Výtok/ krv z penisu/ predkožky, zápal penisu/predkožky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: hnis po moceni

Poslaťod Bonnye » Ned 08.03.2009 22:13

mne bolo od veta povedané, že je to normalne, kym mu "to bude riadne fungovať" a je pravda, že čím ďalej tým menej sa to vyskytuje .)
Bonnye
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20

Re: hnis po moceni

Poslaťod Offca » Ned 08.03.2009 22:21

Je to bežné. Veľa ľudí sa to pokúša vytierať repíkmi (a pod.), čo sa aj darí odstrániť, no veľký význam to nemá, pretože onedlho je to späť. Všeobecný názor je, že je to spôsobené zdržiavaním baktérií pod pokožkou (alebo predkožkou?), no osobne myslím, že to môže mať plno ďalších (a hlbších) ložísk, no stále nijak závažných.
Možno budem nechutná, ale stačí súdiť dľa človeka. (pokial to nie je nazelenalé ... :heh: )
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: hnis po moceni

Poslaťod calwen » Ned 08.03.2009 22:25

Ja by som len podotkla ze nie je odveci skocit na vyter k vetovi...viaceri mi vraveli, ze casto moze byt pricinou aj zlaty helikobakter ci ktora to pliaga
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: hnis po moceni

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 09.03.2009 8:38

ANo, poznáme psíka, čo má zlatého stafilokoka a prepuklo to práve chemoprénom. Ale je pravda, že on toho vylučoval tolko, že zostávali mláčky, nieže pár kvapiek, ktoré si oblýže a už je potom pokoj.
Asi by som sa riadila množstvom a častosťou výskytu. Ak to z neho vyslovene odkvapkáva, tak to už podľa mňa nieje dobré a treba to riešiť.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Krv v moči, krv z penisu

Poslaťod Krystal » Ned 12.04.2009 8:00

ahojte dnes rano som si vsimla u mojej fenky-ma 4 mesiace, ze mala malu krvnu zrazeninu v moci.. nebolo to velke , ale tak bola to krv, bolo to dnes prvy krat, neviem co to moze byt.. inak papa v pohode a vonku sa sali , beha , je taka ako obvikle...neviete co to moze byt ? nestretli ste sa stym niekto ?.. moze to byt prechladenie alebo co ?.. skocim aj k vetovi
Obrázok
Krystal
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 215
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: krv v moči

Poslaťod calwen » Ned 12.04.2009 8:45

Nechcem ta strasit, no krv v moci je jednym z priznakov babeziozy prenasanej jednym druhom kliesta.
Ma este nejak priznaky?
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: krv v moči

Poslaťod Krystal » Ned 12.04.2009 9:02

hej aj toto som si citala ale si myslim ze asi tazko...nemala to ani odkial dostat si myslim a vzivote nemala ani kliesta ani ziadne parazity.. ine priznaky nema, je normalna ako vzdy akurat mala tu zrazeninu v moci a este trochu castejsie cika, a mensie mlacky.... tak ja neviem :/
Obrázok
Krystal
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 215
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: krv v moči

Poslaťod calwen » Ned 12.04.2009 9:05

Ak ma aj hnacku a castejsie cika, tak to bude nejake prechladnutie podla mna. Sup k vetovi, dostane nejake lieky a bude dobre :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: krv v moči

Poslaťod Krystal » Ned 12.04.2009 9:17

no dnes rano mala take riedsie :kak: , a teraz nedavno mala trochu aj hnacku..ale iba raz kakala.. a castejsie cika.. tak ja skocim k vetovi teda, a ked mala tu hnacku tak mam jej dat iba suche granulky?alebo papat normalne ? alebo ako?..
Obrázok
Krystal
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 215
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: krv v moči

Poslaťod Tobin » Ned 12.04.2009 9:23

IMHO typicke priznaky prechladnutia. Vet!!!
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: krv v moči

Poslaťod calwen » Ned 12.04.2009 9:25

Ked mala hnacku tak prevarenu ryzu a postupne pridavat jemnu kuracinku a ked sa :kak: spravi tak postupny prechod spet na normalnu stravu v tvojom pripade asi granule :yes: Ak mala len redsie hovienko, to by som jamoc neriesila, supla by som suche granule a podla toho ake by bolo :kak: z nich by som riesila.
Ale mala ma asi prechladnuty mechur, takze vetoch je aj tak nutny tak sa popytaj :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: krv v moči

Poslaťod Krystal » Ned 12.04.2009 10:12

vdaka za rady :yes: zajtra skocim na veterinu nech nam nieco da, lebo dnes je vsetko pozatvarane :/ skusim jej spravit tu ryzu , vdaka :smile:
Obrázok
Krystal
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 215
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: hnis po moceni

Poslaťod bobamima » Uto 21.04.2009 8:37

Ahojte, aj u mojich psikov si vsimam nejaky cas vytok resp. vypada to ako biely hnis na pipiku :hi: Mensi sa najskor liecil, lebo mal aj na semenniku - na kozi nejaky zapal a potom sme si vsimli aj ten biely vytok a par dni na to som si to vsimla aj na starsom psikovi :ua:
Okrem toho vypadaju uplne zdravo si myslim a zverolekar hovori, ze vraj je to normalne obzvlast teraz v obdobi ruje...
Aky mate na to nazor, prosim?
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: hnis po moceni

Poslaťod ladon » Uto 21.04.2009 9:44

moj to ma taktiez a veterinar to vobec neriesil, povedal ze je to normalne, ale nejak vazne by som tento jeho "odhad" nebral a ideme za inym veterinarom. Moj tiez dospieva, radsej chcem pocut 2x ze to nic nieje.
Psa nikdy nebudeme vlastnit tak, ako vlastni on nas .
www.facebook.com skupina PES - SVK
ladon
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Kosice

Re: hnis po moceni

Poslaťod ess » Uto 21.04.2009 21:31

bobamima píše:Ahojte, aj u mojich psikov si vsimam nejaky cas vytok resp. vypada to ako biely hnis na pipiku :hi: Mensi sa najskor liecil, lebo mal aj na semenniku - na kozi nejaky zapal a potom sme si vsimli aj ten biely vytok a par dni na to som si to vsimla aj na starsom psikovi :ua:
Okrem toho vypadaju uplne zdravo si myslim a zverolekar hovori, ze vraj je to normalne obzvlast teraz v obdobi ruje...
Aky mate na to nazor, prosim?


nj hormoniky zacinaju ucinkovat, jar je tu a s tym spojena aj zvysena sexualna aktivita.... :no: pokial toho sekretu nie je nejako extremne vela a pokial nie je zelenej farby, je to skor esteticka vada a vadi to majitelom :no:
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby