Skok cez prekážku

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Skok cez prekážku

Poslaťod Ivanka.P » Uto 17.02.2009 14:10

Keď už sa o ňom bavíme http://www.images.dogforum.sk/files/dyb ... 0f2fjf.jpg
študovala som tú fotku viac krát ale niese mi z toho jasné, či to fakt preskočí bez dotyku? :oo: Skôr mi to príde, že má rovnaký štíl skákania :jop:

Lebo moja preskočí bez dotyku len niečo, čo mi je po pupuk. Ak je to mne tak po ramena tak najprv sa k tomu postaví na zadné /asi si to premeria :lol: / potom cúvne, rozbehne sa a prednými sa vytiahne a postaví sa na prekážku zadnými a odrazí sa riadne ďaleko.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod johny5 » Uto 17.02.2009 15:14

Ano skoci to bez dotyku.Vazne neklamem.Napisal som ze je stihly a vysportovany a to je velka vyhoda ci uz v poslusnosti alebo obranach.Je proste omnoho rychlejsi a ohybnejsi ako bol ked prisiel.Vdaka majitelovi co si da poradit.Inak ta prekazka ma 1,2m.Na fotke bez poslednej dosky 1,1m.Vacsinou sa psi dotykaju len preto ze nemaju stereotypne vybudovany odhad a hlavne psi ktore robia SVV a hned po doskoku sa privolavaju naspat.Ucte to vzdy na aport alebo pamlsky tak ze im ich budete hadzat dalej za prekazku.
Ps:Ak mi neverite na jar ked nebude sneh Vam odfotim ako skace aj vyssie prekazky.Teraz mame 25cm snehu na ihrisku takze je zbytocne ho nutit.
LuckyA dakujem prekazky si vyrabam sam.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Nyssa » Uto 17.02.2009 15:29

johny, neplatí to s tými aportíkmi na všetkých. my sme už skúšali všetko, len aby sa nedotýkala a furt ma tá mrcha nejako preští. keď je tam aportík, ide bez dotyku. keď nie je, serie na mňa... ďalší dobík - skúšali na neho ešte aj tú prekážku, čo sa ti pretočí, keď na ňu pes skočí - aj na tej prekážke mal dotyk :lol:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Ivanka.P » Uto 17.02.2009 15:44

Johny5 aj verím. Len som si to chcela overiť. No my na skúžky nechodíme ani nebudeme chodiť ale pohybu máme dosť.
No jedno obdobie mi po faloške riadne priprala, ale vyšportovali sme to takto :yes:
Obrázok
a ešte to nejaké postavové fotky.
http://sk.fotoalbum.eu/Swittie/a158458/00000004
http://sk.fotoalbum.eu/Swittie/a143274/00000014

No a to skákanie bezdotyku som videla aj u svojej ale to bola za plotom mačka. A čo je zaujímavé, naspäť za mnou preskočila s dotykom :hmm:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Nyssa » Uto 17.02.2009 15:46

nj Ivanka, tam mala motiváciu, naspäť si bola už len ty :heh:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod johny5 » Str 18.02.2009 6:59

nyssa nieje problem naucit psa skakat cisto ale musis pri tom vela uvazovat a ako pri ostatnych cvikoch ani tu neplati jedna rada na vsetkych.Pouzivame taku pomocku pri ktorej sa pes nesmie dotykat.Vypada to ako zinka na pradlo teda u nas sa tomu tak hovori neviem ako inde.Nemam to na fotke ale najdes to na fotke u J.Totha ako cez nu skace jeho malinak len s tym rozdielom ze mi mame este nadstavec nad prekazku aby sa nedotykal ako jeho.A este je kopa inych pomocok....
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Nyssa » Str 18.02.2009 7:09

nj, už sme skúšali veľa, nehovorím, že všetko, napr. skúšali sme aj tie nadstavce s veľkými kefami a tá blbaňa si asi myslela, že sa češe :heh:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod johny5 » Str 18.02.2009 7:11

IvankaP ta tvoja sucka je peknaaaa.trosku by mohla mat sirsi hrudnik na moj vkus ale je super ze to nechovas ako prasiatko....Ale myslim ze ak vydrzis drzat ju v takejto kondicke aj sa viacej dozije
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod luckyA » Str 18.02.2009 15:45

s akymi kefami?
ja som bernaka postavila pred prekazku a bolo , raz do nej vrazil a zlomil ju, oopravila som a druhykrat us bez dotyku :smile: iba ze on neaportuje , tak som mu cezen hadzala ason syr :jop:
luckyA
BANNED
 
Príspevky: 203

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod johny5 » Str 18.02.2009 16:11

tak ste tam mali dat hrebene a fen :jazyk: kefy stoja u tvrdohlavcov za prd.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Nyssa » Str 18.02.2009 17:39

ona neni barbie hej :hmm: :heh: mne to u nej už pripadá, že ju baví si zo mňa robiť prdel. kedysi u nás vyzerala prekážka tam späť štýlom - tam - späť a hooop na mňa (nie z mojej iniciatívy) :lol: ju proste najviac baví skákať po mne :ach:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod luckyA » Str 18.02.2009 18:27

tak vysvetli mi us niekto o ake kefi sa tu jedna? to mam na prekazku dat kefu z autoumyvarky alkebo co ? :ha:
luckyA
BANNED
 
Príspevky: 203

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Nyssa » Str 18.02.2009 18:30

normálne tie veľké tvrdé kefy čo sú na metlách. ale prosím nepoužívaj to, keďže nevieš ani čo to je, tak to bez dozoru nepoužívaj
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod luckyA » Str 18.02.2009 20:15

ved ja sa iba pitam, ja sa to nechystam pouzivat, len chcem vediet, co to je, a to sa pripenuje na prekazku? alebo co? nikdy som o tom nepocula, ako to funguje a naco to je ?
dddikkk
luckyA
BANNED
 
Príspevky: 203

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Nyssa » Str 18.02.2009 20:19

áno, pripevňuje sa to na vrch prekážky, tými kefami nahor, normálneho psa pri preskoku to akoby zaškriabe a tým pádom sa snaží skákať vyššie - takto sa dajú odbúrať dotyky pri preskoku. ale nefunguje to u všetkých - u nás konkrétne by som tam mohla natiahnuť aj ostnatý drôt, aj tak by jej to bolo jedno :ua:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Ďalší

Späť na Iné Športy