Adopcia psa z útulku

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Adopcia psa z útulku

Poslaťod petka_akim » Sob 24.11.2007 18:39

konecne som presvedcila starku nech si zobere nejakeho psika z utulku.... ako je to? ako casto musime chodit najskor obzerat psika kym nam ho daju domov? bo jak to zisti mama tak ta ju zas presvedci nech si ho nebre ale ked uz bude doma tak nic nepovie.... :ua: ona sa boji ze vsetko zostane na nu a s akimom je len ked ja som v skole :ua: :ua: nechapem ju :lol: :lol: :lol:
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Poslaťod Aris » Sob 24.11.2007 18:54

pokial viem tak ked prides do utulku s tym ze si chces aboptovat zvieratko daju ty vyplnit dotaznik vyberies si zvieratko zaplatis sumu a mozes si ho este v ten den zobrat :lol:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 24.11.2007 19:57

ano, blbo povedane, prides, ukazes prstom, podpises papiere a ides. Ale ja by som doporucovala ist najprv len par krat nezavazne vencit, kvoli tomu, aby ste sa doma nezhrozili a nemuseli psika vratit. normalka si ho vezmite par krat na cely den. a potom sa uvidi. je lepsie takto vystriedat viacerych ako keby mali obe strany trpiet. :ahoj:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod petka_akim » Sob 24.11.2007 20:02

okik skusime.... dufam ze babka neustupi :ua:
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 24.11.2007 20:46

a chcete šteniatko alebo dospeláka?? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Sirík » Sob 24.11.2007 20:59

ja by som asi odporucila dospeleho lebo so steniatkami je vela roboty ale to iste vies :no: my mame krizeneho spica je najvhodnejsi ako spolocnik ale neviem z kadial si a ktory utulok vam je najblizsie teda tvojej babke aj to rozhoduje
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

utulkač

Poslaťod BestCat » Ned 25.11.2007 17:55

ja ked som si brala psíka najskôr som sa poobzerala psíkov a tak a po tom som sa ešte opýtala aj tích pracovníkov ty ti najlepšie povedia aký ten psík je pretože sú s nim celý deň v kontakte takže už vedia čo je zač aký ma chrakter ako sa správa k cudzím a tak.takže aj ich sa opýtaj a ked si už vybereš psíka vezmi si aj obojok a vodítko.Potom ta vezmu podpísať adopčnú listinu a dostaneš k tomu očkovací preukaz no teda pokial bereš šteňa.No a zplatíš asi okolo 200sk a ideš domov.Ked budeš doma dobre si prečítaj adopčnu listinu pretože pokial ti psík ochorie tak ho môžeš vrátiť a vybrať si druhého pretože podla tej zmluvy za to môže útulok že nazabezpečil veterinárnu prehliadku a zanedbal starostlivosť o psíka.
hlavne nezabudni a to,že pokial si ho chce babka zobrať!POZOR:Musí byť ona na adopčních papieroch ako adoptujúca majitelka.POkial by si to bol ty tak psíka babke nemôžeš dať ale až po pol roku!Nemôžeš jej ho ani darovať a ani predať takže ked budete brať psíka určite nech adopčnú listinu napíšu na babku!Pretože potom s tim môžete mať problémy [/b]
BestCat
 

Poslaťod petka_akim » Ned 25.11.2007 20:13

okej..... no my máme najbližšie Martinský útulok..... dúfam že si to babina nerozmyslí bo každým dňom je iná.... aj som sa s ňou už aj dohadovala že by som si ho brávala aj niekedy domov k akimkovi cvičila by som ho aj všetko okolo neho (však babina býva hned vedľa..... :ua: ) bože držte mi palce bo ona si myslí že nebudem zvládať školu a všetko zostane na nu.....
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 25.11.2007 20:26

pepe pokúste sa psíka priniesť čo najkôr kým babka nezačne vymýšlať :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Bendy » Ned 25.11.2007 20:44

Moja rec, lebo potom to uz bude ze nieeee, a ja psa nechcem a tak, ale ked ho uz bude mat, tak nepovie nie... :smile:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod petka_akim » Ned 25.11.2007 20:56

no ano ale ja ju najskôr musím oresvedčiť aby šla so mnou do toho martina a ani newiem kde to presnejšie je to by nevadilo ale kedže nemôžme ísť autom (kedže to ide poza mamin chrbát) tak to je horšie... no držte palčeky...
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

babička

Poslaťod BestCat » Pon 26.11.2007 19:32

a nebolo by lepšie toho psíka zobrať s bližšieho útulku alebo v martine je najbližšie?Jasné hlavne vyber nejaké milé chutné šteniatko alebo pekného psíka!Uvidíš babka sa doň zamiluje!
BestCat
 

Poslaťod petka_akim » Pon 26.11.2007 19:36

no najbližší máme v Martine ale nevidím to už nádejne :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: mama ju od toho odhovorila bo babka sa jej spýtala že aké plemeno si má zobrať a mama hneď spustila že s ním bude mať len roboty a že ja ledva stíham akima a že obidvaja musia veľa behať a ja s tou doondenou (ona nepovedala doondenou) :D:D ledva chodim na prechádzky a take.... no newiem budem sa ešte snažiť.... :ua:
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 26.11.2007 19:46

nechcem byť ako totok, ale myslím, že psík z útulku potrebuje na 110% cítiť, že je doma vítaný. Ja osobne sa snažím odhovoriť každého, kde čo i len jeden člen domácnosti nesúhlasí s príchodom psa domov.
Skús popremýšlať.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod petka_akim » Pon 26.11.2007 19:59

ale moja starká býva s dedom sama v rodinom dome..... to len mama jej nahovára že by s ním mala veľa starostí a také :ua:
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Ďalší

Späť na Útulky