Pes a vlak

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes a vlak

Poslaťod blackcat8885 » Str 24.06.2009 9:47

kenny píše:Mno ja som ešte neskúšala ísť so psom vlakom, ale chystáme sa. A myslíte, že to pes zvládne keď nie je naučeny na to a boli sa nastupit do autobusu??Chcem vedieť váš názor??

Moja suka tiez najprv mala problem cestovat vlakom,busom ale staci ju par krat nalozit a teraz uz sama nastupi aj vystupy.Zistila ze jej tam nic nehrozí takze ak chces so psom cestovať zvyknes ho na to casom.Zacni na kratsie vzdialenosti
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: Pes a vlak

Poslaťod kenny » Str 24.06.2009 18:55

Hmm ďakujem, určite to vyskúšam.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Pes a vlak

Poslaťod LenusQa.182 » Sob 27.06.2009 19:45

Halóó je tu niekto z GA,alebo zo Serede?žeby sme vyskúšali spolu,ešte som s Dolly necestovla busom alebo vlakom,ale najprv som chcela busom,ale kamarátka mi povedala,že chcela ísť Do TT k vetovi,a nezobralj ju busár,takže musela ísť na vlaku,a platila za psíka polovičný..takže chcela by som cez prázdniny vyskúšať s Dolly,len naozaj treba náhubok?lebo žiadny nemám
LenusQa.182
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 166
Bydlisko: Sered

Re: Pes a vlak

Poslaťod BasenA » Uto 07.07.2009 20:24

Chcela som sa vas opytat ci ste cestovali so psom vlakom do Tatier?
Ja sa konkretne chystam na Strbske pleso a trochu sa obavam tej cesty ci tam vytrepem psa lebo na vlaku chodim velmi malo a niekedy mam problem sa tam vytrepat sama :heh: Vlakom ktorym sa chystam su 3prestupy:1.Presov-Kysak 2.Kysak-Strba 3.Strba -Strbske pleso
A to bude nasa prva cesta vlakom...Naposledy ked nestihol kamarat vystupit tak mam strach.Hlavne sa mi zda problematicke to otvaranie dveri :ach:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Pes a vlak

Poslaťod Nisus » Uto 07.07.2009 22:41

kupila som Dadovi nahubok do vlaku :smile:
https://www.zoocom.de/catalog/images/19281_h.jpg
vyzeral ,,najhumannejsie" spomedzi tych kovovych, plastovych a kosikov a la hanibal lektor :haha:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Pes a vlak

Poslaťod skacenka » Uto 07.07.2009 23:04

Nisus píše:kupila som Dadovi nahubok do vlaku :smile:
https://www.zoocom.de/catalog/images/19281_h.jpg
vyzeral ,,najhumannejsie" spomedzi tych kovovych, plastovych a kosikov a la hanibal lektor :haha:


Nisus-až na to,že tento "nahubok" a teda vlastne ohlávku ti nemusia ako náhubok uznať a tým pádom môžeš dostať pokutu :ua:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a vlak

Poslaťod Liana » Uto 07.07.2009 23:33

Basena do Tatier som sice nesla, ale absolvovala som cestu BA - Krivan a to nakladanie a vykladanie bola teda sranda. pri nastupvani to bolo v pohode, vylozila som hore psa, potom tasku a potom som vyliezla ja. pri vystupovani to bolo teda rodeo, v krivani vlak stoji dve minuty a mala som bohovske stastie, ze pri dverach ktorymi som chcela vystupit stal hned moj otec, cize mi vlak paradne zastal. tato mi hned zobral tasku a ja som zniesla psa. keby tam nebol,tak neviem, asi by som padla von taskou napred :lol: maju to hlupo vymyslene, ked tam nie je nastupiste, hlavne vystupit je problem. nalozenie je pohoda. ale ak budes mat nejaky ten velky ruksak na chrbte a na psa si nechas volne ruky tak by to malo byt OK.
ja som mala vo vlaku len jednu depku a to ze mojmu psovi neuveritelne smrdi z pusy, takze ked jej zacne byt teplo je to dost na :kak: ale nikto sa nestazoval, cestou tam som bola v kupe, Rory mi lezala skoro pod sedackou, snazila som sa co najviac vetrat aby nas nezadusila a dalo sa. naspat som sedela ako v osobaku, bolo to take cudne, proste dvojka sedacka a tam si ku mne nikto nesadol a Rora v pohode spinkala.
co sa tyka otvarania dveri tiez som mala stres :joint: ale pre nas tam urobili take fakt dobre zrozumitelne obrazky :heh:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes a vlak

Poslaťod Mackie » Str 08.07.2009 8:21

s tym nastupovanim/vystupovanim som mala blby zazitok len v elektrickom vlaku do Dolneho Kubina, ked som vystupovala zastavku pred mestom, vonku samozrejme tma, zastavky ohlasovalo, az ked uz vlak stal, vlak isiel rychlejsie ako mal ist podla cestovneho poriadku, takze ked zahlasil moju zastavku, uz som sice stala, ale rychlo nahodit obrovsky batoh, vytrepat psa spod sedadla cez dav ludi, poprosit uja pri dverach, aby ich otvoril (este ze tam bol, lebo som nevedela, z ktorej strany vystupit) :pac: aj take zazitky treba
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a vlak

Poslaťod skacenka » Str 08.07.2009 8:38

BasenA píše:Chcela som sa vas opytat ci ste cestovali so psom vlakom do Tatier?
Ja sa konkretne chystam na Strbske pleso a trochu sa obavam tej cesty ci tam vytrepem psa lebo na vlaku chodim velmi malo a niekedy mam problem sa tam vytrepat sama :heh: Vlakom ktorym sa chystam su 3prestupy:1.Presov-Kysak 2.Kysak-Strba 3.Strba -Strbske pleso
A to bude nasa prva cesta vlakom...Naposledy ked nestihol kamarat vystupit tak mam strach.Hlavne sa mi zda problematicke to otvaranie dveri :ach:


BasenA-keď zvládam cestovanie vlakom ja tak musí každý :heh: Prvé razy som to robievala tak /a vlastne niekedy aj teraz/ že som si vytlačila časy,kedy vlak stojí v ktorých staniciach a podľa toho som sa pripravovala na výstup-vždy som stála pri dverách trošku skôr :no: Otváranie je niekedy "rodeo" zvlášť keď je zaseknuté a musíš prejsť buď do druhého vozňa alebo na druhý koniec tvojho vozňa :pac: Ale zatiaľ som to vždy zvládla a to ja chodím naložená štýlom -veľký vak/veľká cestovka,menší vak,ešte nejaká taška a pes(23kg) :heh: a zvládame to :angel: Raz som šla dokonca tak,že na chrbte 65l batoh,v jednej ruke prepravka so zajacom a pes a v druhej ruke cestovka a menší batoh :pac: a vtedy som nastúpila ešte aj o tri vozne ďalej ako som mala miestenku-bolo to strašné prejsť cez tri plné vozne s tým mojim nákladom :ach:

Ale vo všeobecnosti-zvládnuť sa to dá a aspoň je sranda :yes:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a vlak

Poslaťod Liana » Str 08.07.2009 9:09

skacenka, tak ty mas ine zazitky :lol:
zastavky si kontrolujem nie podla casu, ale vytlacim si ako po sebe nasleduju a kukam von oknom na stanice a ratam si to :angel: preto mam rada cestu spat do BA. tam nemusim nic riesit :joint:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes a vlak

Poslaťod kenny » Str 08.07.2009 9:10

No ja som bola prednedávnom v Štrbskom plese a išli sme bez prestupov od Nového Mesta nad Váhom až do Popradu, ale mali sme zástavku aj v Štrbe. Išla som síce bez psa, ale pozerala som ako to vyzerá a ak sa ty pes nebojí by to v pohode skočil, aspoň na ten prvý schod. Ty bývaš v Poprade??? Prečo tam nejdeš odtiaľ lanovkou alebo peši??Neviem či pes môže ísť lanovkou.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Pes a vlak

Poslaťod Marcia » Str 08.07.2009 9:33

ahojky ja cestujem so psom pravidelne po skoro celom Slovensku.Nebýva v prepravnom boxe ale v obyčajnej cestovnej taške na ktorej leží.Náhubok máme len na parádu a zatiaľ problém nebol.Ak je samozrejme väčší peso tak musí mať polovičný lístok ak je v taške v boxe alebo proste zalezený v niečom tak lístok netreba.Tašku mávam pod sedadlom a malá(7kg fenka) si to vyslovene užíva.A najdlhšia cesta bola Blava-Štrba bez prestupovania.Samozrejme treba mať dostatok vody a nejak :smile: ú tú maškrtku.
Marcia
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Pes a vlak

Poslaťod Nisus » Str 08.07.2009 9:34

skacenka píše:
Nisus píše:kupila som Dadovi nahubok do vlaku :smile:
https://www.zoocom.de/catalog/images/19281_h.jpg
vyzeral ,,najhumannejsie" spomedzi tych kovovych, plastovych a kosikov a la hanibal lektor :haha:


Nisus-až na to,že tento "nahubok" a teda vlastne ohlávku ti nemusia ako náhubok uznať a tým pádom môžeš dostať pokutu :ua:

No lenze na obale nebola pisana ohlavka, to som iba ja napisala, ze to tak moze sluzit...Na obale je napisane, ze je to nahubok, a tak ja to ako nahubok beriem..Preco by mi to potom nemali uznat, ked je to oficialne brane ako nahubok? :ua: Pokutu si mozu davat komu chcu, len mne nie...vezmem si obal a ukazem im, ze to je nahubok a oni sa mozu aj po :kak: ...
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Pes a vlak

Poslaťod deny » Str 08.07.2009 9:37

BasenA píše:Chcela som sa vas opytat ci ste cestovali so psom vlakom do Tatier?

Ja som si všimla, že v Tatrách jazdia také rozkošné nízke vláčiky (čevené alebo modré), takže naložiť havina v Štrbe by si nemala mať problém. Takže budeš musieť vyriešiť len pretup v Kysaku.
"Prepravu tu zabezpečujú moderné nízkopodlažné elektrické vlakové súpravy, ktoré spĺňajú najprísnejšie európske kritériá." http://www.slovakrail.sk/sk/vo-vysokych-tatrach :no:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Pes a vlak

Poslaťod BasenA » Str 08.07.2009 10:59

no tak ste ma niektory povzbudili :lol: dufam ze to zvladneme..neberiem nejak specialne velky naklad len potrebne veci ktore dufam napcham do 30l vaku cize v pohode :smile: Lebo ked sme chodili do jasnej na vlaku v zime tak s lyzami to bol teda problem.Keby sme natrafili na tie modernejsie vozne co tam je len tlacitko na otvaranie :ach:
A kenny ja byvam v Presove.
Tie nizkopodlazne vlaciky vyzeraju fakt super tak s tym by nemal byt problem.
Dnes idem na vlaku do Kosic bez psa tak si budem skusat to otvaranie dveri :heh: A na lanovkou moze pes alebo nie?Asi ani nechcem ist lanovkou chceme sa prejst len keby nahodou...
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné