Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod yetti » Str 23.01.2008 12:25

...z tohoto mi jednoznacne vyplyva ze velky pes - utocny pes. :nie: Velky pes je sebavedomy si svojej sily a bez dovodu nezautoci, Tatiana tvoj prispevok ako chovatelky neberiem. Pokial mi na psa zautoci iny pes zo zasady ho neberiem na ruky :lol: Mali by sme sa tiez zamysliet nad tym, ci nahodov aj v nas majiteloch malych psov nie je chyba. Vasim chaotickym spravanim sa / dali sme sa ku sebe chrbtami/ :pac: este skor poskytnete akemukolvek psovi dovod na nejaku neprirodzenu reakciu. Ako skuseni chovatelia velmi9 dobre viete, ze pes vyciti strach s cloveka a utoci hlavne preto. A davat za vinu len majitelom velkych psov, no neviem. X krat sa mi stalo, ze panicka s coklom navolno, ja so psami na voditku. Psy si cokla ani nevsimli, ale panicka hystercila a miesto uviazania si psa na vodzku este zautocila a branila sa ved on im neublizi. Co to je za reakciu. Co potom chceme? Ale prave taketo skratove spravanie sa majitela ktory histericky brani svojho psa su hlavnym dovodom na utok akehokolvek ineho psa. Ano volne pobehujuci pes nie je dobrou vizitkou majitela aa toot by som riesil ohlasenim na prislusnom urade. /Cokel nie je maly pes ani pes bez PP/ vseobecne.. :joint: :joint: :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 23.01.2008 13:01

ja nemám nič proti veľkým psom..ja mám práveže veľké psy rada..keď ho má niekto na vodítku alebo je s ním tak všetko v pohode..tu je ale reč o voľne pustených veľkých psoch..a to je trošku rozdiel :ach:
inak yetti máme príhodu aj s nemeckou dogou :smile: ale tá skončila dobre..ona im fakt len vybehla omylom..ale keď sa na nás rútila,nevedela som aká bude..no nakoniec sa oňuchali a bolo fajn.psíka sme vzali za obojok domov a ztvorili im bránu..ale bol to zaujímavý pohľad. Bad jej bol po členky :heh: obrazne povedané potom...ale tak toto beriem..niekomu omylom zdrhne pes neagresívny..v pohode..ale hento??že ty máš psa na vodítku a útočia na teba psy??to je normálne??zatiaľ sme vždy obišli bez úrazu..ale včera bohužiaľ nie :plac:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Rika » Str 23.01.2008 13:19

No ja sa ani nad voľne pustenými psami bez pánov nerozplívam. Stretnem ho, tak stretnem. Zvyčajne, z mojich skúseností útočia viac malé psy ako veľké.

Stretneš túlavého NO a malého kríženca... budeš sa báť väčšieho?... omyl, mala som česť takto ich stretnúť... a zaútočil malý. A raz som stretla 5 - boli spolu. 3 feny a 2 psy. Jedna fena mala obviazanú nohu, ani jeden z nich nemal objok a doslova nás obkolesili. Čo by ste robili?... ja som ich volala k sebe. Biggy som nechala pustenú na voľno. Keď sa ma báli, robila som sa, že nič a išla si po svojom. Oni sa však približovali spoza môjho chrbtu k mojim nohám... no vizerali ako besní a ako keby ma chceli uhryznúť. Ja som sa ku nim správala milo, skúsila ich nalákať na odmenu, čo som mala nachystanú pre Biggy. Biggy som nechala, nech sa s nimi zoznámi... a nestalo sa nič. Boli ostražití, báli sa... a aj keď boli viacerí nezaútočili. Možno som sa správala dobre, no neviem. Nevedela som, čo mám robiť, keď ich bolo toľko.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Ulfheiðr » Str 23.01.2008 13:33

K tomu psiemu rasizmu.
je jeden zásadný obrovksý a priepastný rozdiel medzi ziapajúcim jorkom a ziapajúcou argentínou, ak mám byť osobná (u nás sú dve argentíny a obe musia byť nonstop na vodítku, pretože útočia na všetko čo sa pohne. Presne viem, kde sa práve venčia, lebo odtiaľ sa ozýva neprestajný rev, ale tak isto viem lokalizovať yorky, jazvečíky, či westy...). Takže keď si mám vybrať, či budem zvešiavať z môjho psa yorka, alebo toho druhého, tak si vyberiem radšej yorka. Toto je princíp celého "psieho rasizmu".
Samozrejme, že oba neziapu svojou vinou, ale vinou prístupu ich pánečkov. Zhodou okolností sú si veľmi podobný. Jak psy tak ludia.

Ale späť k téme. čo teraz? Nič. Bohom žiaľ. :nwm: také sú zákony. Tie neriešia bitku dvoch psov.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Tatiana » Str 23.01.2008 13:39

yetti píše:...z tohoto mi jednoznacne vyplyva ze velky pes - utocny pes. :nie: Velky pes je sebavedomy si svojej sily a bez dovodu nezautoci, Tatiana tvoj prispevok ako chovatelky neberiem. Pokial mi na psa zautoci iny pes zo zasady ho neberiem na ruky :lol: Mali by sme sa tiez zamysliet nad tym, ci nahodov aj v nas majiteloch malych psov nie je chyba. Vasim chaotickym spravanim sa / dali sme sa ku sebe chrbtami/ :pac: este skor poskytnete akemukolvek psovi dovod na nejaku neprirodzenu reakciu. Ako skuseni chovatelia velmi9 dobre viete, ze pes vyciti strach s cloveka a utoci hlavne preto. A davat za vinu len majitelom velkych psov, no neviem. X krat sa mi stalo, ze panicka s coklom navolno, ja so psami na voditku. Psy si cokla ani nevsimli, ale panicka hystercila a miesto uviazania si psa na vodzku este zautocila a branila sa ved on im neublizi. Co to je za reakciu. Co potom chceme? Ale prave taketo skratove spravanie sa majitela ktory histericky brani svojho psa su hlavnym dovodom na utok akehokolvek ineho psa. Ano volne pobehujuci pes nie je dobrou vizitkou majitela aa toot by som riesil ohlasenim na prislusnom urade. /Cokel nie je maly pes ani pes bez PP/ vseobecne.. :joint: :joint: :joint:

viem ako to myslis,ale ine ta v tom momente nenapadne ak si tam s detmi,povedala som im nech su pokojne a psov som vzala na ruky preto lebo nepotrebujem mat problemy ak by sa chytili do bitky,ak by som bola sama riesim inak,strach som mala o decka lebo to ozaj nevies co sa moze zomliet,musel by si tu situaciu zazit co nikomu nezelam,nerobi mi problem stretavat psov ak su s majitelmi ale volne pobehujuce a zname firmy nemusim,nemam nic proti ziadnemu plemenu ,nikdy som nemala zle skusenosti a fakt nic ine ma v danej chvili nenapadlo,mozno to neberies ale stalo sa to a nebolo mi vsetko jedno :ua:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod yetti » Str 23.01.2008 13:49

Tatiana píše:
yetti píše:...z tohoto mi jednoznacne vyplyva ze velky pes - utocny pes. :nie: Velky pes je sebavedomy si svojej sily a bez dovodu nezautoci, Tatiana tvoj prispevok ako chovatelky neberiem. Pokial mi na psa zautoci iny pes zo zasady ho neberiem na ruky :lol: Mali by sme sa tiez zamysliet nad tym, ci nahodov aj v nas majiteloch malych psov nie je chyba. Vasim chaotickym spravanim sa / dali sme sa ku sebe chrbtami/ :pac: este skor poskytnete akemukolvek psovi dovod na nejaku neprirodzenu reakciu. Ako skuseni chovatelia velmi9 dobre viete, ze pes vyciti strach s cloveka a utoci hlavne preto. A davat za vinu len majitelom velkych psov, no neviem. X krat sa mi stalo, ze panicka s coklom navolno, ja so psami na voditku. Psy si cokla ani nevsimli, ale panicka hystercila a miesto uviazania si psa na vodzku este zautocila a branila sa ved on im neublizi. Co to je za reakciu. Co potom chceme? Ale prave taketo skratove spravanie sa majitela ktory histericky brani svojho psa su hlavnym dovodom na utok akehokolvek ineho psa. Ano volne pobehujuci pes nie je dobrou vizitkou majitela aa toot by som riesil ohlasenim na prislusnom urade. /Cokel nie je maly pes ani pes bez PP/ vseobecne.. :joint: :joint: :joint:

viem ako to myslis,ale ine ta v tom momente nenapadne ak si tam s detmi,povedala som im nech su pokojne a psov som vzala na ruky preto lebo nepotrebujem mat problemy ak by sa chytili do bitky,ak by som bola sama riesim inak,strach som mala o decka lebo to ozaj nevies co sa moze zomliet,musel by si tu situaciu zazit co nikomu nezelam,nerobi mi problem stretavat psov ak su s majitelmi ale volne pobehujuce a zname firmy nemusim,nemam nic proti ziadnemu plemenu ,nikdy som nemala zle skusenosti a fakt nic ine ma v danej chvili nenapadlo,mozno to neberies ale stalo sa to a nebolo mi vsetko jedno :ua:

....v poriadku, beriem to. Ja som sa pokusil len pouzit Tvoj pripad ako priklad. PSom sa venujem viac ako 20 rokov. nejake tie skusenosti osobne mam :no: a chcel som sa tu len s mladsimi podelit ako sa zachovat a co robit. :smile: Ja to proste riesim takto. Snazim sa vzdy vzit do situacie psa, a predvidat co asi bude robit a podla toho sa snazim prisposobit.... ano nie je to vzdy jednoduche..... :ha: .... ale da sa to...
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Tatiana » Str 23.01.2008 14:02

da sa samozrejme,iba zalezi situacii a odhade co s tym :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 23.01.2008 14:13

Rika ale je rozdiel ak ideš a vidíš na blízku psa..ale ak ideš takmer popri domoch,veselo si vykračuješ a zrazu vyletí po tebe pes..tak čo potom??nemáš kedy ani rozmýšlať čo urobíš..keď pes ide hneď po tebe alebo po tvojom psovi..vieš toto nie sú psy priateľské..hneď ako vidia útočia..žiadne že dobrýýý havko..tu nemáš inú šancu ako bojovať alebo čo najskôr niekam utiecť..a oni sa zoznamovať nebudú..lebo ten pes hneď trhá a môj sa začne brániť..preto sa vždy snažím zabrániť tomu,aby sa k môjmu Buddymu vôbec priblížil..ale niekedy sa to nedá..ja nemôžem brať psa na ruky a utekať..aj keď tým by som to len zhoršila viem :lol: môj Buddy videl,že ten pes ide aj po mne,tak bránil
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Rika » Str 23.01.2008 14:19

Leni, ja viem... mne sa to stalo s tou pitbullkou - ona vyletela spoza brány rovno na Biggy. Prvý krát ju videla a nie, že by ju najprv oňuchala ale hneď sa na ňu vrhla a to sme boli na druhej strane cesty a už pri ďalšom dome. Vedľa bola hlavná cesta, takže Biggy som pustiť nemohla aby ju nezrazilo auto. A jej majiteľky tam stáli a kukali sa ako sprosté.

Jediné na čo som sa zmohla bolo kričať fuj a Biggy si chraniť tak, že si ju skrývať za svoje nohy a pitbullku kopnúť. Biggy obišla s dohrýzeným hrudníkom a vytrhanou srsťou. Zanechalo to na nej asi také následky, že sa bojí psov a pokiaľ ju mám na vodítku, útočí už vopred. Preto ju musím mať stále na voľno - to sa na psa ani len nekukne.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod lusy » Str 23.01.2008 14:29

mam psa, ktory ked je pusteny, tak nic neurobi ani psovi ani cloveku. ak ho mam na voditku, tak sa sklbe a reve akoby chcel dokusat vsetkych naokolo. tiez mi pride potom tazke niekomu vysvetlovat, ze ten pes mu nic nespravi ked sa sprava takto. :ua:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Rika » Str 23.01.2008 14:31

lusy píše:mam psa, ktory ked je pusteny, tak nic neurobi ani psovi ani cloveku. ak ho mam na voditku, tak sa sklbe a reve akoby chcel dokusat vsetkych naokolo. tiez mi pride potom tazke niekomu vysvetlovat, ze ten pes mu nic nespravi ked sa sprava takto. :ua:


Moja robí toto isté, odkedy ju napadla tá pittbullka. Preto ju mám stále na voľno. :smile:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 23.01.2008 14:41

môj už niekedy začne štekať a vrčať keď je na vodítku a vidí našich dobre známych "kamarátov" ale inak mi chvalabohu nevrčí na veľké psy..sú mu ukradnuté pokial neútočia...no tak Rika vidíš,že treba brániť a nie zachovať pokoj :smile: ja som tiež kopala do toho psa a keď už moj lahol tak som naňho zrevala a takú ranu som mu dala,že sa vzdialil a potom som mu už nedovolila sa priblížiť.. :zima: až mi je zima,keď si to predstavujem
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Rika » Str 23.01.2008 14:50

A nepomôže ani keď má ten druhý pes košík. Môjmu kamarátovi dobili labradora dvaja NO práve kov. košíkmi - náhubkami. :ua:

Inak Leni, ak by sa nepodarilo s tými ľuďmi dohodnúť, skús si kúpiť obranný sprej http://www.shop.mraja.net/Pre_majitelov/Obranny_spray... vraj to pomáha :no:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 23.01.2008 14:52

tak ten sprej si nejak skúsim zohnať..a s tými majiteľmi to nejak poriešime..či už po dobrom alebo po zlom :vykricnik: :hmm: môj psík nebude trpieť pre ich blbosť
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod lusy » Str 23.01.2008 14:55

Lenka.Buddy píše:tak ten sprej si nejak skúsim zohnať..a s tými majiteľmi to nejak poriešime..či už po dobrom alebo po zlom :vykricnik: :hmm: môj psík nebude trpieť pre ich blbosť


neviem aky su to ludia, ale ja by som nabuduce (dufam, ze ziadne nebude) zavolala polisov. viem, ze by nic nezmohli, ale proste by som ohlasila, ze ma napadol cudzi pes, lebo maju otvorenu branu a ze majitelia to videli a nic nespravili. mozno by sa trosku zlakli a boli by opatrnejsi.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné