Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Chrasty

Poslaťod Kikz » Sob 02.01.2010 18:14

Teeda neviem sice ci to moze byt kvoli tomu neodcerveniu, ale pes by sa mal odcervovat vzdy raz za pol rok :oo:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Chrasty

Poslaťod *Bady* » Sob 02.01.2010 18:17

a nemôže to byť aj tým, že má na niečo alergiu? Napríklad na nejaké jedlo a tým sa mu robia také lupiny, až chrasty...neviem, kožné problémy sa liečia ťažšie, ako čokoľvek iné..a ešte ťažšie sa určuje, aká je príčina..nemáš fotku?
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Chrasty

Poslaťod Basha » Sob 02.01.2010 18:21

Dala by som spravit urcite zoskrab koze na vysetrenie, ci sa nejedna aj o dakeho vonkajsieho parazita :no:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Chrasty

Poslaťod Corinne » Sob 02.01.2010 19:16

Tak odcerveny bol naposledy v 2-3 mesiacoch a teraz ma 8...
Fotku nemam, ale skusim pozriet na nete, a keby som nieco podobne nasla, dam sem obrazok
A k vetovi zajdem po prazdninach, ak sa to nezlepsi :ua:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
Corinne
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 652
Bydlisko: Košice

Re: Chrasty

Poslaťod Kača » Sob 02.01.2010 19:18

Ono sa to NEZLEPŠÍ pokiaľ za ním nepôjdeš.
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Chrasty

Poslaťod Corinne » Sob 02.01.2010 19:25

Viem, ze samo od seba nie, ale skusim to odcervenie a pozriem sa na stravu. Snazila som sa to aj nejako vycesavat, ale bojim sa, ze mu to len viac rozdrazdim...
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
Corinne
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 652
Bydlisko: Košice

Re: Chrasty

Poslaťod zuzulka232 » Ned 03.01.2010 15:35

S odcervenim by som to nespajala, sla by som na veterinu, nech to posudia, ale zoskrab by bolo urobit. A steniatko sa odcervuje castejsie ako raz za pol roka, tak je to u dospeleho psa.
zuzulka232
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Chrasty

Poslaťod Baarbora » Ned 03.01.2010 19:57

Corinne píše:
Viete mi poradit? :ua:



zacni sa starat o psa. v prvom rade odcervi- ked Ti nevadi nic ine, aspon skrkavky prenosne na cloveka by Ta mohli "vystrasit". chrasty kdekolvek na tele normalne a v pohode nie su a samy od seba sa tiez nevyliecia. Teba by rodicia tiez nenechali skrabat sa pol roka, ale vzali by Ta k lekarovi...
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Tmavý až čierny hnis na koži

Poslaťod Aknelka » Štv 21.01.2010 13:13

Potrebovala by som poradiť. Mala som 15 rokov psika, od mlada trpela záhadnou chorobou, lekári nezistili čo to je. Teraz mam dalsieho a pozorujem tie iste priznaky: Na koži sa jej tvori tmavy až čierny tuhy hnis, a hnisave vyražky hlavne na chrbte bližšie k chvostu, a ma to taky typicky zapach, tiež jej stmavly bradavky najprv som myslela, že je to len špina, ale neda sa to umyt. Tak isto aj okolo pohlavnych organoch sa jej tvoria tie čierne bodky - hnis. Prvemu psíkovi sa to rozšírilo po celom chrbte a postupne vypadla skoro všetká srsť, najhoršie dopadol chvostik, koža uplne zčernala, vyzeralo to akoby jej tam rastlo dive mäso a hnisalo to pri stlačeni, hnis bol polotuhy až tuhy, tmavy až čierny a strašne to zapachalo. Očividne to aj toho psa svrbí, a možno i boli stale si to vyhrizavala. Nechcem aby aj moj dalsi psik mal to iste, nedoverujem viac veterinarom, nic nevedia aspon tí ktorých som navštívila, odobrali aj vzorky a nič nezistili. Mam podozrenie, že je to prenosne lebo oba psy, rozlišných ras, určitý čas spolu žili, až kym nas ten starši neopustil. Ak o tom niečo viete poradte prosim, aby som tomu zabranila a včas začala liečiť. Vďaka
Aknelka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Prešov

Re: Tmavý až čierny hnis na koži

Poslaťod Basha » Štv 21.01.2010 13:38

No ja by som sla za inymi veterinarmi hlavne. A to co najskor, aj keby som mala ist dalej od miesta bydliska.V ramci moznosti. Neslo by to inak odfotit? A ine vysetrenia sa za cele roky nespravili? Iba odber vzorku?
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Tmavý až čierny hnis na koži

Poslaťod Aknelka » Štv 21.01.2010 17:44

Brali jej aj krv. No nic nezistili, navstivili sme vtedy vsetkych lekarov v okoli a vsetci na nas hladeli vyjavene co to je. Neskor mi povedali ze to ma asi choru pecen a ze do 2-3 rokov umrie. Napokon sa dozila 15 rokov, ale dost tazkych kedze cele tie roky ju trapilo to svrbenie a mozno i bolest kto vie. Postupne mala celu pokozku tmavu taku do hneda a pachnucu. Chystam sa s terajsou suckou zajtra k veterinarovi tak uvidim ako postupila veterinarna medicina. Zatial je ta choroba v zaciatkoch tak mozno to nejako zastavia. Foto tej choroby nemam. Dam neskor vediet co sa zistilo.
Aknelka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Prešov

Re: Tmavý až čierny hnis na koži

Poslaťod Baarbora » Štv 21.01.2010 18:48

no, ked to dostal aj druhy pes, ale s odstupom, podozrievala by som skor nieco, co sa nachadza v zivotnom prostredi psov, v okoli, pripadne v strave. Z Presova to nemate daleko do Kosic, na vasom mieste by som sla rovno na kliniku.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Tmavý až čierny hnis na koži

Poslaťod skacenka » Štv 21.01.2010 19:11

Baarbora píše: Z Presova to nemate daleko do Kosic, na vasom mieste by som sla rovno na kliniku.

Offtopic: Ja by som zase na ich mieste na kliniku určite nešla :ua: teda ak obe myslíme kliniku na UVL ..
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Tmavý až čierny hnis na koži

Poslaťod Natalia a Biff » Štv 21.01.2010 20:56

ja mám s klinikou UVL v KE dobré skúsenosti, tak zájdi tam, nech sa na to kuknú. robili jej rozbor krvi, ale zobrali aj vzorku hnisu? možno ide o nejakú kožnú chorobu spôsobenú cudzopasníkom, prípadne môže ísť o poruchu vnútorných orgánov, alergiu ... je nutné urobiť viac testov, od krvi, cez kožu, po ten hnis, vyšetriť vnútorné orgány, proste komplexne vyšetrenie. problém môže byť aj vo vašom príbytku, môže tam byť pôvodca, alergén, niečo čo chorobu spustilo. ak nie v KE, tak v Trnave je veľmi dobrá klinika, prípadne v Poprade mám tiež veľmi dobré skúsenosti. určite pochoď viac vetov a nie len v okolí. držím ti prsty
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Tmavý až čierny hnis na koži

Poslaťod zeane » Štv 21.01.2010 22:22

:oo: vidím to na nejakého parazita abo infekciu kože. Že by svrab? :nwm: http://www.pes.mobilenews.sk/zdravie-par-o-svrab.htm
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby