Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Bibiana » Štv 24.01.2008 18:36

Lenka.Buddy píše:Bibiana náš Badko má takú hrčku na krku(možno nádor alebo čo) no a v piatok sme plánovali na prehliadku a dohodnúť sa už na operácii,ale sa to zvrtlo a na veterinu sme museli letieť v utorok večer..lebo ten pes mu do toho rafol..a ešte má aj nožku pohryzenú a nechodí skoro vôbec..mám sto chutí zavolať ich k nám nech sa pozrú ako Buddy teraz trpí :plac: :hmm:


Aha :ua: To je zlé s tou hrčkou.. Tak držíme palečky!!! Aj labočky!! :yes:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 24.01.2008 20:06

ďakujeme pekne :dakujem: budem vás informovať ako sme dopadli..ak tak v sobotu ak nie tak sme nedopadli moc dobre
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Kikz » Pia 25.01.2008 16:12

Aj mne sa už stalo podobne... ešte s mojou malou tinkou. Sme si len tak vykračovali po dedine, ked sa na nas zrazu hodil vlčiak... nie teda namna ale na nu :ua: chudatko... ona možno 5x menšia ako ten druhy pes... bolo to hrozne ja ked som videla ako ju to vlčiačisko vyhodilo dva metre odomna ked ju zdrapilo za kožu na chrbte bolo mi až do revu :plac: rychlo som ju zdvihla a vtedy na nas zautočil obe a boli sme na zemi... naštastie vybehol z domu taky pan a zavolal ju... teda, to bola ona, ženského rodu, preto utočila... obe to boli baby :ua: no ale aj tak sme s tym nič neriešili :ua: ujko to bral na lahku vahu a len sa nam uboho ospravedlnil :hmm: a doma som zistila že tinka bola poranena... po tomto zažitku jej ostal natrhnuty vlči pazur troška krvave ucho a bola cela uslintana ... :ua:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod keisyk » Pia 25.01.2008 20:15

Ahojte ja som tiez zazila nieco podobne a dufam ze uz nikdy viac. Sice sa nic nestalo ale aj tak. Bola som na prechadzke s manzelom aj so synom v kociari 1,5 roka aj s mojou boxerkou. A zrazu ide za nami RTW prikrceny pripraveny zrejme zautocit. Nevedela som co robit. Ci utekat ale to by utekal za nami ale brat na ruky to sa pochopitelne neda pri jej vahe ale napadne vas vselico. Manzel navrhol ze ju mam pustit zobrat na ruky maleho a ze posklada kociar-buginu a keby zautocil tak ze ho bude bit s kociarom. Ale ja som razne zastala a zakricala na neho domov co zabralo nastastie lebo inak neviem. Ale chodili tam aj ludia s malymi detmi a tiez im nebolo vsetko jedno. Ale o polhodinu sme tade prechadzali autom a uz tam stali mestski policajti urcite sa niekto stazoval a hned ich volal. Inak si ani neviem predstavit co vsetko sa mohlo stat.
keisyk
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Ivanka.P » Sob 26.01.2008 11:24

Ja viem, že je to nepríjemné, ak na vášho psa vybehne iný a hlavne ak je to ako píšete RTW a pod. Ale ja osobne som smutná z toho, že hocijaký orech zapára do našich velkých psov a potom to vyvoláva takéto reakcie. Môj RTW nikdy sám od seba nezaútočí. Dokonca ak je psík o niečo menší, a vyštekáva po mojej RTW tak ona len zavrčí poprípade sa tak zvláštne zaženie labou. Ale ak je jej protivník v jej velkosti a vybehne prvý, tak sa z radosťou pobije :nwm: Hlavne sa do mňa nepustite, že neviem, aké to je mať malého psíka. Viem to velmi dobre. Ale aj ten môj malý psík si musel odmalička uvedomiť, že je malý a nebude do nikoho zapárať. A zase vidím aj to, že aj som na prechádzke s obidvomi naraz, tak si predstavte, že ten krpatý dvojkilový čivaviak si kludne vyskočí do velkého psa a spolieha sa na to, že Rita ho ochráni. Takže dvaja sú už svorka a je to iné.

Ale téma bola o inom - Buddyho tí psi napadli bezdôvodne. Ja som z toho pochopila, že boli dvaja a to už je svorka a cítili sa :hmm: Možno by som naozaj aj ja vyrukovala s tým, že napadli mňa a hotovo. Nech sa to rieši.

Obrázok
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 26.01.2008 12:04

Ivi možno som to tam napísala blbo,to neviem...ale napadol ho jeden pes..a to ako sme išli,hneď po nás vyletel..
no a teraz..už máme po operácii..nakoniec šili aj nožičku..operovali ho presne o 9:20..a teraz ešte spinká a keď sa aj zdvihne,ešte nevládze..je taký oblbnutý..ešte pre nás bude ťažké obdobie kým sa dá do poriadku,ale my to zvládneme..neskôr vám sem pridám aj foto ako leží ešte v narkóze..nebojte ranu tam nevidno

už pridám aj zopár fotoObrázok ObrázokObrázok
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Ivanka.P » Sob 26.01.2008 19:19

Juj Lenka, to mi je lúto :slzy:

Takže, ja by som spravila toto:
1/ išla by som za majiteľom a predložila by som im účet za veterinára a pohrozila súdom.
2/ tvrdila by som, že napadol mňa

Ide teraz o to, aká si ty povaha, lebo ak povieš, že napadol teba, musíš na tom trvať a necúvnuť - držím palce.

Ja viem že ty si dobrák a vieš, že to je u luďoch. Ale trpia zvieratá v tomto prípade Buddy.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 27.01.2008 10:29

ale keby napadne mňa tak mám aj zranenia nie??a okrem toho bývam na dedine..tak neviem či si mám tak znepriateliť ľudí..pretože viacerí tu spomínali,že im otrávili psíka :plac: vieš proste ja sa o toho psa bojím..noo..a hento je ešte taká šlahnutá rodina
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod MisheliQ » Ned 27.01.2008 15:40

Lenka.Buddy píše:ale keby napadne mňa tak mám aj zranenia nie??a okrem toho bývam na dedine..tak neviem či si mám tak znepriateliť ľudí..pretože viacerí tu spomínali,že im otrávili psíka :plac: vieš proste ja sa o toho psa bojím..noo..a hento je ešte taká šlahnutá rodina

bože moja, to mi je ľúto..byť v takejto situácií, v akej si teraz ty, musí byť nesmierne ťažké..držím palčeky silno silnučko..dúfam, že sa to vyrieši všetko v tvoj a buddenkov prospech
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod raky » Ned 27.01.2008 17:22

Lenka,
neporadim presne, ale ak ,,nič,, nespravíš, tak sa to môže zopakovať a výsledok bude pravdepodobne horší...
Poraď sa s niekym u Vas, ale určite by som ich navštívil, to že pes napadol Teba a Tvoj Ťa len bránil by mohlo byť fajn, popripade možno má niekto další v dedine podobný zážitok, tak sa spojiť a dať stažnosť starostovi, teraz útočil na psa a na budúce? :no:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 31.01.2008 6:24

no tak s mamou sme sa dohodli,že sa to riešiť bude..ale tak uvidíme :ua: včera Badena museli znova šiť,tak sa mu ešte aj liečba predlži.. a inak ak tam pojdeme,tak určite poviem,že išiel po mne..veď to je aj pravda,že išiel po oboch.zvyčajne idú psy len po Badovi ,tak Bada pustím a psa zaženiem v pohode...ale tentokrát sa to nedalo
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 31.01.2008 9:20

A čo sa stalo, že znova? :plac:

Držím palce pri tom riešení, len buďte opatrné. Ozaj skúste vyhľadať ľudí, čo mali podobný zážitok, nech je vás viac a určite by som sa poradila so starostom, aké vlastne máte šance a ako na to. Šak on je tam od toho.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 31.01.2008 19:16

rozškrabol si ranu a keď som prišla zo školy,mal doslova dieru v krku :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 31.01.2008 19:54

hmm. A nedá sa mu dať na krk nejaký "šál" alebo také čosi? :ua:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 31.01.2008 20:24

vraj to nemá mať zaviazané ničím :ach: no teraz má ponožku,ktorú stále strhuje..a má aj väčšie svorky tak snáď to vydrží viac..ale je to fakt o nervy toto :bum: keby nebolo sprostého psa operovalo by sa cez nejaké prázdniny,aby som s ním mohla byť doma stále
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné