[K] Ján Danko, Slávka Flešárová: Anatómia psa

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[K] Ján Danko, Slávka Flešárová: Anatómia psa

Poslaťod Maruška » Uto 13.01.2009 18:16

Videli ste už niekto túto knižku? Prelistovala som ju a vyzerá fakt dobre. Kto ste ju mali v rukách napíšte svoj názor, mne sa páči celkom ( aj ked tie krmivá mohli vynechať, ale ved sponzor ...) V kníhkupectve bola nejakých 26,5 euro ( 799Sk) ale na nete som ju objavila už aj za 19,10 e. Uvitám najmä názor veterinárov resp. študentov veteriny, čo si myslia či sa ju oplatí kúpiť :no:
Aj veľký pes s ešte väčším srdiečkom je niekedy ukrytý v malom obale :-) M.
Maruška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171
Bydlisko: Šurany

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Vikiki22 » Uto 13.01.2009 20:27

Hm, možno si ju raz zaobstarám. :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Whip it » Uto 13.01.2009 20:35

ja som zvedava, aka podrobna je ta knizka, cena je velmi dobra a je pravda, ze ucelenu anatomiu psa nevydal este nik..
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Rauke » Uto 13.01.2009 20:49

este som to nemala v rukach... neviem..
ale ked citam tie mena autorov, tak mi akosi zviera zaludok... :ha: neraz ma zo skusky vysmarili... :heh:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Whip it » Uto 13.01.2009 22:00

teraz pozeram, ze to ma 152 stran, to bude nejaky rychlokurz :heh:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod windy » Uto 13.01.2009 22:18

Ja tu knihu mam a podla mna nic moc. Ak nie ste studentom veteriny, alebo nie ste fanatik, co potrebuje vediet, kde sa aka kost nachadza a ako sa jej nadava po latinsky, tak si ju mozete kludne odpustit. A navyse je v nej fajnova reklama na Royal Canin - na kazdej x tej strane je vlozena dvojstranka s krmivami RC. Cize s tych 152 stran je stvrtina reklama.
Navyse sa mi moc nepacia obrazky - mohli to urobit aspon trochu lepsie. Take malovane mi pridu trochu scestne.
Kazdopadne kniha u mna moc nezabodovala. A za tu sumu si viem kupit aj lepsie. Keby som ju nedostala, tak si ju urcite nekupim.
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Nyssa » Uto 13.01.2009 22:19

ono tá kniha bola robená pre študentov kynológie, čiže "laikovi" je tak na dve veci
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Offca » Uto 13.01.2009 22:39

Windy, ono tu knižku zrejme prodiukuje Royal Canin. Takže pre to nadšenie, že na trhu je nová knižka, ktorá je relatívne dobrá, praktická, poučná, prehľadná, iná ako ostatné a navyše slovenská, je reklama úúplne zanedbateľná :jop: Som rada, že niekto na takomto niečom zapracoval.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Rauke » Str 14.01.2009 8:04

RoyalCanin píše:ja som zvedava, aka podrobna je ta knizka, cena je velmi dobra a je pravda, ze ucelenu anatomiu psa nevydal este nik..

no tusim ze anatomia masozravcov existuje. aspon skripta urcite...

a presne ako pise Nyssa je to urcene pre studentov kynologie..
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod windy » Str 14.01.2009 9:32

No, pokial sa kniha dostala do knihkupectiev a vydalo ju komercne vydavatelstvo (Ikar), tak asi nebude urcena len studentom kynologie. Pretoze ti maju svoje ucebnice anatomie. A pokial to porovnam s inymi knihami, kde sa anatomia psov rozobera, tak je dost odveci. Dokonca nasa ucebnica anatomie z roku 20 pred Kristom, z ktorej sme sa ucili na strednej bola podla mna lepsie spracovana. Ale je to len moj subjektivny nazor. Nikomu ho nevnucujem, len hovorim, ze za take peniaze by som zohnala lepsiu. :nwm: Samozrejme, ak niekto hlada kompletnu anatomiu s latinskymi nazvami a ma na to peniaze, nech sa paci, tato bude super. Ale poviem vam narovinu, mne len zabera miesto uz v tak plnej kniznici.
A ta reklama na Royal je uplna bomba. Ja viem, ze je to hlavny sponzor, ale zase si myslim, ze to trochu prestrelili. :pac:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod calwen » Str 14.01.2009 9:55

Ja som si ju tiez listovala...a ta reklama ma hodne sklamala...fakt zabera 1/4 knihy, ktora je laikovi naprd...toz nechapem preco to vydal ikar
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod mika » Str 14.01.2009 10:57

Mala som ju v ruke a nijak ma neoslovila.
Ako student veteriny by som si ju nekupila-zvlast ak je to anantomia jedneho druhu a ja potrebujem vsetky druhy zvierat. Ked uz by som chcela investovat do podrobne rozpracovanej anantomie jedneho druhu, tak si kupim Popeska.
A najviac ma odradza reklama-tieto firmy vydavaju podobne knizky, ale vacsinou su urcene pre veterinarov, ktroi odoberaju granule za urcitych podmienok, alebo ich venuju skole-kniznici apod. Zda sa mi divne nieco take predavat. :nwm: Ale zasa na druhu stranu, su knizky od Hill's, ktore by som si kupila, ale neda sa :ua:
Ale pre laika tato anatomia nema vyznam, co sa tyka vnutornych organov-ktore su pre majitelov psa asi najpodstatnejsie, tak to najde aj v chovatelskych knizkach a na nete.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Aris » Sob 17.01.2009 18:58

Offtopic: A potom, že väčšina veterinárov odporúča RC :ach:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Basha » Sob 17.01.2009 20:19

asi to bude aj tym, ze taka skuska z vyzivy na veterine je zamerana skor na dojnice, bykov, hospodarske zvierata a pes je brany naozaj tak okrajovo(comu sa osobne dost cudujem, teda aspon v Brne je to tak, ale neviem ako je to v KE)....nechcem sa teraz zastavat veterinarov (vsak keby chcem byt na psov, tak musim aj vediet co mozu dobre zrat), ale pochybujem, ze sa vsetci budu potom o vyzivu zaoberat hlbsie .....
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Offca » Sob 17.01.2009 20:24

Offtopic: Bashi, v KE je to detto
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Ďalší

Späť na Filmy a Literatúra