Zloženie granúl

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Riadite sa zlozenim granul?

ano
85
89%
nie
11
11%
 
Celkom hlasov : 96

Zloženie granúl

Poslaťod sandra » Ned 09.09.2007 17:10

ake zlozenie granul - teda co by malo obsahovat - krmivo pre psov v zatazi ( NO )?
viem ze by som to kedze mam psov mala ovladat no opak je pravdou - vobec sa do toho nevyznam - krmim tym co mojim psom smakuje a zhodnotim vysledok = srst, ci z toho priberaju, ako vyzera hovienko a ake mnozstvo dali zo seba von a tiez ako sa spravaju pri zvacsenej zatazi.
to znamena ze ak im dam - ja neviem star pro - tak maju strasnu srst - matnu - vela plznu, hovienko je blede a je vzdy toho strasne vela( cize zrejme z toho spotrebuju iba velmi malo ) a nakoniec nie su taky zivy ako prikladne - teraz krmime belcandom a psiky su krasne, leskle, tmave - dost pribrali a celkovo vyzeraju dobre...
no kedze v poslednej dobe pocuvam take veci ze RC je humac a ze ma strasne zlozenie - i ked nase psy z toho krmiva vyzerali vyborne a vzdy na tom odchovavame stenata - no nekrmime koli nehoraznej cene - tak teraz neviem co je pre psov vazne dobre. momentalne chodim na kynologicku skolu kde by sme sa to mali 100% ucit - no nechcem cakat a chcem sa na to opytat vas. tak ak mi viete niekto poradit ake by malo byt vhodne zlozenie a kolko coho by mali granulky obsahovat... :ha:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

krmivo

Poslaťod Fosilia » Pon 10.09.2007 7:29

Sandra na tvoju otazku nie je jednoducha odpoved. V prvom rade musis poznat svojho psa a potom celu ponuku krmiv v suchej strave vhodnu pre strednu pripadne vysoku zataz.

V prvom rade je dolezite vediet aku kvalitu chces NO podavat. Momentalne mu davas z premioveho krmiva Belcando slabsi standart. Ked sa pozries na zlozenie vidis, ze v krmive nie su pouzite kvalitnejsie suroviny ale naopak zmes hydinovej mucky co je na trhu lacna surovina. Tato mucka ma nepresny nazov lebo slovo kostna vyrobcovia neradi uvadzaju a pomaha im v tom nepresnost v textoch normy v EU.

Nemozes porovnavat RC a Belcando lebo v tomto pripade je RC na tom daleko lepsie v kvalite. Pises ze vysoka cena, no a co myslis nekupujes momentalne krmivo draho. V Nemecku stoji okolo 30EUR/15kg. V tejto kvalite kupis aj ine krmiva a omnoho lacnejsie.

Ak vsak krmivo vyhovuje tvojim psov tak krm s tym nadalej len sa obcas pozri aj na davkovanie napr. pre 100kg psa a porovnaj davkovanie u inych krmiv. Potom mozes vyhodnocovat cenu. Nikto ti nebude radit ake krmivo mas kupovat na to staci vediet ze kuracia mucka nie je hydinova mucka. Ze pre psov v zatazi musis pouzivat vysokostravitne druhy masa, krmivo by malo obsahovat klbovu podporu a L-karnitin ci ine spalovace.
Kto chodi do Fitness ten urcite poradi.
Fosilia
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Poslaťod Bendy » Pon 10.09.2007 13:01

Ja chodim do fitness ale granule mi nechutia :no:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod brend » Sob 08.12.2007 14:30

No sranda moj pes sa vola Sandra :jupi:
brend
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Smižany

test granuli

Poslaťod Rony » Sob 05.01.2008 11:27

V testu se hodnotilo:
nutriční hodnota krmiva (zohledněn byl obsah vápníku, fosforu, hořčíku, sodíku, draslíku, stop. prvků, vitamínu a nenasyc. mastných kyselin),
obsah cizorodých látek,
těžké kovy, arzen,
mykotoxiny,
makrobiologická čistota,
a další...

Rozpětí hodnocení bylo 1-5 (velmi dobré, dobré, uspokojivé, neuspokojivé, nedostatečné)

Krmivo pro dospělé psy:

V konečném hodnocení dopadlo jako velmi dobré krmivo:
Fressnapf a Royal Canin

dobré:
Eukanuba, Brekkies Excel, Pedigree Complet Adult drůbeží, Das Futterhaus Draftm, Hill´s Science Plan, Lídl Gerodog, Bosch

Jako uspokojivé dopadlo:
Purina Beneful, CHAPPI, Happy Dog Supreme, Vet-concept, Alsa-natur, Purina One

neuspokojivé
Frolic Complete, Marengo

Pro psy bez rozdílu věku:

Velmi dobré:
Aldi, Edeka/Domino, REWE/JA!,

Uspokojivé:
Purina Matzinger, Schecker

Nedostatečné:
Aldi, dm-drogerie, Markus Muhle, Plus/ Oscar, Schlecker/As, Yarrah bio

Podle značek krmení předpokládám, že test neprobíhal u nás /v Německu?/. Nicméně některé ( Purina, Hill´s, Pedigree, Frolic, Lídl, Bosch, CHappi atd.) se prodávají i u nás.

Zohledněn byl mimo jiné obsah sušiny, tuku, fosforu, bílkovin, vlákniny, vit. A a E, sodíku, draslíku, vápníku, hořčíku, zinku, mědi, železa, selenu, inulinu, geneticky modifikované soji, přítomnost chlorovaných uhlovodíků atd. atd.
Rony
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Žilina

Poslaťod kikula22 » Sob 05.01.2008 11:35

to som netusila ze pedigree je lepsie ako Purina
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Jack » Sob 05.01.2008 11:39

Purina je široký pojem. Vyrábaju mnoho značiek napr. Darling, ProPlan, Dow Chow,.........
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Poslaťod mia1 » Sob 05.01.2008 12:03

aj Friskies je od Puriny. Robia snad vsetky kategorie krmiv.
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

test

Poslaťod Tatiana » Sob 05.01.2008 12:29

to testovali tie asi najviac komercne krmiva,ked tam je tolko znaciek co som ani netusila ze su na trhu
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Poslaťod kikula22 » Sob 05.01.2008 14:12

jj viem ale aj tak sa mi to zdá lepsie ako pedigree aspon z vlastnej skusenosti :angel:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Jack » Sob 05.01.2008 14:14

A ty si mala Purina Beneful ??? to som na slovensku ani nevidel
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: test granuli

Poslaťod mia1 » Štv 10.01.2008 15:26

Neviem, ale prekvapuje ma aj vysledok testovania Gerodog- Lidl...Ze by bolo dobre???
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: test granuli

Poslaťod Silwuska » Štv 10.01.2008 15:29

Pozor..mia..musis pozriet na co boli testovane...na umele latky...v lidlovych ich moze byt az az...keby spravili na maso?! :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: test granuli

Poslaťod Amaguk » Štv 10.01.2008 15:37

mna najviac pobavilo toto:
"V testu se hodnotilo:
nutriční hodnota krmiva (zohledněn byl obsah vápníku, fosforu, hořčíku, sodíku, draslíku, stop. prvků, vitamínu a nenasyc. mastných kyselin),"

cely zivot som sa domnievala, ze nutricna honota potravy v pripade psa je v prvom rade o obsah zivocisnych :vykricnik: proteinov a tukov - co su hlavne nutricne zlozky pri vyzive masozravcov...a nie obsahu nejakych stopovych latok, mineralov a vitaminov, ktore su tak-ci tak do granul pridavane umelo.

tieto testy treba brat s velkou rezervou :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: test granuli

Poslaťod schnauzee » Štv 10.01.2008 15:50

kedysi davnejsie som tiez videla test granul v nejakej relacii a bezkonkurencne to vyhrali Tesco granule :joint:
co dodat...to mas tak, kazdy hodnoti nieco ine a podla toho su vysledky. Ako na skuske, prides vyborne pripravena a skusajuci ta vyhodi, lebo sa asi zle vyspal. Potom pride nejaka manekynka v minisukni a ako odmenu za sprijemnenie rana dostane A, ani nestihne usta otvorit. No ked ich das do praxe (rovnakej), vacsinou podaju dost rozdielne vysledky a hlavne nesuhlasne s predoslym hodnotenim.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Ďalší

Späť na Granule a konzervy