Zmena granuliek

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Zmena granuliek

Poslaťod Zorka » Sob 23.02.2008 19:18

Chcem sa poradiť,ktoré granulky vybrať pre 3ročnú fenku,ktorá máva občas tráviace problémy.Teraz dostáva Orijen,ale je stále hladná ,za 4mes. pribrala 1,5kg,čo ozaj neporebuje.Mám na výber: Nutra Gold,Club prolife
a Animonda Gran Carno. Ďakujem
Zorka
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Zmena granuliek

Poslaťod Amaguk » Sob 23.02.2008 19:23

najprv. sa spytam: ake je to plemeno? ako je aktivna? ake traviace problemy? :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Zmena granuliek

Poslaťod Marco Varhol » Sob 23.02.2008 20:41

Tazko Ti radit ked neuvedies dalsie informacie. Nutra Gold u mna skoncil, lebo tolko pruserov nemala ziadna znacka ako tato. Nebudem podporavat tych, ktori zapricinili uhyny zvierat. Takze tato znacka u mna Stop. Club je dobra volba a vybral by som z tvojej ponuky toto. Animonda je premiove krmivo malo rozpracovane...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Zmena granuliek

Poslaťod Zorka » Sob 23.02.2008 21:09

Je to Nemecký pinč.Pohybu má asi tak 2-2,5hod denne,cez víkend viac /venčenie,behanie,rada sa hrá s loptou a naháňa s inými psíkmi/a ani doma moc "neposedí". Občas zvracia,pretože má viac žaludočnej kyseliny.Okrem granúl dostáva cez víkend varené kuracie,alebo morkacie mäso,varenú zeleninu,ryžu a rezance. Cez týždeň 1x konzervu Animonda.Okrem toho 1-2 psie piškóty denne pri cvičení a za poslušnosť.
Zorka
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Zmena granuliek

Poslaťod Amaguk » Sob 23.02.2008 21:23

Myslim, ze Animonda a Club prolife su z dost odlisnych kategorii, aspon tak sa mi to javi podla zlozenie.
ak ma citlivy zaludok, mozno by pre nu boli niektore granule z rady Trainer Fitness
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Zmena granuliek

Poslaťod Zorka » Sob 23.02.2008 21:39

Skušali sme aj Trainer Fittnes,ale začalo jej po ňom zapáchať z papuľky a začala aj veľmi prd..ť,tak sme zmenili za Orijen.Tak,aký je rozdiel medzi Club prolife -Sensitive/ryba+zemiak/a Gran Carno ? Ktoré sú kvalitnejšie.
Vdaka za záujem o moju tému a za odpovede. :hafan: :dunco3:
Zorka
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Zmena granuliek

Poslaťod Amaguk » Sob 23.02.2008 21:47

vzhladom na zlozenie by malo byt iste kvalitnejsie Club prolife :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Zmena granuliek

Poslaťod unicorn » Pia 09.05.2008 13:17

tiez by som sa chcel spytat nieco ohladom zmeny granul, ale teraz v zmysle puppy -> adult.
napriklad na granuliach, ktore podavam teraz, je ze su od 2-24 mesiacov. ide o velke plemeno. ma 5 mesiacov a je dost vysoky. len neviem povedat ci na svoj vek privelmi, lebo netusim aky velky by mal byt 5 mesacny golden. nechcel by som aby mal neskor problemy s klbami, takze by rad vedel v akom veku je u steniat velkych plemien vhodne prejst na adult granule..

este do akeho veku priblizne stenata rastu? myslim vyskovo nie vahovo...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Zmena granuliek

Poslaťod Marco Varhol » Pia 09.05.2008 13:31

2-24 mesiacov pre velke plemena psov... Hmm este, ze to nie je krmivo pre vsetky plemena psov. Ono totiz prave velke plemena vyzaduju pocas vyvoja 4 rozne stenacie granule. Teda ak pocitame aj starter.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Zmena granuliek

Poslaťod unicorn » Pia 09.05.2008 13:55

marco nechcem sa ta dotknut, ale v poslednej dobe mas nejake prazdne prispevky. preco sa to tu asi pytam? asi nie preto, aby si mi odpovedal na to, preco sa pytam? ale preto, aby si mi dal odpoved na to, co bolo predmetom otazky.

4 rozne stenacie granule? to ktora firma vyraba? 90 % nema ani 2...

napis mi konkretne tie 4 fazy, alebo teda 3, ked vynechame starter. pekne rozpisane aj s obsahom,ze v com sa ma lisit jednotlivy typ krmiva, pre jednotlivu fazu, ak chces prispiet niecim uzitocnym, pretoze ten predchadzajuci prispevok bol cisto ako keby si povedal hladaj si sam. ja si to asi aj tak sam najdem, ale na forum pisem preto, ci sa tym uz niekto nezaoberal a nema to hned z prvej ruky, aby som nemusel robit niekolko hodinovy vyskum...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Zmena granuliek

Poslaťod michaelak » Pia 09.05.2008 14:11

Kŕm šteňacími do 1 roku veku, potom prejdi na granule pre dospelákov. Pre šteňa hľadaj krmivo, kde nieje príliš vysoký obsah bielkovín - krmivo pre šteňatá veľkých plemien - Junior Giant, Junior Maxi Plus... - stačí Ti krmivo s obsahom bielkovín okolo 24%, tuky cca 12%. Je to dôležité najmä v počiatku , pri rýchlo rastúcich šteňatách veľkých plemien, kde je dôležitý postupný a pomalší rast - nieje žiadúce, aby sa šteňa vyhnalo rýchlo kvôli správnemu vývinu kostry. Veľa šťastia. :ahoj:
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Zmena granuliek

Poslaťod Marco Varhol » Pia 09.05.2008 15:30

Co ti mam zacat podrobnu prednasku o vyvoji giganta alebo plemena psa oznacovaneho large... Nebud lenivy a hladaj si clanky. Prazdne su preto, lebo nema vyznam pisat viac aj tak vacsina to nepochopi dokonca sa uraza.

Co je dolezite sledovat pri krmivach v roznych rastovych fazach: Minimalne tieto udaje...Proteiny,Tuky, Ca, P. U bielych velkych plemien pozor na chemiu...

Pozri MichaelaK ti uz poradila tak ok riad sa tym. :ahoj:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Zmena granuliek

Poslaťod tana » Pia 09.05.2008 16:17

Všeobecne existuju 2 kategorie štenacích granul (ak nerátame štartér, čo spomínal Marco). A to od 2 - 18 mes a od 18- - 24. (niektorí výrobcovia maju od 2-12, 12-24) Mladý pes potrebuje pre svoj vývin dostatočné množstvo proteínov(do 28%) a tukov (max.17%), taktiež správny obsah vitamínov a pomer stop. prvkov. V druhej kateg. (12-24) je obsah proteínov a tukov už o niečo nižší. No a v dospeláckych granulách ten obsah a pomer je ovela nižší. Preto sa neodporuča prechod v jednom roku na dospelácke..
V tvojom prípade by som sa neobávala, píšeš že havino je vysoký ale nie tlstý. Za výšku možu byt zodpovedné genetické predispozície (zisti si, ako vysokí boli predkovia tvojho psa), ale rozhodne nie prekrmovanie. To by skor išiel do váhy a následne mohol mat event. problémy s klbami. Ak krmiš kvalitnými granulami a dodržiavaš dávky, tak sa nemáš čoho bát. Takže moja rada - pokračuj so štenacími granulami a okolo 1 roku (príp. o niečo skor) pokračuj s druhou kateg. šten. granul. :no:
Ja mám tiež doma štena velkého hafana (dokonca obrieho plemena :lol: ), takže správna výživa a sledovanie váhy je u mna No.1 :ahoj:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Zmena granuliek

Poslaťod tana » Sob 10.05.2008 10:22

Rada by som poopravila tie mesiace, kedeže som v rýchlosti napísala blbost :pac:
1 kategoria zvykne byt od 2 - 10 (2 -12) a druhá od 10 - 18 (resp. 24mes.)
Aspon že pointu som vystihla, a to, pokračovat v krmení štenacími granulami po dovršení 1 roka. :no:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Zmena granuliek

Poslaťod Nykkyta » Pia 16.05.2008 14:23

Ako sa volaju tie dve kategorie Junior a ...? Nasi uz maju 10 mesiacov a doteraz mali juniorku, preto sa pytam.
Dolezite je asi pomaly prechod. Postupne primiesavanie novych granul do starych. Aby to hafanovi nerobilo vacsie tazkosti
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Ďalší

Späť na Granule a konzervy