Americký pitbulteriér / American Pit Bull Terrier (UKC)

Americký pitbulteriér / American Pit Bull Terrier (UKC)

Poslaťod Iwka » Štv 27.09.2007 17:56

Na nas cvicak chodi am. pitbulterierka. Je strasne sikovna na poslusnost aj na agility, pozritena http://www.americkypitbulterier.estranky.cz
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: AMERICKY PITBULL TERRIER

Poslaťod Katka 1980 » Ned 13.01.2008 18:46

Ahoj. Ja som tiež mala tohto úžasného psíka. Bol to miláčik rodiny, ale iba rodiny. Kedže sme trochu zanedbali výchovu, nemal rád cudzích ľudí. Aj na psov, ktorých nepoznal zúril, ale ktorých poznal od malička, na tých nedal dopustiť. Zaujímavé je, že strašne lúbil všetky šteniatka, tie mu mohli robiť čokoľvek. Bohužial nám ochorel na rakovinu okostnice a už sa nedalo nič robiť. 10.10.2007 sme ho museli dať utratiť a bolo to strašné :slzy: . Nikomu to neprajem. Bolo by určite lepšie, keby umrel prirodzenou cestou. Ale aj tak sa dožil krásneho veku. Mal nedožitých 13 rokov.
Katka 1980
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Bratislava - Rača

Re: AMERICKY PITBULL TERRIER

Poslaťod Tatiana » Ned 13.01.2008 22:47

venovala som sa chovu APBT ale musela som sa ich vzdat na natlak rodiny ked sa rozmohli tie clanky a tak som potom mala AST,nasi si mysleli ze som znova doniesla pitov ale esteze mali PP a tam nazov plemena,aj tak nevedia dodnes ze je to jedna sorta,piti, su mojou srdcovou zalezitostou a ak raz budeme byvat osamote pribudne maly rednosacik,zatial mam ako naplast bulikov a staficku
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: AMERICKY PITBULL TERRIER

Poslaťod Amaguk » Sob 22.03.2008 20:04

velmi zaujimava americka stranka o APBT http://www.pitbullsontheweb.com/petbull/
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: AMERICKY PITBULL TERRIER

Poslaťod Iwka » Uto 25.03.2008 11:48

fotocky pitbullich kamaratok mojej Meggynky


RENNY´S KIRRA Obrázok



DÁRIA(BEZ PP) Obrázok


a baby spolu (ale to su na uvode bo neviem kde je ta foto) Obrázok
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: AMERICKY PITBULL TERRIER

Poslaťod unicorn » Pia 25.04.2008 6:59

vcera som zazil asi prvu vaznejsiu bitku psov. nebolo mi vsetko jedno ked som to videl. chodime vonku dost velka skupina psickarov, vcera nas tam bolo asi 11 psov. zacalo to asi tak, ze dve feny AMPT (1.5 roka cca a 8 mesiacov)sa hrali a natahovali sa o palicu. kamos(majitel labradorky) prisiel k nim chytil tu palicu zdvihol ich jemne od zeme a trosku zatocil taky polkruh. neviem ci to bol podnet pre tu jeho labrosku, alebo nie, lebo ona sa tak miesa medzi viacero psov ked sa 2ja niekde natahuju. ale proste skocila na tu palicu medzi nich. to sa zrejme nemacilo tej starsej fene AMPT (ani sa necudujem) a pochytili sa. tej AMPT sa podarilo zakusnut labroske do hrdla. samozrejme jak taky pes zakusne ani zaboha uvolnit stisk. zuby zaseknute a nepusti ani za nic. labroska uz len tak chrcala. potom po nejakom case, neviem kolko to mohlo trvat( v tej chvili sa mi to zdala dlha doba, ale asi to bolo kratko len) sa majitelom podarilo oddelit ich. nastastie sa tej labroske zakusla len do koze, takze sice bola zranena, ale zrejme nic vazne. neviem co by sa stalo keby sa jej zakusla hlbsie. chapem ze ta AMPT v podstate len branila svoje, tiez je pravda ze ta labroska obcas vystrazne skoci po nejakom psovi. raz dokonca aj po mojom oskarovi. ale trapi ma vec, ze co ak sa tam pripletie nejake stena, alebo mensi pes. nechcel by som aby moj hafo skoncil v zuboch AMPT, len preto ze mu chcel zobrat zasranu palicku...
inak sa s nou moj hafo bezne hraje, aj po nej skace a tak a je v pohode. len vravim, ked sa dva psy o nieco natahuju, tak si nevsimaju ze co je okolo nich a vedie skocit po vsetkom co sa pohne a toho sa trochu obavam..
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: AMERICKY PITBULL TERRIER

Poslaťod Van » Pia 25.04.2008 8:10

uniciorn píše:chapem ze ta AMPT v podstate len branila svoje, tiez je pravda ze ta labroska obcas vystrazne skoci po nejakom psovi. raz dokonca aj po mojom oskarovi. ale trapi ma vec, ze co ak sa tam pripletie nejake stena, alebo mensi pes. nechcel by som aby moj hafo skoncil v zuboch AMPT, len preto ze mu chcel zobrat zasranu palicku...
Mame v parku staforda, mali sme bulika a pribudla nam pitka...v podstate ten staford a pitka su vo veku ako vacsina psov a feniek. Len jedno steniatko mame a mozno 2 mensich psikov, ostatne je vsetko rovnako stare, starsie alebo aspon vyssie. Obaja funguju vo svorke viac menej bez problemov ale s tym, ze nas ostatnych majitelia poucili a oni si to strazia o jednej vlatnosti tychto plemien (spominal to tu na fore niekde aj repr^zent) a sice, ze nemaju problem s opacnym pohlavim, nemaju problem so steniatkami, s nizsimi psami...ale maju problem s rovnakym pohlavim a vyssimi jedincami. S rovnakym pohlavim maju problem vtedy, ak ten druhy jedinec prejavi znamky dominancie, aleo si chce ukoristit nieco o com si ten psik mysli, ze je jeho (toto bol asi pripad aj tej labradorky, je vyssia zrejme ako ta fena, je to fena a siahla na ich palicku). Takze vlastne ak hadzeme palicky, hadzeme viac na rozne strany a davame pozor na to, aby tito dvaja isli vzdy na inu stranu za palickou ako jedinci ich pohlavia, ktori su vyssi, ci starsi. Tak isto, ak sa dvaja z partie klbcia a niektori z tychto dvoch ma snahu sa pridat (najma ten stadfordik len co pocuje zvuky tak sa obzera, ze kde je trma vrma) tak treba zo strany toho majitela zasiahnut, aby si ho odvolal alebo presmeroval jeho cinnost na ine...nastastie, on funguje na strngot klucov a vyrazny hlas aj u cudzich ludi ako lenu svojho pana, takze to moze urobit u nas ktokolvek si vsimne, ze sa zakrada a zazera. Inak su obaja velmi mili a hravi a fungujeme v parku bez problemov, zatial k nicomu vaznemu neprislo a to je partia aj tvrdsich aj maksich psov. Ja myslim, ze tieto plemena su v pohode, len tak ako pri inych plemenach so specifickymi povahovymi crtami tak aj pri nich si to treba uvedomovat a riadit sa podla toho.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: AMERICKY PITBULL TERRIER

Poslaťod unicorn » Pia 25.04.2008 8:31

ano tiez si myslim, ze problem bol aj v tom, ze majitelia sa akosi zakecali a nedohliadli na situaciu. tiez takyto vazny problem nebolo doteraz potrebne riesit. takze na to nikto nedbal. vecsinou si to psy vyriesili sami normalnym sposobom, nejake zavrcanie a bolo to. uvidime ako to dopadne. ale uz vidim to ohovaranie. luto mi je trochu kamosky, lebo mala az slzy v ociach ked sa snazila odtrhnut svoju AMPT a proste sa nedalo. teraz sa vsetci co nepoznaju okolnosti budu na nu pozerat ze ma bojoveho psa a bla bla.. by som sa ani necudoval, keby jej dali nejakym sposobom najavo, ze ju uz nechcu vidiet s jej psom.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: AMERICKY PITBULL TERRIER

Poslaťod Silwuska » Pia 25.04.2008 8:59

Myslim ze by bolo vhodne aby si im ty vysvetlil co a ako...ako treba fungovat u tychto plemien :jop: baba si ta bude urcite vazit...

A co si pisal, tak toho ze by ublizili Oskarovi sa podla mna bat nemusis...ziadny normalne vychovany a socializovany pes neublizi stenatu :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: AMERICKY PITBULL TERRIER

Poslaťod unicorn » Pia 25.04.2008 9:10

Silwuska píše:A co si pisal, tak toho ze by ublizili Oskarovi sa podla mna bat nemusis...ziadny normalne vychovany a socializovany pes neublizi stenatu :smile:

tych psov poznam a viem, ze by urcite len tak z nicoho nic neskocili po oskarovi, ani keby im on po hlave skakal. ale v situaciach ked psy nevidia a nepocuju nic okolo seba a su sustredene len na seba, tak sa moze prihodit ze v tej rychlosti si nevsimnu ze je to oskar.
myslim si to hlavne preto, ze sa mi stalo daco podobne. ta labroska, co som ju spominal vyssie sa natahovala o dajake poleno s nejakym dalsim psom. a oskar sa nejak priplietol medzi nich a skocila po nom, zvalila ho. neviem ci by mu ublizila, ale dost brutalne brechavo-vrcala. tak som ju rychlo schmatol a strhol dole.
ono, ja si skor myslim, ze v tej svorke nie je problemova ta AMPT, ale skor ta labroska. dost si dovoluje k inym psom no a vcera narazila na trosku silnejsi kamen tak na to doplatila.
predtym som si stale myslel ze ma oskara rada, lebo ked sa nahodou s nejakym seberovnym psom oskar hral tak stale zasahovala do toho a vzdy sla po tom druhom psovi, nie po oskarovi. ale po vcerajsku si myslim, ze vobec to nebola ochrana oskara, ale proste jej debilna potreba skakat medzi 2 psov...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: AMERICKY PITBULL TERRIER

Poslaťod ivanN » Pia 25.04.2008 9:13

nejako škatulkovať ich spravanie, že su agresivnejsi voci vacsim psom a toho isteho pohlavia podla mna vobec nie je spravne a spoliehať sa na to, može sa stat hocikedy hoci čo, vždy treba dohliadať na psov a nespoliehať sa, že to je maly alebo velky, že tomuto nic neurobi.
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: AMERICKY PITBULL TERRIER

Poslaťod unicorn » Pia 25.04.2008 9:18

Van píše: Takze vlastne ak hadzeme palicky, hadzeme viac na rozne strany

este som zabudol dodat, ked sa hadze aport a ta AMPT si ho nechyti prva, tak to necha napokoji a vrati sa kludne spet. narozdiel od ostatnych psov, ktore sa snazia to tomu vitazovi ukoristit :)

vtedy slo o to, ze tie dve feny nasli nejaku palicu na zemi a oni dve sa stale ked daco jedna najde o to pretahuju, kym to nezlomia na 2 polky aby bola kazda spokojna...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: AMERICKY PITBULL TERRIER

Poslaťod Van » Pia 25.04.2008 10:25

ivanN píše:nejako škatulkovať ich spravanie, že su agresivnejsi voci vacsim psom a toho isteho pohlavia podla mna vobec nie je spravne a spoliehať sa na to, može sa stat hocikedy hoci čo, vždy treba dohliadať na psov a nespoliehať sa, že to je maly alebo velky, že tomuto nic neurobi.

ale ved nikto nikoho neskatulkuje, ja som len citovala majitelov "tychto" plemien, ze to oni tak vnimaju, ako by tieto plemena mali take ego, ze tazsie znasaju ak je niekto nad nimi. Vzdy je to vsak o jednotlivcovi a tak isto suhlasim s tym, ze na psov treba dohliadat vzdy. Ty mozes mat samozrejme iny pohlad na vec...
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: AMERICKY PITBULL TERRIER

Poslaťod Tatiana » Pia 25.04.2008 10:32

ak sa APBT alebo AST pohybuju medzi vacsim poctom psov vzdy treba byt v strehu,lebo mastenica sa moze strhnut v okamihu,to co ini psi vybavia naznakom utoku a su spokojni ,u tychto plemien treba ratat so specifikom sily utoku,skratka kusnu povedzme takisto ako iny pes ibaze ta razancia a to nasledne nevnimanie nicoho okolo seba sa neda nijak oducit maju to v sebe,a myslim ze spoliehat sa v krdli psov vsak je vsetko o.k je dost velky hazard,je jedno pre aku pricinu pri nich treba vzdy ratat so vsetkym :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: AMERICKY PITBULL TERRIER

Poslaťod miiishka » Pia 25.04.2008 12:08

Mám síce len kríženca AMPT/z dalmatínca má asi len dlhšie nohy a papuľku :lol: /, ale do detailu súhlasím s názorom že má problém len s väčšími, vyššími psami opačného pohlavia.
miiishka
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete