Hypoglykemický šok

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Hypoglykemický šok

Poslaťod Sana » Pia 02.01.2009 18:18

ahojte potrebujem prekonzultovat vas nazor. Moja sucka sa dnes po 3/4 roku dostla z pod mojej kontroly, vytrhla sa aj so stopovackou a nahanala srnu. (3/4 roka nemala tuto "radost") vratila sa naspat a po par sekundach ju zacalo skrucat, nohy, predne laby, stiahla chvost, myslela som ze ide vracat. Stale mala zavrete usta a jeden velky krc a triasla sa. Na co vsetko somn vtedy myslela nebudem pisat, po asi minute bola schpopna stat na nohach a uz sme masirovali. mala som vela teorii, epilepticky, fyzicke vysilenie (na dlhu trat nebezala dlho), prilisna radost yboznuje lovit srny a zajace a podarilo sa jej to, vysmyknut sa-ona je taka senzitivna. Lekar v Tn vylucil problem, kontroloval oci, srdce, tep teplotu. vraj to mohla mat fyzicke zrutenie sa, nejaky nedostatok kyslika napr. Co myslite vy? Mlaka v Bojniciach ma dovolenku, asi zavolam berankovi.
vedomie nestratila, len sa skrutila -krc, nebola schopna stat na nohach, chvost medzi nohami, pusinku resp zatate...a ja som ju ukludnovala a za par sekund prec, po par minutach bola absolutne akoby sa nic nestalo.
mate skusensot s takymto zrutenm, vysilenim, co ja viem co to bolo?
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Basha » Pia 02.01.2009 19:28

Neviem ci som dobre pochopila z tvojho prispevku, ze chodieva na voditku a neviem ci aj ked ju mas na voditku, ako vela sa vonku pohybuje, ako je na tom s kondickou. Ja som sice s mojimi psami nic podobne nezazila, ale osobne si myslim, ze ked sa pes po 3/4 roku prebehne a este sa to spoji aj s tym ,,vzrusenim" kludne moze byt taketo daco. Skus chodit si po 3/4 roka naplno zabehnut - zasprintovat 2 km a to by som ta obdivovala ak by si bola potom uuuplne bez zdravotnej ujmy a svalovky :no: Ono ked organizmus neni trenovany tak sa sakra rychlo dokaze unavit. Tipujem, ze ked nahanala srny, tak sprintovala a ked sprintujes tak bezis na ,,kyslikovy dlh" v svaloch sa hromadi kys. mliecna. Ani zasobovanie svalov kyslikom neni tak rozvinute ako u trenovaneho organizmu. Takze kludne krasna hypoxia - znizeny obsah kysliku v tkanivach. Okrem toho sa pri tom vzniku kys. mliecnej mina glukoza - na jej nedostatok je najcitlivejsia centralna nervova sustava a erytrocyty. A ked nema mozog dost kysliku, tak nemoze logicky pracovat a BUM nejake to zrutenie, moze byt na svete :yes: alebo krc v svaloch ktore uz maju viac kys. mliecnej ako kysliku....Treba davat bacha, myslim si, ze ked je tvoja fenka este po tom v poriadku, tak to je ten lepsi pripad. Moze to aj horsie skoncit, moze sa pri takom uteku niecoho zlaknut a bezat este dalej (pud sebazachovy je rozny) a moze to skoncit aj horsie mozno. Urcite ale po takomto vykone by som psovi dopriala min 3-4 dni kludu a menej pohybu. :ahoj:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Sana » Pia 02.01.2009 19:54

ahoj dakujem za odpoved, ona byva na pozemku o 2000 m2 tak tam beha, nie je v byte, ale vzhladom na polovnikov, luxaciu patiel, ciastocne ochrnuty hrtan a nie 100 perc privolacku ju nepustam skoro rok na volno. len 10 m voditko. ja strasne dufam, ze je to to co hovoris. Bojim sa, ze to bude epilespia. Pri tom krci nedychcala ako ze ma dlh, mala v krci aj pusinku.
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Basha » Pia 02.01.2009 20:05

Hmm, tak to drzim palce aby to nebola epilepsia.....kamoskina fenka akurat vcera dostala prvy zachvat....este nema ani 2 roky....Ono zas aj taky pomaly poklus podla mna moc pri tej luxcii moc nevadi :lol: skor su horsie keby skakala a robila kadejake akrobaticke kusky....Tazko takto posudit, ja len, ze ked som kedysi behavala, tak uplne v poho, alebo aj chodza do kopca. Som raz asi 3 tyzdne nesla do kopca - ked mal pes problem s laktom, tak som potom troska nevladala a pritom to neni ziadny vystup :lol: Ale ked sa niekedy zase stane nehoda, tak je potom ak moze chodit dobre mozno vyklusat - ako pri konoch po praci, ma to vraj vacsi efekt ako chodenie, aj ked treba potom aj chodit, ale mala by byt mensia svalovica :lol:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Sana » Pia 02.01.2009 20:08

ach jaj babulka moja, no ja som rozmyslala, ja sa tak viem vy-plavat, proste plavam a silno a vyjdem von ci z bazena, alebo mora a nemozem sa pohnut, ale nie je takyto krc so zomknutou pusinkou. A ako to prebiehalo u tej psice tvojej kamaratky?
Kam ide na vysetrenie?
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Basha » Pia 02.01.2009 20:15

Este som s nou nevravela o tom, len pisala, tak uvidime co je s nou...A vetos, teraz ani neviem presne ku ktoremu chodi, tusim niekde v centre BA, ale na meno si za boha nespomeniem....Ja len si myslim, ako som v tom predoslom prispevku pisala, ze ked sa mozog riadne neokyslici, tak mozu byt vselijake priznaky. Ono by to bola velka nahoda, keby po tomto vykone mala prvy epilepticky krc akurat v tej chvili podla mna. Ak by slo o epilepsiu, treba dat vysetrit krv, popr mozgovomiechovy mok, a ked to je epilepsia sposobena niecim inym - napr. nador na mozgu (len priklad, neboj tvoja fenka to hadam nema :lol: )tak aj RTG lebky, alebo mozno aj MR-ko....ale tak treba sledovat, ci sa teda nejaky krc nevyskytne aj inokedy, a ono to moze mat kopec pricin :smile:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Sana » Pia 02.01.2009 20:28

krc este nemala, ale trasie sa od vzrusenie v aute niekedy, ona je proste taka emocionalna.
A myslis, ze tento kyslikovy proces by mohol byt i u psakt ma pohyb? Zije v sade, kazdy den 2-3 hodiny prechadzka, hra s loptou, len ten sprint jej nepovolujem ale v zahrade urcite mensi robi, lebo ked pridu macky, kuna a pod..
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Basha » Pia 02.01.2009 20:38

Hey to je tiez na zamyslenie, ze zas pohyb aky taky ma...a kolko ma rokov? Len ono je podla mna rozdiel ci prebehne na tej zahrade 2-3x za den napr. 50-100m s prestavkami ako sprint na 2 km...Vseved zasa niesom, ani som podobnu skusenost nemala...
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Sana » Pia 02.01.2009 20:43

neni si vseved? skoda :king: no ona beha cly den ked nespi, tipujem, nie som tam, ale ak sme tam tak si dava casto kolecka take 200 m okolo plota. ma 2 roky
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Efa » Pon 05.01.2009 13:54

Sana ja si myslim ze to kludne mohlo byt sposobene tym ze ma tie problemy s podnebym, pri tom rychlom behu sa zrejme viac sustredila na to co nahana ako na to aby dychala normalne a navyse dychanie v kludovom stave je omnoho lahsie ako ked sa upachti, skor ak by som bola na tvojom mieste, tak by som sa snazila jej tu hubinu nejak otvorit, aby jej nezaskocil jazyk a aby mala lepsi prisun vzduchu .... drzim palce aby to nebolo nic zavazne :jop:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Sana » Pon 05.01.2009 17:10

ahojte baby. no kiez by, stredu sme mali ist do jaggy ale su divne cesty, nechcem riaskovat. Dr Mlaka z Bojnic mi po telefonickej konzultacii povedal, ze to mohol byt hypoglykemicky sok, zima, strava...neviem. Dr neurolog z jaggy telefonicky povedal, ze to bude na 99 perc epilepsia. Zatial sledujem, ze je ako predtym. no a ak by nieco tu pusku otvorim.Akurat sme s drahym riesili, ze ako sa zlakla mohla zatat zuby. No neviem kedy sa dozviem pravdu lebo dr Tomek hovoril, ze nemusime na nic prist....Ach jaj. No ale klin klinom, druhy den som sla na to iste miesto, srdce mi buchalo spomienkami a jej buchalo vzrusenim zo zajacov a srn.. :pac: ale uz som ju nepustila, stopovacka bola na 50 sm aby juneroztrhla ako minule ked videla kona...(na to som uz aj zabudla)
To podnebie ma vyoperovane, ale ties ma napadlo, ze ked ma ciastocne ochrnuty hrtan, tak vzduch ide menej a tym padom kyslikovy dlh. Neviete niekto ako vyzera hypoglikem. sok u psa?
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Basha » Pon 05.01.2009 19:46

Nooo, to mas zaujimavy pripad(chutovka)....este ked aj to podnebie ma prec...no kamoska bola u Šimuna v BA, zatial robili len biochemku krvi, kde sa ani nic nezistilo, takze u nej to vyzera na tu ,,klasicku epilepsiu". Takze tie priznaky u nej ostavaju v tomto pripade, len v tych zachvatoch....inak ten hypoglikemicky sok, tak tam by mali byt najprv nervozita, potom krce, chvenie svalstva, +daco v zmysle znizeneho tlaku (znizeny srdecny vydaj)....Napis jak ste dopadli, ked sa dakam dostanete na vysetrenie..som zvedava :ha: a drzime palce, aby to nebola ta epilepsia....
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Sana » Pon 05.01.2009 20:59

popravde ja som taka zmagorena ze uz ani neviem akemu lekarovi mam ist, obaja boli v telefone dost skepticki, neviem ako by dr neradi riesili epilepsiu, alebo co, taki nerozhodni, akoby ze je to ok...no a ta tvoja kamoska, ked jej nic nezistili to znamena ze ma klasicku epilepsiu
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Basha » Pon 05.01.2009 21:08

no ono, ne ze to neradi riesia, ale epilepsia, ktora nie je sekundarna (napr. sposobena nejakym urazom,alebo nadorom na mozgu napr.) sa vlastne ako taka liecit ani neda....este som sa nedozvedela o tom...tam ide len o to, co najviac obmedzit tie zachvaty - ich intenzitu. S tym sa musi zit a niektori majitelia sa rozhodnu dat, kvoli tomu psa utratit.
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Sana » Pon 05.01.2009 22:04

no pripad utratenia nie je mommentalne pre mna na mieste riesit, ale ide o to, ze som tak zblbnuta z tych lekarov, ze ani neviem an ake vysetrenie ist. Tu su odpovede 3 lekarov.
1. lekar, fyzicka navsteva 30 min po "akcii", bezny odbornik : nie epilepsia, fenka ok, nedostatok kyslika
2. podla mna odbornik minimalne na srdce: glykemicky sok asi, cakat na dalsiu situaciu
3. odbornik z kliniky kde ma zatial na 100 perc milo prekvapili profesionalitou: zrejme epiletpicky, mozno na nic neprideme.
Ako vzdy si musim poradit sama, ale zblbnuta som z toho paradne

este ma napadlo zavolam Dr Berankovi co jej operoval podnebie a diagnostikoval ciastocne ochrnutie hrtana.
taktak :zz: ale dva dni je ok (aspon ked sme s nou) tesi sa snieziku tak budeme mysliet pozitivne :smile:
dik za ucast baby :jop: :jop:
ak by nieco piste piste
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Ďalší

Späť na Choroby