Chodský pes

Re: Chodský pes

Poslaťod vero69 » Uto 25.08.2009 16:37

Choďák? no to je proste nádhera. Aj ja ho mám Edena Western Star :jupi: a je to super kluk, nedala by som ho ani za nič na svete. Som rada, že si tu na neho niekto spomenul a ešte radšej sa o nich s niekym porozprávam :ahoj:
vero69
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Námestovo

Re: Chodský pes

Poslaťod vero69 » Sob 05.09.2009 9:40

Ahojte nenájde sa tu nikto s chodským psíkom? :ahoj:
vero69
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Námestovo

Re: Chodský pes

Poslaťod vero69 » Uto 15.09.2009 8:58

:ahoj: to tu fakt nie je nikto s touto nádherou? :dunco3:
Obrázok
vero69
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Námestovo

Re: Chodský pes

Poslaťod Amaguk » Uto 15.09.2009 9:02

asi nie :nwm:
celkovo ma pocit, ze chodakov je u nas na SK dost malo, hoci su to take fajn psy
ja keby som sla do ovciaka, tak chodak by bola moja prva volba :jop: :yes:

ved napis nieco viac o tom tvojom :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Chodský pes

Poslaťod vero69 » Uto 15.09.2009 15:18

To máš pravdu je ich tu veľmi málo. A neviem prečo sú to také zlatinka. Tak napr. ten môj je živé striebro a čertík s anjelikom v jednom :heh: :heh: :heh: myslím, že sú to (teda aspoň ten môj je) veľmi učenlivé psíky, ktoré sa rádi učia. No ktorý havino sa nerád učí, keď sa mu venuje pozornosť? Hm? ten môj je dosť poľudštený a smejem sa :smile: , že keby vedel hovoriť bola by to radosť sa sním rozprávať, pretože on neskutočne rozumie a vníma.
teraz by sa mohol podeliť so svojimi skúsenosťami s choďákmi niekto iní, aby to nevyzeralo, že sa chválim :heh: :heh: :heh:
:ahoj:
Obrázok
Budem véééľmi rada ak sa tu niekto s chodidlom nájde :jop: :jop: :jop:
vero69
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Námestovo

Re: Chodský pes

Poslaťod lucik » Uto 15.09.2009 19:11

my mame kamarat chodaka - Baldiho
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Chodský pes

Poslaťod emili » Uto 15.09.2009 19:17

ahojte, je celkom mozne ze bude na svk o chodaka viac...velmi vazne rozmyslam nad tymto plemenom, zatim sondujem chs v cechach, je to tazke lebo je ich vela, a myslim ze viacere sa mi pozdavaju, aj teraz bude par vrhov :jupi: ... som z toho uplne nadsena, akurat to "zrealnit" doma :no:
emili
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Košice

Re: Chodský pes

Poslaťod vero69 » Uto 15.09.2009 20:54

Emili to sa budeme moc tešiť!!! :aaa: Myslím, že je to správna voľba :jupi: až výborná. V čechách je ich veľa aj ja som na začiatku nevedela vybrať, no teraz viem, že som vybrala veľmi dobre. :aaa: A to som čakala skoro 2 roky. Môj choďák je z CHS western star. Jeho mamina má práve skoro 2 týždňové šteniatka a sú krásne. :yes: :yes: :yes:
pozdravujem a tešííím :aaa:
vero69
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Námestovo

Re: Chodský pes

Poslaťod Bavlnka » Str 09.06.2010 21:05

Ahojte vsetci, nuz ja som uz od detstva mala v srdci tuzbu po psikovi. Splnilo sa mi to len pred rokom. Velmi vazne som uvazovala prave nad chodskym psom, kontaktovala som aj dve chovatelky, obe velmi mile, chystali sa uzasne spojenia povahovo aj exterierovo vyrovnane, ale kedze byvam v bytovke nakoniec u mna vyhralo mensie a skladnejsie plemeno coton de tulear- bavlnka. Som s nim uplne spokojna, je to moj prvy pes ma skvelu povahu a je krasne. Aj chodaka by som bola mala z ciech, rovnako z ciech mam aj svoju bavlnku. Snad niekedy v buducnosti. Osobne sme sa s jednym chodakom stretli v BB na vystave, prikladam foto. Obrázok
Ďakujem vám za modlitby o uzdravenie mojej milovanej sestričky!

http://zenobiaslittlesun.webnode.sk/
Bavlnka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Bydlisko: Košice

Re: Chodský pes

Poslaťod Faya » Pon 19.07.2010 23:02

S choďakom súhlasím aj ja! Je to úžasné plemeno...uvažovali sme s priateľom nad kúpou, ale nakoniec sme si kúpili NSDTR a neľutujem...hoci priznávam...ako ďalšieho psa (fenku) chcem choďáka... či sa mi to podarí neviem....chcem počkať ešte cca 2roky kým Luna bude mať 3r a bude vychovaná a slušne sa správajúca sučka... :lol: je to plemeno čo zapadne do rodiny...ideálny aj ako druhý pes. Potrebujem parťáka nie len pre Lunu, ale aj pre seba...je to niečo iné ako retriever, má to inú povahu a o to mi ide.... Chcela by som reprezentovať toto plemeno tak ako tollera (NSDTR), je ich málo a zaslúžia si aby sa objavovali na verejnosti už len pre ich výnimočnú povahu. :aplause: :jupi: :aplause:

Chcela by som o ňom vedieť čo najviac, ale je veľmi málo literatúry ohľadne choďáka. Ale to nevadí, ešte že sú chovateľia čo sa mu venujú a aj tam sa niečo dá dozvedieť.... :aaa:
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Chodský pes

Poslaťod Akami » Pon 19.07.2010 23:18

Ku nam sa dostala borderka viac menej nahodou. Avsak este ked som uvazovala nad steniatkom, padol aj navrh na chodskeho psa. V mojich ociach vzhladovo je to taka ta dedinska klasika, akoby krizenec nejkeho vlciaka /tuto charakteristiku som raz pocula na jednej vystave a je celkom vystizna/ a povaha mne tiez sa paci. Borderky ma uchvatili a asi uz ostanem tomuto plemenu verna, ale medzi plemena ktore obdivujem chodak rozhodne patri. Skoda ze ich je tak velmi malo, aj osobne nepoznam nikoho kto by chodaka mal, stretavam sa s nim akurat na vystavach.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Chodský pes (nFCI)

Poslaťod wasaabi » Štv 12.08.2010 18:06

Moju znamu taktiez uchvatilo toto plemeno a planuje si ho zaobstarat, no neviem kedy presne :smile:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Chodský pes

Poslaťod raky » Štv 12.08.2010 22:40

Bognarova píše:Rasa je uznana medzinarodne v UCI e.V. Maju rodokmene aje možne chovať a získať UKCIB a šmapionat. Ale v FCI sú neuznaný. Takže tam môžu získať len ocenennie CAC.

Je to krásny pes :ahoj: A dúfam, že bude v FCI... :ha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Chodský pes

Poslaťod nefritt » Štv 30.12.2010 14:02

vero69 píše:Ahojte nenájde sa tu nikto s chodským psíkom? :ahoj:

já já já :ahoj:
nefritt
Šteniatko
 
Príspevky: 67

Re: Chodský pes (nFCI)

Poslaťod Vikiki22 » Uto 04.01.2011 13:22

nefritt, napíš nám o tvojom CHP a najlepšie by to bolo aj s foto. :ahoj:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete