Tvorba mlieka

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod aponi » Pon 03.08.2009 17:06

napísala som do poradne dr.Štourača,on má asi najviac skúseností s dogami,tak čakám na odpoveď
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod Fraga » Pon 03.08.2009 17:20

Aponi mna tiez napadlo to čo Misheliq, tak ale ked maš potvrdené hm tak potom napíš čo to bolo... držíme palce aby ste boli OK.
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod aponi » Pon 03.08.2009 17:30

napíšem,jasné
dík
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod zeane » Pon 03.08.2009 20:56

ja myslím, že ak má v "dohľade" iné šteníky ako svoje, tak môže nalievať struky. Vidím to ako také niečo ako je faloška - ako keby sa nevedela dočkať svojich vlastných... Nesnaží sa asistovať pri šteniatkach?
Aj keď je to strašne skoro, snáď sa jej tam nič nezapáli...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod aponi » Uto 04.08.2009 6:35

zeane
asi si bola u nás v obývačke,presne ako hovoríš,každú chvíľku,keď nie je mamina pri šteniatkach využije,pekne ich vyolizuje a v prvé dni,keď bol problém s mliekom, :aaa: si ľahla a že daj mne,ja budem kojiť,dúfam,že bude taká dobrá mamina ako sa javí teraz.
Odpísal mi Dr.Šťourač,že nemám mať obavy,že feny to majú individuálne a jedna začne skor,iná neskor,ma ukľudnil,tak budeme čakať ,ako sa to vyvinie.
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod Ivanka.P » Uto 04.08.2009 6:43

Tak potom to má s najväčšou pravdepodobnosťou kvôli buldočke :ua: len aby sa nezapálili.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod aponi » Uto 04.08.2009 8:27

budem ju kontrolovať a snáď to bude OK
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod aponi » Str 05.08.2009 12:11

Nooo,máme ďalši pokrok,dnes sme mali návštevu a Ajuška sa o neho oprela a ,že jej niečo mi tečie po nohe a normálne mlieko,to čo bude? :nwm:
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod dogsite » Str 05.08.2009 15:53

... u vetoša si ešte nebola???
ObrázokObrázok
dogsite
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Rimavska Sobota

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod aponi » Str 05.08.2009 16:37

Nebola,len som písala odborníkovi priamo na dogy DR.Šťouračovi a ten mi povedal,že je to v poriadku už len odpočítavam ešte 21 dní cca
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod zeane » Str 05.08.2009 18:14

koho kojí? :heh: Teba? :haha: Ale vážne - ono je vlastne dobre, že jej mliečko odteká, určo lepšie ako keby s jej zbieralo v strukoch... Ešte si užiješ srandy, ale tak držíme vám palce aj pazúriky. A možno aj pôrod bude v takom motivujúcom prostredí o pár dní skôr... :angel:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod aponi » Str 05.08.2009 19:25

zeane
akurát som rozmýšľala,že koľko dopredu to može byť bez ujmy, na 56 deň,by to mohlo byť v poho?musím ku do nejakej témy :oo:
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod zeane » Str 05.08.2009 20:58

:nwm: No, to bohužiaľ netuším... Dokážem tak trochu občas odhadnúť čo sa melie psinám v gebuľkách a to, že môže sučka pozdržať abo urýchliť pôrod som niekde vyčítala... Strašne dávno ( :dedo: eej, veru, ďeťi moje, vťedy sme ešťe inťerňet ňepoznaľi) v nejakej knižke o psoch... Alebo že by to bolo v Konradovi Lorenzovi? :angel: Veru nepamatám...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod aponi » Štv 06.08.2009 14:54

tak som to našla,čiže porod može byť medzi 55 a 77 dňom,značné množstvo porodov je medzi 60 a 63,málopočetné vrhy sú neskor,početné skor,vrhy pred 58 dňom sa vačšinou považujú za potrat,ale sú udávané dva vrhy na 54 a 56 deň,kedy prežili šteniatka,ale nie všetky.
Musím len dodať ,že sa jedná o dogy ,je to v knihe MVDr.Šťourača
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod mairi » Štv 06.08.2009 18:05

Mne napriklad jazvecanda porodila o tyzden skor, teda asi na 55-56 den, uz si to presne nepamatam, mala 7 steniek a vsetky boli plne vyvynute a v najlepsom poriadku, tiez som si vtedy nebola celkom ista ze co, ale tak ked sa pytali na svet, co som ich mala zatlacat na spat? :nwm: :heh:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo