Ako naučiť psa aby nebral jedlo od ľudí?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Ako naučiť psa aby nebral jedlo od ľudí?

Poslaťod AlicaGGG » Sob 21.11.2009 11:34

neviete ci by som mohla naucit psa aby si nebral jedlo od maminy? :smile: totizto mamina mi slubila ked sme si brali Orianu ze jej nebude nic davat, lenze ked odidem do skoly a mamina je doma (teraz bola doma 2 tyzdne kvoli chorobe) tak jej vzdy nieco da - mi to sestra povedala...a preto chcem orianu naucit aby si od maminy nic nebrala...len neviem ci to bude fungovat aj ked nebudem doma - ked budem doma tak to viem ze sa da naucit aby si od nej nic nezobrala, lenze ked odidiem tak si od nej urcite zobere vsetko co jej da tak neviem ci bude mat ten trening vyznam...alebo ked jej budem stale zakazovat si od nej brala ked budem doma myslite ze po case si prestane od nej brat aj ked budem prec? :ua: lebo fakt ma to stve...a naj. ked sa opytam maminy ci jej cosi davala tak mi povie ze nie a este sa na mna aj nahneva ze preco ju stale podozrievam z toho ze jej nieco dava :hmm:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zranie/nezranie na povel

Poslaťod Erája » Sob 21.11.2009 11:45

Myslím, že si tím nepomůžeš a naopak se rozhádáš ještě s maminou., Já to doma vyřešila tak, že pokud mu chce mamka něco dát (to je neustále :pac: ) tak má povolený jenom piškoty nebo něco pro psy a odřezky masa, vylízat kelímek od jogurtu .... Ale aby mu namazala chleba (což se stávalo) to je zakázaný. Večer pak o to dostane menší dávku žrádla.
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Zranie/nezranie na povel

Poslaťod AlicaGGG » Sob 21.11.2009 11:59

lenze ked mamine poviem ze jej moze davat piskoty atd. atd. tak jej da aj 20 za den a za chvilu si bude oriana suchat brucho po zemi co bude taka tucna...a mamina si tiez mysli, ze ked bude oriana viac jest tak bude vacsia (lebo teraz je mensia abo by mala byt), takze keby som jej povolila davat oriane aj ked len tie piskoty tak by ju prekrmovala :ach:
ja uz fakt neviem co spravit...lenze ked to takto pojde dalej tak sa zasa raz pohadame tak ako minule co mamina odisla z domu, vratila sa az vecer a potom sme sa tyden nebavili - ale pomohlo to - to bolo este pri belle a asi mesiac jej nic nedavala :pac: takze ked sa nepohadame teraz pohadame sa neskor a keby som vedela ze sa to oriana dokaze naucit tak by som sa do toho pustila
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zranie/nezranie na povel

Poslaťod Erája » Sob 21.11.2009 12:01

Tak to nezávidím... pak jedinou možnost ještě vidím v pohrození zdravotním rizikem, pořádně přibarveným příběhem "nějaké tvojí kamarádky". Ale nejsem si jistá, zda to zabere.
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Zranie/nezranie na povel

Poslaťod AlicaGGG » Sob 21.11.2009 12:20

ved aj to som jej uz hovorila - pri belle - ze ked jej bude stale cosi davat ze ju moze zabit, kedze bella ma problemy so zaludkom a kedysi nam kazdy tyzden vracala a mala hnacky, lenze mamine je to jedno...ked bella pri nej caka a chce od nej nieco mamina jej vzdy nieco da...a uz to zacina byt to iste aj s orianou :ach: asi pomoze len klepnut kladivom po hlave :bum:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zranie/nezranie na povel

Poslaťod Hanka 1 » Sob 21.11.2009 12:36

Řekni mamince, že potřebuješ doprovod k vetovi (vymysli si nějakou banalitu jako je třeba omačkaná packa nebo že si drbe čubina ucho). Předem se s vetem domluv, a přive´d řeč na to krmení. Třeba na veta dá. Nám to zafungovalo. Asi jí bude pořád něco dávat, ale bude to přiměřené a budou to věci, které psovi neškodí.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Zranie/nezranie na povel

Poslaťod meridia » Sob 21.11.2009 16:07

AlicaGGG píše:neviete ci by som mohla naucit psa aby si nebral jedlo od maminy? :smile: totizto mamina mi slubila ked sme si brali Orianu ze jej nebude nic davat, lenze ked odidem do skoly a mamina je doma (teraz bola doma 2 tyzdne kvoli chorobe) tak jej vzdy nieco da - mi to sestra povedala...a preto chcem orianu naucit aby si od maminy nic nebrala...len neviem ci to bude fungovat aj ked nebudem doma - ked budem doma tak to viem ze sa da naucit aby si od nej nic nezobrala, lenze ked odidiem tak si od nej urcite zobere vsetko co jej da tak neviem ci bude mat ten trening vyznam...alebo ked jej budem stale zakazovat si od nej brala ked budem doma myslite ze po case si prestane od nej brat aj ked budem prec? :ua: lebo fakt ma to stve...a naj. ked sa opytam maminy ci jej cosi davala tak mi povie ze nie a este sa na mna aj nahneva ze preco ju stale podozrievam z toho ze jej nieco dava :hmm:

můj názor je,že za těhle podmínek nemáš šanci ..s některýma lidma se prostě domluvit nedá nebo jen velmi těžko :hmm:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Ako odnaučiť psa aby si nebral žrádlo od cudzích ?

Poslaťod Gombicka333 » Ned 06.12.2009 17:50

Ahojte ... ako mám Kokyho odnaučiť aby si nebral jedlo od cudzích ludí :otaznik:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Ako odnaučiť psa aby si nebral žrádlo od cudzích ?

Poslaťod johny5 » Uto 08.12.2009 8:20

Naucit cudzich ludi aby nekrmili tvojho psa.Tym predides tomu aby zral od cudzich.Jasne im daj najavo ze si to proste neprajes.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Ako odnaučiť psa aby si nebral žrádlo od cudzích ?

Poslaťod Lucifer » Uto 08.12.2009 9:52

Ja som to ucila nasich psov skor na cvicaku ako odmietacku...Vycvikar podisiel k nemu, chcel mu dat pamlsok a ked som videla, ze pes by si ho aj zobral, tak som mu vyrazne povedala FUJ! Ked si ho chcel zobrat aj napriek tomu, tak sa k povelu pridalo aj trhnutie voditkom... :no: Viem, ze raz mu vycvikar (alebo na tento cvik najata osoba) pri podavani pamlsku, ked pes nezareagoval ani na Fuj! ani na trhnutie, musel jemne svacnut po papuli...Odvtedy je klud a nasi psy si zoberu od cudzieho jedlo vzdy len vtedy, ak im to dovolime my... :no: Izaak si vlastne od cudzich nezoberie ani milovanu piskotu skoro nikdy, aj keby som mu povedala, ze moze...Riesenie 1 je Johnyho rada :no: Riesenie 2, nakolko ludia su aj tak nechapavi, je podla mna tento sposob, ako opisujem vyssie (nam sa teda osvedcil uzasne) :jop:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Ako odnaučiť psa aby si nebral žrádlo od cudzích ?

Poslaťod Amaguk » Uto 08.12.2009 10:08

je to zlozite
moja skusenost je, ze:
ludia su one a nedaju si povedat, vacsinou so slovami: on je taky krasny, on ma take krasne oci, ja mu musim dat a kludne mu nieco rychlo supnu na tajnaka :pac: minule do neho jeden clovek doslova napchal dva vanilkove venceky, kym som stihla zasiahnut a to som ho dorazne, samozrejme slusne, ziadala, aby mu nic nedaval :ach:
a co sa cvicakovej odmietacky tyka - ta moja obluda vie, ze sme na cvicaku a ze od figuranta sa neberie :ach: ale v realite je mu to uplne jedno :angel:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ako odnaučiť psa aby si nebral žrádlo od cudzích ?

Poslaťod raky » Uto 08.12.2009 10:16

Ja som to Catty neučil - vačšinou sa to totiž psík naučí -metód je viac, ale ak je sám tak šunka je predsa len šunka... :ua:
Cudzích ľudí som vždy slušne požiadal - ak nereagovali tak som Catty zavelil nesmieš takým tónom, že sa aj oni sekli - plus som sa zobral jednoducho preč... Za týžden sa mi omlúvali, že oni to tak nemysleli a ja som potvrdil, že som to tak myslel... :ha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Ako odnaučiť psa aby si nebral žrádlo od cudzích ?

Poslaťod meridia » Uto 08.12.2009 10:17

Lidi jsou vážně tupci :hmm: ,zkoušeli to i na mne.,ale moje prudší povaha a reakce je celkem rychle vyléčej :joint: Já teda praktikovala jen korekci z mé strany a ne od figuranta či cizího člověka.Postupovala jsem jako lucifer v tom prvním případě,jen korekce byly trošku razantnější :no: .Mám velmi žravého psa,ale docela se povedlo,ovšem chce to být stále ve střehu :vykricnik: Nedala bych ruku do ohně za to,když u toho nebudu..ale největší radost mi udělala na CT zkoušce,kdysi sama v místnosti s cizí osobou od ní nevzala piškot :jupi: :jupi: :jupi: to bylo jediné co neměla za výbornou :jazyk: Z toho jsem měla radost větší než z celé zkoušky :heh:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Ako odnaučiť psa aby si nebral žrádlo od cudzích ?

Poslaťod Tchor » Uto 08.12.2009 10:33

Nechapu z jakeho duvodu chcete ucit/ucite odmitacku. Vetsina metod uceni odmitacky uci zaroven neduveru v lidi a zvlaste u nervove slabsich psu casto vede k hodne neprijemnejm vedlejsim ucinkum. Vlastni odmitacka se temer neda naucit spolehlive (to znamena pes si spolehlive neveme vubec nic, krome toho co je v misce) a jedine zcela spolehliva odmitacka ma nejaky smysl. Odmitacka mam jediny smysl zabranit otraveni psa, ale nikdo vam nebude travit psa kdyz vy u toho budete a kdyz u toho nebudete je vetsinou spolehlivost miziva. Rozhodne je lepsi, snazsi a bezpecnejsi zajistit psa pred otravou jinym zpusobem.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Ako odnaučiť psa aby si nebral žrádlo od cudzích ?

Poslaťod meridia » Uto 08.12.2009 11:54

Nechapu z jakeho duvodu chcete ucit/ucite odmitacku

To je velmi snadné..z důvodů,protože si to nepřeju.To je pro mne dostatečný důvod.Fakt je,že bych to nedělala přes nedůvěru v cizí lidi.Taky souhlasím,že 100% odmítačka se nacvičit nejspíš nedá,leda snad by měl někdo totál nežravce :lol: Nicméně si nepřeju aby si pes bral od cizích a vzhledem k tomu,že ho mám na očích téměř pořád,mám celkem dobrou úspěšnost. :smile:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov