Dogtrekking

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Dogtrekking

Poslaťod Rika » Sob 18.08.2007 14:44

Venuje sa niekto z Vás aj tomuto perfektnému športu :otaznik:

....ak áno, píšte tu o ňom všetko, čo Vás napadne - vaše skúsenosti, poznatky, nápady,... :no:

Obrázok Obrázok Obrázok


Dogtrekking
...Je náročná horská turistika so psom.
Pes v postroji alebo len s obojkom je spojený ťažnou šnúrou so svojim psovodom, ktorý musí v prípade, ak ide o závody, niesť povinnú výbavu predpísanej hmotnosti. Obaja, odkázaní niekoľko dní len sami na seba, prekonávajú v zložitom prírodnom teréne až stokilometrové etapy - podľa trasy vyznačenej organizátorom na mape. Jedná sa o extrémny individuálny šport pre dobrodruhov a samorastov, ktorí dokážu prežiť v prírode v akýchkoľvek podmienkach.

Obrázok Obrázok Obrázok
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 18.08.2007 15:34

A chodíš na dogtrekking??či to len tak rekreačne??
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Rika » Sob 18.08.2007 15:38

No už dlho sa chystám do CZ, nakoľko u nás začali preteky len tento rok... ale zatiaľ mi ešte ani jeden termín nevyhovoval, vždy som mala preteky :plac:.
Takže zatiaľ len rekreačne, ale na budúci rok sa chystám na dogtrekk na Oravu (nakoľko to mam blízko) - tam bol aj tento rok. :smile:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 18.08.2007 19:32

lucia píše:Klara keď pojdeš takj mi prosím ťa daj vedeť by sme mohli ísť spolu ak by ma pustili. A do BA sa ti asi nechce že? S babami sme chceli ísť do Karpát. :aaa:


to chcete ísť na viac dní do karpát či len na jeden??
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Luciaa » Sob 18.08.2007 19:48

Zo začiatku len tak na deň a potom neskôr ( keď budeme mať kondičku aj my aj psy) možno aj na viac. :smile:
Luciaa
BANNED
 
Príspevky: 7

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 18.08.2007 20:16

lucia píše:Zo začiatku len tak na deň a potom neskôr ( keď budeme mať kondičku aj my aj psy) možno aj na viac. :smile:



a kam presnejšie do karpát sa chystáte?? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Luciaa » Sob 18.08.2007 20:38

V okolí Marianky a BOrinky to tam celé preloziť. Je tam úplne nádherná príroda. Zo začiatku len takých 30 - 50 km.
Luciaa
BANNED
 
Príspevky: 7

Poslaťod Rika » Ned 19.08.2007 7:01

lucia píše:Klara keď pojdeš takj mi prosím ťa daj vedeť by sme mohli ísť spolu ak by ma pustili. A do BA sa ti asi nechce že? S babami sme chceli ísť do Karpát. :aaa:


No kebyže mám kedy, tak áno. Ale voľný mám až október a na ten mám naplánované túry tu v Tatrách.

A kam ak pôjdem mám ti dať vedieť - na dogtrekk preteky?
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Amaguk » Pon 20.08.2007 21:54

lucia píše:V okolí Marianky a BOrinky to tam celé preloziť. Je tam úplne nádherná príroda. Zo začiatku len takých 30 - 50 km.


Lucka, skusila si uz niekedy na "jeden sup" prejst pesi 30 km? trebars len v tych Karpatoch? To veru nie je trasa na uplny zaciatok, to je tak na 6 hodiek dobrej slapacky, aj viac, v zavislosti od terenu, a to neratam prestavky :no:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 21.08.2007 12:45

takych 30 50 km je jedna etapa midovych trekov, to ozaj neni nic na zaciatok. treba mysliet najma na psa.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Uto 21.08.2007 14:23

Úlfheidr píše:takych 30 50 km je jedna etapa midovych trekov, to ozaj neni nic na zaciatok. treba mysliet najma na psa.


uhm, ale aj na cloveka :no: :lol: :heh:

a pre vsetkych zaujemcov o dogtrekking:
tu je kalendar trekov na rok 2007: http://dogtrekking.info/terminovka.htm


lucia píše:V okolí Marianky a BOrinky to tam celé preloziť. Je tam úplne nádherná príroda. Zo začiatku len takých 30 - 50 km.


len tak pre srandu a zo zvedavosti, po dnesnej tak cca 8 kilakovej prechadzke som kukla do mapy, co by asi bolo 30 km po karpatoch - to je tak z Lamaca do Borinky cez Marianku a naspat :no:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 21.08.2007 20:24

Amaguk píše:
lucia píše:V okolí Marianky a BOrinky to tam celé preloziť. Je tam úplne nádherná príroda. Zo začiatku len takých 30 - 50 km.


len tak pre srandu a zo zvedavosti, po dnesnej tak cca 8 kilakovej prechadzke som kukla do mapy, co by asi bolo 30 km po karpatoch - to je tak z Lamaca do Borinky cez Marianku a naspat :no:


auaa, toto som raz isla som myslela ze mi odpadnu nohy... nastastie to bolo v zime
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Uto 21.08.2007 23:58

Úlfheidr píše:
Amaguk píše:
lucia píše:V okolí Marianky a BOrinky to tam celé preloziť. Je tam úplne nádherná príroda. Zo začiatku len takých 30 - 50 km.


len tak pre srandu a zo zvedavosti, po dnesnej tak cca 8 kilakovej prechadzke som kukla do mapy, co by asi bolo 30 km po karpatoch - to je tak z Lamaca do Borinky cez Marianku a naspat :no:


auaa, toto som raz isla som myslela ze mi odpadnu nohy... nastastie to bolo v zime


no my sme minule dali okruh Stupava, Pajstun, Borinka, Marianka a aj to stacilo - a to je tak asi polovicna trasa :hi:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Rika » Ned 26.08.2007 13:42

Cawte.
Včera som bola s Biggy na Baranci (2185 m.n.m.) - tretí najvyšší vrch Západných Tatier.

Vyrazili sme z ústia Žiarskej doliny (900m) po žltej značke, 3.6 km - stúpanie 783 m, klesanie 0 m :smile: , 1h25min... na Holý vrch (1683m) a odtiaľ na Branec opäť po žltej značke, 2.6 km - stúpanie 540 m, klesanie 38 m, 1h38min.

Všetky fotočky a textík z túry nájdete na mojej web. stránke http://biggy.tym.sk

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Naposledy upravil Rika dňa Pon 10.09.2007 16:44, celkovo upravené 1
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 27.08.2007 8:17

pjekne foto, ticho zavidime :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Ďalší

Späť na Záprahové športy