Preprava psa lietadlom

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Preprava psa lietadlom

Poslaťod Siska » Pon 17.03.2008 7:26

Ahojte, chystam sa importovať šteniatko z Ruska. Má niekto z vás skúsenosti s dovozom šteniatka z veľkej diaľky? Alebo aspoň informácie, ako to riešia letecké spoločnosti, či sa niekto o šteniatko postará? Budem vďačná za každú radu.
Siska
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 17.03.2008 8:49

Počula som všeličo, najmä na vnútroeurópske aerolínie.
Počula som že psy sú v batožinovom, kde nieje klimatizácia a nieje nič výnimočné, že tam je aj 45 nad nulou,alebo naopak strašná zima.
Ale viem, že sa takto psy posielajú, len zrejme to treba riešiť cez osobné známosti, nie oficiálne.
Držím ti palce :jop:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod Priscilla » Pon 17.03.2008 10:16

Ja som si nechávala poslať šteňa lietadlom z Fínska pred necelým rokom. Všetko zariadovala chovateľka, ktorá už s tým má bohaté skúsenosti, mne ostávalo len si prevziať šteňa na viedenskom letisku. Všetko absolútne v pohode, Phoebe vyliezla po dva a pol hodinovom lete z prepravky, štyria neznámi ľudia začala sa strašne tešiť, úplne nadšene nás vítala. Takže vôbec nebola vystresovaná, ani nič podobné. A na to, že vo Fínsku v čase odletu mrzlo, to na nej nezanechalo ani žiadne zdravotné následky.
Poznám viacero ľudí, čo si tiež nechávali poslať štenatá a tiež všetko v poriadku.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod Lucifer » Pon 17.03.2008 10:23

Ja viem, ze to je uz celkom "normalne" si davat letecky posielat stena (aj ked ja by som si stena brala len odtial, odkial by som si ho mohla priniest osobne domov a bez - aj chvilkoveho odlucenia)...aj kryci psy cestuju po celom svete, ale ja si nepomozem... :nwm: Mne je tych "lietajucich" steniat strasne luto...Musi to byt pre vacsinu z nich strasny stres :plac: Tma, strasny hluk... :plac:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod Siska » Pon 17.03.2008 11:11

Tak dva a pol hodinový let by som brala, to nemoze byt problem, lenze co som pozerala, tak z Novosibirska do Moskvy je to 11 hodin, 6 hodin v Moskve čakanie na ďalšie lietadlo a ďalších 5,5 hodin do Viedni.V podstate by som najradšej po neho išla, len ma odradzaju viza, čo treba vybaviť.
Siska
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod Lucifer » Pon 17.03.2008 11:25

Siska, ja by som si tie viza na Tvojom mieste zacala vybavovat :no: Radsej mat - dostat psychicky vyrovnane stena ako nejakeho labilnaka... :yes: Neviem si to chuda predstavit, ako bude ten nekonecne dlhy cas travit...To si bude celu dobu spinit do prepravky? Bude cely cas uplne sam - bez kontaktu s ludskou bytostou? Alebo uvidi len cloveka na tu chvilku, co ho prelozia do dalsieho lietadla? Brrr... :nie:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod zeane » Pon 17.03.2008 14:20

Len doporučujem potom veľmi precízny výber spoločnosti s ktorou poletíš.... Nechcem ťa odrádzať, ale aj tak je dosť pravdepodobné že pocestujete oddelene - ty medzi pasažiermi a šteňa v nákladovom priestore - teda v priestore na to vyhradenom. Viem na 100%, že napríklad B-A nepripúšťa žiadne zviera v priestoroch pre pasažierov (a aj to, že B-A nie je v tomto osamotená spoločnosť) pod pre mňa nepochopiteľným argumentom že chránia (potenciálnych) pasažierov-alergikov na psiu srsť a roztoče. Naproti tomu majú v lietadlách priestor na prepravu živého nákladu (fuj, aký výraz), takže na túto tému asi problém nebude.
Btw: :nwm: mám taký nepríjemný pocit, že na čím väčšiu vzdialenosť lieta, tým je menšia pravdepodobnosť že bude môcť byť na palube lietadla iný živočích ako človek.
Prosím, nelynčujte mňa, ja som proti tomu, len sme to rozoberali s kamoškou, ktorá v leteckej spoločnosti pracuje a informácie má. Chúďa, tiež za to nemôže a ja som ju skoro zlynčovala.... :fizel:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod lusy » Pon 17.03.2008 14:23

ak uz je moznost prevazat psa so sebou, tak musi byt v klietke a aj s klietkou mat do 8 kil.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod Siska » Pon 17.03.2008 15:09

Vdaka za informacie, este to preberiem s chovateľkou a rozhodnem sa.
Siska
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod Lucifer » Pon 17.03.2008 15:13

lusy píše:ak uz je moznost prevazat psa so sebou, tak musi byt v klietke a aj s klietkou mat do 8 kil.


Co my Lusy s nasimi "toy" psami asi nesplname, vsak? :haha: :haha: :haha:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 17.03.2008 16:21

A aký to bude psík?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod lusy » Pon 17.03.2008 18:19

Lucifer píše:
lusy píše:ak uz je moznost prevazat psa so sebou, tak musi byt v klietke a aj s klietkou mat do 8 kil.


Co my Lusy s nasimi "toy" psami asi nesplname, vsak? :haha: :haha: :haha:


:heh: no maly ked som si ho brala mal 8 kil tak to by som s nim ani ako so stenikom cestovat nemohla. :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod Bibiana » Pon 17.03.2008 20:23

Do jednej SK CH AD pravidelne prilietajú šteniatka z Argentíny, čo tiež nie je dvojhodinový letík, v súčastnosti je to niečo viac menej bežné.. A čo sa týka letu, kamoška sa sťahovala do Austrálie spolu s mladou takmer ročnou ND a bola v batožinovom priestore a následne na to išla ešte do karantény a po psychickej stránke nebadať žiadnu ujmu :lol:
Ale ak sa dá, aj ja by som šla radšej pre neho sama.. No fakt iba ak sa dá.. :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod Priscilla » Pon 17.03.2008 23:06

Siska píše:Tak dva a pol hodinový let by som brala, to nemoze byt problem, lenze co som pozerala, tak z Novosibirska do Moskvy je to 11 hodin, 6 hodin v Moskve čakanie na ďalšie lietadlo a ďalších 5,5 hodin do Viedni.V podstate by som najradšej po neho išla, len ma odradzaju viza, čo treba vybaviť.

No to už je príšerne veľa, to by som neriskovala. Radšej si choď poňho osobne.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod Siska » Str 19.03.2008 8:14

Bude to šteniatko francuzskeho buldočka. Inak, tie hodiny letu som si overovala, a vyzera, že sa da cela preprava urobiť aj za 11 hodín, s prekladkou v Moskve.
Siska
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Ďalší

Späť na Ostatné