Neznalosť útulkov

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Neznalosť útulkov

Poslaťod luckyA » Štv 19.02.2009 19:41

mna dost zarmutrilo, ako sa v jednom casaku vyjadrili o trencianskom utulku

vraj ze nemaju vyhovujuce podmienky , ze su tam len 2 unimobunky (su radi ze maju aspon tie ) a ze sa o psikov nestaraju
proste same klamstva a dost ma to zarazilo, lebo tam pracuju ludia, ktory sa o psikov stara ako vie a su radi, ze maju aspon to vybavenie co maju , ajked zasa to neni to, co splna tabulky, ale psici maju teple deky, vodu zradlo a nechodia len tak po uliciach hladny , sice aj takych jetu u nas v tn vela :plac:
ajked to niesu neaky znalcobia, ale zoberte si, zetam ste 12 alebo 8 hodin denne za miminalny plat v kose inba v malej betonovej chatrcke s ohrievacom , tak iný im tam robit nepojdu
podla mna im patri poklona :poklona:
luckyA
BANNED
 
Príspevky: 203

Re: Neznalosť útulkov

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 19.02.2009 19:44

Samozrejme, že im patrí poklona. Ale ešte raz opakujem, čo som navrhla nestojí ani korunu a prispieva k lepšej a presnejšej propagácií psíkov, čo sa zas kladne odrazí na ich možnosti umiestnenia a zamedzí opätovnému vráteniu psa do útulku, pretože "nevyhovel".
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Neznalosť útulkov

Poslaťod skacenka » Štv 19.02.2009 20:14

Keď som svojho času chodila do útulku v Nr,tak to tam fungovalo asi takto-ráno do práce,školy a od cca 16-tej do 24 až 3-tej v noci v útulku(venčiť,kŕmiť,čistiť,odchyty..)..A ráno zase práca..Stíhali by ste sa zamýšľať nad tým či ste na net dali správny popis psa...To že sa niektorí nevyznajú vo všetkých plemenách??No a čo!Veď to nie je o tom..Ak mám záujem o psa z útulku tak je podľa mňa samozrejmosťou(malo by byť)že si psa prídem pozrieť,príp,vyvenčiť aby som na vlastné oči videla,že čo je zač...Fotka predsa môže len prilákať,nie je smerodatná!Ak sa mi pes zapáči,ale bude tam napísané kríženec RR namiesto čistokrvný RR tak si ho nevezmem?? :oo:
Niekedy aj mňa udivuje,čo ľudia dokážu v psovi vidieť..Ale nie každí pozná všetky plemená a nie v každom útulku majú čas do podrobna študovať čo je to zač...
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Neznalosť útulkov

Poslaťod luckyA » Pia 20.02.2009 14:44

newiete, ci tam beru aj brigadnikov? e by som sla pomoct na leto, ajtak nemam co cez prazdniny robit :smile:
luckyA
BANNED
 
Príspevky: 203

Re: Neznalosť útulkov

Poslaťod skacenka » Pia 20.02.2009 15:18

luckyA píše:newiete, ci tam beru aj brigadnikov? e by som sla pomoct na leto, ajtak nemam co cez prazdniny robit :smile:


luckyA kam či berú brigádnikov?Ak myslíš Nitru,tak pokiaľ viem prísť tam môžeš hockedy keď sú tam,prísť venčiť či pomôcť čistiť koterce..Ale skôr asi venčiť...Keď som tam chodila ja tak sa mohlo tuším od 12rokov a neviem či nebol potrebný aj súhlas rodiča..Ale to si už presne nepamätám..
Ale je to čisto len nezištná výpomoc :no:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Neznalosť útulkov

Poslaťod luckyA » Pia 20.02.2009 17:44

mno o venceni viem ale myslela som aj inu pomoc , napr cistenie mysiek, kotercov, dezinfikovanie, zametanie, lebo na to sa vsetcvi endaju, vetci na si ide vyvencit psa aj to je dobre, ale na to chodi velmi vela ludi a kolko krat je tam us normalne aj rada ,, neviem, ci us nevyhradili cas na vencenie
ale cistit koterec, alebo inak pomoct , to nikoho nenapadne
a je tam potrebny ten suhlas rodica
:hafan2: :5:
luckyA
BANNED
 
Príspevky: 203

Re: Neznalosť útulkov

Poslaťod Fraga » Pia 27.02.2009 13:35

Nemozem si pomoct rypem sa v utulkoch zase som našla "jazvečíka" http://www.trnava.utulok.sk/zvierata.php?id=1085 preboha ked nevedia plemeno nech len napíšu MIX alebo miešanec alebo kríženec ale ne bludy :ua:

Ešte jedna ot. Prečo sa u nas nepíše kedy bol pes nájdený a od kedy je v utulku? myslím, že aj to by pomohlo. určite k lepšej orientacii a mozno aj rýchlejšej adopcii možno by sa niekto zlutoval ked vidí, že je tam psík už moc dlho. U čechov som videla že to psíkom píšu od kedy sú v utulku...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Neznalosť útulkov

Poslaťod lucik » Pia 27.02.2009 15:38

A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Neznalosť útulkov

Poslaťod Sisulilinka » Str 06.01.2010 7:44

My sme boli v útulku na Poliankach a teda neviem, ale tá slečna, čo nám dávala psíka vedela vcelku dosť o nich.Teda myslím tým povahu a spôsoby správania konkrétnych čo tam mali.Hneď nám ukázala temperamentné,že tamten musí papať osamote, že ten nemá rád iné psi, také proste v celku odsledované veci.A malá mala na popiske aj kedy ju našli, kde a cca vek.Jediné čo ma zarazilo, že hneď ju treba dať "vykuchať".Oki, ja súhlasím so sterilizáciou, ale to naše krpaté je tak mladé, že ani ešte podľa mňa neháralo.Teda ako to vidím, čo mám zopár rokov doma len sučky.A nemyslím si, že je dobré ju dať sterilizovať ešte pred prvým háraním.Ale bola to najprv podmienka, že ju nedajú kým ju nesterilizujú, to som zostala zarazená, možno preto, lebo sú ľudia, čo to potom nedajú spraviť, ale môj chlapina im tam od srdca v dobrom slušne vysvetlil, že čo to tárajú a že jasné, že ju donesieme na ten zákrok a potom tetuše stíchli a odviezli sme si malú černú besnú fenečku.Toto bol jediný taký negatívny postreh, že fajn, starajú sa, ale fakt by nemuseli strelizovať sučky pred prvým háraním.Zasa až toľko takých mladučkých som tam nevidela, že by si toho nevšimli.A sami jej dali vek 7 mesiacov :nwm:
Sisulilinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 360
Bydlisko: Pezinok

Re: Neznalosť útulkov

Poslaťod maydanoz » Štv 07.01.2010 19:07

Tak mne "neznalost utulkov" az tak nevadi :ach: Ale som za to, ze ak nevedia vek, rasu, vysku...tak nech tam nenapisu radsej nic!! Vyhli by sa tym nedorozumeniam, ktore tak vzniknu, lebo im vela ludi veri.
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Neznalosť útulkov

Poslaťod usagi » Štv 07.01.2010 22:34

tak nam dali charlieho v utulku stym,ze je to nenarocny pes,nesmie skakat a staci mu 7 minut vencenia,aby sa mu nepretazovali klby!tak toto je hruba chyba!Trpaslici pinc(nazov plemena netusili vobec,ale to vtedy este ani ja :hi: )potrebuje naopak vela rozmanitych aktivit,zamestnat telo aj ducha a nekonecne mnozstvo pohybu a podmienok na vybitie energie a rozhodne to nie je pes pre zaciatocnikov,ktori od pesa ocakavaju vlastnosti spolocenskych plemien.patri medzi FCI II,a nielen vyzorovo ale aj povahovo je blizky svojmu pribuznemu dobermanovi...akonahle nema pevnu vychovu a mnozstvo zaujimavych aktivit sa pes prejavuje deprivaciou,ktora moze a casto aj vyusti v agresivne prejavy....a za vsetko moze mini vzhlad a neznalost charakterovych vlastnosti plemena...7 minutove vencenie je v tomto pripade fatalna chyba :vykricnik:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Neznalosť útulkov

Poslaťod mika » Pia 08.01.2010 2:20

Sisulilinka píše:My sme boli v útulku na Poliankach a teda neviem, ale tá slečna, čo nám dávala psíka vedela vcelku dosť o nich.Teda myslím tým povahu a spôsoby správania konkrétnych čo tam mali.Hneď nám ukázala temperamentné,že tamten musí papať osamote, že ten nemá rád iné psi, také proste v celku odsledované veci.A malá mala na popiske aj kedy ju našli, kde a cca vek.Jediné čo ma zarazilo, že hneď ju treba dať "vykuchať".Oki, ja súhlasím so sterilizáciou, ale to naše krpaté je tak mladé, že ani ešte podľa mňa neháralo.Teda ako to vidím, čo mám zopár rokov doma len sučky.A nemyslím si, že je dobré ju dať sterilizovať ešte pred prvým háraním.Ale bola to najprv podmienka, že ju nedajú kým ju nesterilizujú, to som zostala zarazená, možno preto, lebo sú ľudia, čo to potom nedajú spraviť, ale môj chlapina im tam od srdca v dobrom slušne vysvetlil, že čo to tárajú a že jasné, že ju donesieme na ten zákrok a potom tetuše stíchli a odviezli sme si malú černú besnú fenečku.Toto bol jediný taký negatívny postreh, že fajn, starajú sa, ale fakt by nemuseli strelizovať sučky pred prvým háraním.Zasa až toľko takých mladučkých som tam nevidela, že by si toho nevšimli.A sami jej dali vek 7 mesiacov :nwm:


Optimalne to neni, ale zial je to tak, leb ludia su aki su. Utulok nemoze povedat: "Jaj, pockajte este 2 mesiace, my ju dame vykastrovat a potom si ju vezmite." To by im skoro doslo peniaze...
A chapem, ze vy ste slusni a nechate ju operovat, ale je dost ludi, ktori na kastraciu kaslu...
Ja tiez nie som za kastraciu pred prvym haranim, ale utulkove psy a macky su specificka kategoria-zial. :plac:
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Neznalosť útulkov

Poslaťod Sisulilinka » Pia 08.01.2010 7:14

Offtopic: Mika : ale jo, máš pravdu, nikdy nemôžu vedieť komu sa dostane do rúk, a či to naozaj urobia.A teraz ma aj trklo, že môj jeden známy si bral sučku /pred asi 5 rokmi/, ale šteniatko ešte malé a tiež ju nedal sterilizovať a už mala aj štence.Síce nechcené, bo ju strážil roky, ale raz sa "pošmyklo" a malinké boli na svete.Tiež bol z toho dosť nahnevaný, ale v podstate to bola jeho chyba.My keď sme tam boli, tak sa priznám, že sme sa moc na to nedívali z tej opačnej strany.Chceli sme čo najskôr odísť, bo ešte sme mali nepríjemné čerstvé spomienky a vôbec bol výkon, že sme tam išli, bo ja som slaboch a keď vidím tých psíkov, tak najradšej by som si vzala všetkých,čo jasné, že nejde, a potom mám z toho nepríjemný pocit a výčitky, že teraz ktorého.Preto sme aj my oslovili takú slečnu, povedali čo cca asi chceme a ktorého znesie naša suka, čo mám doma /vzali sme ju tam na spoločné venčenie/ a rýchlo padáme.A ona bola hneď druhý psík, čo sa nebála našej, a naša nebola na ňu agresívna.To rozhodlo a utekali sme preč.Jedine tá debata o sterilizácii nás prekvapila a zarazila, a ešte mali strach, aby ju naša nezadrhla.Bo videli to 52kg teľa, čo mám doma.
Sisulilinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 360
Bydlisko: Pezinok

Re: Neznalosť útulkov

Poslaťod niky » Pia 08.01.2010 21:30

No fakt je ze tie info co poskytuju su milne a pritom by nemuseli, napriklad psika co som si ja vzala, mal na stranke udany vek 5rokov a v naleznom preukaze (co je u nich aj ockovaci), popis psa po naleze-stena... podotykam v utulku bol okolo 2rokov, jak moze stena za dva roky dospiet na 5rocneho psa?? :nwm: ale co sa tyka toho, ze casto maju gulas v povahach a tak (daju vam ako akcneho psa, takeho co uz po 1km sa taha za vami lebo nevladze) je podla man pri takom pocte psov a ich fluktuacii pochopitelne..myslim ze maju dost inej roboty, ako riesit taketo veci..clovek si ma psika vyvencit a zistit povahu, ked si ho berie.... :yes:
niky
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 718
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Re: Neznalosť útulkov

Poslaťod usagi » Sob 09.01.2010 0:47

ale co sa tyka toho, ze casto maju gulas v povahach a tak (daju vam ako akcneho psa, takeho co uz po 1km sa taha za vami lebo nevladze) je podla man pri takom pocte psov a ich fluktuacii pochopitelne..myslim ze maju dost inej roboty, ako riesit taketo veci..clovek si ma psika vyvencit a zistit povahu, ked si ho berie....

ja by som zas povedala ze aspon trochu znalosti navyse by nezaskodilo-alebo potom povedat uprimne ze nevedia,stymto plemenom tu maju take a take skusenosti,ale poradte sa ,informujte sa...a proste nie vyniest hotovy ortiel ze takto to ma byt :nwm: ja by som svojho mohla vtedy vencit kolko som chcela,asi by sa ani z miesta nepohol,bol jak kopka nestastia...ale zas prave tie "mylne" info presvecili mamu,ze je to "nenarocny" pes,keby vedela aku duracelku v sebe ten krpec skryva asi by ho nechcela-a teraz sama hovori ze uz by bez takej rakety nemohla zit :aaa:
ale na druhej strane ak by mu nasli daku staru babku(to bola ich cielova skupina pre neho)tak uz ho vidim niekde uvrestaneho na flexine :ach:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky