Adopcia chrtov

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Adopcia chrtov

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 06.01.2008 11:09

Neviem, či je sekcia útulky správna, ale ani darovanie to zrovna nieje.
Takže jedná sa o adotciu chrtích dostihových "dôchodcov" od veku 1,5 - 5 rokov. Sú to "odpadky" Anglického, Írskeho a Španielskeho dostihového priemyslu.
Ak aj nemáte možnosť a prostriedky na adopci, pošlite apsoň ďalej a šírte tento odkaz.
Ďakujem
:vykricnik: http://www.adopcechrtu.eu/index.html :vykricnik:

pls, dajte to ak dôležité, nechcem, aby sa to časom "stratilo".
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Ned 06.01.2008 11:17, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Jack » Ned 06.01.2008 11:16

v TV som vydel nejakú českú pani, ktorá si takýchto psov osvojuje už ich má aspon 10. Ale stará sa o nich veľmi dobre.
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 06.01.2008 11:17

hmm, možno je to tá, čo ich dováža. ale každopádne je to super vec.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod mika » Ned 06.01.2008 13:01

Ulfheiðr píše:...ale každopádne je to super vec.


No, ked myslis.... Ano, zachrana psov je potrebna, je fajn, ze tie psy nasli domov a neskoncili zastrelene apod. ALE... v dobe ked mame plne utulky (ci uz v CR alebo SR), tak mi pride divne dovazat dalsich psov (tym nechcem odsudzovat adopciu medzi krajinami, ani medzinarodnu pomoc v inych oblastiach, v niektorych pripadoch je potrebna, a kazda organizacia sa specializuje na inu oblast...). Pokial niekto chova chrty, rozumie im a ma na prevychovu chrtov zo Spanielska-tak prosim, nech si ich adoptuje, ma moj obdiv. Ale obavam sa, ze sa to zvrhne na "snobarnu"-"aha, my mame toho chrta zo Spanielska (Irska...)." A zrazu hups, psik sa nevie chovat v meste, nema rad macky, deti apod. "Co s nim? Nedame ho do utulku, neuviazeme ho tam?" Ano, verim tomu, ze vacsina ludi si ich adoptovala z inych nez snobskych dovodov, drzim im palce.
Ale je tu este druha vec-spanielska strana si odskrtne kolonku o zachrane chrtov a jede se dal-priemysel pokracuje-nove chrty-ved o tie predchadzajuce je postarane-my nemusime nic menit-boli adoptovane, neboli brutalne utratene.
Co radsej trvat na zmene ich posahaneho systemu miesto ulahcovania toho kolobehu?

V Svete psu 11/2007 su k tejto teme zaujimave postrehy.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 06.01.2008 18:30

Nesúhlasím, že sa to zvrtne na snobarinu a s tým spojené problémy, ktoré si spomenula. Stačí si tú stránku poriadne naštudovať, najmä fórum a bude ti mnoho vecí jasnejších.
Ja ti ako názor samozrejme neberiem, ale nesúhlasím s ním. Neviem, nakoľko si stránku kukala, ja viem, je to na dlho, ja som pri nej stráviola 5 hodín, ale na základe toho vravím, že je to super vec a dúfam, že do dvoch troch rokov mám jedného doma :hi:
A navyše. Ja osobne vôbec nevidím problém v kolobehu psov. Problém je úplne inde, a odohráva sa ešte skôr ako sa pes dostáva do kolobehu, čiže na vyradenie, adopciu, alebo utratenie (odstrel). Tie psy boli systematicky a tvrdo bitý, chovaný v malých kotcoch s možnosťou výbehu raz do dňa a trestaný za špinenie v kotci. (sú plý jaziev, psychycky na dne, často krát sa zistilo, že mali zlámané nohy, srsť majú v otrasnom stave.. no nič pre snobov, to ti garantujem)

Jasné, dá sa niečo požadovať a dá sa to robiť popri adopciach. ALE, ak je za niečim politika a veľké peniaze... tak veľké, aké si my ani nedokážame predstaviť, tak ti garantujem, že nieje šanca na zmenu. Je to skrátka tak. Pokiaľ nemáš politický a vysokospoločenský vplyv podmazaný nekonečnom na účte (napr. sa prevteliť do nejakého britského premiéra a dať na to zákon), tak jediné, čo pre tie psy môžeš reálne urobiť, je adoptovať si ich.
Otec mi totiž robí tretiu najvyššiu funkciu na jednom ministerstve (teraz sa nechválim, len chvem zrelevantniť svoj názor) a čo mi on všetko povyprával, čo a ako reálne funguje a tie informácie sa nikdy k bežnému občanovy nedostanú (ten bežný občan, alebo združenie, skupina, so snahou niečo meniť a požadovať), že viem, že to nemá zmysel. Je proste istá bariéra, istý veľmi vysoký múr, ktorý neprerazíš, ani nepreskočíš. Tak to proste naozaj funguje a preto nemám žiadne ilúzie.
A to je len blbé ministerstvo na ešte blbšom malom Slovensku. Ostatné si stačí patrične vynásobiť. :ua:
Najmä prerátané na krajiny, kde je úplne bežná a verejná corida, či coursing na živého zajaca.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod mika » Ned 06.01.2008 22:16

Aj ked som skepticka, dufam, ze sa to na snobarinu nezvrhne :ua:
Je mi jasne, ze ide o prachy. Nerobim si iluzie, ze sa daco zmeni, ak bude x peticii a x protestov. Viem, ze ani bojkot nema sancu na uspech.
Nie som proti sportu, ani dostihom, ale desi ma, ze je to fakt "priemysel". Nehodis sa, nefungujes, tak ta zahodime. VRRR. :hmm: Ano, viem, ze nikto nebude sutazit so 7 rocnym psom, ktory ma chore klby, ze je to o vitazstve, ale odtial-podtial. Ja sa rada pozriem na behajuceho psa/kona, je to fascinujuce, chapem, ze kazdy chce mat toho najlepsieho, ale preco sa to dostala az na uroven spotrebneho tovaru?! Ale to som sa dostala trocha inam, ale ser.e ma ta absurdita tych sutazi!

Som trocha opatrna aj v sudeni adopcie, nie, ze by som to psikom nepriala. ale sama mam psa, ktory je krasny, je lahke sa don zamilovat, ale su s nim problemy, nie, ze by som mala patent na rozum, ale myslim, ze sme to najhorsie zvladli a desi ma, ako by dopadlo, keby ho mal niekto ozaj neskuseny. Preto viem, ze je lahke sa nadchnut, ale zvladnut prevychovu je horsie. Tak prajem vsetkym psikom a majitelom bezproblemove spoluzitie :smile:
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod MisheliQ » Ned 06.01.2008 22:45

Ulfheiðr píše:Neviem, či je sekcia útulky správna, ale ani darovanie to zrovna nieje.
Takže jedná sa o adotciu chrtích dostihových "dôchodcov" od veku 1,5 - 5 rokov. Sú to "odpadky" Anglického, Írskeho a Španielskeho dostihového priemyslu.
Ak aj nemáte možnosť a prostriedky na adopci, pošlite apsoň ďalej a šírte tento odkaz.
Ďakujem
:vykricnik: http://www.adopcechrtu.eu/index.html :vykricnik:

pls, dajte to ak dôležité, nechcem, aby sa to časom "stratilo".

mm chrty som mala vždy rada a dosť som ich obdivovala, možno by bola šanca, že by som si jedného adoptovala, ale to až neskôr..musím najprv veľmi premýšľať čo a ako..a keď sa už predsa len rozhodnem pre chrta, musím si o nich čo to prečítať, najmä o konkrétnom plemene, ak si už nejakého vyhliadnem..jedinou podmienkou však je, že by to mala byť sučka..a taká tam teraz nie je, ale času je dosť...
ďalším problémom by však bol dovoz, z českých hraníc na slovenské..a aj to koľko by taký ten adpotovaný chrt od nich stál, pretože by sme jej tým pádom museli dať spraviť pas..ktory by jej oni tam spravili, ale museli by sme ho zaplatiť..hm
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 07.01.2008 8:25

Šak aj Viggo je útulkáč, s ktorým to nebolo veľmi jednoducé a sedem ludí predomnou ho vrátilo späť do útulku :ua:
Čo sa týka vrcholového športu, tak toto isté, či si Mika, spomenula, sa týka aj ľudí, akurát, že človek má svoju vôlu a môže odýsť, pe snie... to je to najhoršie... Všetko čo sa stáva továrenské, tak stráca svoje pôvodné hodnoty a obráti sa proti zúčastneným.

Mishel: psy majú všetko, majú pas, číp, tetko, sú kastrované, naočkované, odčervené. Čo sa týka prachov za to všetko, tak sa mi zdá, že je to 3 000 ČK záloha a potom je to pohyblivé, najmä v závislosti na veterinárnych úkonoch, ktoré zvieratko podstúpilo. No a dovoz na SR, to si musíme keď tak zabezpečiť samy. Viem, že oni ich vozia do Prahy, ale jeden chlapík si po dohode šiel po fenku do Brna, čo je celkom, aspoň pre mňa, prijateľné.
No a čo sa týka toho naštudovania, tak je tam fórum a sekcia adoptovaní : http://www.adopcechrtu.eu/forum2/viewfo ... d59056aa43
tam je ku každému psovy, čo bol umienstený téma a píšu s čím všetkým sa potýkali a tak ďalej.

p.s. aj ja by som brala fenku. len zdá sa mi, že sú v ponuke fenky s Greyov asi 3 a s Lurcherov taktiež. Ale najistejší je podľa mňa mail s požiadavkami a oni priebežne informujú.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod MisheliQ » Pon 07.01.2008 13:07

no neviem akým zázrakom sa mi fenky na stránke nezobrazili vtedy, iba psy...a tak som si to pozrela..fakt krásne psy..a už som sa registrovala na fóre, veď ako inak sa niečo o tých psoch naučím ak nie z ich fóra, z ich stránky..vďaka :yes:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod mika » Pon 07.01.2008 18:47

Ulfheiðr, nepochybujem o tom, ze to zvladnes. Len dufam, ze sa pred adopciou zamyslia vsetci adoptujuci, aby to dopadlo len dobre.
http://www.cokl.cz/clanky/dovoz-adoptovanych-greyhoundu-do-ceske-republiky/

Ja sa priznavam, ze na takeho chrta nemam. Som skor na severanov :hi:
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 07.01.2008 19:07

Ten článok nepíše nič nové. Popisuje absolutne bežné problémy, ktoré majú ludia ak si vezmú akéhokoľvek psa z útulku. Okrem absencie pieskovej dráhy v ČR, ktorá u nás je, pokiaľ ma pamäť neklame...
Takže, to aby si ludia uvedomovali, čo robia, neplatí len pre chrty, ale pre úplne každého psa z útulku.
Premňa nieje argumet to, že ludia nevedia čo robia. To by sa mohli zavrieť aj útulky, lebo je to to isté. Ba ešte horšie, lebo tu viem aspoň to, že si beriem chrta-viem čo beriem. V normálnom útulku pri všetkej úcte neviem čo beriem (pokiaľ sa nejedná o konkrétne plemeno).
Nehovoriac o tom, a toto je veľmi dôležité, že adoptér má za chrbtom ochotnú a kvalitnú podporu tej organizácie, na rozidel od útulkov, ktoré sa na človeka poväčšine vyprdnú, nezaujíma ich čo je dalej so psom a o psoch nevedia takmer nič konkrétne. A to je aj dôvod, prečo si myslím, že tie psy neskončia v útulkoch. Túto vetu považujem za dosť hysterickú (neber to teraz osobne, narážam najmä na ten článok). Osobne ma dosť prekvapilo, že to písal niekto z ChS a nie niekto ,kto si takého psa skutočne adoptoval.
Ale som za, aby sa ludia poriadne posrašili, len treba ludí strašiť aj čo sa týka útulkových psoch.
Osobne pripravujem článok Skôr než sa vyberiete do útulku. Lebo skôr toto sú hrr akcie.
Ja viem, že to vyzerá, že teraz tlčiem hlavou do múru, za tú organizáciu, ale ja sa len lúbim rozpisovať :hi:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re:

Poslaťod Bendy » Štv 10.01.2008 17:19

mika píše:
Ulfheiðr píše:...ale každopádne je to super vec.


No, ked myslis.... Ano, zachrana psov je potrebna, je fajn, ze tie psy nasli domov a neskoncili zastrelene apod. ALE... v dobe ked mame plne utulky (ci uz v CR alebo SR), tak mi pride divne dovazat dalsich psov (tym nechcem odsudzovat adopciu medzi krajinami, ani medzinarodnu pomoc v inych oblastiach, v niektorych pripadoch je potrebna, a kazda organizacia sa specializuje na inu oblast...). Pokial niekto chova chrty, rozumie im a ma na prevychovu chrtov zo Spanielska-tak prosim, nech si ich adoptuje, ma moj obdiv. Ale obavam sa, ze sa to zvrhne na "snobarnu"-"aha, my mame toho chrta zo Spanielska (Irska...)." A zrazu hups, psik sa nevie chovat v meste, nema rad macky, deti apod. "Co s nim? Nedame ho do utulku, neuviazeme ho tam?" Ano, verim tomu, ze vacsina ludi si ich adoptovala z inych nez snobskych dovodov, drzim im palce.
Ale je tu este druha vec-spanielska strana si odskrtne kolonku o zachrane chrtov a jede se dal-priemysel pokracuje-nove chrty-ved o tie predchadzajuce je postarane-my nemusime nic menit-boli adoptovane, neboli brutalne utratene.
Co radsej trvat na zmene ich posahaneho systemu miesto ulahcovania toho kolobehu?

V Svete psu 11/2007 su k tejto teme zaujimave postrehy.


Rada by som reagovala na tvoj prispevok, kedze tu v Belgicku si uz x ludi adoptovalo chrty takymto sposobom, samozrejme, nie je to pre vsetkych, mat velkeho chrta, poodieraneho, castokrat s krivymi nohami, zle vyliecenymi zlomeninami, tieto psy nie su vzdy ukazkove... A nie kazdy chce chrta, vela ludi uprednostnuje male psiky z utulku. Na obranu chrtov musim povedat, ze ludi, ktorych poznam, co si adoptovali chrtov, si ich nevedia vynachvalit. Su to pokojne, vdacne a poslusne psy, maju za sebou vela discipliny a tvrdeho treningu, voci inym psom su nekonfliktne. Pri chove dostihovych chrtov sa z chovu vyraduju agresivne jedince, takze len na margo tvojho prispevku som velmi rada, ze to sem Ulf dala, pretoze chrty naozaj potrebuju pomoc, a tie v spanielsku sa urcite maju horsie ako psiky v utulkoch v europe. Nechapem, preco by malo byt pomahanie niektorym zvieratam snobske. :nwm:

Dalsie linky:
http://www.adopcechrtu.eu/chrti.htm
http://www.windhunde-in-not.at/
Naposledy upravil Bendy dňa Štv 10.01.2008 17:32, celkovo upravené 1
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod mika » Štv 10.01.2008 17:29

Ale ja nevravim, ze pomoc zvieratam je snobska! Skus prispevky citat radsej dvakrat. Len dufam, ze sa to nezvrhne na snobarinu. Aby motivaciou nebolo to, ze niekto sa bude moct chvalit tym, ze ma doma toho chrta zo Spanielska, apod. Ale myslim, ze vacsina ludi si ich adoptovala z uplne inych dovodov, a tesi ma to.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod Bendy » Štv 10.01.2008 17:40

mika píše:Ale ja nevravim, ze pomoc zvieratam je snobska! Skus prispevky citat radsej dvakrat. Len dufam, ze sa to nezvrhne na snobarinu. Aby motivaciou nebolo to, ze niekto sa bude moct chvalit tym, ze ma doma toho chrta zo Spanielska, apod. Ale myslim, ze vacsina ludi si ich adoptovala z uplne inych dovodov, a tesi ma to.


No snobi su snobi vo vsetkom, nie len v tom, odkial maju psa, takze to ma fakt netrapi, ak niekto povie, aha, mam psa zo spanielska, tak gratulujem, nie kazdy, kto sa chce so psom pretrcat, dokaze pockat a vytrpiet si vsetko to, co adopcia chrtov prinasa.
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 10.01.2008 17:51

Ano, ja sa neobávam toho snobizmu práve preto, že snob sa chce pretŕčať s dokonalým zvieraťom s minimálnou námahou.
Aj keď chápem, prečo to mika napísala, lebo keď sa to tak vezme, tak každá charita je istým spôsobom snobizmom, už len preto, čo to stojí. Takže tieto kreatúry častejšie v charite trčia. Ale našťastie poväčšina len v charite, ktorá ich okrem prevodu peňazí a zlýznutej šľahačky nič nestojí. :ha:

Och už len nejak tento nápad prepištoľovať do našej domácnosti. Hádam taký chrtík nebude závidieť, ak s čertom pôjdem na bicykel a on bude musieť osať doma. Lebo keby hej, tak to si neviem predstaviť.. :plac: ale hádam to pochopí---
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Ďalší

Späť na Útulky