Moskovský strážny pes / Moskevskaja Storožnaja

Re: MOSKOVSKY STRAZNY PES

Poslaťod rybka » Pon 09.03.2009 14:29

fešák, ja mám strašnú slabosť na veľké a huňaté psiská :no:
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: MOSKOVSKY STRAZNY PES

Poslaťod Esticsillag » Pon 16.03.2009 18:50

Moj znamy tu na vychode ma moskovaka z chovky rusky medved! :lol: Vola sa Kolja a je uplne užasny! Ma 10 mesiacov a na cvicaku sa sprava velmi dobre aj so psami aj so sukami, ani znamka agresivity alebo dominancie! Miluje maznanie s ludmi a pohra sa aj s malymi psami! :jop: Velmi mily pes! :yes:
Esticsillag
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268

Re: MOSKOVSKY STRAZNY PES

Poslaťod rybka » Pon 16.03.2009 19:01

Asi to záleží naozaj od jedinca. Ja poznám tiež veľa psov, ktorí sa líšia od povahy, ktorá je písaná v štandarte. Ale ak mám pravdu povedať riskovať to, že si zaobstarám tohto psíka už k našim dvom radšej nebudem. Aj keď je to naozaj krásne plemeno :jop: .
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: MOSKOVSKY STRAZNY PES

Poslaťod lucik » Pon 16.03.2009 19:15

Esti, dockaj casu.. aj my sme mali kamosku moskovacku tak do jej 14tich mesiacov.. teraz je to netykavka..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: MOSKOVSKY STRAZNY PES

Poslaťod lara » Pon 16.03.2009 19:38

Esti, dockaj casu.. aj my sme mali kamosku moskovacku tak do jej 14tich mesiacov.. teraz je to netykavka..

:jop: presne niečo takéto som chcela napísať.. počkaj par mesiacov, potom sa uvidí :smile:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: MOSKOVSKY STRAZNY PES

Poslaťod Rado » Pon 30.03.2009 23:45

Zdravim Vas vsetkych.Posielam tu nejake foto nasho Moskovaka Borisa.Ma sedem mesiacov.Neuveritelne rychlo rastie ,tak strava musi byt velmi kvalitna,hlavne klby vo vyvoji su citlive.Ma neskutocnu silu,na to,ze ma len par mesiacov.je to nas clen rodiny.Uzasny pes.Povaha je presne ako ju opisuju.Ma fakt niekedy svoj den,a s nevolou prijma prikazy,ale stale pocuvne.Je to stale stena,aj ked uz mozno tak nevyzera.Ved mozte posudit sami,aspon podla foto.Mame ho z chovnej stanice z KE.Bol to posledny vrh,takze sme mali stastie a bol aj posledny.Vystavu sme este neabsolvovali,ale ak tak najskor v lete v KE




http://www.images.dogforum.sk/files/oqu ... l6obdf.jpg

http://www.images.dogforum.sk/files/ur7 ... ulf1o2.jpg
Obrázok
Rado
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: MOSKOVSKY STRAZNY PES

Poslaťod rybka » Pia 03.04.2009 7:25

tak to je naozaj vešák :oo:
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: MOSKOVSKY STRAZNY PES

Poslaťod Lilithien » Sob 15.08.2009 23:19

krasne psy naozaj,ale asi by som ho nevedela rozpoznat s bernardinom je to velmi podobne...ale krasne strasne moc:)
Lilithien
Šteniatko
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

Re: MOSKOVSKY STRAZNY PES

Poslaťod rybka » Štv 17.09.2009 19:39

bože, mňa to furt neprešlo títo krásavci. prišla som sa aspoň znova pokochať fotkami.

* 15.2.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Moskovský strážny pes / Moskevskaja Storožnaja (nFCI)

Poslaťod Elsaddaj666 » Ned 12.02.2012 0:19

Mám iba mladého psíka ( 14 mesiacov ), znáša sa všetkými ostatnými psíkmi všetkých plemien pokiaľ sú to fenky.
Od prvvých dní sme sním chodili medzi ostatných psíkov a zo všetkými čo sa počas prvých mesiacov s ním hrali je kamarát. Vo svojom dvore ale zabije všetko čo tam príde. Na prechádzkach dá každému pokoj, ak si pred ním ľahnú. Ak čokoľvek na kohokoľvek kto sme s ním zavrčí, musíš mať silu aby si udržal 4 nohy a 80 kg, ináč máš problém.
Chceš ho ako druhého ku psíkovi, ktorý patrí medzi dominantné, tak sa priprav na to, že keď moskovák plne dospeje
cca 2 roky, tak mu bude vládnuť, alebo ostaneš opäť iba pri jednom psíkovi. Ak ich dokážeš spolunažívať ( moskovák sa
učí veľmi ľahko a rýchlo ), tak všetko čo bude na dvore bude brániť kým nezahynie, včetne tvojho hafana.
Vychováš si svorku, ale moskovák musí vždy vládnuť, ináč ho pokazíš.
Má sloniu pamäť a je trpezlivý vráti každý úder, ktorý dostal ako šteňa, ihneď ako dorastie pri najbližšom stretnutí
( mám na mysli psov aj protivných ľudí ). Musíš byť na prechádzke stále v strehu a pamätať na tých čo boli ku nemu hnusní keď rástol. Moskovák je miláčik a zároveň zbraň pre mojej rodiny.
Držím Ti palce pri výchove.
Elsaddaj666
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Moskovský strážny pes / Moskevskaja Storožnaja (nFCI)

Poslaťod Vikiki22 » Uto 14.02.2012 19:09

Nerozumiem tejto definícii :nwm: :
Elsaddaj666 píše:Vychováš si svorku, ale moskovák musí vždy vládnuť, ináč ho pokazíš. .

Nemáš fotku svojho psa?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Moskovský strážny pes / Moskevskaja Storožnaja (nFCI)

Poslaťod juba » Štv 16.02.2012 22:05

to znamená, že nemůžeš mít smečku moskeváků, protože šéf smečky bude OK, ale ty ostatní pokazíš :lol: :lol: :lol:
juba
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Moskovský strážny pes / Moskevskaja Storožnaja (nFCI)

Poslaťod hruska » Pia 17.02.2012 11:17

My tu mame jedno stendo moskovaka, moze mat okolo pol roka, majitelia ho nenachavaju kontaktovat sa so ziadnymi psami ani ludmi. Dnes sa chcel zoznamit s mojou, majitel ho rval za sebou, pes sa otacal, tak ho chytil pod krkom nie moc jemne. Desim sa co bude, az ten pes dospeje :ua: Uz teraz ho chlapik ledva drzal.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Moskovský strážny pes / Moskevskaja Storožnaja (nFCI)

Poslaťod marian476 » Sob 14.04.2012 6:07

Dva nam strazia vo dvore firmy, kde pracujem, nevojde tam nikto :-)
marian476
Okoloidúci
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Diakovce

Re: Moskovský strážny pes / Moskevskaja Storožnaja (nFCI)

Poslaťod kathrinca » Ned 20.05.2012 21:29

Je možne aby sa polročný moskovák skamarátil s 2 ročnou fenkou kríženec špringeršpaniela aby boli v pohode na dvore, žiadne bitky. Má PP je z CHS Ruský medveď takže rodokmeň je tam dobrý. Je to relatívne štena takže s učením by nemal byť problém. Sučka kríženec špingeršpaniela je dosť teritoriálna, chráni si svoj majetok a dvor. Moskovák je pes. Mám nejakú šancu aby sa skamarátili keď sa tu píše že moskováci sú stále nad všetkými zvieratami alfa. Poraďte :aaa: :aaa:
kathrinca
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete