Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: vyrazka/afta v papuli

Poslaťod čierna oliva » Pon 27.07.2009 21:11

ZEva píše:No ak je to také tvrdé, vystupujúce, bielej farby (ako keby taký tvrdý valček kolmo na povrch ústnej dutiny) tak by to mohlo byt podobné ako mala moja staršia sučka. Je to vírusového pôvodu, bradavica (odborne si už nepamätám ako sa to presne volá) a treba to skonzultovať s veterinárom - nám to vyberali operačne plus hystologické vyšetrenie. Odporúčam čím skôr, samo to nezmizne a rastie to takže čím menšie sa to vyberá tým menšia rana a menej štichov. Ináč v ústnej dutine sa rany hoja rýchlo takže neboj - držím palce a daj vediet ako ste dopadli.


takže toto čo ZEva popísala má moja fena, fičím veterinárovi, dala som jej tam čajovníkový olej, ten pes má stále niečo :rip:
Prečo by mal človek očakávať, že jeho modlitby o milosť budú vypočuté tým čo je nad ním, keď on sám nemá žiadne zľutovanie nad tým čo je pod ním?
čierna oliva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 489
Bydlisko: TT

Re: vyrazka/afta v papuli

Poslaťod ZEva » Pon 27.07.2009 21:32

čierna daj vediet ako ste dopadli u veta, drzim palce. Ak bude operovat neboj cele to trvalo asi 20 min par stichov a asi o 3 hodiny uz sucina normalne fungovala jedla, hrala sa......a o par dni ani nebolo vidiet kde mala rez.
Drzte sa :ahoj:
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: vyrazka/afta v papuli

Poslaťod čierna oliva » Pon 27.07.2009 21:37

ja trochu dúfam, že to nebude musieť byť na zákrok, no uvidíme, díky, že si to tu spomenula :smile:
Prečo by mal človek očakávať, že jeho modlitby o milosť budú vypočuté tým čo je nad ním, keď on sám nemá žiadne zľutovanie nad tým čo je pod ním?
čierna oliva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 489
Bydlisko: TT

Problémy s chrupom a papuľou

Poslaťod Matica » Pon 03.08.2009 17:06

Zaladám túto tému s malou dušičkou, že mi niekto poradí. Možno je môj problém pre niekoho strašná banalita a bežnosť, no mne to nejako nesedí a preto sa s nažím prísť na korienok veci a tým je strašný zápach z papule.
Máme 5-mesačnú fenku RR, je zdravá, krásna a hravá. Nikdy nemala žiadne problémy, asi pred dvoma týždňami sa jej začal vymieňať mliečny chrup za trvalý. V priebehu týžďna sa jej vymenili všetky predné zuby, okrem horných očných. Teraz má 90% zubov trvalých vrátane horných očných (tie myslím vypadávajú ako posledné). Mám pocit, že zuby jej strašne rýchlo narastali (dosť často mala zarovno aj mliečny a pritom trvalý,nie dlho ale musela si pomôcť ohrýzaním kostí) naozaj to bolo v priebehu týždňa. Odkedy začali zemny chrupu máme ten problém so zápachom. Kŕmená je granulami a denne jej pridávam aj vitamíny Nutrimix, bolestivosť neevidujem, výjdené zuby sú krásne biele, zdravé, ďasná sú v okolí zubu jemne začervenané, ale pripisujem to tomu, že tie zubiská jej idú naozaj veľmi rýchlo. Predtým nemala so zápachom žiaden problém.

Túto tému som nezaložila s jednoznačným názvom, aby sa tu našlo miesto aj pre iné ochorenia papule a zubov. Tému s podobnou tematikou mi vyhľadávač nenašiel. Za rady ďakujem.
Per Aspera Ad Astra
Matica
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 428
Bydlisko: Prešov

Re: Problémy s chrupom a papuľou

Poslaťod mairi » Pon 03.08.2009 17:42

problem so zapachom z papule v obdobi prezubovania tu uz bol spominany, suvisi to s tym, ze pocas vymeny zubkov sa zrazena krv v papulke rozklada a z toho ten zapach, mal by ustat po dokonceni vymeny.
napr. aj som si vsimla ze moje baby maju podobny problem aj pocas harania, ked sa vylizuju a krv sa im tiez rozklada v papulke, maju ovela viac povlaku a pachne im viac z papulky.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Problémy s chrupom a papuľou

Poslaťod Matica » Pon 03.08.2009 21:19

ďakujem za odpoveď, bála som sa, či nezačína nejaký zápalový proces, keďže niekedy mala ja mliečny a aj trvalý zub a bolo to podráždené. Uvidím ako sa to bude vyvíjať po výmene chrupu. :fizel:
Per Aspera Ad Astra
Matica
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 428
Bydlisko: Prešov

Re: Problémy s chrupom a papuľou

Poslaťod Basha » Pon 03.08.2009 22:33

Nahodou, tato "sranda" - zapach z papule ma v medicine aj svoje odborne latinske pomenovanie :lol: - Foetor ex ore :lol: Aj ja si myslim, ze vo vasom pripade by to mohlo byt tym prezubovanim, kazdopadne opatrnosti nie je nikdy dost a radcej treba sledovat (a cuchat :lol: )ci zapach zmiernuje, prestava, alebo nie, pripadne sa zintenzivnuje. Moze to byt kludne aj sposobene problemom napr. v hltane, ci pazeraku. Takze sledovat a ak neustupi, zosilnie, tak radcej k vetovi. Ale nechcem strasit, to len keby nahodou :ahoj:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémy s chrupom a papuľou

Poslaťod Liana » Pon 03.08.2009 23:46

opýtam sa aj tu, pomáha niečo na zápach z papule? 7 ročná fenka, problémy s orgánmi veterinár vylúčil,ani po vyčistení zubov zápach neustúpil, len sa minimálne zmiernil (zuby má inak veľmi zlé). a s prepáčením z papuľky jej smrdí ako z druhého konca tela :ach: už som sa celkom vzdala nádeje, zápach nesilnie ani neslabne, proste je tam.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Problémy s chrupom a papuľou

Poslaťod Ivanka.P » Uto 04.08.2009 8:40

(zuby má inak veľmi zlé)


Keďže si bola u veta a vylúčil prípadné iné možnosti z tráviacej súsatvy tak to budú "len" tie zuby čo je teda dosť nepríjemné. Dosť smrdí zubný kameň ak je ten odstránený tak potom aj ďasná alebo kazy :ua:

A zakladateľke :yes: ano pri prezubovaní je smrad z papulky bežný......
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémy s chrupom a papuľou

Poslaťod Matica » Uto 04.08.2009 9:57

Liana píše:opýtam sa aj tu, pomáha niečo na zápach z papule? 7 ročná fenka, problémy s orgánmi veterinár vylúčil,ani po vyčistení zubov zápach neustúpil, len sa minimálne zmiernil (zuby má inak veľmi zlé). a s prepáčením z papuľky jej smrdí ako z druhého konca tela :ach: už som sa celkom vzdala nádeje, zápach nesilnie ani neslabne, proste je tam.


No riešia to asi tie žuvacie kosti, proti zápachu, ale to myslím nemá žiaden trvalý účinok a náš starší pes to ani nechcel žuť. Nemá na zápach z papule vplyv aj strava, nemyslím tým, že čo dnes zožrala, ale celkové kŕmenie, nechýba jej nejaký vitamín? Napr. u ľudí má na ďasná vplyv vitamín C, predsalen je to starší psík, možno by som skúsila nejaký výživový doplnok (ak nepodávaš).
Per Aspera Ad Astra
Matica
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 428
Bydlisko: Prešov

Re: Problémy s chrupom a papuľou

Poslaťod Liana » Uto 04.08.2009 10:17

krmime barfom, tak snad by jej nic nemalo chybat. ale konkretne aky doplnok by ste odporucali? aj zuvacie kosti davame, aj jej umyvam zuby. a ten zapach po vycisteni len trosku zoslabol.
ja som bola presvedcena ze ten smrad je od tych zubov, ale je normalne ked to smrdi ako :kak: ? a hovienka vonku nezerie, lebo uz aj tuto moznost som zvazovala. ten zapach je asi u kazdeho psa individualny, alebo nie? strazievali sme jednu lhasacku znamemu, ta mala tiez zle zuby ale ten zapach bol uplne iny.
a viem ze sa vyrabaju take zuvacie tablety co pohlcuju pach v papuli, neskusali ste to niekto?
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Problémy s chrupom a papuľou

Poslaťod Ivanka.P » Uto 04.08.2009 13:25

Téma o zuboch tu už jea dokonca aj prípravky sa tam spomínali.
Ja nedám dopustiť na Bephar sprej alebo pastu/gél: viewtopic.php?f=15&t=2874&hilit=bephar&start=45#p47823
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémy s chrupom a papuľou

Poslaťod Cathie » Uto 04.08.2009 17:04

No, ja mam moznost pozorovat dve "vzorky"..
1) Moja rocna fenka, najprv krmena BARFom, teraz granulami - isty cas vobec nemohla zuvacie veci a surove kosti uz vobec nie, takze sa jej pekne krasne porobil zubny kamen a papulka trochu smrdi. Nic zuvacie na zubny kamen nepomaha, ale Dental ProBar od Puriny Pro Plan na ten zapach zabera, aj ked vzdy len docasne.

2) Cca 2,5-3rocny pes sestry, ktoreho ma 3 mesiace a o zivote predtym sa nic nevie, jedine to, ze urcite nebol dobry. Urcite nebol dobre ziveny, nebolo o neho postarane, krmeny teraz granulami, na zuboch ma komplet zubny kamen a jeho dych omracuje :haha: Na zuvacie veci prilis nie je a na take special na zuby uz vobec nie..

Ja okrem zuvacich veci a tych dentalnych veci skusim aj to, co sem hadzala Ivanka.. akurat uz som malej raz skusala cistit zuby a to bol snad nas najvacsi boj :pac:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Problémy s chrupom a papuľou

Poslaťod Liana » Uto 04.08.2009 17:32

no ja mam zatiaľ šťastie, že malá si zuby umýva sama, z kefky sa teší a obrýza ju, takže pohoda. lebo jej chutí zubná pasta. staršia si nechá umyť zuby v pohode. tak aspoň tak.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Problémy s chrupom a papuľou

Poslaťod Basha » Uto 04.08.2009 19:54

Inak taky dodatok, myslim, ze taky normalny maly smradok z huby psa je normalny, naturalny :lol: na mojich psov som zvyknuta, lebo som s nimi furt, ale keby si k nim mozno pricuchol dakto iny, tak by to citil. Vonu "ala signal white" by som u psa z ust zas pokladala za cudnu :lol:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby