Obväzy, bandáže

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod Fraga » Ned 03.02.2008 19:11

Obrázok
Obrázok
Takže zase sme sa vrátili k osvedčenému ...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod Bibiana » Ned 03.02.2008 21:47

Uff, baby chvíľku som tu nebola a tooľko nápadov.. Zajtra mám skúšku, v utorok to idem riešiť (krkavčia som panička :hi: ) Cez víkend to vyzeralo zatial dobre, boli sme na dome, čiže viac priestoru menej hrozieb.. Zatial sa to drží chrasta vyzerá pekne, ale uvidíme na ako dlho.. To je to, že ho nemôžem sledovať a sekírovať celý deň (teda zajtra..). Taktiež mi bolo poradené dať jeden obväz, druhý a celé to omotať tou elektrikárskou páskou.. Tá je pevná a prípadné chlpy by ťahať nemala.. Tak uvidíme..
Teraz je u nás stále len počuť: Falu neteš sa!! A on sa začne ešte viac :pac:

No ten výraz Gipsy hovorí za všetko, babuľka krásna..

A Fraguš, ten chvostík v tom malom okne vyzerá ako potkaníí xixi

Pfiffikus k tej sile... Na telesnej si ma k sebe pred 3 rokmi zavolal telocvikár a psychologicky na mňa išiel, či ma doma netýrajú ;) Mala som nohy samú modrinu.. Macko sa len otriasol :aaa:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod lucik » Ned 03.02.2008 22:10

Fraga píše:Takže zase sme sa vrátili k osvedčenému ...


uaaa, vyzera to ako potkani chvost! to je leukoplast?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod lusy » Ned 03.02.2008 22:12

to iste som chcela napisat aj ja. fakt ako potkani chvostik. :smile:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod Fraga » Pon 04.02.2008 8:50

hehehe ano je to leukoplast (je to jediný spôsob, ktorý drží a nepadá) pod nim je gospel, ktorý tak netrhá chlpy...ono to ako potkaní vyzerá ten chvost pod leukoplastom, pretože na š.p.i.č.k.e je úplne holý na mäso - zodratý...už som sa na to nemohla pozerať...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod Bibiana » Pon 04.02.2008 17:32

Takže.. Mám ten PRUBAN (veľkosť 3- zápästie, dolná končatina, kotník, cena: 15 Sk :lol: ). Spravila som to tak, že som jeden koniec prubanu zviazala, šp.ičku omotala vatovými tampónikmi a pruban nastokla. Hore som ho uchytila leukoplastom. Zatial to vyzerá veľmi dobre, uvidíme, čo to spraví keď niekto príde domov.
LUCIK, za nápad veľmi pekne ďakujem :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod lucik » Pon 04.02.2008 22:44

za malicko, aspon jeden sa ujal :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod Bibiana » Uto 05.02.2008 11:56

Taaaaaaaakto krásne držal pri "Operácii CHVOST"
Obrázok

A takto to nakoniec vyzerá
Obrázok


Samozrejme si to strhol, ale už viem ako na to, a idem operovať ďalej :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod Bibiana » Ned 10.02.2008 22:00

Ahojte, nepatrí to zrovna k danej téme, no týka sa to toho nášho nešťastného chvosta.. V piatok sme boli u veta, dostali sme nejaký roztok, neskutočne to smrdí po alkohole (domáca sa môže vypchať :ua: ), okamžite rozťahuje póry a vsakuje sa.. Povedal, že by sa to mohlo postupne začať rozširovať (ako každým buchnutím by sa rana zväčšovala) až by nakoniec mohlo dojsť k amputácii :oo: Zatial vraj nebudeme viazať (ale hneď ako vhodnú ochranu spomenul pruban :ahoj: ), uvidíme čo povie v piatok... Tak ja len toľko.. :hmm:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod Tatiana » Ned 10.02.2008 22:15

ono to je fakt zle miesto na obvazovanie,ja pouzivam Acutol pre ludi,tekuty obvaz co ste spomnali,inak nemam sancu s obvazmi :ua:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod Fraga » Pon 11.02.2008 7:59

Ja som dala včera tiež dole ten leukoplast, na mieste kde bola len koza to vyzera dobre (začínajú chlpky rast), ale tam kde to mal zodrate do krvi des a hrôza mokva to. Nechala som teraz odviazane ak sa to samovolne do dvoch dni nezasuší tiež ideme vetovi... len neviem čo s tym spraví... akutol nezabera :ua: skôr naopak...polepil chlpy je to ešte horšie... :ua:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod bassetka » Str 20.02.2008 20:13

Fraga,dufam ,ze este sledujes tuto temu.Dostala som tvoju SS na tuto temu,ale tebe sa mi odoslat SS nepodarilo.Tak aj pre ostatnych.Uprednostnujem riesenie so samoadhezivnymi obvazmi/CoPoli,VetFlex.../s tym ze na ranu dam sterilny tampon z obvazu s mastickou/aj obyc.Framykoin/ a na konci,kde obvaz konci dam este leukoplast,ktory z polovice ide cez obvaz a z polovice je uz na kozi,aby sa nezosmykol.Nie je zle riesenie aj s prubanom a leukoplastom.
Akutol neodporucam,nakolko rana pod nim nedycha.Ani zasyp by som nedavala do rany.Jeho drobne zrniecka v rane drazdia a spomaluju hojenie.Mast udrzi ranu vlacnu a chrasta potom nepraska a tak lhko nekrvaca.
Ak je koniec chvosta hodne opuchnuty a mokva,nasadila by som aj antibiotika celkovo.
Dalsia vec,ktora urychluje hojenie je terapeuticky lasser.Viac krat sa nam osvedcil.Da sa pouzit aj bio lampa.Musi to byt bio lampa a nie horske slnko,alebo Solux,s ktory si ju ludia casto pletu.
Podporit hojenie mozu aj homeopatika Traumeel tabletky.Daval by si 2X 1 mimo jedla.
Tento problem vie byt zapeklity a zelam vela trpezlivosti. :yes:

.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod Bibiana » Str 20.02.2008 20:59

Ja sa len vrátim k našemu chvostíku nemotornému.. Dostali sme vodičku PRURIVET, naozaj môžem povedať, že po 2 týždňoch obstrekovania vidím zlepšenie.. Už som dokonca objavila aj ružové miestečka, čiže miesta kde bola chrasta, ktorá sama po čase odpadla.. Snáď to takto pôjde pekne pomaličky ďalej :smile:
Akurát rozmýšlam, čo nasadiť potom aby sa chvostík spätne osrstil.. :ua:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod lucik » Str 20.02.2008 21:01

Prurivet je zazracny olejcek na fsetko :smile:
nam pomohol pri zapalenych krajoch vankusikov na packach, ale z viacerych zdrojov som pocula chvaly..

Bib, ono sa mu to osrsti samo, mozno ak mas moznost, potieraj mu to gelom z Aloe Vera (priamo z kaktusu), rychlejsie a krajsie sa to zahoji..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Obväzy, bandaže

Poslaťod Bibiana » Str 20.02.2008 21:08

Lucik, to áno.. Po nete som zháňala info a používajú ho ľudia od potkanov, cez papagájov až po psíčkarov.. Ako som sa dočítala slúži predovšetkým na rôzne kožné ochorenie, ekzémy a podobne.. Ako mi vet laicky vysvetlil, prurivet po kvapnutí otvára póry a rýchlo sa vsaje a preto je tam účinok badateľný už po čase (po 3 dňoch som cítila, že chrasty sú pevnejšie a musím povedať, že ak si ho aj zas rozmláti, tak už sa nerozpadne celá chrasta, ale naozaj len kúsok)..
Myslela som to presne tak, aby sa rýchlejšie a krajšie zahojilo.. Bojím, že čím dlhšie bude holý, tým dlhšie bude možnosť opätovného zranenia.. To aloe je super nápad, ďakujem, poobtrhám mame z poličky :heh:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby