Výtok/ krv z penisu/ predkožky, zápal penisu/predkožky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: krv v moči

Poslaťod Sisulilinka » Pon 17.08.2009 7:06

S krvou v moči máme trampoty momentálne aj my, už dostáva druhú várku antibiotík, bo s ami začala sučina aj dosť slušne počúravať a a kosi to ani neustupuje, tak vo štvrtok ideme na pečeňové a ladvinové testy.Dúfam, že jej to dopadne dobre, ale akosi nič zatiaľ nenesvedčuje tomu, že by sa jej to zlepšovalo.Ale paradox je, že my sme žiadnu krv nevideli, brali sme vzorky moču, tak viem, že mala pekné svetlo žlté cikiny, ale až testy tam tú krv našli.Inak by sme ani nevedeli.
Sisulilinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 360
Bydlisko: Pezinok

Re: krv v moči

Poslaťod Cathie » Pon 17.08.2009 13:50

Pigie tazko povedat ako to vyzera, ono totiz malokedy je ten moc vyslovene cerveny, takze ak by si tie kvapky aj nasla, ony na trave uz tak vyzerat velmi nemusia. Ono je to vidiet skor ked je toho "viac pokope" a takisto pri tom utierani ked tak len na bielom papieri mozes niekedy vidiet rozdiel.
Najlepsie to povedia testy, tazko to takto odsledovat + tu krv ani nemusi byt vidiet a moze tam byt. Ak chces byt rychlejsia ako testy, v lekarni maju lakmusove papieriky, ktore vedia tu pritomnost potvrdit/vyvratit.

Pri krvi v moci to moze to byt prechladnutie, infekcia, nejake mechanicke poranenie, praskajuce cievy, slabsia stena obliciek, ktora prepusti aj krv, nejaky polyp.. tych moznosti je strasne, strasne vela.

Bohuzial mam s tymto bohate skusenosti osobne u seba (nastastie uz snad vyriesene) a moze ist fakt len o malickost (som toho dokazom, akurat na to treba prist a nemuselo by to trvat rok a pol ako slovenskym lekarom :ach: ) .. a tak :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: krv v moči

Poslaťod pigie » Pon 17.08.2009 13:52

Dakujem za rady. Veterinara som musela bohuzial presunut, prvy den v praci bol sialenejsi, nez som dufala... Takze som nas preobjednala na 16:30 Dufam, ze to nic nebude a sama som zvedava, co som vlastne videla...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zápal predkožky

Poslaťod ariel » Pia 29.01.2010 13:45

mojmu 6 mes. psikovi dnes po navrate z vychadzky kvapkala zelena tekutina na podlahu :oo: nie vela, par kvapiek, pred 2 tyzdnami som bola s nim u veta, lebo mal obcas taku hnisavu capicku na pindurovi :hi: , on ho pozrel a vraj je zdravy, ze to nic nie je, tak som v soku teraz, co robit? pobezim ku inemu vetovi? zelene to mal 1. raz, nevyzera prechladnuty, beha, plny energie, hygiena super, nepocikava sa, tak ja neviem
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Krv v moči, krv z penisu

Poslaťod adushka » Uto 09.02.2010 11:25

Ahojte, no ja mam problem. teda nie ja ale havino starkin, dnes mi volala, ze nasla krv ked cural. Keby sa dalo, tak samozrejme utekame k vetovi, ale to ma par hacikov, je to na dedine, kde v okoli vet nikde nie je, ja prist nemozem, lebo nemam auto, veterinar prist hociaky tiez nemoze, lebo pes je agresivny na cudzich. Domnievame sa ze to bude prechladnutie, bo psik bol skoro dva tyzdne sam cez tie zimy a sneh, starka bola v nemocnici a chodili ho susedia iba krmit, musel byt pri bude na retazi ( preto je aj taky dostrihany ze je retazak). Takze otazka, co teraz? aspon kym nezozeniem veta nejakeho, co moze trvat par dni, kym tam aj ja pridem, aj tak mu dake extra vysetrenia robit nebude moct.
potrebujem daku amatersku pomoc.. myslite ze na zaciatok nejaky urologicky caj mu dat aspon? starka vymysla s aspirinmi, no ja neviem :ua:
adushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Zvolen/Piešťany

Re: Krv v moči, krv z penisu

Poslaťod leuska » Uto 09.02.2010 12:11

Adushka,ja by som to skusila s timi cajmi,na chvilu niekde do tepla,nejaka šopa by sa nenasla na noc,kde ba ste mu spravili pelech? :no: A potom uvidite :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Krv v moči, krv z penisu

Poslaťod adushka » Uto 09.02.2010 15:46

no uz som jej povedala, nech ho da hlavne do sucha, lebo on je huno splstnateny kadejaky, v tej srsti sa mu drzi vlhko a ten caj nech do neho tlaci... do domu ho neda urcite, ale na seno alebo do mastale ho pusta v pohode, on mal aj pelech, ale radsej spi na snehu. zajtra zavolam vetovi, mozno nieco naordinuje a skusim to po niekom poslat, len co dovtedy, nejaka prva pomoc..
Offtopic: inak je to najskaredsi pes akeho by ste mohli stretnut, hajzlik co hryzie, ale aj tak ho nedam za nic a dost ma to mrzi ze mu neviem hned pomoct
adushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Zvolen/Piešťany

Re: Krv v moči, krv z penisu

Poslaťod leuska » Uto 09.02.2010 16:13

Offtopic: No ano ,najskaredsi,ale keby sa dal pekne okupat,zacesat,hned by vyzeral inaksie :ha:Ale vieme ako to je,byvam na dedine,aj tu mame takych :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

krvácanie z penisu

Poslaťod Irena Eibenová » Pia 19.02.2010 16:38

Naš psík začal krvácať z penisu, nie je to silné ale stále nájdem pár kvapiek na podlahe ,pri močení nič nie je vidno ,moč má normálny žltý, trvá to už asi 4 dni, nevieme či to môže byť niečo vážnejšie alebo mu to prejde,správa sa v pohode, má 9,mesiacov
Irena Eibenová
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Výtok z penisu, zápal predkožky

Poslaťod Mackie » Ned 21.02.2010 13:01

ze ja taketo nieco budem riesit :ach:
ten vyplach mam spravit tak, ze natiahnem do striekacky a vystriekam dovnutra predkozky?
posledne asi 2 tyzdne to psovi odkvapkava aj na nohy, sice zrejme mame na okoli haravku, ale aj tak, precistenie neublizi, ci? a uvidim, ci sa to zredukuje
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Výtok z penisu, zápal predkožky

Poslaťod calwen » Ned 21.02.2010 13:04

Jo tak sa to ma robit. Ak mu to kvapka tak by som to urcite cistila :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Výtok z penisu, zápal predkožky

Poslaťod anet » Ned 21.02.2010 18:23

Mackie píše:ze ja taketo nieco budem riesit :ach:
ten vyplach mam spravit tak, ze natiahnem do striekacky a vystriekam dovnutra predkozky?
posledne asi 2 tyzdne to psovi odkvapkava aj na nohy, sice zrejme mame na okoli haravku, ale aj tak, precistenie neublizi, ci? a uvidim, ci sa to zredukuje

Ubližiť neubliži, zredukuje sa to kým to budeš vyplachovať. Tipujem tak do týždňa po ukončení vyplachovanie ste tam kde dnes. :no:
anet
BANNED
 
Príspevky: 170

Re: Výtok z penisu, zápal predkožky

Poslaťod Mackie » Ned 21.02.2010 18:50

vdaka :ahoj:
vyskusam, uvidim, ci sa to zlepsi, ak bude spravanie nasvedcovat, ze haravka je prec, a nezlepsi sa to, dam spravit rozbor
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Krvácanie z penisu,krv v moči - PROSÍM O RADY!!!

Poslaťod staffko » Ned 21.02.2010 19:06

Všetkých veľmi pekne prosím, ktorí ste mali podobné problémy, dajte mi vedieť, ako ste túto situáciu vyriešili!!! Konzultovala som to so 4 vet., a 0 bodov. Psík je po druhej antibiotikovej liečbe a s malými prestávkami to isté!!!
Všetkých ešte raz úprimne prosím o pomoc!!! Dogfórum som našla cez vyhľadávač, keď som heslovito hľadala stránky, ktoré by sa tomuto venovali.Neviem sa tu ešte orientovať, kde mám klikať/písať, ale za každé info Vám budem vďačná. Bol tu už rozpísaný príbeh Feriho, bože, akokeby som to ja písala každé slovo, veľmi by mi pomohlo, ak by sa mi majiteľka ozvala. Presne ten istý scenár!!!
staffko
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Výtok z penisu, zápal predkožky

Poslaťod zuzulka232 » Pon 22.02.2010 11:24

Cim to vyplachujes? Mne sa osvedcil 1 % roztok peroxidu vodika, necistoty pekne vysumia a zlepsi sa to :jop: A preventivene odvarom z harmanceka, alebo repika.
zuzulka232
Šteniatko
 
Príspevky: 71

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby