nemecký Ovčiak do zaprahu

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Milan_von_kukucka » Pia 12.02.2010 13:36

V petržalke, najprv som si mislel že to je "OJB", no opak je pravdou,
bratislavčania si kupuje psov ktorich nezvladaju, a ked s ich chcu co naj jednodukšie zbaviť, daje inzerat na internet.
Milan_von_kukucka
Okoloidúci
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Tomasko » Pia 12.02.2010 13:37

Mne táto téma príde ako jeden veľký žart, naozaj nič v zlom, ale...
Máš vôbec jasno v tom, ako sa pes cvičí a koľko stojí všetko potrebné čo i len pre jediného psa? Vravíš, že nezarábaš, ale chceš to utiahnuť z brigád? Neviem, či sa mám smiať alebo plakať... Šteňa, ktoré mám teraz nie je mojím prvým psom, ale žeby som si trúfol na 3 šteňatá naraz, a to povedzme rovno nemeckých ovčiakov či malamutov? Klobúk dolu na tvoj vek. Ľudia ti tu písali, ako to funguje pri záprahových psoch, nie je to vôbec také jednoduché ako si to predstavuješ. Čo sa týka financovania, ja zarábam, ale finančne utiahnuť 3 veľkých psov by som si vážne netrúfol, pretože ako budeš starší, možno pochopíš, že peniaze musia ísť aj na iné miesta (jedlo, oblečenie, byt...). Čo s nimi spravíš potom? Naozaj sa spoliehaš na to, že budeš mať "vínosnú prácu"? (úmyselne tá gramatická hrúbka). Čo keď to pôjde inak ako si to predstavuješ? Kto sa o nich bude starať, kto to bude financovať atď?
:pac:
Nie som zástanca prístupu "zamietnime všetko", ale očividne to nemáš vôbec premyslené. Knižky sú ti na veľké prd. Neviem síce ako sú na tom s kvalitou tie tebou spomínané, ale dobre viem aké výchovné metódy atď sa odporúčali pred vyše 20 rokmi. Máš len veľké oči, toť vše.. Kto na to napokon doplatí? Zas jedine pes :plac:
Tomasko
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Bratislava

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Amaguk » Pia 12.02.2010 13:39

Mne táto téma príde ako jeden veľký žart, naozaj nič v zlom, ale...

pravdupovediac, aj mne...ale jeden nikdy nevie, vsakze :no: :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod pigie » Pia 12.02.2010 13:40

Offtopic: Amaguk, dovody, co si uvidela nie su koser. Aj medzi tazkymi psami sa najdu psi, co su naozaj zdravi s klbmi do konca zivota a skacu z miesta dva metre ako NO :no: Zalezi len na konkretnom jedincovi, nie plemene ako takom :smile:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Milan_von_kukucka » Pia 12.02.2010 13:40

no čouž. ja mam taku premne sprostu povahu, isť si tvrdohlavo za cielon :winner:
Milan_von_kukucka
Okoloidúci
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Kača » Pia 12.02.2010 13:43

Taka som aj ja, ale s rozdielom, - ci nahodou na tvoju povahu nedoplatia tie psy? :ua:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Amaguk » Pia 12.02.2010 13:45

pigie píše:Offtopic: Amaguk, dovody, co si uvidela nie su koser. Aj medzi tazkymi psami sa najdu psi, co su naozaj zdravi s klbmi do konca zivota a skacu z miesta dva metre ako NO :no: Zalezi len na konkretnom jedincovi, nie plemene ako takom :smile:

neviem, ci nie su koser
ja osobne by som si napr. toho fundlaka primarne ako plemeno na agility - teda so zamerom, ze mam v plane behat s nim agility a venovat sa tomu po pretekarskej stranke, nevyberala - ty ano?
Takisto, ako by som si ho (ci toho BSO) ako plemeno nevyberala na behanie longovych zaprahov

moja uvaha sa totiz stale odvija nie od toho, co je mozne, ale co je optimalne - v sulade s povodnou otazkou zadavatela
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Offca » Pia 12.02.2010 13:46

pigie píše:Offtopic: Amaguk, dovody, co si uvidela nie su koser. Aj medzi tazkymi psami sa najdu psi, co su naozaj zdravi s klbmi do konca zivota a skacu z miesta dva metre ako NO :no: Zalezi len na konkretnom jedincovi, nie plemene ako takom :smile:


Offtopic: Yap. A tiež poznám huskyho, ktorý bol na lavínovom cvičení, hoci bol stáročia šlachtený na robotu v záprahu :no:
Btw. taký ovčiak je pohyblivý, výdrž je vec tréningu a baví ho to, čo baví majiteľa. Toš základné predpoklady na to, aby mohol byť všeličím. Nehovorím už o 1900km Iditarode, kedže zadávateľ témy sa už stihol preonačiť na "naše" longy.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Milan_von_kukucka » Pia 12.02.2010 13:46

da sa povedať že ja som ten "sprosti" no ale zas mam pri sebe ludi ktori su zas opačne než ja tak sa to podla mna da.

Offca ja si dam povedať zas až taky tvrdohlavi niesom, len tam musi biť ten ciel ktori chcem dosiahnuť a to su psi. :au:
Naposledy upravil Milan_von_kukucka dňa Pia 12.02.2010 13:50, celkovo upravené 1
Milan_von_kukucka
Okoloidúci
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod pigie » Pia 12.02.2010 13:47

Ale ja to beriem tak, ze sa to da, nie, ze je to idealne :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Tomasko » Pia 12.02.2010 13:48

8kaca8, presne tak..

pozri, tebe očividne nedochádza, že pes je živý tvor. Ani v jednom príspevku nevidím nič, čím by si dal najavo, že máš rád psy. Píšeš len o svojich snoch a predstavách, o tom, že teraz TEBE stačia lacné pomôcky, že ty to utiahneš z brigády, že ty si ideš za svojím cieľom... Je pekné plniť si sny, ale uchádza ti jedna veľmi dôležitá vec - pes v záprahu nie je "motor", ale v prvom rade s nimi musíš mať vzťah. Vychovať 8-16 psov ako máš v profile, starať sa o nich, živiť. Nehnevaj sa, ale takým ľuďom ako si ty proste pes do ruky nepatrí, a to ani jeden. Pokiaľ nezmeníš prístup, odporúčam ti aby si sa od toho sna držal čo najďalej. Nerád súdim podľa toho, čo kto napíše na fóre, ale nedal si ani len náznakom najavo, že by ti šlo o dobro psov. Ťahanie saní je jedna z aktivít, zvyšok času bude čo?? Vravíš, že viac ako 3 šteňatá nezvládneš, ale myslíš si, že keď si o rok vezmeš povedzme ďalších 3, bude to v pohode?? Tiež mám rád sci-fi, ale odtiaľ-potiaľ :au:
Tomasko
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Bratislava

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Amaguk » Pia 12.02.2010 13:56

Offca píše:
pigie píše:Offtopic: Amaguk, dovody, co si uvidela nie su koser. Aj medzi tazkymi psami sa najdu psi, co su naozaj zdravi s klbmi do konca zivota a skacu z miesta dva metre ako NO :no: Zalezi len na konkretnom jedincovi, nie plemene ako takom :smile:


Offtopic: Yap. A tiež poznám huskyho, ktorý bol na lavínovom cvičení, hoci bol stáročia šlachtený na robotu v záprahu :no:
Btw. taký ovčiak je pohyblivý, výdrž je vec tréningu a baví ho to, čo baví majiteľa. Toš základné predpoklady na to, aby mohol byť všeličím. Nehovorím už o 1900km Iditarode, kedže zadávateľ témy sa už stihol preonačiť na "naše" longy.

no ale toto je stale o koze a voze - neviem, ci sa vyjadrujem tak nezrozumitelne, alebo co :ach:

povodna otazka stala, ci by sme poradili BSO ako plemeno vhodne na zaprahove preteky typu long - a ja konkretne by som ho neradila
a neviem celkom, preco ho radis ty - na zaklade akych skusenosti? Ja osobne som nikdy nikde nevidela taky zaprah bezat a isto to ma aj nejake ine opodstnenie, nez len, ze to nikoho ineho este nenapadlo a ovciaci su teda pre tento sport zatial "neobjaveni"

Offtopic: a btw, SH vo svojej domovine nebol nikdy slachteny len cisto na pracu v zaprahu a po tisicrocia vykonaval aj ine funkcie :no: :lol: radenie SH medzi zaprahove psy je vec klesifikacie FCI a otazka necelych 100 rokov :no:
no keby som chcela robit lavinovu zachranarcinu na nejakej profesionalnej urovni, nebudem si priparne vyberat SH ale siahnem po nejakom inom plemene - napr. tom ovciakovi
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Milan_von_kukucka » Pia 12.02.2010 13:58

ale nie okamžite vichovať všetkych naraz, pestupne sa o ne starať a každenu dať rovnaku priležitosť môže to trvať aj 4 roky nechcem nektoreho z nich "ukratiť (nie utraťiť)", každemu sa venovať "laskou" , ja mam trpezlivosti dosť.

a o tu starostlivosť, nebudem sam.

Amaguk ti si na to kapnul.
Naposledy upravil Milan_von_kukucka dňa Pia 12.02.2010 14:00, celkovo upravené 1
Milan_von_kukucka
Okoloidúci
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Amaguk » Pia 12.02.2010 13:58

pigie píše:Ale ja to beriem tak, ze sa to da, nie, ze je to idealne :heh:

a ja zase len odpovedam na povodne polozenu otazku
ono, daj sa ist aj v plesovych lodickach na vysokohorsku turu... alebo plavat v krinoline...:jazyk: :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod pigie » Pia 12.02.2010 13:59

Offtopic:
no keby som chcela robit lavinovu zachranarcinu na nejakej profesionalnej urovni, nebudem si priparne vyberat SH ale siahne po nejakom inom plemene - napr. tom ovciakovi

A preco nie po bernardinovi? Ved naco maju tie sudocky? :plac: Vsetci chcete len ovciakov alebo severanov, beeeee :plac: :haha: :haha: :haha:
Sorry, uz mlcim :angel:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy