode, ale nerobí to
CSV bolo šlachtené ako služobák, ale nerobí to
nemecké ovčiaky robia úplne všetko okrem pasenia oviec
a preteky psích záprahov nevyhrávajú husky, ale ich všakovaké krížence
a špritovým jednotlivcom kraľuje briard prípadne pointer
:ach: :pac: :rip:

Nechajme to tak, celú diskusiu beriem ako žart, tak aj reagujem a opieram sa o zadávateľovu otázku, či sa "DÁ". Lebo rozumne odpovedať v tejto téme je zasa len smiešne a zvrhávajúce človeka k vtipkovaniu. Moje možnosti normálne reagovať sú tutoka úplne zdupané a ostávam s pozdravom :joint:


Ja musim suhlasit s Offcou. Viem si predstavit aj ineho ako typicky "zaprahoveho" psa v zaprahu. Podla mna je to len vecou chuti a kondicky. Verim tomu, ze na ten "nas" long by sa dala pouzit aj smecka ovciakov - ak vedia klusat! To Mardi nevie, nema na to krok. On cvala, preto je pre nas idealny sprint. [/OT]

Co sa tyka Iditarodu a podobnych pretekov - na to by som si netrufla ani s huskacmi ani s alaskanmi ani s nicim ak by som sa neprestahovala na Aljasku a nechovala a netrenovala si speci psy na taky pretek.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Zooey » Pia 12.02.2010 23:54

Milan a co tak sa zamysliet aj nad povahovymi crtami plemena ktore si vyberas...medzi NO a SH je sakra velky rozdiel (vsak Amaguk :jazyk: ). Jedine co ta zaujima je ci bude tahat alebo nie. Nezabudaj ze okrem pretekov a trenovania budes s tvojim psom travit kopec casu a teda jeho povaha by ta mohla zaujimat. Skus sa popytat majitelov tychto plemien, aby sa ti nestalo, ze si zavesis na krk troch SH (co je teda podla mojho nazoru riadna odvaha...mne by stacil aj jeden a asi by som si vlasy vytrhala), po tyzdni zistis ze to nezvladas a zbavis sa ich tak ako ich predchadzajuci majitel :ua:
Obrázok
Zooey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 845
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod ipinko » Sob 13.02.2010 8:55

Ja by som si itez asi vybal huskyho :yes:
ipinko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: kúsok od IL

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 13.02.2010 11:15

Milan_von_kukucka píše:Kto tu hovore že hned ťahať, (mam doma hafo knih o tom, len v jedne bol aj prave ten NO a ŠO, neverel som tomu,radšej som sa opital na tomto fore, ta kniha je z Anglickeho prekladu, možno v nej ničo zmrvili). prvi rok budem učiť zakladny vicvik a potom sa uvidi čo sa z toho vikluje, už to dokazal jeden člen našej rodini.
A sane to len do predstavi do buducna, kolko to tak asi bude stať. hada ich nebudem hneď zajtra brať
A na papieraky mam nato segru.


prvá vec čo ma upútala a ktorú prosím objasniť.
ďalšia - brať si akékoľvek plemeno primárne s jasným cieľom bez ohľadu na to, či sa ten pes "vydarí a bude ho to baviť" - takému človeku psa nepredám. poznám aj čs vlčiakov v záprahu, ale primárne na nejaký konkrétny cieľ si brať psa? a čo keď sa nevydarí? áno, malamut, husky, sú od prírody "ťahači", ale sám si povedal, že tí psíci sú "z druhej ruky", čo ty vieš, čo boli zač ich rodičia? aká dysplazka tam bola, povaha? a ďalšie - záprah sa nevyberá takto, záprah sa dokonale zlaďuje podľa povahy psa a to je skôr umenie.
ďalšia vec - ten pravopis - existuje taká aplikácia na mozillu a vrelo odporúčam, pretože pokým nespravíš niečo s pravopisom, dovtedy ťa ľudia brať vážne nebudú.
pôvodná otázka bola - dá sa / nedá sa - jasné že sa dá, ale súhlasím s amaguk, že na vyslovene takýto šport si nevyberiem plemeno, ktoré na to až také predispozície nemá. vyberiem si plemeno, ktoré to bude pravdepodobne baviť a je na to prispôsobené fyzicky a geneticky.
no a v neposlednom rade - 3 šteňatá naraz pri finančných problémoch, kua, ty si ale veríš, že to zvládneš. klobúk dole! dúfam, že mi na to dáš návod! :jop:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy