Pasenie

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Pasenie

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 27.07.2008 9:40

Tak ono aj sliepočky a ovečky, to je podla mňa dosť rozdiel, takže nestrácaj nádej :jop:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pasenie

Poslaťod Betka » Ned 27.07.2008 14:29

Ano začnem hľadať :smile: , a skúsime, či vlastne bude mať aspoň záujem... Inak pár domov od nás býva sestrin kamarát, asi tak 10 ročný, doma má statok :lol: . Šecko tam má sliepky, kozy, ovečky apod... Tak to skúsim nejak dohodnúť :jop:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Pasenie

Poslaťod Laura » Ned 27.07.2008 20:48

Ja som sa rozhodla obstarať tým mojim štenuchom na pasenie kachny ( Indické bežce) pretože "naše" ovečky sú až príliš dominantné a nechcem aby šteniatka získali zlú skúsenosť.

Čo sa týka toho pasenia, akurát dnes som sa nad tým zamýšlala, že aj pes ktorý nemá bohvie aké vlohy môže začat pást pokiaľ má na to vhodné objekty a vedie ho skusený človek a naopak :no: Takže vyzerá to tak že začnem s "kachnamy" a možno v budúcnosti si zaobstarám aj pár ovečiek :lol:
"Border collie, pravému a neúnavnému pastierovi by v srdci vždy malo ostať miesto na stádo oviec kľudne sa pasúcich na rozľahlých lúkach a pasienkoch."
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Re: Pasenie

Poslaťod Betka » Ned 27.07.2008 22:08

Kachny, kašišky žéééé :joint: :joint: :joint: .. No to by bolo na začiatok lepšie nie? Cheche si viem predstaviť ako Orka pasie kačky :lol:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Pasenie

Poslaťod Sezen » Pon 28.07.2008 6:51

U šteňaťa je naozaj lepšie začať s kačkami, pretože ak na neho zaútočí väčšie zviera tak sa môže neskôr báť. Ja som u môjho malého urobila prvýkrát chybu, lebo som ho vzala hneď ku kravám a tie neboli priateľské, tak sa ich začal báť. A až potom sme zohnali kozy, čo tiež nie sú práve tie najlepšie zvieratá pre šteňa na pasenie, ale aspoň boli zvyknuté na psy. No a túto sobotu som bola až v šoku, lebo sme boli na rodeu v Brezne a okrem toho že sme tam stretli niekoľko borderiek (aj bračeka a jeho tetu) tak malý sa tam snažil pásť tie teľatá, taká som bola na neho hrdá, predsa len z neho niečo bude.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Pasenie

Poslaťod Betka » Pon 28.07.2008 11:43

šikovný držíme palce :jop:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Pasenie

Poslaťod Sezen » Uto 29.07.2008 19:52

Ďakujeme veľmi pekne. Len ma mrzí že nemám ako jeho pastierske vlohy rozvíjať. Poca mi síce požičala svoje ovečky, za čo jej veľmi pekne ďakujem, ale momentálne je naša cvičiteľka preč, tak sme na teraz docvičili.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Pasenie

Poslaťod Iwka » Štv 02.10.2008 17:45

vcera som videla terierovitych pastierskych hafanov vo velkosti 1bigl a zbytok maltezak :D ake zahanalo to super :jop:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Pasenie

Poslaťod gaab » Štv 02.10.2008 18:50

A ako je to zo strážnymi pastierskymi psami? Pretože ten môj bol pôvodne určený na stráženie. Tam je úplne iný princíp výcviku,je šanca,že by mohol prejsť aj na pasenie?
gaab
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 251
Bydlisko: Bratislava

Re: Pasenie

Poslaťod mairi » Pia 03.10.2008 10:07

Neviete o niekom, kto pasie, ma ovecky a vie ako na to niekde co najblizsie Bratislave? zapadne Slovensko, zapad stredneho... Chcela by som aby sa ta moja trulka trochu zoznamovala s ovcami, raz pri oveckach bola len kratucko a bola z nich hotova, len sa trochu bala, tak by ma zaujimalo, ci by tam boli vlohy keby si na nich trochu zvykla... :smile:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Pasenie

Poslaťod Poca » Sob 04.10.2008 12:39

My sme s Briou skusali pasenie, celkoom jej to slo kym som nestratila nervy a neposlala ju po ovcu samu. Chvilu sa nahanali, potom sa pobili (obidve prezili s mensimi zraneniami). Samozrejme moja vina, keby som vedela postup ako sa to uci (trochu viem, ale ako pri kazdom cviceni zacinam od konca a potom sa vratim k zaciatku). Takze pockam do jari a potom sa mozno zacneme ucit na novych oveckach.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Pasenie

Poslaťod Laura » Str 31.12.2008 13:50

Tak na jar sa chystame do ciech na neaku "pasucu" akciu, popripade na neake sukromne hodiny :no: Co keby sme sa zaujemci o pasenie neako dohodli a isli tam viacery, napr. keby sa islo niekomu sukromne?
"Border collie, pravému a neúnavnému pastierovi by v srdci vždy malo ostať miesto na stádo oviec kľudne sa pasúcich na rozľahlých lúkach a pasienkoch."
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Re: Pasenie

Poslaťod Basha » Str 31.12.2008 15:13

Ja este uvidim, rada by som to vyskusala, aj moja kamoska s holandskym ovciakom by mala zaujem asi, len ja este naozaj neviem ako mi to vyjde. Ja by som mozno (ak mi vyjdu peniaze a cas) rada isla so zaujimavosti pozriet aj ked uvidime ako Ballad....bo on videl prvykrat ovce az teraz ked ma 8 mesiacov a moc mu nebola ovca sympaticka. Tak len budeme na nu chodit iba kukat opatrne cez plot a snazit sa v klude zvyknut, ze je to ine zvieratko ako on :lol: este ze ta ovca je flegma :lol: Ale psov by pasol jedna radost niekedy :lol: Budeme pastieri pudlov a biglov.... :heh:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Pasenie

Poslaťod goodie » Štv 01.01.2009 8:04

Ahojte,
ja sa rada pridám na to pasenie, moj austrálsky ovčiak by mal podla všetkeho mat tiež vlohy na pasenie -jeho mama je totiž pri ovciach a koňoch.Teda ak chcete ísť na nejaku akciu alebo na vlohy, či súkromné hodiny pasenia - rada sa pridám :ahoj:
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Pasenie

Poslaťod Sezen » Štv 01.01.2009 12:00

No my ideme súkromne k Lukášovi do Čiech už v januári, pretože teraz je kľud, nie sú súťaže a každý čo trénuje pasenie je doma a Lukáš sa bude venovať nám. Na jar už bude väčšina trénovať svoje psy na súťaže alebo budú na súťažiach a bude horšie dohodnúť si termín. Ja idem aj preto tak skoro, aby som si vedela naplánovať potom počas roka akcie a všetko to bude závisieť od toho ako sa predvedie Jerryno.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy