"Trpiace" plemená?

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod i_am_element » Sob 30.08.2008 11:12

myslim ze to nazalezi celkom od plemena ale od konkretneho psika
i_am_element
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod aponi » Pia 12.12.2008 8:21

Láska až za hrob,by sa dalo povedať o psíkovi,ktorého mali moji radičia,už ako dochodcovia,otec mi zomrel na raka hrubého čreva a o dva mesiace po ňom išiel aj psík-najprv sa mu urobila ohromná guľa v miestach ,kde sú črevá a potichúčky odišiel.Jana
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Mac Gie » Ned 28.06.2009 17:19

to iste sa stalo aj nasmu...najprv zomrela babka v novembri potom dedo v marci a kedze teta ktora doteraz byva v tom dome a byvala tam s nimi bola v anglicku nas Tiny zomrel odisiel a uz sa nevratil :plac: :plac: :plac: ...ale zasluzil si uz odpocinok ved mal 13 rokov :smile: ...
Tny s bratrancom...Obrázok
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod leni » Uto 30.06.2009 14:50

Myslim, ze kazdy psik ked je raz nauceny a zvyknuty na svojho majitela a mal s nim krasny vzah tak trpi jeho odlucenim. Ja si pamatam ,ked sme si nasho doniesli a mal 8 mesiacov ked zostal sam tyzden nie sam so susedmi bol u nich na dvore my sme boli v chorvatsku na dovoleku a muz mu spravil len taku drevenu volieru on do rana tu volieru rozhryzol aj budu zavijal celu noc nik si s nim nevedel rady, tak trpel, uz nikdy by som bez neho nesla nikde a to bol velke stena :yes:
Dať psovi kosť neni láskavosť. Láskavosť je podeliť sa so psom o kosť, ked máš hlad ako pes
leni
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 256

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod mončidlo » Uto 26.07.2011 13:06

azinka píše:Existujú taký psy,ktorý sú len pre jedného majiteľa.Teda-naviažu sa na jedného človeka a neuveriteľne trpia na zmenu majiteľa.
Viem,že také plemeno je maltezáčik.No rada by som vedela aké ešte.
Môžu si tak navyknúť aj kríženci? (maltezák x kokeršpaniel)
dakujem za odpoved
P.S.:Ak niekto chováte takýto typ plemena,prosím,popýšte sa nimi fotografiami.


Podla mňa doberman.
mončidlo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod veki » Pia 05.08.2011 14:11

Mishelka7 píše:ako tu uz boli spomenute - civavy a jednoznacne shi-tzu. toho sme ani nemohli pocas dovolenky nechat u babky, hned dostal hnacku, nic nejedol a cele dni sedel pri dverach a knucal...zmenu majitela by urcite neprezil...



V tom ti dávam celkom za pravdu, my máme SHIH-TZUa a je to utrpenie ak niekam idem bez neho, preplače celý čas, aj keď je s ním manžel doma, takže nie je sám, ale hold je tak viazaný na mňa, že je to niečo neuveriteľné, už sa mi pár krát stalo, že mi manžel volal aby som sa ponáhľala z nákupu, lebo psík plače celý čas :)
veki
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod vavrena » Pia 05.08.2011 14:48

Nemýľ si vrodené danosti plemena s rozmaznaním psa. To, čo si popísala, je rozmaznaný pes, ktorého nikto neusmernil.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod veki » Pia 05.08.2011 14:56

To nie je rozmaznaný pes, to je trojmesačné šteniatko.
veki
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 05.08.2011 16:39

chvalabohu. Tak to máte ešte nejaký ten čas na to, aby ste ho normálne vychovali bez toho, aby bol na niekom chorobne závislý a aby nenacvičoval s celou rodinou kedy sa má kto vrátiť domov :no: .
Je to šteniatko, to beriem samozrejme, ale začnite už teraz, inak to bude len horšie. :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod lusy » Pia 05.08.2011 17:59

urcite by velmi zalezalo od dalsieho majitela. ak by bol pes nauceny sa s predchadzajucim majitelom hravat, cvicit, proste sa mu clovek venoval a dalsi majitel by ho napr. zavrel do kotca, tak rozhodne by ten pes trpel. ak by to bolo naopak nemyslim, ze by nejak extra pocitoval stratu majitela. takze som nazoru, ze to nie je o plemene.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod veki » Pia 05.08.2011 19:35

Ulfheiðr píše:chvalabohu. Tak to máte ešte nejaký ten čas na to, aby ste ho normálne vychovali bez toho, aby bol na niekom chorobne závislý a aby nenacvičoval s celou rodinou kedy sa má kto vrátiť domov :no: .
Je to šteniatko, to beriem samozrejme, ale začnite už teraz, inak to bude len horšie. :ahoj:


Veď na tom samozrejme aj pracujeme, ide to pomaly, ale ide to :lol: Lem je zaujímavé, že sa tak strašne viazal na mňa a pritom nerobím nič iné ako manžel, len si vybral mňa :)
veki
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Mirec112 » Pon 19.09.2011 21:34

Ja by som sa chcel opýtať či to tak tiež platí aj u Yorkshire Terrieroch ? Dík :ua:
Mirec112
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod zuzlik » Pia 30.09.2011 9:17

aj ja mám shih-tzu a teda sám nechcel byť do asi 5-6mesiacov, potom v pohode :smile:

A čo sa týka plemena, myslím, že on by si v pohode zvykol na kohokoľvek dobrého. Je síce závisláčik na mne, ale to je normálne. Som s ním stále (mimo pracovnej doby, aj vtedy niekedy :lol: ) čiže to je také cielené z mojej strany viac menej. A celkovo si myslím, že ja som väčší závislák na ňom, ako on na mne :lol:
Ale on miluje každého dobrého človeka, môžem ho kľudne nechať na pár hodín s inou osobu a je v pohode. Čiže keby sa mi niečo stalo, zvládne to. Jasné, že tažko, ale zvládne.
Čiže shih-tzu je podľa mňa pes každého dobrého človeka, keď nie je iná možnosť :lol:
zuzlik
Šteniatko
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Košice

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod lulu939075 » Pia 30.09.2011 10:41

No moj norfolk si len na mna zvykal pol roka kým ma prijal, okrem mna a priatela nikoho iného neprijal. A čo sa týka poslušnosti poslúcha iba mna, možno malinko drahého, ale babku, rodičov alebo hocikoho koho pravidelne navštevujeme tak ani omylom. Dokonca ked ho nechám u mamy tak sa vždy zažije do nejakej diery (pod stol, pod postel atd) a nevylieza odtial. A ked je u babky tam sa nema kde schovať tak mi tam celý deň robil nervozne kolečka okolo stolu :ua: vlastne nemožem nikam na dlhsie odísť bez neho, lebo by to psychicky nezvládol už asi, kedže už prišiel o jednu majitelku asi by som mu to trapenie neurobila že by som ho nechala niekde dlhšie jak den alebo dva.
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Dagy » Štv 06.10.2011 14:28

tiez suhlasim, ze je to pristupe majitela a o vztahu psa s nim. Nie o plemene. Ked som si zobrala krpca na "zotavenie" s nedobrych podmienok hned ako sa trochu pozbieral hral sa, papal, akokeby bol u mna odjakziva a po tyzdni, ked ho prisla pozriet byvala majitelka, tak ju nesiel ani privitat. Ako keby bola uplne cudzi clovek. Teraz ked ja odidem a maly je s maminou, tak cely cas sedi pri branke a caka kym sa vratim. Urcite je to o pristupe a o vztahu.
Dagy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Myjava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách