Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule sú kvalitnejšie než Barf

Poslaťod vavrena » Str 20.01.2010 12:09

No keby sa tu niekto pýtal, aký vitamín C v tobolkách si má kúpiť, asi by ho tiež väčšina nasmerovala na niečo ako "skús jablko".

Nič a nikdy nedokáže nahradiť pestrú stravu. Už len v jednej veci - každý pes jej dá prednosť. A na to sa nemusia robiť žiadne výskumy, normálne jedlo sa prezentuje samo :ahoj:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Granule sú kvalitnejšie než Barf

Poslaťod Amaguk » Str 20.01.2010 12:13

Tobin a ty si si vari neprecital toto?
Minimalne preto ze ked pes zerie kurata co papa jeho pan, tak dostava este vacsie svinstvo ako z 3* granul. Kurca za 19 dni, asi vyrasie z pobytu na cerstvom vzduchu.
:no: :ha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule sú kvalitnejšie než Barf

Poslaťod vietorina » Str 20.01.2010 12:27

Amaguk píše:vietorina, asi si stale nerozumieme - zle davkovanie barfu nechajme bokom, to s tymto nijako nesuvisi, bavime sa o kvalite pouzitych surovin

neviem co je Ziwi Peak,ale kedze chcem pre svojho psa len to najlepsie, rada si dozviem, preco vyhrava nad barfom :no:
ale prosim o normalnu argumentaciu, nie nieco v duchu "lebo ja si to myslim" :no:


Ja viem, ale mne sa paci celkovy pohlad na vec. :lol: Dobre, budem teda hovorit o Orijenoch. Kvalita surovin na vyrobu granul Orijen je porovnatelna s kvalitou surovin na Barf.
Kvalita surovin na vyrobu...mmm... napriklad Friskies je neporovnatelne nizsia ako kvalita surovin na Barf.

Zalozim temu na Ziwi Peak, zatial som pridala link do mojho predchadzajuceho prispevku. :jop:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Granule sú kvalitnejšie než Barf

Poslaťod katarina79 » Str 20.01.2010 12:27

Offca píše:Offtopic: Kati, ked niekto píše do diskusného fora príspevok o spôsobe krmenia, asi chce o tom svojom spôsobe rozvinúť diskusiu. A tá sa asi bude rozvíjať väčšinou veľmi podobne a viesť človeka k lepšej alternatíve.


Offtopic: Prepáč Lusy, ale pokiaľ by to skutočne viedlo k lepšej alternatíve bez zbytočných ironických poznámok a povyšovania sa, tak Ti dám jednoznačne za pravdu.Prečítala som tu toho dosť a podľa mňa tu vystupuje jedna uzavretá komunita, ktorá rozlišuje dve skupiny užívateľov : "naši známi" a "tí ostatní". :lol: (česť výnimkám samozrejme... :smile: )
Niekedy treba mať odvahu používať na všetko jeden meter....
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Granule sú kvalitnejšie než Barf

Poslaťod Amaguk » Str 20.01.2010 12:28

ok, podme teda v debate dalej :no:
Kvalita surovin na vyrobu granul Orijen je porovnatelna s kvalitou surovin na Barf.

ako vies?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule sú kvalitnejšie než Barf

Poslaťod vietorina » Str 20.01.2010 12:34

Lebo si zvierata na tie granule samy chovaju (vo velkom, nie na balkone) a maso hned spracovavaju, nemrazia ho predtym. Vyrabaju ho v Kanade, v tej istej oblasti kde maju chov zvierat. Nekupuju ryzu, kukuricu, mucky...z Ciny.
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Granule sú kvalitnejšie než Barf

Poslaťod Tobin » Str 20.01.2010 12:43

Ak aj pripustime, ze su granule, do ktorych vyrobca dava 60-70% naozaj kvalitneho masa, zvysok je zelenina a priloha (co sa mi zda pre vyrobcu absolutne neprijatelne), aj tak sa nevyhne, tomu, ze musi:
- suroviny pomliet,
- extrudovat, odvodnit,
- konzervovat.
Z toho vyjde neprirodzena konzistencia krmiva, do ktoreho je potrebne este vpravit kompletne, nijak neviazane vitaminy, znicene teplom a technologiou vyroby (samozrejme, zvacsa synteticke), ako aj niektore mineraly, tiez v cistej forme.
Ak spocitame cenu takych surovin, naklady na vyrobu, naklady na dodatky (konzervaciu a ziviny), balenie, reklamu, distribuciu, provizie pre predajcov, akiste dostaneme astronomicke cislo, sumu, ktoru by snad nikto nebol schopnu/ochotny zaplatit.
Nehladiac na to, ze sucha strava je pre psa neprirodzena.
Kto chce, nech kludne tvrdi, ze KRMENIE GRANULAMI MU VIAC VYHOVUJE, ale nie, ze su pre psa vhodnejsie, a ani, ze - jesizmarja - su kvalitnejsie ako cerstva strava.
Treba si priznat - ano, som pohodlny/a, viac mi vyhovuju granule. Nasypem, dam vodu a fertig. Proti tomu ziadny disputat.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Granule sú kvalitnejšie než Barf

Poslaťod Amaguk » Str 20.01.2010 12:47

vietorina, v pripade, ze im veris, ze to co tvrdia, je do bodky pravda :no:

Okrem toho, napadla mi taka paralela: Vitana teraz zacala robit nove polievky vyrabane zo zarucene cerstvych surovin, bez glutamanu etc, etc. proste, skvela kvalita. Aj tak si trufam dat ruku do ohna a hlavu na spalik za to,ze to nikdy nebude to iste, ako ked si tu zeleninovu polievku uvarim doma sama - a ziadny seriozny humanny dietolog nebude ludi odhovarat o normalnej stravy na ukor sackovych polievok.
Rozdiel medzi barfom a aj tymi naj naj naj granulami spociva totiz o.i. aj v cerstvosti stravy. V tomto smere nebude priemyselne vyrabane kmrmivo nikdy na urovni domacej stravy.
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule sú kvalitnejšie než Barf

Poslaťod vietorina » Str 20.01.2010 12:52

@ Tobin: Orijeny sa pripravuju pri nizkych teplotach. A aj ked stravu psovi varis, tiez znicis vitaminy. (Viem, ze pri Barfe sa podava surova strava.)
Tak tu mozeme porovnavat aj varenu stravu, ked uz sme pri porovnavani. :smile:

@Amaguk: Verim im, preco nie? Ved maju kontroly a z Ciny nemusia dovazat ryzu...lebo ju tam nedavaju. :ha:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Granule sú kvalitnejšie než Barf

Poslaťod Amaguk » Str 20.01.2010 12:54

z Ciny nemusia dovazat ryzu...lebo ju tam nedavaju. :ha:

:pac: tak potom naco ju vobec spominas :ach:
myslela, som, ze vedieme normalnu diskusiu, ale taketo argumenty...no radsej nekomentujem
pozri, ja ti neberiem tvoju vieru, ale mne logika veci hovori, ze ani pri najlepsej snahe sa granule z pricipu a podstaty (priemyselna vyroba) nikdy cerstvej pestrej domacej strave vyrovnat nemozu.
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule sú kvalitnejšie než Barf

Poslaťod vietorina » Str 20.01.2010 12:56

Aby som to podciarkla! :jazyk:
:ha:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Granule sú kvalitnejšie než Barf

Poslaťod Amaguk » Str 20.01.2010 13:01

nerozumiem tvojej poznamke, ani tomu vyplazenemu jazyku
prepac, ale na takyto to debaty naozaj nemam cas ani chut, bud sa budeme bavit ako normalni dospeli ludia bez zbytocneho ironizovania, alebo to rovno mozeme zabalit
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule sú kvalitnejšie než Barf

Poslaťod Tobin » Str 20.01.2010 13:02

vietorina píše:@ Tobin: Orijeny sa pripravuju pri nizkych teplotach. A aj ked stravu psovi varis, tiez znicis vitaminy. (Viem, ze pri Barfe sa podava surova strava.)
Tak tu mozeme porovnavat aj varenu stravu, ked uz sme pri porovnavani. :smile:

Pri nizkych teplotach???? Kde to je napisane? A ake su to "nizke teploty"? Na extrudovnie treba urcitu teplotu, tej sa nevyhne ani Orijen.
A porovnavame BARF a granule, nie varenu stravu. O tom sa uz pisalo, akymi zmenami prechadza surovina pri vareni, to sem netahaj.
Naposledy upravil Tobin dňa Str 20.01.2010 13:07, celkovo upravené 1
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Granule sú kvalitnejšie než Barf

Poslaťod vietorina » Str 20.01.2010 13:39

Amaguk píše:
z Ciny nemusia dovazat ryzu...lebo ju tam nedavaju. :ha:

:pac: tak potom naco ju vobec spominas :ach:


vietorina píše:Aby som to podciarkla! :jazyk:
:ha:


Amaguk píše:nerozumiem tvojej poznamke, ani tomu vyplazenemu jazyku
prepac, ale na takyto to debaty naozaj nemam cas ani chut, bud sa budeme bavit ako normalni dospeli ludia bez zbytocneho ironizovania, alebo to rovno mozeme zabalit


Nechcela som tym nikoho urazit, ak ste to zobrali ako urazku, ospravedlnujem sa! :poklona:
Som veselej povahy, rada sa usmievam a smejem, ten jazyk bol len taky nevinny maly jazycek na spilenie ostrych hran.

Tym "aby som to podciarkla" som len chcela povedat, ze som menovala ryzu... lebo vo vacsine granul je ryza alebo ine cerealie(tie 3 bodky naznacuju ine cerealie) pritomna, ale nie v Orijenoch. Z mojej strany sa jednalo len o zvyraznenie kvality Orijen.

Orijeny sa vyrabaju pri nizkych teplotach, pod 90 stupnov. :yes:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Baarbora » Str 20.01.2010 15:07

Vietorina, len take male porovnanie. Vyrobca granul typu frieskies/pedigree/darling na vrece napise, ze je to plnohodnotna vyvazena strava. Normalny clovek mu to v ziadnom pripade neuveri, pretoze si precita zlozenie a je mu jasne, ze na 4% "masa" nie je nic plnohodnotne. Preco potom inemu vyrobcovi, ktory napise, ze granule obsahuju neuveritelne vysoky podiel cerstveho masa, "pestovaneho" hned vedla tovarne na granule, veri clovek bez najmensich pochybnosti? Aky je medzi tymito dvoma vyrobcami taky podstatny rozdiel, ze jednemu neuveri ani pismenko a druhemu veri clovek slepo vsetko co napise? Fyzicky stav psa nie je az natolko presvedcivy, kedze kazdy z nas uz urcite videl psa, ktory je vesely a hravy a pri tom krmeny srotom pre prasata, ze...
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy